1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Airbus A319

Diskurzus a(z) 'Szállító repülőgépek' témában - borisz által indítva @ 2018. január 3..

Címkék:
  1. Terminator

Terminator Well-Known Member

Egyrészt meglep a Honvédség nyíltsága, hogy válaszolt a kérdésre.
    Másrészt, azzal hogy bevonták az Aeroplex-t az üzemeltetésbe, azt gondoltam hogy nem fog 4,5 hónapig tartani egy karbantartás.
    Ezek szerint nincs egy tartalék hajómű sem és nem probléma ha emiatt 4,5 hónapig nem repül egy gép.
    "A válasz szerint az Airbus jelenleg Budapesten, a javításra kiírt pályázat nyertesének telephelyén van.." - minden javításra külön pályázatot kell kiírni?

A hajtóművek ellenőrzésére is van hasonló általános táblázat az utasszállító gépeknél?

fedett_mókus likes this.
  2. Terminator

3. migfun

migfun Well-Known Member

Így már érthető, miért kell még egy Airbus. Ha egy tervezett javítás/hajtómű-csere miatt ilyen hosszan kiesik egy gép, akkor jó, ha van még egy a spájzban...

fedett_mókus likes this.
  4. emel

emel Well-Known Member

Egy Lufthansa-gép tervezett D-check-je is eltartott 4-5 hétig, és az úgy működött, hogy a tervezett cseréken kívül a teszteken megbukott berendezéseket megrendeltük, és azok 1-3 napon belül ott voltak a polcon. De ehhez a L. alkatrész-bázisa és kapcsolatai valamint pénzügyi lehetőségei kellettek. Más cégeknél általában sokkal többet kellett várni az anyagokra, sokszor ment a fillérezés hogy van ugyan a megrendelt szervó/szivattyú pl. spanyolban, de inkább hozatták mondjuk napokkal később a törököktől vagy akár Mexikóból, mert ott olcsóbb volt!

5. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

kb. 20 perces út után Ferihegyről Kecskemétre érkezett egy Airbus.

6. kiskrumpli

kiskrumpli Well-Known Member

MH Airbus A319 605
    Praia, Zöld-foki Köztársaság, 2019.03.27.
    Forrás:

arcas and tindalos like this.
  7. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

Mi a fene ? Nyaralni ment a vezér vagy mi a tökömet keresett ott?

8. Anti

Anti Well-Known Member

´Úgy beszélsz mintha a Zöld-foki Köztársaság nem egyik legfontosabb szövetségesünk és gazdasági partnerünk lenne :D

9. fedett_mókus

Ne haragudj igazad van! :D utána néztem és igazából csodálkozom hogy havonta legalább egyszer nem látogat el szeretett vezérünk ehhez a fontos partnerhez
    amúgy most ezt találtam hirtelen erről a dologról
    https://zsurpubi.hu/cikk/7511-orban...-hazudott-europarol-hogy-leszakadt-a-plafon-/
    https://index.hu/kulfold/1970/01/01...azott_orban_viktor_a_zold-foki_koztarsasagba/

10. anonim999

anonim999 Well-Known Member

Ezért ment oda, nem pedig nyaralni.

Orbán Viktor: A keresztény kultúra közös alap a Zöld-foki Köztársasággal

A keresztény kultúra közös gondolkodási alap Magyarország és a Zöld-foki Köztársaság között - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön a Zöld-foki Köztársaság fővárosában, Praiában, sajtótájékoztatón.

Kétnapos látogatása során az Orbán Viktor vezette magyar delegációt fogadta Ulisses Correia e Silva kormányfő, Olavo Correia miniszterelnök-helyettes, pénzügyminiszter és Luís Filipe Tavares külügyekért és közösségekért felelős miniszter.

Gazdasági és oktatási együttműködés
    Orbán Viktor elmondta: a Zöld-foki Köztársaság miniszterelnökével együtt vannak a kereszténydemokrata internacionáléban, annak mindketten alelnökei. Azt mondta, amikor a miniszterelnökkel Budapesten találkozott, rájöttek, hogy a keresztény kultúra, amelyben nevelkedtek, lehetővé teszi, hogy egymástól több ezer kilométerre is hasonlóan lássák a világot.

A magyar kormányfő közölte: a diplomácia területén Magyarország az Európai Unióban az egyetlen, vagy két ország közül az egyik, amely támogatja a Zöld-foki Köztársaság vízummentességét.

Ezen túlmenőn két területen kötöttek együttműködési megállapodást: az egyik a gazdaság, a másik az oktatás.

https://www.origo.hu/nagyvilag/2019...ura-kozos-alap-a-zoldfoki-koztarsasaggal.html

arcas likes this.
  11. arcas

arcas Well-Known Member

Ha kicsit tájékozottabb lennél, tudnád, hogy viszont-látogatáson van. A többi okot meg feljebb szépen leirták.
    Elsőre nekem is furcsának tűnt, mit keresünk 'Pandora'-n, de a diplomácia már csak ilyen....leszünk még cifrább helyeken is...

svajcibeka likes this.
  12. fedett_mókus

nem viccből írtam amúgy nincs semmi gáz és nem linkeltem be vagy 2 oldalt ahol leírják miért ment oda Viktorunk :D (ha kicsit többet olvasnád vissza a kommenteket tudnád :rolleyes: )szarkazmus meg ilyenek? nem ? :D ha nem hát nem

13. arcas

arcas Well-Known Member

Vannak témák amit visszaolvasok, többek közt ezt is,de idézz már magadtól...mert a fenti soraidból sem jön át semmi, sem a "szarkazmus", sem más, "nem?"..."ha nem hát nem"...
    De lehet nekem van már nagyon péntek...:rolleyes:

14. fedett_mókus

engedjük el inkább szerintem , mindkettőnknek péntek van

arcas likes this.
  15. Madár Fokker

Madár Fokker Member

A Facebook-on láttam az egyik csoportban BUD-BUD repülést egy lajstrom és fénykép nélküli A319-sel. Csak nem a 604 repült újra, több mint 4 hónap után?

16. Terminator

De igen.

17. exi

exi Active Member

Kiszíneztek végül a lo-vis felségjelet? (egy mai rosszabb minőségű PSH kép alapján a 604-en is módosult)

Forrás: PSH

tindalos likes this.
  18. fedett_mókus

mondanám hogy remélem lassan más is változni fog rajtuk de kétségeim vannak

19. Terminator

20. kiskrumpli

kiskrumpli Well-Known Member

MH Airbus A319 605 Nurszultanban (Asztana) és Pekingben.

Előre is elnézést kérek, "nyomokban" belpolbűnözést tartalmazhat :D

forrás: Orbán Viktor fb

arcas and tindalos like this.

Ezen oldal megosztása