1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Airbus A319

Diskurzus a(z) 'Szállító repülőgépek' témában - borisz által indítva @ 2018. január 3..

Címkék:
  1. Terminator

Terminator Well-Known Member

2. kopoltyu

kopoltyu Active Member

nincs valami osszesito hogy melyik geptipus mennyi orat repult iden/tavaly es hany fo kikepzet szemelyzet van ra?? nekem ugy tunik mintha kevesen repulnek az a 319-est (keves valtas szemelyzet tobb repult ora? ) es kicsit nagy a tolongas a grippenek korul 14 gepunk van ugye? abbol 2 folyamatosan foldon van(idoszakos karbantartas ,miegymas) 2 keszi marad 10 gep .. azt mennyien nyuzzak vajon? szerintem lenyegesen rovidebb a "varolista" a 2db a319-en

3. papajoe

papajoe Well-Known Member

Akkor ezt buktam...:rolleyes::D

4. torsen

torsen Well-Known Member

5. Madár Fokker

Madár Fokker New Member

Van ott még, ahonnan ez jött:

https://www.cvonline.hu/repulogep-v...acs-kiskun-allas/kecskemet-bacs-kiskun?query=

Bár típus nincs írva, de sejtésem szerint nem sok ember van, aki megfelel a követelményeknek a Falcon 7X-re, vagy a Gripenre ;), így marad az Ancsa, meg az Airbus. (Sőt, szerintem Gripen pilótából sincs sok, akinek meg van a 3000 óra össz. repideje és az 1500 órája a típuson.)

6. Terminator

7. gacsat

gacsat Well-Known Member

Háborún kívül a katonai cuccokon minden tetűlassan megy. Egy légitársaság kereskedelmi igazgatója már rég elkövette volna a szeppuput.

8. Terminator

Szerintem csak most lesznek majd 1000 órás Gripen pilóták a Honvédségnél, 2019 első felében...

Valószínűleg utasszálló gépes pilótákat akarnak átcsábítani a civil életből A319-re és Falconra.

A 605-ös ma repült először idén. Egy kis országon belüli gyakorlás volt Pápa és Kecskemét között.

9. Terminator

Benéztem. A 605-ös már 8-án és 9-én is volt gyakorló repülésen.

10. Terminator

Parlamenti írásbeli kérdés-válasz...

"Hány Airbus A-319-es repülőgépe van a Honvédelmi Minisztérium és a honvédelmi szervezetek vagy a miniszter tulajdonosi joggyakorlása alá tartozó gazdasági társaságnak?

Német Szilárd válasza: 2. "

Mondanám, hogy nagyon nincs képben a kérdező... de a második Falcon lebuktatása is így kezdődött. (Meg kell kérdezni, hogy utána azt lehessen mondani, hogy "hazudott a válaszadó.")

Mondanám, hogy már bejelentették, hogy vesznek meg egy A319-est, hogy 3 legyen... de nyilván nem erről van szó.

Kíváncsian várom, mi lesz ebből.

Nagy Csaba likes this.
  11. arcas

arcas Well-Known Member

Elég tömör és érthető volt a válasz :)

12. Terminator

Ennek is volt már egy előzménye, még november 22-én...

Akkor Benkő Tibor azt válaszolta, hogy két A319-es van és nem tervezi a Honvédség több ilyen gép beszerzését.

Aztán 2 héttel később bejelentette, hogy venni fognak egy harmadik A319-est is...

Ezek után kérdezte meg Demeter Márta még egyszer, kiegészítve a kérdését a "honvédelmi szervezetek vagy a miniszter tulajdonosi joggyakorlása alá tartozó gazdasági társaságnak?" résszel.

arcas likes this.
  13. Terminator

Persze Benkő Tibor novemberi válaszát úgy is lehet értelmezni, hogy a harmadik A319 nem csapatszállító lesz :D

14. fedett_mókus

fedett_mókus Active Member

@Terminator
    akkó mégis mi a fene :D ? Ha jól tudom nincs még cargo A319 bár meglehet oldani sok mindent manapság :D , esetleg légtérellenőrző ,vagy más ötlet?

15. arcas

arcas Well-Known Member

...játék a szavakkal...:D

16. ms07

ms07 Well-Known Member

A330 MRTT? Annyit mondott, hogy harmadik Airbus, így A318-tól A380ig bármi lehet végülis :D

Ezen oldal megosztása