526 millió dolláros volt a költség és magába foglalta a pályára állítást is. Ugyanígy négy műholddal, de kommunikációs és optikai felderítő funkciókkal kibővítve se lenne évi 15 milliárd Forintnál költségesebb egy ilyen program abban a tizenöt éves ciklusban, ami a kifutási ideje!
Ezek a dolgok a nyolcvanas években szocializálódott embereknek elképzelhetetlenek csak. A valóság az, hogy ezek tök közönséges dolgok, a műhold egy egyszerű kereskedelmi cikk, magánvállalkozások tucatjai birtokolnak és a kereskedelmi műholdak száma már meghaladja lassan a kormányzati/katonai holdakét! Egy olyan új világban élünk, ahol ha ránézünk az árcédulára (évi 15 milliárd Forint), akkor megdöbbenünk, hogy
jé, ezt Magyarország könnyűszerrel megengedheti magának!
Tessék felnőni a XXI. század lehetőségeihez!
Megjegyzem, szerinted Magyarország miért nem vásárol GPS vezérlésű fegyvereket? Pedig olcsók és rendkívül hatékonyak! No igen, csak bárki lekapcsolhatja a GPS-ét, pont akkor, amikor mi használnánk, mert száz százalék, hogy nem a mítikus ellenség Oroszország ellen fogunk mi PGM-et bevetni, hanem nagyon is valóságos módon ellenséges és jóval közelebbi célok ellen! Pont ezért vásárolunk csak lézervezérlésű fegyvereket, azt autonóm módon alkalmazni tudjuk.
Évi tizenötmilliárdért a magyar állam függetleníteni tudná a kormányzati kommunikációja javát, a katonai kommunikációja teljességét, a világ egy igen széles szeletére kiterjedő optikai felderítőkapacitáshoz jutna és ugyanezen a területen saját navigációs rendszerhez is! Tizenötmilliárd Forint az nevetséges összeg ahhoz a szabadsághoz képest, amit a saját lokális navigációs, kommunikációs és felderítőrendszer (LNKF) biztosíthat!
Most éppen arccal úgyis az űr felé fordulunk.