Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 224
33 683
113
Olazok gyártják (vagy összeszerelik?) Az F35-öst. Nem lehetne V4 buliba oda valahogy beszállni. Persze mi nem tudnánk, de ha a többiek benne vannak, nagyobb a mennyiség, így olcsóbb is lehetne, Igy jó gépünk is lenne, USA-is és EU-s is lenne...
Az olaszokat divat lenezni de gyartas teren meg ha a termekeik egy resze license is mindent gyartanak... Bizonyos tekintetben a franciak felett alnak. /annyi hogy atommal nem foglalkoznak./europa egyik ha nem a legnagyobb katonai termek gyartoi./
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 704
6 486
113
@Laci1970
A Nato fontos dolog és hazánknak is szüksége van a Natora! De miért kellene katonáinknak meghalnia Magyarországtól távol? Hová kellene küldeni őket? Irakban, Afganisztánba, Libiába vagy olyan más helyekre amiket az amcsik potenciális veszélynek látnak? Illetve az amerikaiak miért jönnének meghalni Európába? Ne jöjjenek, maradjanak csak otthon.
nem én mondtam hogy Mo-tól távol kéne meghalniuk , papi mondta hogy Ő nem akar itthontól 2000 km-re meghalni meg ilyenek, az amik meg akkor jöjjének ha Putyin gondolna egyet és megindulna, és csak mondom , akkor kellenének is hogy jöjjenek , merthogy európai haderő nem fogja meg a ruszkikat az biztos jelen pillanatban, max lassítani tudnának.
Hogy fogja ezt Mack élvezni...
meg ne csússzon a keze :D

amúgy azt vettem észre hogy az elmúlt 5-10 oldal inkább vita és farokméregetés mint tényleges és értelmes beszélgetés a fő témáról, ennek egyik oka az hogy olyanok szóltak bele a dologba akiknek halványilag köze nincs a témához ami nem baj, de legalább nézne utána legalább egy ici picit , na mindegy , szerintem térjünk vissza az eredeti témához
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Szerintem akkor inkább rendeljünk a Gripenek után 10-12 F35-öt. Ezek a közös európai bulik eddig mindig érdekesre de legalábbis eszméletlen drágára sikerültek.
Nem mind volt sikertelen.Tornádó sikeres volt,és a Jaguár is.Eredetileg az EF sem indult rosszul.Csak elösszőr kiváltak a franciák,majd a hh végével rettentő módon lelassult a fejlesztés.Az eredeti neve EF90
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
Németeknek mi kell F-35 helyett?
Super Horten. :D

Szerintem nekünk egyelőre túl drága lenne az F-35. A Gripen E-t inkább tudnám elképzelni itthon. Akár a mostaniakkal együtt üzemeltetve.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Németeknek mi kell F-35 helyett?
Super Horten. :D

Szerintem nekünk egyelőre túl drága lenne az F-35. A Gripen E-t inkább tudnám elképzelni itthon. Akár a mostaniakkal együtt üzemeltetve.
Hát ebben nem lennék biztos.Nagyon könnyen meglehet,hogy az F35 lenne az olcsóbb.De ár-érték arányban biztos vagyok benne.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 704
6 486
113
Németeknek mi kell F-35 helyett?
Super Horten. :D

Szerintem nekünk egyelőre túl drága lenne az F-35. A Gripen E-t inkább tudnám elképzelni itthon. Akár a mostaniakkal együtt üzemeltetve.
szerintem a németek is végül F35-öt fognak venni csak most még játszák kicsit magukat hogy ne gondolja Trump hogy könnyen kaphatók :D Szuper Horni biztos nem lesz szerintem, a németeknek valami új dolog fog kelleni, F35 adott lesz nekik kb, sőt, mivel jó nagy mennyiségben is fognak rendelni jó üzleti poziban lesznek , szerintem ami most megy az kis színjáték semmi több
Amúgy nem tudom, idehaza annyira nem tudom elképzelni az F35-öt , nincs a géppel semmi bajom , ellenkezőleg, nagyon jó kis gépnek tartom, szerintem itthon Grif E lesz , EF nem tudom hogy kinek jött az agyába hogy itthon az bármikor is labdába rúghatna de annyira kizárt mint új MiG-ek kb :D
Amúgy ha a Grif E-et nem vesszük bele valamiért akkor F35 vagy F16V közül választanék váltót a mostaniaknak( igen tudom hogy az F16 már öreg de na...)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 224
33 683
113
Gripenek levaltasaval meg boven raerunk... Max a db szamot lehetne novelni de ez esetben is c d bol van boven annyi elfekvo /lenne mire oda kerulne a sor./ hogy viszonylag olcso legyen.
 
  • Tetszik
Reactions: Karak95 and tonyo

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
És miért vagy ebben annyira biztos ?
Harcérték miatt.A Gripen E a kis darabszám miatt nem lesz olcsó.Lehet hogy darabárra valamivel olcsóbb lesz az F35nél,de messze nem lesz az a harcértéke,mint annak.Akárhogyan is nézzük,akkor is egy 4+ generációs gép,mig az F35 5.,amit nagy sorozatban gyártanak.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Nem mind volt sikertelen.Tornádó sikeres volt,és a Jaguár is.Eredetileg az EF sem indult rosszul.Csak elösszőr kiváltak a franciák,majd a hh végével rettentő módon lelassult a fejlesztés.Az eredeti neve EF90

A Tornado soha nem volt sikeres gép! A Jaguar inkább de arra se mondanám meggyőződéssel
@Laci1970

nem én mondtam hogy Mo-tól távol kéne meghalniuk , papi mondta hogy Ő nem akar itthontól 2000 km-re meghalni meg ilyenek, az amik meg akkor jöjjének ha Putyin gondolna egyet és megindulna, és csak mondom , akkor kellenének is hogy jöjjenek , merthogy európai haderő nem fogja meg a ruszkikat az biztos jelen pillanatban, max lassítani tudnának.

meg ne csússzon a keze :D

amúgy azt vettem észre hogy az elmúlt 5-10 oldal inkább vita és farokméregetés mint tényleges és értelmes beszélgetés a fő témáról, ennek egyik oka az hogy olyanok szóltak bele a dologba akiknek halványilag köze nincs a témához ami nem baj, de legalább nézne utána legalább egy ici picit , na mindegy , szerintem térjünk vissza az eredeti témához

Úgy érzem ezt nekem szántad egy amolyan diszkrét kis gyomrosnak. Elmondtam jelenleg mi a bajom a NATOval. Nem várom el, hogy amerikai katonák jöjjenek értünk meghalni. De Ők se várják ezt el.
A haderő fejlesztés pedig nem csak abból áll, hogy mennyi technikai eszközt veszünk.
Ja de a legfontosabb orosz veszély.
Tudod a történelemben az már előfordult, hogy rosszul választottunk szövetségest és ezért nagyon komoly árat fizettünk.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 704
6 486
113
@papi
Úgy érzem ezt nekem szántad egy amolyan diszkrét kis gyomrosnak. Elmondtam jelenleg mi a bajom a NATOval. Nem várom el, hogy amerikai katonák jöjjenek értünk meghalni. De Ők se várják ezt el.
A haderő fejlesztés pedig nem csak abból áll, hogy mennyi technikai eszközt veszünk.
Ja de a legfontosabb orosz veszély.
Tudod a történelemben az már előfordult, hogy rosszul választottunk szövetségest és ezért nagyon komoly árat fizettünk.
nem nem Papi, ha így érzed akkor bocsánatot kérek, nem Neked szántam. Amit mondasz azt elfogadom és értem , jómagam is otthon vagyok a történelemben (és a szárazföldi technikákban ;) ) értem mit mondasz
 

wankel

Well-Known Member
2016. december 23.
1 043
4 995
113
scale_600

https://at.zen.yandex.com/media/zap...grobnicu-chingishana-5c23ab5e77a2d900aaf1f65b
Úgy látszik, hogy Mongóliában megtalálták Dzsingisz Kán sírját, egy épíkezés közben találtak rá a tömegsírra.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and fip7

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Ahhoz képest Trump egyik nagy húzása a választáson pont az volt, hogy megígérte a fehér melósoknak hogy szétszopat mindenkit vámokkal aki elviszi tőlük a melót csak azért Mexikóba, mert ott olcsóbb a munkaerő. Szerintem ez nem arra utal, hogy senki nem fektet be odaát.
Van bőven befektetés és nem csak az USA-ból, hanem Európából. Pl. új Audi gyár, ahonnan olcsón gyártott a Q5-ösökkel tarolják az amerikai piacot. A matek nagyon egyszerű. Heti 6*8 óra, évi 6 nap szabadság, túlóra meg puszira.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Egy Skodát összerakni pont annyi, mint egy Audit, az ára viszont magasabb az Audinak. Így a %-os összehasonlítás nem biztos, hogy helytálló. Szerintem a béreket az elvégzett munkához, a tényleges tevékenységekhez nézni helyesebb lehet. A sima összehasonlítást is megértem, de azt, hogy a Skoda %-osan többet ad, azt nem. Az Audi jelen esetben a marketing, a formavilág, az image végett annyi amennyi. Gyakorlatilag a Barnd-et felhúzták a BMW és a Mercedes szintjére. Amúgy örülök, ha emelnek, bár az időzítésnek nem.
Pont most döntenék el, hogy hová telepítenék az új évi 250 ezer autó/éves vegyes VW-Skoda gyárat és Győr is versenyben volt/van, mint helyszín.
Ez biztosan nem + pont az ügyben.
Nagyon szeretném ha ezt még megcsípnénk.
Majd a héten a Mutti a Viktorral lezsírozza Pozsonyban. Épp vmiért összefutnak. Esetleg veszünk még pár német vasat a seregnek.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Majd a héten a Mutti a Viktorral lezsírozza Pozsonyban. Épp vmiért összefutnak. Esetleg veszünk még pár német vasat a seregnek.
Úgy legyen! :)

Tényleg nagyon jó lenne, ha az még összejönne... Az a helyzet, hogy én nem vagyok objektív, mert politikailag elfogult vagyok.
De kétszer sem mondom, hogy ez a "SRTIKE", azért volt olyan fontos, nehogy az Orbán beikszelhessen még egy gyárat, pláne ekkorát.
 
Status
Not open for further replies.