[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Háát, a kifejezetten szolgálatinak szánt DAO-s P30-asok sütési ereje 3-4 kiló. A S&W Model 627-é meg revolverező módban 11 font/5kg.

https://modernfirearms.net/en/handguns/handguns-en/germany-semi-automatic-pistols/hk-p30-eng/
https://www.riflemagazine.com/magazine/article.cfm?tocid=1176&magid=83

Annyit sajna nem lőttem, hogy meg tudjam ítélni, mennyit számít ez a különbség.



Dudival értek ebben egyet, a nem csőretöltve viselt önvédelmi, vagy szolgálati pisztoly nem sokat ér.




Komolyan nem értem, hogy neked is mi a fene bajod van. Leírtam, hogy mit gondolok, kurvára feltételes módban, aztán hozzátettem azt is, hogy ti tudjátok, mi kell nektek ,hisz ti használjátok. Vagy itt újabban már nem lehet beszélgetni, véleményt cserélni, mert egyből felkapja valaki a vizet? De akkor egyáltalán minek a fórum? :confused:
Revolverek egy előnye van még pedig a magasabb megbízhatóság, egyszerűbb karbantartás.
A félautomata szekrénytárasoknak viszont több van. Egy a nagyobb tárkapacitás, ez egy nagyon fontos dolog ha tűzharcba keveredsz. Másik pedig a gyorsabb töltés főleg ha taktikai ( nem teljesen üres a tár, de egy lőszer biztos van még a csőben ) töltést választasz. Van még a működtető ( gyengébbik, többségben bal ) kézzel való használat ha a másik kezed megsérül. Főleg az avatatlan, kezdő kezekben és sérüléssel jár még a félautomatáknál is és nem csak a revolvernél. De a revolvereknél főleg ha nagy tűzerejű (.44, .357, .500, stb. ) akár ujjvesztéssel is járhat.
Önvédelemre akár belső zsebben még nőnek is elég egy kis .38-as revolver, sok tudás nem kell hozzá. De a rendészeti szervekhez már ajánlott egy modern félautomata pisztoly. Több az előnye, jobb.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 908
15 419
113
Ezt a revolveres ujjvesztés dolgot részletezd már kicsit, gyenge a képzelőerőm, nem tudom elképzelni hogyan lehet azt összehozni (max ilyen 1,5 colos csöveknél, de az meg mindenhol bejátszik)
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
833
4 229
93
Háát, a kifejezetten szolgálatinak szánt DAO-s P30-asok sütési ereje 3-4 kiló. A S&W Model 627-é meg revolverező módban 11 font/5kg.

https://modernfirearms.net/en/handguns/handguns-en/germany-semi-automatic-pistols/hk-p30-eng/
https://www.riflemagazine.com/magazine/article.cfm?tocid=1176&magid=83

Annyit sajna nem lőttem, hogy meg tudjam ítélni, mennyit számít ez a különbség.



Dudival értek ebben egyet, a nem csőretöltve viselt önvédelmi, vagy szolgálati pisztoly nem sokat ér.




Komolyan nem értem, hogy neked is mi a fene bajod van. Leírtam, hogy mit gondolok, kurvára feltételes módban, aztán hozzátettem azt is, hogy ti tudjátok, mi kell nektek ,hisz ti használjátok. Vagy itt újabban már nem lehet beszélgetni, véleményt cserélni, mert egyből felkapja valaki a vizet? De akkor egyáltalán minek a fórum? :confused:
Ne vedd magadra, kb az elsö sor volt neked cimezve. A sportlövö bajnokok videoi fèlrevezetöek, azokat a helyèn kell kezelni. Az a szint nem mèrvadó, mert annyira felette àll egy àtlag lövésznek, hogy nem lehet mèrcének tekinteni. Még a TEKesek sem lönek el heti többszàz löszert èveken keresztül.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 846
5 053
113
De a revolvereknél főleg ha nagy tűzerejű (.44, .357, .500, stb. ) akár ujjvesztéssel is járhat.

????
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
833
4 229
93
Nekem erről az jutott eszembe ha csak 15 évente egyszer van szükség nagyobb tárkapacitásra, azt ne áldozzuk fel a kényelem oltárán.
Ne azon muljon egy rendőr élete sem.
Sajnos valószínű a magyar átlagrendőr lőkészsége nem olyan, hogy nem kell neki a nagyobb tárkapacitás.

Ráadásul egy 6-8-10 lőszeres fegyvernél nagyobb eséllyel kell tárat cserélni, ha egy tűzharc kialakul. Ami szerintem ugyancsak nem egy magyar átlagrendőr erőssége. Mármint a gyors tárcsere stressz helyzetben.

Szerintem egy nagy tárkapacitású czp09 egy rendőrön normál tokban egyáltalán nem kényelmetlen.
Egy rendőrön mennyi felszerelés van?
Pisztoly+tartalék tár
Rádió
Bilincs
Gumibot
Jegyzettömb
Ez kb 2kg.
Ez egy övön ne legyen probléma.

Biztonságos hordás. Sok esetben nem a fegyveren a tokon hanem a felhasználón múlik.

Én a p9rc-t mindíg csövön, kibtízosítva hordtam. Így a gyors tűzkészséggel nem volt gond.
Ürítésnél bíztosítottam be csak.
Soha nem lőttem vétlent, ellentétben jópár kolegámmal akik bebiztosítva, nem csőretöltve hordták.

Számomra csak ha budira mentem akkor volt zavaró a súlya. De ilyenkor bebiztosítva beraktam az alsógatyámba. Nehogy ott hagyjam. Sajnos erre is láttam pár példát. A budi szemetesén hagyott fegyvert.

HK USP-is találltam így.
Őőő. Kik is használják azt magyarisztánban a rendőrségnél?
Úgy lett a delikvens után futva és szólva neki. Meg sem köszönte;)

Szóval a fegyver is nagyon fontos, de ha nincs rendes lőkiképzés(én azt gondolnám min havonta lövészet) akkor lehet bármilyen pisztolya rendőrnek,katonának,navosnak stb.

Remélem arra is fordítanak kellő figyelmet, nem csak a fegyverre.

Rejtve hordva nem szolgálati fegyvernek én is valami walther ppk vagy ruger lc9s-t választanék.
Mondjuk a 2 kg-os öv a jàrōrnél alulbecsült :) Pisztoly tokkal tartalék tàrral 2kg. Ràdio 1 kg, bilincs,spray,gumibot kombo is 1kg felett van.Az irattartoban làttad hogy mostanàban minek kell lenni?Az is van fèl kg. Ha van valami elvetemült ès mèg ma is Maglite-ot visz ki, akkor az is +1.5kg. +van még a szolgàlati mobil, + a sajàt mobil, ha engedik. Gyalogosban, ejszaka el lehet vele lenni, de azèrt nekem volt hogy huzta a derekam. PA tàrat is milyen könnyü elhagyni az elefàntfülesböl. Az enyèm lett màr meg ülès alatt, szèk mellett, utolso intézkedèsnèl az autobol kiszàllàs helyénél....pisztolyt még nem hagytam el, de olyan volt hogy bent piheno utàn elfelejtettem az övet ismèt felrakni :)
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
833
4 229
93
De a revolvereknél főleg ha nagy tűzerejű (.44, .357, .500, stb. ) akár ujjvesztéssel is járhat.

????
Ezt most nem vàgom. Arra gondolsz, hogy lazàn fogja meg valaki ès annyira kifordul a kézbōl lôvésnèl, hogy a sàtorvas leszakitja az ujjat? Még soha nem hallottam ujletépèsröl.
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Ezt most nem vàgom. Arra gondolsz, hogy lazàn fogja meg valaki ès annyira kifordul a kézbōl lôvésnèl, hogy a sàtorvas leszakitja az ujjat? Még soha nem hallottam ujletépèsröl.
A szekrénytárasoknál a markolatra fogsz majd a segítőkézzel arra rá a hüvelykujj ami pedig a szánon van. A revolvereknél mindkét kézzel szigorúan csak a markolatot szabad fogni. A forgótárnál ugyanis előre, meghibásodásnál akár hátra is csaphat ki láng. Ha ott az ujjad akkor annyak annyi a nagy kalibernél. Ezért írtam nagyobb kalibereket. Ha normális lőtéren lősz akkor erre felhívják a figyelmed.
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Sok videót megfigyelhetsz, hogy lövésnél a forgótáras pisztoly szétrepül. Ha nincs normálisan vissza zárva töltés után, ha a fegyver hibás vagy a lőszer hibás és szétveti a fegyvert ( csőben akadály van, stb.. ). Ha úgy fogod mint a szekrénytárast akkor nagy esély van, hogy viszi az ujjad. Lőttem már párat és olyan hibák vannak csak az oda nem figyelésből, hogy könyvet lehetne belőle írni.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Sok videót megfigyelhetsz, hogy lövésnél a forgótáras pisztoly szétrepül. Ha nincs normálisan vissza zárva töltés után, ha a fegyver hibás vagy a lőszer hibás és szétveti a fegyvert ( csőben akadály van, stb.. ). Ha úgy fogod mint a szekrénytárast akkor nagy esély van, hogy viszi az ujjad. Lőttem már párat és olyan hibák vannak csak az oda nem figyelésből, hogy könyvet lehetne belőle írni.
Hogy szán csapott a hüvelykujjtőbe,olyat láttam,de hogy forgópisztoly ujjat tépjen,olyanrol még nem is hallottam.
Akadály a csőben,csőrobbanás meg bármelyik pistolynál nyűgös.A figyelmetlenség dettó.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 908
15 419
113
Sok videót megfigyelhetsz, hogy lövésnél a forgótáras pisztoly szétrepül. Ha nincs normálisan vissza zárva töltés után, ha a fegyver hibás vagy a lőszer hibás és szétveti a fegyvert ( csőben akadály van, stb.. ). Ha úgy fogod mint a szekrénytárast akkor nagy esély van, hogy viszi az ujjad. Lőttem már párat és olyan hibák vannak csak az oda nem figyelésből, hogy könyvet lehetne belőle írni.

Ha jól értem arról beszélsz hogy ha szétrobban a dob akkor viszi az ujjad ha alatta fogsz rá? Ezt maximum bal mutatóval tudom elképzelni, ha az valahol a dob környékén elöl matatsz vele épp. Egyébként nem nagyon, arra az esetre ha ne adj Isten szétszáll a hüvelyfenék, ott vannak a két oldali az "elefántfülek", maximum oldalra (és persze nagyrészt előre a cső felé, illetve felülre) megy ki a gáz.

Rákeresve a neten egy ilyen esetet láttam, a barom ott így fogta a .460-as exotikus rev.... kézi ágyúját, amikor durrant oldalt a gázok elvitték az egyik ujjpercét (inkább nem mutatom). De ez azért elég extrém, meg nyilván ne tedd oda az ujjad ahol a varázslat történik.

ATT92879.jpg

http://2.bp.blogspot.com/_XU9x8G7khv0/SoDrSGp7lmI/AAAAAAAAIMo/9FtcBFlt0Mo/s1600-h/ATT92879.jpg
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 214
4 426
113
Háát, a kifejezetten szolgálatinak szánt DAO-s P30-asok sütési ereje 3-4 kiló. A S&W Model 627-é meg revolverező módban 11 font/5kg.

https://modernfirearms.net/en/handguns/handguns-en/germany-semi-automatic-pistols/hk-p30-eng/
https://www.riflemagazine.com/magazine/article.cfm?tocid=1176&magid=83

Annyit sajna nem lőttem, hogy meg tudjam ítélni, mennyit számít ez a különbség.



Dudival értek ebben egyet, a nem csőretöltve viselt önvédelmi, vagy szolgálati pisztoly.....
A különbség pont 2kg.... szerintem jelentős....azért ritka olyan eset van nem.csak itthon de szerte a világban, hogy nincs idő csőretölteni, igy nem értek egyet ezzel hogy a fegyvereket csövön kell hordani. USA ban pl igazoltatáskor mikor sokszor előveszik, van idő bármire. Önvédelemnél is sokszor már ha csak előveszed is nagy hatása van, és úgy még mint Hollywoodban a jelölt szeme láttára ránthatod csőre ha addig nem ettől tuti beszarik.... :)
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Hogy szán csapott a hüvelykujjtőbe,olyat láttam,de hogy forgópisztoly ujjat tépjen,olyanrol még nem is hallottam.
Akadály a csőben,csőrobbanás meg bármelyik pistolynál nyűgös.A figyelmetlenség dettó.
Ha jól értem arról beszélsz hogy ha szétrobban a dob akkor viszi az ujjad ha alatta fogsz rá? Ezt maximum bal mutatóval tudom elképzelni, ha az valahol a dob környékén elöl matatsz vele épp. Egyébként nem nagyon, arra az esetre ha ne adj Isten szétszáll a hüvelyfenék, ott vannak a két oldali az "elefántfülek", maximum oldalra (és persze nagyrészt előre a cső felé, illetve felülre) megy ki a gáz.

Rákeresve a neten egy ilyen esetet láttam, a barom ott így fogta a .460-as exotikus rev.... kézi ágyúját, amikor durrant oldalt a gázok elvitték az egyik ujjpercét (inkább nem mutatom). De ez azért elég extrém, meg nyilván ne tedd oda az ujjad ahol a varázslat történik.

ATT92879.jpg

http://2.bp.blogspot.com/_XU9x8G7khv0/SoDrSGp7lmI/AAAAAAAAIMo/9FtcBFlt0Mo/s1600-h/ATT92879.jpg
Így van oldalt irányban is kijöhetnek a gázok, lángok. Persze ez fegyver és lőszer függő. Lőszer hibánál pedig még nagyobb az esélye. Nálam egy m4-nél a .223-as hüvelyperemnél szétnyílt elsütéskor és a hüvelykivető nyíláson jöttek ki a gázok, lőpor darabok és a láng is kicsapott. Elég kellemetlen volt a jobb kezemnek meg a homlokomnak, ugye nem hiába van a védőszemüveg. Most ezt el lehet képzelni egy revolvernél nagyobb kaliberű lőszernél.
Vissza térve az eredeti témához, szerintem biztonságosabb a szekrénytáros mint egy revolver.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 908
15 419
113
Revolvernél semmi nem jön hátulra. Egyszerűen teljesen zárt abba az irányba.

Valamiért a mozgó záras fegyver zárának hibás működését vetíted a revolverre, de ennek egyszerűen nincsen értelme, mert teljesen más a felépítése és a működése. A lőszer mindig fel van támasztva hátul. Ha dobnak sok a töltet (jellemzően mert házilag túltöltik..), maximum kinyílik mint egy banán, szétrepül oldalra, leszakad a cső, elhajlik, széttörik a zárkeret, de olyat én még sose láttam-hallottam, hogy a fegyver legmasszívabb részén hátrafelé jött volna valami, aminek nem kellene. Viszont olyan volt az USA-ban hogy (szériahibás?) Beretták szánja lövéskor szépen egyenes vonalban hátrarepült és találkozott a lövő buksijával.

Na mindegy, részemről befejeztem, nem akarom szétoffolni a topicot.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 388
14 391
113
A különbség pont 2kg.... szerintem jelentős....azért ritka olyan eset van nem.csak itthon de szerte a világban, hogy nincs idő csőretölteni, igy nem értek egyet ezzel hogy a fegyvereket csövön kell hordani. USA ban pl igazoltatáskor mikor sokszor előveszik, van idő bármire. Önvédelemnél is sokszor már ha csak előveszed is nagy hatása van, és úgy még mint Hollywoodban a jelölt szeme láttára ránthatod csőre ha addig nem ettől tuti beszarik.... :)

Hát szerintem mindíg a legrosszabb esetre kell készülni.
Persze, valószínűleg ezek elég ritkák de ne ezen múljon senki élete.

Hisz lehet olyan közelről mennek rád, hogy nincs időd.
Esetleg megsérül a másik kezed.
Vagy azzal tartod föl a támadót. Stb.
Ok, ezek extrém esetek, de előfordulhat.

Csövön hordani a fegyvert meg egyáltalán nem veszélyes.
És ha ijesztgetni kell, arra egy figyelmeztető lövés szerintem jobb.;)
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 214
4 426
113
Hát szerintem mindíg a legrosszabb esetre kell készülni.
Persze, valószínűleg ezek elég ritkák de ne ezen múljon senki élete.

Hisz lehet olyan közelről mennek rád, hogy nincs időd.
Esetleg megsérül a másik kezed.
Vagy azzal tartod föl a támadót. Stb.
Ok, ezek extrém esetek, de előfordulhat.

Csövön hordani a fegyvert meg egyáltalán nem veszélyes.
És ha ijesztgetni kell, arra egy figyelmeztető lövés szerintem jobb.;)
Hát ha olyan közelről mennek rád és totál nem számítasz rá akkor kb mindegy is hogy csövön volt vagy nem, mert elővenni nincs időd.... veszélyesebb mint cső alatt hordani ez biztos... tudod töltött fegyver vs. töltetlen fegyver....
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 388
14 391
113
Hát ha olyan közelről mennek rád és totál nem számítasz rá akkor kb mindegy is hogy csövön volt vagy nem, mert elővenni nincs időd.... veszélyesebb mint cső alatt hordani ez biztos... tudod töltött fegyver vs. töltetlen fegyver....

Tudod töltetlen fegyver nincs;)
Miért veszélyes?
Normál fegyvertokban,normál hozzáállással egyálltalán nem az.

Erre írtam sajna sok kollegám hordta cső alatt, bebiztosítva. Ürítéskor meg kibiztosítvam odanemfigyelve ment a vétlenlövés.:( Több
külszolgálatot megjárt emberek. Szerződéses, hivatásos egyaránt.:(

Nem kell az elsütőbillentyűhöz nyúlni, csak ha lőni akarsz. Ennyit kell betartani. Nem bonyolult.

Szerintem meg pont egy közeli, vagy váratlan támadásnál nem mindegy, hogy csövön van e az ember fegyvere vagy sem.

Persze nem kell egyetértenünk;)
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 214
4 426
113
Tudod töltetlen fegyver nincs;)
Miért veszélyes?
Normál fegyvertokban,normál hozzáállással egyálltalán nem az.

Erre írtam sajna sok kollegám hordta cső alatt, bebiztosítva. Ürítéskor meg kibiztosítvam odanemfigyelve ment a vétlenlövés.:( Több
külszolgálatot megjárt emberek. Szerződéses, hivatásos egyaránt.:(

Nem kell az elsütőbillentyűhöz nyúlni, csak ha lőni akarsz. Ennyit kell betartani. Nem bonyolult.

Szerintem meg pont egy közeli, vagy váratlan támadásnál nem mindegy, hogy csövön van e az ember fegyvere vagy sem.

Persze nem kell egyetértenünk;)
Na fogadjunk nagyban hogy kiveszem a tárat, ürítek ha csövön volt és bátran kijelentem hogy a fegyverem töltetlen. Igenis van töltetlen fegyver, csak ez a hülyeség megy soksok éve. Amint erről megbizonyosodsz a fegyvered töltetlen.
Azt áruld már el nekem ha cső alatt hordták, egy szimpla kibiztosítástól hogy került csőre a lövedék???? Most akkor vagy csövön hordták biztosítva és kibiztosítás után elsült, vagy cső alatt de úgy bezony nem fog elsülni.... :)
 
  • Tetszik
Reactions: papi and dudi