[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

Szerintem nem repültek annyit rakétával hogy előjött volna ilyen hiba (ha tényleg előfordulhat ilyen), ezen kár aggódni. Gyakorló repülések nagy része fegyver nélkül megy, riasztás meg nincs annyi szerencsére. Illetve gyakorláshoz rolleron nélkül eleve nincs gond.
Bocsi ha nagyon hülye kérdés vagy ha off a téma de pl ha risztást kap a keszi akkor milyen fegyverzettel szállnak fel? ( ha van rajta valami más egyáltalán a gépágyun kívül)
Stop. A D változat teljes értékű harci változat, csak gépágyú nincs rajta, de ennyi. Ez kiképzésre is alkalmas harci változat.
Szerintem egy dolog 2 oldalát fogtátok meg , igazatok van mindkettőtöknek szerintem így külsőleg szemlélve a dolgokat
 
Bocsi ha nagyon hülye kérdés vagy ha off a téma de pl ha risztást kap a keszi akkor milyen fegyverzettel szállnak fel? ( ha van rajta valami más egyáltalán a gépágyun kívül)
Amíg volt üzemképes addig gépenként 2-2 Sidewinder-el, mióta azok kiestek azóta 2-2 AMRAAM-al repül a keszi. A Baltikumban volt teljes fegyverzetű készültség, 4 AMRAAM+2 Siedewinder.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus
Mint már írtam, az L- Sidewinder szárnyvégre függesztése nem szabadon-választott, hanem műszaki kényszer. Honnan tudod, hogy nem volt belőle semmi probléma, ha lett volna akkor neked megírták volna ajánlott levélben? Milyen konkrét infóid vannak a 800 órás karbantartásról, arról hogy milyen munkákat hajtottak végre ott a Gripeneken? Van róla konkrét listád hogy miket cseréltek az eleve tervezett cseréken kívül mert megbukott a teszteken, vagy hibákat/repedéseket/sérüléseket tártak a hibafelmérések során? Ha lett volna bármilyen szerkezeti probléma, annak javítása bármilyen módon vagy szárny-cserével, akkor tudnál róla?!! Mert ilyen infókat én is szívesen vennék, csak nem tudom honnan lehetne?!!

Igazad van, nem tudjuk. Arra gondoltam, ahogy tobb kisebb problemarol is keringtek informaciok, valoszinuleg errol is keringett volna, ha van ilyen. De tenyleg nem tidhatjuk, mit csereltek ki a svedek.
 
https://airbase.blog.hu/2019/04/04/mag-napok_nemetorszagban

" A schleswigi helyszín addig biztosnak látszik, amíg a magyar pilóták visszaszerzik a légi utántöltésre vonatkozó jogosításaikat. "

"A németek már a svédekkel közösen dolgoznak azon, hogy a Gripen az év végére kvalifikált legyen az A400-asból történő utántöltésre."

"Mivel a mi rakétáink voltak a legjobbak, mi lettünk úgymond a lándzsa hegye." ???
 
https://airbase.blog.hu/2019/04/04/mag-napok_nemetorszagban

" A schleswigi helyszín addig biztosnak látszik, amíg a magyar pilóták visszaszerzik a légi utántöltésre vonatkozó jogosításaikat. "

"A németek már a svédekkel közösen dolgoznak azon, hogy a Gripen az év végére kvalifikált legyen az A400-asból történő utántöltésre."

"Mivel a mi rakétáink voltak a legjobbak, mi lettünk úgymond a lándzsa hegye." ???
"Már nem csak a régi technikákat gyakoroltuk, hanem a legmodernebb fegyvereket is szimulálták. A nagy változást az F-35-ösök, az AMRAAM rakéták D változata vagy a Meteor rakéták hozzák majd."
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and borisz
"Már nem csak a régi technikákat gyakoroltuk, hanem a legmodernebb fegyvereket is szimulálták. A nagy változást az F-35-ösök, az AMRAAM rakéták D változata vagy a Meteor rakéták hozzák majd."


Nem szimulalni kellene oket, hanem meghivni a gyakorlatra... a hollandok ott vannak a szomszedban, de a norveg es az angol F-35osok sincsenek olyan messze.

A nemeteknek valoszinuleg hamarabb lesz Meteor raketaja, mint Magyarországnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Centurio
Második felvonás

"Hazánk és Szlovénia légterének védelme mellett négy hónapig – ottani idő szerint május elsején kilenc órától, szeptember másodikán kilenc óráig – a három balti ország légtérbiztonságáért is a Magyar Honvédség légiereje felel majd. Észtország, Lettország és Litvánia ugyanis nem rendelkezik a feladat végrehajtására alkalmas harci repülőgépekkel, ezért az észak-atlanti szövetséghez történt 2004. áprilisi csatlakozásuk óta légterük védelmét – rotációs alapon – más NATO-tagországok látják el; elsőként a belga légierő gépei települtek a Baltikumba.

Jelenleg lengyel vadászpilóták járőröznek a térségben, tőlük veszik majd át a feladatot az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis Gripenjei. Négy vadászgép és mintegy száz katona a tervek szerint április végén települ át Litvániába. Lesznek azonban olyan gyakorlatok a régióban, amelyeken a magyar légierő is részt vesz – ilyenkor a tervek szerint hat JAS−39-esünk állomásozik majd a Baltikumban.

A vadászgépek és az üzemeltetésükért felelős kiszolgáló állomány Litvániában, a siauliai támaszponton, a vadászirányítók pedig a Karmelavában lévő vezetési ponton látják majd el a készenléti szolgálatot. A NATO Egyesített Légi Hadműveleti Központ (Combined Air Operations Centre – CAOC) északi területekért felelős bázisán, a németországi Uedem városában pedig egy magyar összekötő tiszt fog dolgozni.

Magyarország légiereje második alkalommal vesz részt a baltikumi légtérrendészeti misszióban."
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and arcas
Hungary, augmented by the United Kingdom and Spain, will lead 50th NATO Baltic Air Policing detachment

2_bap%2050%20announcement%20draft.jpg
 
https://honvedelem.hu/cikk/115627_utra_kelnek_a_gripenek

"Az eseménynek külön érdekességet adott, hogy a Magyar Honvédség Gripenjei a magyar személyzettel a közelmúltban teljesítette a 20 000. repülési órát. Kilián Nándor dandártábornok, a Magyar Honvédség Parancsnokság légierő haderőnemi szemlélője ennek kapcsán így fogalmazott a kibocsátó ünnepségen: „Tudjuk jól, hogy a 20 000 repült óra elérése nem jelentette a könnyed teljesíthetőséget. Számtalan rögös útszakaszon is át kellett gázolnunk, amikből tanultunk, amik még erősebbé tettek bennünket, amik elvezettek bennünket ahhoz, hogy olyan tapasztalatokkal és élményekkel gazdagodjunk, amik kitörölhetetlenül az emlékeink között maradnak.”

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and arcas
(Azert nezzetek meg ti is, milyen szinu csikokat lattok a raketakon... A hangar elott allo 31 es 33as gepeken csak kek csikos raketak voltak, nyilvan biztonsagi okokbol.)
 
Amíg a Mi-24-esek éjszaki képességeinek a megmagyarázásával voltunk elfoglalva, addig egy másik fontos esemény elkerülte a figyelmünket...
2 héttel a BAP megkezdése előtt újra vannak AIM-9-esek a Gripenek szárnyvégein!

A Baltic Air Policing misszió kibocsátó ünnepsége (2019. április 18.)

tot_2038.jpg

(Azert nezzetek meg ti is, milyen szinu csikokat lattok a raketakon... A hangar elott allo 31 es 33as gepeken csak kek csikos raketak voltak, nyilvan biztonsagi okokbol.)

Ezek viszont már megfelelő színűek.