1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Airbus A319

Diskurzus a(z) 'Szállító repülőgépek' témában - borisz által indítva @ 2018. január 3..

Címkék:
  1. Mokiengine

Mokiengine Active Member

Kecsorol most landol Ferihegyen az egyik A319

2. Terminator

Terminator Well-Known Member

Ha már megtaláltam...

2018. január 08. InfoRádió riport.

"Úgy kell gondolni, hogy egy emberért elküldik Afganisztánba? Igen, pontosan így kell érteni."

3. Terminator

fishbed, tindalos and arcas like this.
  4. Terminator

Feb 15, 2019
    Weeze Airport

arcas likes this.
  5. patriots

patriots New Member

Az egyiptomi útra melyik airbussal ment a miniszterelnök?

6. Terminator

7. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Pontos válasz :)

8. megazez

megazez Well-Known Member

Ezek a pontok miért keletkeznek? Mert szerintem semmi kifogásolható nem volt benne ami miatt a modinak törölni kellett.

9. Terminator

Én gondoltam meg magam, nem a moderátor törölte. Ha még 5 percen belül vagyok, ez így gyorsabb, mintha bejelenteném törlésre.

arcas, megazez and Mokiengine like this.
  10. emel

emel Well-Known Member

A "605"-el.

11. Terminator

https://hvg.hu/vilag/20190224_Ki_ne...rlista&utm_medium=aggregator&utm_campaign=hvg

Hihetetlen, hogy még mindig azon vergődnek hogy kormánygép vagy nem kormánygép. Pedig annyi minden mást lehetne számonkérni egy év után... hol van a védelmi rendszer, a MEDEWAC felszerelés? Miért a németek hozták haza a beteg magyar katonát Afganisztánból karácsonykor, amikor direkt erre vették a Falconokat... stb.

Nagy Csaba likes this.
  12. arcas

arcas Well-Known Member

Ez a kettő dolog engem is különösképpen érdekel...

Nagy Csaba likes this.
  13. gacsat

gacsat Well-Known Member

Gondolom, mert úgyis jöttek.

rappali_ and Terminator like this.
  14. Madár Fokker

Madár Fokker Active Member

A 604-es repül már?

Kétlem, hogy tényleges betegszállításra vették volna a Falconokat. Átalakítás nélkül max. járóbeteget lehet benne szállítani. Nem túl egyszerű berakni egy tolókocsis, vagy hordágyas beteget azon a keskeny lépcsőn, aztán meg beforgatni a konyhában.
    Létezik betegszállításra átépített Falcon, ami elég komoly beavatkozás. (A youtube-on egy Falcon 2000es átalakítása van, de a Dassault honlapja szerint centire megegyezik a törzskeresztmetszete a 7X-szel.)

15. Terminator

Ezen az oldalon felul ott a Benko nyilatkozat...
    Ha ezert vettek es at kell alakitani miatta, akkor alakitsak at. Majd kiderul, mi lesz a civil Falconbol, ha visszajon a gyartotol...

16. Terminator

Ez is egy magyarazat. Es a nemet-magyar egyuttmukodes valoszinuleg van ilyen resze is.

17. Madár Fokker

Ha a február 6-i hozzászólásodra gondolsz, az egy tavaly januári interjú. Szerintem az Airbusokról beszél benne. Akkor a Falconok beszerzése még hétpecsétes titok volt.

Terminator likes this.
  18. Terminator

Igazad van, keverem a dolgokat. Az A319-re ígérték és annak nincs még mindig MEDEVAC képessége.

Madár Fokker likes this.
  19. Madár Fokker

Nem is egyszerű fejben tartani, hogy ki, mikor és mit mondott. A Falconok esetében kerülték az olyan típusú bemutatót, mint amit az Airbusok érkezésekor tartottak.

20. Madár Fokker

Ezen oldal megosztása