Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Nekem van egy ismerősöm aki ilyen kisegítő - hepajos suliban dolgozott egy ideig nevelőként, kezdetben nagy lelkesedéssel. Volt akivel lehetett kezdeni valamit, hálás volt a figyelemért, meg voltak a problémásak egy külön körletben, ott késsel ment néha a fenyegetőzés, meg ment egy kicsit a belharc a nevelők kel, kicsit az ügyészek is beszálltak a buliba ugyhogy asszem két efká azóta máshol járja az élet iskoláját, úgy megelőzőleg... mert amikor elég volt meg a 40 kilós csaj nevelőt nyomta fel a falra a barom, ment a feljelentés.

Tudomásul kell venni, hogy a társadalom használhatatlan szemetet is kitermel, ott pedig nem használ se a kérés, se a szép szó, se a jó példa, hanem csak a nyers erő mert egyedül azt tisztelik.
Már az általánosban buktatás helyett selejtezni kellene.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Méghogy 3 év! Simán terrorizmus, legalább 10 év és elmenne mindenki kedve tőlle!

https://index.hu/belfold/2019/03/27/repulo_ferihegy_lezer_tamadas_stuttgart_budapest/
Hiába fenyegetik őket akárhány évvel, elég lenne a 3 év is - ha mindig elkapnák őket és nyilvános lenne az ítélet. Az a legnagyobb probléma hogy szinte soha nem lehet elkapni a tetteseket, a pilóták nyilván nem tudnak megadni utca-házszámot, hogy rögtön rohanjon a rendőrautó. Viszont mi a kénköves kórságnak árulnak korlátozás nélkül olyan lézer-eszközt a boltokban, amivel kilométerekről meg lehet vakítani embereket?!! Távcsöves puskát lehet venni a boltban csak úgy, hogy beugrasz az utcáról?!!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Hiába fenyegetik őket akárhány évvel, elég lenne a 3 év is - ha mindig elkapnák őket és nyilvános lenne az ítélet. Az a legnagyobb probléma hogy szinte soha nem lehet elkapni a tetteseket, a pilóták nyilván nem tudnak megadni utca-házszámot, hogy rögtön rohanjon a rendőrautó. Viszont mi a kénköves kórságnak árulnak korlátozás nélkül olyan lézer-eszközt a boltokban, amivel kilométerekről meg lehet vakítani embereket?!! Távcsöves puskát lehet venni a boltban csak úgy, hogy beugrasz az utcáról?!!
Valaki nagyon be akarja tiltatni ezeket a hasznos eszközöket, ezért lézereznek a gépekre :rolleyes::rolleyes:
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Viszont mi a kénköves kórságnak árulnak korlátozás nélkül olyan lézer-eszközt a boltokban, amivel kilométerekről meg lehet vakítani embereket?!!
Mar vagy 20 eve nem lehet venni olyat, ami kepes megvakitani. Csak gyengebb pointerek kaphatoak legalisan. Persze az is nagyon zavaro.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Mar vagy 20 eve nem lehet venni olyat, ami kepes megvakitani. Csak gyengebb pointerek kaphatoak legalisan. Persze az is nagyon zavaro.
Kinai piacról 10éve olyat kaptam, amivel 4 méterről kiégettem a lufit.... szerinted??? Ki is vágtam egyből, életveszély volt.... szóval lehet kapni sajnos...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ez csak nálunk van így, vagy egész Európára érvényes?
Az egesz EU-ban igy van, de csak par eve vezettek be. Mi mar joval az EU elott is korlatoztuk. Legalabbis nekem egy egyetemi eloadason ezt mondtak. Az orvosin nagyon nem szerettek a laser pointereket. :hadonaszos:
Kinai piacról 10éve olyat kaptam, amivel 4 méterről kiégettem a lufit.... szerinted??? Ki is vágtam egyből, életveszély volt.... szóval lehet kapni sajnos...
Na jo, a kinai piacon mindent lehet kapni, meg ma is. A manpad sem lenne olyan meglepo. :)
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 123
113
Hiába fenyegetik őket akárhány évvel, elég lenne a 3 év is - ha mindig elkapnák őket és nyilvános lenne az ítélet. Az a legnagyobb probléma hogy szinte soha nem lehet elkapni a tetteseket, a pilóták nyilván nem tudnak megadni utca-házszámot, hogy rögtön rohanjon a rendőrautó. Viszont mi a kénköves kórságnak árulnak korlátozás nélkül olyan lézer-eszközt a boltokban, amivel kilométerekről meg lehet vakítani embereket?!! Távcsöves puskát lehet venni a boltban csak úgy, hogy beugrasz az utcáról?!!

A magyar gyakorlat, ha elkapják akkor felfüggesztett vagy közmunka, Németországban van aki 1,5 évet kapott, máshol 5 hónapot, az USA-ban volt aki 14 évet.
 
M

molnibalage

Guest


Bírom az ilyen videókat. Tetszik, hogy értéket látnak és adnak régi tárgyaknak, amik csak törődést igényelnek. Bámulatos, hogy hogyan állítható helyre az elemek közötti megtervezett kapcsolat és válik újra működőképessé az, ami egy kupac szemét volt.

A régi számítógépek helyreállítása is ilyesmi.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Érdekes dolgok hangzanak el a videóban az EU által preferált új szerzői jogi szabályozásról:
Megnéztem végre, mert sztem is érdekes a téma. A videóban javarészt nettó hülyeségek hangzanak el, sztem ez így csak egyszerű uszítás. Persze a YT is nagyon ajánlja, mert most ők vannak szopóágon. A sztori valójában az európai és az amerikai szerzői jogfelfogás közötti összecsapás: nálunk a szerzői jog a személyhez kötődik, náluk pedig árucikk. A YT óriási százalékban olyan tartalmakkal csinál forgalmat és pénzt, amikhez semmi köze, és ezt bátorítja is. Ráadásul az induláskor hangoztatott ígéret, hogy majd az alkotók is részesülnek a haszonból, végül hazugságnak bizonyult. (Ezért jött létre a Patreon például.) Szóval lehet vitatkozni a 13-as cikkely hibáin és előnyein (van mindkettő), de ez a videó csak a YT-propaganda, amivel megpróbálják felizgatni a tizenhárom éves mémfüggőket. Internet-szabadság, haha.
 
M

molnibalage

Guest
Megnéztem végre, mert sztem is érdekes a téma. A videóban javarészt nettó hülyeségek hangzanak el, sztem ez így csak egyszerű uszítás. Persze a YT is nagyon ajánlja, mert most ők vannak szopóágon. A sztori valójában az európai és az amerikai szerzői jogfelfogás közötti összecsapás: nálunk a szerzői jog a személyhez kötődik, náluk pedig árucikk. A YT óriási százalékban olyan tartalmakkal csinál forgalmat és pénzt, amikhez semmi köze, és ezt bátorítja is. Ráadásul az induláskor hangoztatott ígéret, hogy majd az alkotók is részesülnek a haszonból, végül hazugságnak bizonyult. (Ezért jött létre a Patreon például.) Szóval lehet vitatkozni a 13-as cikkely hibáin és előnyein (van mindkettő), de ez a videó csak a YT-propaganda, amivel megpróbálják felizgatni a tizenhárom éves mémfüggőket. Internet-szabadság, haha.
Nem ez a probléma. Egy gumi szabályozást hoztak, amivel jelen formájában BÁRMI megchallengelhető. És mivel a nagy cégeknek van pénze pereskedni, innentől fogva egyes felületeken az jelenik meg, amit csak ők akarnak. Ez nem egyenes következmény, de LEHETŐSÉGET ad erre ez és semmit nem tudsz ellene tenni.

Ez a probléma. És ez nem kicsi. A nagy szabadság elvekkel rendelkező EU akkora pofont adott ezzel az alkotói szabadságnak, hogy arra szavak alig vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov and fip7

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Nem ez a probléma. Egy gumi szabályozást hoztak, amivel jelen formájában BÁRMI megchallengelhető. És mivel a nagy cégeknek van pénze pereskedni, innentől fogva egyes felületeken az jelenik meg, amit csak ők akarnak. Ez nem egyenes következmény, de LEHETŐSÉGET ad erre ez és semmit nem tudsz ellene tenni.

Ez a probléma. És ez nem kicsi. A nagy szabadság elvekkel rendelkező EU akkora pofont adott ezzel az alkotói szabadságnak, hogy arra szavak alig vannak.
Az alkotói szabadság alatt pontosan mit értünk? Abban igazad van, hogy gumiszabály, de a jelenlegi állapot is tarthatatlan. A YT már réges-régen elvesztette a kontrollt a tartalmi moderálás fölött, még a veszélyes, tényleg törvénysértő videókat sem képesek szűrni, nemhogy a szerzői jogokkal csesződjenek. Ezt onnan
is tudom, hogy jól foglalkoztatott hobbiszerzőként százával, ha nem ezrével vannak fenn általam írt zenék és szövegek a YT-on úgy, hogy nem én tettem fel, és a YT keres vele pénzt. Egy korrekt üzleti modellnek azért jobban örülnék. Úgyhogy vegyesek a meglátásaim a cikkelyről.
 
M

molnibalage

Guest
Az alkotói szabadság alatt pontosan mit értünk? Abban igazad van, hogy gumiszabály, de a jelenlegi állapot is tarthatatlan. A YT már réges-régen elvesztette a kontrollt a tartalmi moderálás fölött, még a veszélyes, tényleg törvénysértő videókat sem képesek szűrni, nemhogy a szerzői jogokkal csesződjenek. Ezt onnan
is tudom, hogy jól foglalkoztatott hobbiszerzőként százával, ha nem ezrével vannak fenn általam írt zenék és szövegek a YT-on úgy, hogy nem én tettem fel, és a YT keres vele pénzt. Egy korrekt üzleti modellnek azért jobban örülnék. Úgyhogy vegyesek a meglátásaim a cikkelyről.
Ez már-már filozófiai probléma.

A gond az, hogy a mai technológiával a tartalom gyártás olyan mennyiségi és változatos formát ért el, hogy ezt műszakilag felügyelni egész egyszerűen nem lehetséges. A tartalom gyártása ennyire olcsó lett. Erre a megfelelő válasz az, hogy alkotunk egy gumiszabályt, ami lehetővé tesz kvázi bármit és a fürdővízzel a gyereket is kiöntjük a francba?

Már volt róla szó, hogy már a joggal az alapvető probléma az, hogy számtalan területen elért a követhetetlen és alkalmazhatatlanságot. Erre még jönnek ezzel, ahol gyakorlatilag bármit el lehet kaszálni...? Ezzel pont nem a hozzád hasonló hobbiszerzőket védik, mert nincs erőforrásod arra, hogy foglalkozz mindennel vagy egy nagy kiadóval pereskedj. Az rád zúdítja ügyvédeit meg sok nullát tartalmazó fenyegető leveleket és akkor majd lehet pislogni, hogy ki fog ebbe beleállni...

Az külön vicc, hogy a kormipropi ekézi az ötletet...
https://www.origo.hu/techbazis/20190215-eu-szerzoi-jogvedelem-11-13-cikkely.html

De kik is szavazták meg? Ezen a linken fel volt sorolva, hogy kik szavazták meg. Igen, nagyrészt narancsosok... Ej...
https://www.youtube.com/redirect?re....eu/hu/&event=video_description&v=Tv52_OXAFRc
 
Status
Not open for further replies.