Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

mentuhotep

Well-Known Member
2016. december 20.
373
1 064
93
Mondjuk az ukrán mosdatását rühellem, de most kifejezetten jókat ír. Petsze ezzel rombolja a hosszú évek fáradtságos munkájával felépített Kreml narratíva alternatív valóságot, de hát ez van...

Amúgy meg mi ez a nyivákolás? Valaki nem tetszik? Ignore (engem is please). Én a fő veres/naritagokat rég ignoroltam és nagyszerű a fórum azóta. Ha nem tetszik, amit valaki ír, ignore... akit meg zavar 20 sor ignorált tartalom felirata... first world problems :D
nyilván a hazudozással egyetértesz, nem lep meg..
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
nyilván a hazudozással egyetértesz, nem lep meg..

Kénytelen egyetérteni, nem véletlenül nevezik az "elb*szott generációnak" a mostanit. Felnőtt abban a hitben, hogy ő különleges, tévedhetetlen, az élet kihívásaira nem volt felkészülve.
Amikor szemencsapja valóság akkor akát hazugsággal is végletekig védelmezi álláspontját, mivel mindenki más helikopter.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 559
113
Hát ha leírod, hogy ez pl mennyire kapcsolódik egy haditechnikai oldal profiljához, akkor gondolom a szerkesztők betudják tenni a helyes topikba. De itt megint elértünk ahhoz a kérdéshez, hogy az oldal mennyire technikai vagy biztonság politikai. Pl ez a Kínás hír szerintem semilyen formában nem kapcsolódik az oldal profiljához. De ez csak az én magán véleményem. Én több haditechnikával kapcsolatos hírt szeretnék olvasni, de sajna a legtöbb topik már megint a gonosz nyugat és szent kelet harcába torkollik. Bocs, hogy untattalak benneteket a véleményemmel. :oops:

Kína topikban elfért volna. Vannak ettől durvább témák amikről írva vannak. Másik dolog meg maga a hír, ami nem nagyon terjed(t) el és itt tudomást szerezetél róla. Vagy van olyan dolog amiről nem hallottál/nem olvastál- én leírtam és rá 1 hétre jelenik meg a sajtóban, tele képekkel, videóval.

Vagy az éjszakai robbantás/merénylet Japánban, pontosabban az amerikai haditengerészet okinavai bázisán. Korán reggel jutott el hozzám a hír, de itt még senki sem írt róla-már 12.38h. ;)

NNicZsSqoD0.jpg
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 816
2 512
113
@boki Nem a hírhozással van a probléma, hanem néha a tálalással. Értem én, hogy a te szíved jobban húz az oroszokhoz, de ne legyen már mindenki hülye aki netalántán nem ért veled egyet. Vagy pl ami a Mi-28 topikban is ment. Betettél egy homályos, videóból kivett képet, hogy az oroszok a legmodernebb rakétát tesztelik Szíriában. Amikor Dudi megkérdezte, hogy a kép alapján, hogy lehet megállapítani, hogy az a rakéta akkor és ott szerepel-e a képen, te rögtön a nekiugrottál, hogy neki nem rögtön egyèrtelmű, hogy a kép csak illusztráció eès hogy nem olvas mindent vissza 30 oldalra vissza menőleg. Betehettél volna mondjuk inkább egy rajzot, mint a kínaiak, ami legalább sematikusan ábràzolja a rakétét, mert kèp az még nincs erről a rakétáról. Szóval nem a hírekkel van itt a probléma, hanem ha valaki nem feltétlen hisz el neked mindent akkor az agymostt nyugatpárti, mint ahogy nekem már többször is a fejemhez vágtad amikor nem értettem egyet veled.
 
  • Tetszik
Reactions: angelsoul

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 559
113
@boki Nem a hírhozással van a probléma, hanem néha a tálalással. Értem én, hogy a te szíved jobban húz az oroszokhoz, de ne legyen már mindenki hülye aki netalántán nem ért veled egyet. Vagy pl ami a Mi-28 topikban is ment. Betettél egy homályos, videóból kivett képet, hogy az oroszok a legmodernebb rakétát tesztelik Szíriában. Amikor Dudi megkérdezte, hogy a kép alapján, hogy lehet megállapítani, hogy az a rakéta akkor és ott szerepel-e a képen, te rögtön a nekiugrottál, hogy neki nem rögtön egyèrtelmű, hogy a kép csak illusztráció eès hogy nem olvas mindent vissza 30 oldalra vissza menőleg. Betehettél volna mondjuk inkább egy rajzot, mint a kínaiak, ami legalább sematikusan ábràzolja a rakétét, mert kèp az még nincs erről a rakétáról. Szóval nem a hírekkel van itt a probléma, hanem ha valaki nem feltétlen hisz el neked mindent akkor az agymostt nyugatpárti, mint ahogy nekem már többször is a fejemhez vágtad amikor nem értettem egyet veled.

Tudtommal tisztáztuk az "agymosott" dolgokat. korábban már többször írtam, hogy nekem nem jön be az angolszász politika. Ha az oroszok is ugyanezt fogják csinálni-amit kétlek mert se erejük se pénzük világuralmi pozícióra törni- akkor ugyanaz lesz a helyzet. Vannak, illetve voltak bizonyos írott és íratlan magatartási szabályok a nemzetközi jogban, a diplomáciában, amit ma semmibe vesznek. Dudi benézte, rosszul értelmezte a képet, ez előfordulhat bárkivel.

Probléma ez amit és akik írják.: "gennyes oroszok" "az orosz egy eposzi szolga nép, ",az orosz nép erőszakos vademberekhez hasonlítása, mellyek csak az erő nyelvén értenek."
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nem szép dolog ilyeneket írni az oroszokról, de az se szép ha oroszok írnak ilyeneket másokról. Nemrég te is azzal jöttél, hogy a lett nemzetet az oroszok találták ki és amíg ők nem jöttek addig csak identitás nélküli kóválygó törzsek voltak. Ez is ugyanolyan probléma mint amit te említettél. Ha látod a problémát akkor miért kelted te is?
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Nem szép dolog ilyeneket írni az oroszokról, de az se szép ha oroszok írnak ilyeneket másokról. Nemrég te is azzal jöttél, hogy a lett nemzetet az oroszok találták ki és amíg ők nem jöttek addig csak identitás nélküli kóválygó törzsek voltak. Ez is ugyanolyan probléma mint amit te említettél. Ha látod a problémát akkor miért kelted te is?

Dmx4MA0UYAER5Ea.jpg
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
Egyébként Rumcajsz kollégánk teljesen visszavonult? A büntije már rég lejárt, és anno elég aktív volt, nem csak az ukrán topikban.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Nem szép dolog ilyeneket írni az oroszokról, de az se szép ha oroszok írnak ilyeneket másokról. Nemrég te is azzal jöttél, hogy a lett nemzetet az oroszok találták ki és amíg ők nem jöttek addig csak identitás nélküli kóválygó törzsek voltak. Ez is ugyanolyan probléma mint amit te említettél. Ha látod a problémát akkor miért kelted te is?
Ez a "
Visszajelzések és javaslatok oldal,


ahol az idézett nick ismételten nem tárgyszerű és ismételten politikai érzelmeinek tesz írásbeli tanúsítványt.


így kérném Nyíltan a Moderátorokat, hogy - már végre - az itt is fellépését szankcionálják. Miért van megengedve ez a magatartás itt is ?

Nem figyelek ezen eseményekre, de most kérdezném: írásban lett előre figyelmeztetve a Fórum Tagunk [ha kérdezhetek (bocsi, ha nem)]

pl. boki

,hogy gubanc van,


vagy csak a gyilok???

Kérnék visszajelzést, ha kérhetek!?

Köszönöm előre is.

Tisztelettel, most még itt vagyok, kelt mint fent.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Egyébként Rumcajsz kollégánk teljesen visszavonult? A büntije már rég lejárt, és anno elég aktív volt, nem csak az ukrán topikban.

Szerintem feladta az állandó kűzdést az információorzsákért. Mostanában a fórum topikjainak fele olyan, hogy 10 oldalon csak 2db fontos információval rendelkező hozzászólás van a többi töltelék vagy trollkodás. Nincs mit tenni, mert mindenki ezt csinálja, és nincs minden topikra külön moderátor, hogy egész álló nap hozzászólásokat törölgessen.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Ez a "
Visszajelzések és javaslatok oldal,


ahol az idézett nick ismételten nem tárgyszerű és ismételten politikai érzelmeinek tesz írásbeli tanúsítványt.


így kérném Nyíltan a Moderátorokat, hogy - már végre - az itt is fellépését szankcionálják. Miért van megengedve ez a magatartás itt is ?

Nem figyelek ezen eseményekre, de most kérdezném: írásban lett előre figyelmeztetve a Fórum Tagunk [ha kérdezhetek (bocsi, ha nem)]

pl. boki

,hogy gubanc van,


vagy csak a gyilok???

Kérnék visszajelzést, ha kérhetek!?

Köszönöm előre is.

Tisztelettel, most még itt vagyok, kelt mint fent.
Amit itt írtál csak én nem értem?
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Fórumok > Általános haditechnikai témák > Katonai repülés > Stratégiai/taktikai bombázó repülőgépek, csatarepülőgépek >Szuhoj Szu-25/-28/-39 "Frogfoot"
Tisztára vak vagyok. Pedig többször is megnéztem a "Stratégiai/taktikai bombázó repülőgépek, csatarepülőgépek "-et, aztán, csak elnéztem. Sajna az utóbbi hónapokban sokat romlott a szemem. :(
Köszönöm! :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 509
72 512
113
Tisztára vak vagyok. Pedig többször is megnéztem a "Stratégiai/taktikai bombázó repülőgépek, csatarepülőgépek "-et, aztán, csak elnéztem. Sajna az utóbbi hónapokban sokat romlott a szemem. :(
Köszönöm! :)

Azon már én is elgondolkodtam, hogy a csatarepülőgépek (A-10, Szu-25, A-1 Skyraider, YA-9) nem lennének-e jobb helyen a Közepes és könnyű csapásmérő repülőgépek között...

Szerintetek is logikusabb lenne a "Közepes és könnyű csapásmérő repülőgépek, csatarepülőgépek" főcsoport?
 
Status
Not open for further replies.