[HUN] Airbus A319

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 493
113

Egyrészt meglep a Honvédség nyíltsága, hogy válaszolt a kérdésre.
Másrészt, azzal hogy bevonták az Aeroplex-t az üzemeltetésbe, azt gondoltam hogy nem fog 4,5 hónapig tartani egy karbantartás.
Ezek szerint nincs egy tartalék hajómű sem és nem probléma ha emiatt 4,5 hónapig nem repül egy gép.
"A válasz szerint az Airbus jelenleg Budapesten, a javításra kiírt pályázat nyertesének telephelyén van.." - minden javításra külön pályázatot kell kiírni?

A hajtóművek ellenőrzésére is van hasonló általános táblázat az utasszállító gépeknél?

hát ha ugyanazok a szabályok vonatkoznak rájuk mint a polgárikra ( szerintem igen) akkor a következő:
-A check : minden 400-600 repült óra után ( kb 50-70 munkaóra összesen, 4-6 ember végzi és olyan 10 órát áll a gép a hangárban , legalább is anno letudták ennyi idő alatt de típusfüggő))
-B check: 6-8 havonta ( 160-180 munkaóra , 1-3 napot áll a hangárban a gép de típusfüggő))
-C check: 20-24 havonta (ez az első "komolyabb" pihi , 6000 munkaóra kb és 1-3 hetet vesz igénybe de típusfüggő))
-D check : 6-10 évenként (50000 munkaóra és 2-3 hónapot vesz igénybe de típusfüggő)
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 493
113
"Bénáznak a honvédség által az elmúlt időszakban beszerzett, „személyszállító” gépekkel,"

"egy földi kiszolgáló emelődaru rakománya nyomódott az ajtónak, amely ettől kisebb mértékben behorpadt”, de az nem derült ki, hogy ez mégis hogyan történhetett."

Nehogy a lengyel példa legyen, amikor a tudvalevően problémás területre rákényszerítés történt! Gyakorlottság?

Csak érti valaki a fentit!

Nem én írtam az alábbit! :)

https://hvg.hu/itthon/20190320_Kart...atonai_gep_miatt_amilyennel_Orban_repked?s=hk
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Így már érthető, miért kell még egy Airbus. Ha egy tervezett javítás/hajtómű-csere miatt ilyen hosszan kiesik egy gép, akkor jó, ha van még egy a spájzban...
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Így már érthető, miért kell még egy Airbus. Ha egy tervezett javítás/hajtómű-csere miatt ilyen hosszan kiesik egy gép, akkor jó, ha van még egy a spájzban...
Egy Lufthansa-gép tervezett D-check-je is eltartott 4-5 hétig, és az úgy működött, hogy a tervezett cseréken kívül a teszteken megbukott berendezéseket megrendeltük, és azok 1-3 napon belül ott voltak a polcon. De ehhez a L. alkatrész-bázisa és kapcsolatai valamint pénzügyi lehetőségei kellettek. Más cégeknél általában sokkal többet kellett várni az anyagokra, sokszor ment a fillérezés hogy van ugyan a megrendelt szervó/szivattyú pl. spanyolban, de inkább hozatták mondjuk napokkal később a törököktől vagy akár Mexikóból, mert ott olcsóbb volt!
 

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
MH Airbus A319 605
Praia, Zöld-foki Köztársaság, 2019.03.27.
mhairbus.png

Forrás:
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and tindalos

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
´Úgy beszélsz mintha a Zöld-foki Köztársaság nem egyik legfontosabb szövetségesünk és gazdasági partnerünk lenne :D
Ne haragudj igazad van! :D utána néztem és igazából csodálkozom hogy havonta legalább egyszer nem látogat el szeretett vezérünk ehhez a fontos partnerhez
amúgy most ezt találtam hirtelen erről a dologról
https://zsurpubi.hu/cikk/7511-orban...-hazudott-europarol-hogy-leszakadt-a-plafon-/
https://index.hu/kulfold/1970/01/01...azott_orban_viktor_a_zold-foki_koztarsasagba/
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
MH Airbus A319 605
Praia, Zöld-foki Köztársaság, 2019.03.27.
mhairbus.png

Forrás:

Ezért ment oda, nem pedig nyaralni.

Orbán Viktor: A keresztény kultúra közös alap a Zöld-foki Köztársasággal

A keresztény kultúra közös gondolkodási alap Magyarország és a Zöld-foki Köztársaság között - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön a Zöld-foki Köztársaság fővárosában, Praiában, sajtótájékoztatón.

Kétnapos látogatása során az Orbán Viktor vezette magyar delegációt fogadta Ulisses Correia e Silva kormányfő, Olavo Correia miniszterelnök-helyettes, pénzügyminiszter és Luís Filipe Tavares külügyekért és közösségekért felelős miniszter.

Gazdasági és oktatási együttműködés
Orbán Viktor elmondta: a Zöld-foki Köztársaság miniszterelnökével együtt vannak a kereszténydemokrata internacionáléban, annak mindketten alelnökei. Azt mondta, amikor a miniszterelnökkel Budapesten találkozott, rájöttek, hogy a keresztény kultúra, amelyben nevelkedtek, lehetővé teszi, hogy egymástól több ezer kilométerre is hasonlóan lássák a világot.

A magyar kormányfő közölte: a diplomácia területén Magyarország az Európai Unióban az egyetlen, vagy két ország közül az egyik, amely támogatja a Zöld-foki Köztársaság vízummentességét.

Ezen túlmenőn két területen kötöttek együttműködési megállapodást: az egyik a gazdaság, a másik az oktatás.

https://www.origo.hu/nagyvilag/2019...ura-kozos-alap-a-zoldfoki-koztarsasaggal.html
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Mi a fene ? Nyaralni ment a vezér vagy mi a tökömet keresett ott?
Ha kicsit tájékozottabb lennél, tudnád, hogy viszont-látogatáson van. A többi okot meg feljebb szépen leirták.
Elsőre nekem is furcsának tűnt, mit keresünk 'Pandora'-n, de a diplomácia már csak ilyen....leszünk még cifrább helyeken is...
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
Ha kicsit tájékozottabb lennél, tudnád, hogy viszont-látogatáson van. A többi okot meg feljebb szépen leirták.
Elsőre nekem is furcsának tűnt, mit keresünk 'Pandora'-n, de a diplomácia már csak ilyen....leszünk még cifrább helyeken is...
nem viccből írtam amúgy nincs semmi gáz és nem linkeltem be vagy 2 oldalt ahol leírják miért ment oda Viktorunk :D (ha kicsit többet olvasnád vissza a kommenteket tudnád :rolleyes: )szarkazmus meg ilyenek? nem ? :D ha nem hát nem
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
nem viccből írtam amúgy nincs semmi gáz és nem linkeltem be vagy 2 oldalt ahol leírják miért ment oda Viktorunk :D (ha kicsit többet olvasnád vissza a kommenteket tudnád :rolleyes: )szarkazmus meg ilyenek? nem ? :D ha nem hát nem
Vannak témák amit visszaolvasok, többek közt ezt is,de idézz már magadtól...mert a fenti soraidból sem jön át semmi, sem a "szarkazmus", sem más, "nem?"..."ha nem hát nem"...
De lehet nekem van már nagyon péntek...:rolleyes:
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
Vannak témák amit visszaolvasok, többek közt ezt is,de idézz már magadtól...mert a fenti soraidból sem jön át semmi, sem a "szarkazmus", sem más, "nem?"..."ha nem hát nem"...
De lehet nekem van már nagyon péntek...:rolleyes:
engedjük el inkább szerintem , mindkettőnknek péntek van
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
503
1 381
93
A Facebook-on láttam az egyik csoportban BUD-BUD repülést egy lajstrom és fénykép nélküli A319-sel. Csak nem a 604 repült újra, több mint 4 hónap után?
 

exi

Well-Known Member
2018. augusztus 28.
224
469
63
Kiszíneztek végül a lo-vis felségjelet? (egy mai rosszabb minőségű PSH kép alapján a 604-en is módosult)

57280442_10215972467003593_5013550431683477504_n.jpg


Forrás: PSH
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
MH Airbus A319 605 Nurszultanban (Asztana) és Pekingben.

Előre is elnézést kérek, "nyomokban" belpolbűnözést tartalmazhat :D

58739966_10157004672261093_3384314305171161088_n.jpg
orb-na319-1.jpg
orb-na319-2.jpg
orb-na319-3.jpg
orb-na319-4.jpg
orb-na319-5.jpg

forrás: Orbán Viktor fb
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and tindalos