A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ennyi erővel régebben volt szó sugárhajtóműs kiképzőgépekről, abból vehetnénk +1-2 századot és megvan a kiképzés + alap légtérellenőrzés meg ha kell bombázni is lehet velük.
L-39/159, újabb mint a mirageIII, szintén lehet rá rakni AIM-9-et meg papíron 120-at is
Na mit szólsz? Szerintem ha ennyire így akarod az extra gépeket, abban az esetben ha jönne f35 akkor ez épkézláb elgondolás lenne.
Lassú,kicsi a harcászati kapacitása.Könnyű csatagépnek felel meg legfeljebb.
Tisztán pénzügyi oka van ennek a támogató gépes vesszőparipámnak.1százados légierő meg egyszerűen kevés.
Kfir meg nem MirageIII,de hatalmas egy gép.Minden mást eltakar a közönség szeme elöl.
Érdekes,hogy a közönség ünnepli a Mihuk feltámasztását.Pedig helikopács fronton ugyan az,mint a repcsiknél a Kfir lenne-kivéve hogy egy kifejezetten drága üzemű gépröl van szó,és semmiféle harcrendszert/fegyverrendszert érintő korszerűsitést nem kapott
 
M

molnibalage

Guest
Mikor bejelentették hogy az amik mennyire elégedettek a mostani fegyvervásárlási körrel, erősen elkezdtem gondolkodni hogy vajon mi lehet az amit vettünk és ennyire boldogok tőlle. Először úgy gondoltam akkor ez eldőlt és veszünk Patriot-ot de ezt elvetettem a Benkővel készült interjú után amikor is azt mondta "2020-21 környékén lehet eredménye a közép-hatótávolságú rakétavédelmi rendszer beszerzését szolgáló tárgyalásoknak" vagyis ezt nem valószinű hogy be tudja jelenteni a Viktor a Trump találkozón. Zord nagyon jól informált volt eddig is szóval NASAMS-ot én kezdem biztosra venni de őszintén szólva nem gondolom hogy csupán a NASAMS-tól ennyire boldogok/elégedettek lennének. Ha megnézzük 3 dolgot próbálnak mindenkire a környéken rásózni: Patriot (Lenygel, román), F16 (Szlovák, most győzködik Horvátokat meg ha jól tudom a Bulgárokat is) és a Viper (Csehek és a románoknak is nagyon tolják még gyárat is ígértek nekik). Szóval patriot még nem kerülhet szóba, F16 nekünk nem hiszem hogy opció hisz jelenleg van 4. generációs gépünk. Emiatt felmelrült bennem a kérdés hogy esetleg nekünk is befigyelhet pár Viper? Bevallom kezdem nagyon várni ezt a Trump talákozót...
F-16 és a Viper az ugyanaz...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 455
113
Multkor itt le le irva hogy ilyen pici orszagoknak foleg itt Europaban a harci helikoptereknek nem sok ertelme van - 4 darab meg tenyleg meg vicc kategoria se. Abbol a 200 milliobol vegyenek inkabb "bakancsot".
Hát szerintem 200M dollárból már lazán meg lehetne oldani az összes egyéni felszerelés komplett beszerzését. Kevlársisakostul, tártáskástul...
3-5Mrd forintonként szoktak ilyen jellegű dolgokra rendelést leadni. Persze ezek nem egyszerre elégítik ki a teljes igényt, de ismétlődnek.
Tényleg, nem tervezik, hogy a 2015M-nek lesz eltérő színű verziója (téli)? (Tudom, tudom, még a rendesből sincs elég, de akkor is!)
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Hát szerintem 200M dollárból már lazán meg lehetne oldani az összes egyéni felszerelés komplett beszerzését. Kevlársisakostul, tártáskástul...
Szerintem egy nulla lemaradt...
Ma egy katona korszerűen felszerelve alaphangon $100 ezer (de inkább több..)
Ráadásul az egyéni felszerelésekből komoly készletet is szokás képezni.
Több milliárdra $-ra jönni ki 20-30 ezer katona felszerelése és évi 100 millió $-os tétel hogy úgy is maradjanak...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Preferálja a hazait. :D
Mellé,romlott katolikus vagyok.
Kissé fárasztó,hogy úgy fikáztok,vagy éppen istenitetek,valamit,hogy utána se néztek,mit is tartalmaz.
És továbbra is le vagytok ragadva az öreg pajeszosnál,holott az csak egy lehetőség.A lényeg a koncepció.Azon tessenek kötekedni,hogy az mennyire életképes/nem életképes,és miért igen avagy nem
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 520
72 519
113
Jaj Istenem... az amik meg rakétát küldenek egy teve seggébe több ezer kilóméterről , én nem mennék bele a farokméregetésbe... pláne nem az usaval szemben az kb egy szinten lenne a Kfir ötlettel...

Szerintem felreerted, amit irtam...

Epp az a problema hogy a magyaroknak jelenleg nincs egyik se, ezert nehezebb nekik a legiharc...
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 360
113
Elobb vagy utobb szerintem is lenyomjak a torkukon. Az hogy a roman vezetes valojaban mit akar az szerintem masodlagos.
Igen, biztos
Leírtam már ha nem 100szor akkor egyszersem , lehet hogy lenyomják a torkukon , SŐT az is lehet hogy leadnak rendelést DE kifizetni nem fogják tudni , 21 legkésőbb 22-ben hatalmas szarban lesznek és annyi pénzük se lesz hogy elsétáljanak a bolt előtt ... nemhogy majd F35-öt rendszeresítenek úgy hogy most szeretnének még 5 használt F16-ot
Szerintem felreerted, amit irtam...

Epp az a problema hogy a magyaroknak jelenleg nincs egyik se, ezert nehezebb nekik a legiharc...
Jaaa , azt hittem a svédeket állítod az usával szembe , ha így vesszük akkor érthetőbb amit írtál , bocsi félreértettem akkor
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Érdekes,hogy a közönség ünnepli a Mihuk feltámasztását.Pedig helikopács fronton ugyan az,mint a repcsiknél a Kfir lenne-kivéve hogy egy kifejezetten drága üzemű gépröl van szó,és semmiféle harcrendszert/fegyverrendszert érintő korszerűsitést nem kapott
Harci-helikopter fronton teljesen más a helyzet a MH-nél mint a vadászgépek terén, ugyanis akármit tud/nemtud/de még tudhat a Mi-24, ezek nélkül semmiféle harci helikopterünk nem lenne, tehát ez is előremozdulás volt, és van még benne lehetséges kapacitás. Harcigépek terén viszont más a helyzet, ha semmit se teszünk 7 évig még akkor is van egy századra való potens Gripenünk, amiknek csapásmérő és légiharc-lehetőségeit kizárólag további fegyverzet beszerzésével is lehet fokozni, a darabszám növelése meg további plusz lehetőség. Vadászgépek terén messze nem 0-ról indulunk mint a harci helikopterek terén kb. 2 éve ...
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and megazez

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 455
113
Szerintem egy nulla lemaradt...
Ma egy katona korszerűen felszerelve alaphangon $100 ezer (de inkább több..)
Ráadásul az egyéni felszerelésekből komoly készletet is szokás képezni.
Több milliárdra $-ra jönni ki 20-30 ezer katona felszerelése és évi 100 millió $-os tétel hogy úgy is maradjanak...
Jelenlegi szintről, normál szintre, a 2015M szinvonalú felszerelésekkel.
A jelenleg is bent lévőktől megtudhattuk, hogy az egyik legnagyobb tétel, a védőmellény pl. elegendő mennyiségben áll rendelkezésre. Az amerikaiaknál valahol 17 és 20 ezer dollár között lehet egy komplett katonai felszerelés ára. forrás
Hja és 4 azaz négy db helikopter jött ki ennyiből a cseheknek. ;)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 360
113
Erre talaltak ki a hitelt. Van hova eladosodniuk.
Oke ezt elfogadom, a rendszeresítést megoldják hitelből tegyük fel , karbantartásra és fenntartásra attól még nem lesz pénz ugyanúgy , akkor felesleges rendszeresíteni egy csúcsgépet egy romokban lévő gazdaság hátára hogy úgy elrohadjanak mint a mi 29-eseink pl
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 791
12 124
113
Oke ezt elfogadom, a rendszeresítést megoldják hitelből tegyük fel , karbantartásra és fenntartásra attól még nem lesz pénz ugyanúgy , akkor felesleges rendszeresíteni egy csúcsgépet egy romokban lévő gazdaság hátára hogy úgy elrohadjanak mint a mi 29-eseink pl

Ertem en hogy jol gondolod es hogy jozan esszel nincs ertelme de hat az amerikai erdek a fontos. :)