[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
833
4 229
93
A legtöbb önvédelmit vett kollégàm ilyenekkel sziv. Teljes méretü fegyver. Amit az ember póló alatt nyàron nem tud elrejteni, azt nem szabad megvenni. Fèmtokost sem, mert jobb ha müanyag tok ér a börhöz es azt izzadjuk össze. Hónaljtok sem jô, mert azt csak ugy lehet hordani hogy triko vagy póló ès felette egy nyitott rövidujjù ing.Önvédelmi hordàsa kapcsàn màr mindenfèle szivàssal talàlkoztam, vagy csak panaszkodtak, és onnan tudom. Oda mondjuk jo lenne egy kis forgo, de ha az ember csak egy fegyvert vesz, hàt az nem egy 2colos 5lövetü .38as forgo lesz, az szinte biztos...
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 543
77 354
113
A legtöbb önvédelmit vett kollégàm ilyenekkel sziv. Teljes méretü fegyver. Amit az ember póló alatt nyàron nem tud elrejteni, azt nem szabad megvenni. Fèmtokost sem, mert jobb ha müanyag tok ér a börhöz es azt izzadjuk össze. Hónaljtok sem jô, mert azt csak ugy lehet hordani hogy triko vagy póló ès felette egy nyitott rövidujjù ing.Önvédelmi hordàsa kapcsàn màr mindenfèle szivàssal talàlkoztam, vagy csak panaszkodtak, és onnan tudom. Oda mondjuk jo lenne egy kis forgo, de ha az ember csak egy fegyvert vesz, hàt az nem egy 2colos 5lövetü .38as forgo lesz, az szinte biztos...

Önvédelemre compactot kell venni.
 
  • Tetszik
Reactions: Shed and hunter85

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A legtöbb önvédelmit vett kollégàm ilyenekkel sziv. Teljes méretü fegyver. Amit az ember póló alatt nyàron nem tud elrejteni, azt nem szabad megvenni. Fèmtokost sem, mert jobb ha müanyag tok ér a börhöz es azt izzadjuk össze. Hónaljtok sem jô, mert azt csak ugy lehet hordani hogy triko vagy póló ès felette egy nyitott rövidujjù ing.Önvédelmi hordàsa kapcsàn màr mindenfèle szivàssal talàlkoztam, vagy csak panaszkodtak, és onnan tudom. Oda mondjuk jo lenne egy kis forgo, de ha az ember csak egy fegyvert vesz, hàt az nem egy 2colos 5lövetü .38as forgo lesz, az szinte biztos...
Nekem egy török Walter koppintásom van,kicsi,kényélmes hónaljtokban és övtokon is.De szinte sose hordom,felesleges.Melóban időnként nem ártana,de ott meg nem lehet.Asszony fúj is rá,hogy csak a gond van vele,adjam el,stb
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 864
4 867
113
Nem attól nagyobb a stopphatás mert revopver hanem a lőszertől...De ez meg nem érv mert öntöltő is lehet ugyan olyan kaliberű mint egy revolver.
Igen dudi valóban a lőszertől. Ha hiszed ha nem én is erre gondoltam: mindössze arra utaltam, hogy forgótáras fegyvereknél általában nagyobb a kaliber. De ma már ez is viszonylagos, többek között ezért is szerintem modernebbek a maroktáras lőfegyverek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 543
77 354
113
Igen dudi valóban a lőszertől. Ha hiszed ha nem én is erre gondoltam: mindössze arra utaltam, hogy forgótáras fegyvereknél általában nagyobb a kaliber. De ma már ez is viszonylagos, többek között ezért is szerintem modernebbek a maroktáras lőfegyverek.

Desert Eagel!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 308
13 781
113
Sajna eredeti feketelőporos formájában önvédelemre nem hordható. Modern lőszerrel vicces lehet, de nem tudom hogyan uralsz ezzel egy nagyobb lőszert, .22 lfB meg ugye nem az igazi.
Rengeteg változata van. Nem veszek, de elviekben, ha vennék, akkor valami ilyen kicsi dolog kéne, vagy valamilyen sub-compact pisztoly.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
M38 lesz a DMR fegyver 2020-tól minden tengerészgyalogos rajban.


Kétszer belelépni ugyanabba a folyóba... Hát, ők tudják. De kíváncsi leszek rá, hogy pár év múlva vajon megint rájönnek-e, hogy az 5.56x45-ös nem igazán jó DMR fegyverhez és lesz-e megint kaliberváltás.

Egy modern öntöltővel könnyebb és gyorsabb lőni, mint egy revolverrel. Csövön van a pisztoly, van neki egy állandó előfeszített állapota, ugyanakkora erővel és módon adható le minden lövés. Egy revolvernél vagy minden lövés előtt hátrahúzzuk a kakast és akkor van egy normál elsütése, vagy minden lövésnél revolverezünk. Ez azt jelenti hogy van egy hosszú elsütés, aminek az első felében erőt kell alkalmazni a mutatóujjal, mert a revolver dobját a benne található 6 lőszerrel el kell forgatni a következő töltényig, közben meg a kakast is felhúzza a kakasrugó ellenében az elhúzott elsütőbillentyű, majd jön a tüzelés. Eleve két lövésmódot kell begyakorolni egy helyett, míg pisztolynál szerencsés esetben csak egyet.

A két lövésmód gyakorlása helyett szerintem egyszerűbb, ha csak DA üzemmódban használják a revolvert. Az ilyenkor kicsit nagyobb sütési erő meg talán annyira nem is baj, mert stresszesen (egy átlag utcai rendőr azért még az USA-ban sem egy minden szituban hidegvérű és vérprofi lövész) nehezebb véletlenül elsütni.
Egy öntöltővel igaz, hogy gyorsabban lehet lőni, de azért forgótárassal is lehet gyorsan:



A 8 lőszeres forgókat meg hagyjuk már. Én láttam élőben, akkorák mint egy Desert Eagle.

Nos, én csakis az egyenruhás rendőrök számára gondoltam (bár ezt nem írtam le) elsődleges pisztolynak, akiknek nem kell rejtve viselni. Nekik talán jó lehetne egy ilyen is. Persze az 1150 gramm nem kevés, de azért nem is annyira vészes egy 750-1100 grammos öntöltőhöz képest. De ti vagytok szakmabeliek, szóval nyilván ti tudjátok, melyik jobb nektek.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 214
4 426
113
Kétszer belelépni ugyanabba a folyóba... Hát, ők tudják. De kíváncsi leszek rá, hogy pár év múlva vajon megint rájönnek-e, hogy az 5.56x45-ös nem igazán jó DMR fegyverhez és lesz-e megint kaliberváltás.



A két lövésmód gyakorlása helyett szerintem egyszerűbb, ha csak DA üzemmódban használják a revolvert. Az ilyenkor kicsit nagyobb sütési erő meg talán annyira nem is baj, mert stresszesen (egy átlag utcai rendőr azért még az USA-ban sem egy minden szituban hidegvérű és vérprofi lövész) nehezebb véletlenül elsütni.
Egy öntöltővel igaz, hogy gyorsabban lehet lőni, de azért forgótárassal is lehet gyorsan:





Nos, én csakis az egyenruhás rendőrök számára gondoltam (bár ezt nem írtam le) elsődleges pisztolynak, akiknek nem kell rejtve viselni. Nekik talán jó lehetne egy ilyen is. Persze az 1150 gramm nem kevés, de azért nem is annyira vészes egy 750-1100 grammos öntöltőhöz képest. De ti vagytok szakmabeliek, szóval nyilván ti tudjátok, melyik jobb nektek.
Szerintem az a legnagyobb baja a revolverező sütésnek, hogy a túl nagy sütési erő simán olyan sütési hibához (elhúzás) vezet hogy 15 méterről is mellélősz egy embernek... véletlen sütés elég ritka ebben az esetben ha csak akkor rakod rá az újad az elsütőre ha tényleg lőni akarsz.... inkább egy jó minőségű szolgálati fegyvertok, biztositással, és a fegyver elővétel és csőretöltés sok gyakorlása lehet hosszútávon a jó út...
 
  • Tetszik
Reactions: Shed

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
833
4 229
93
Ha lehetséges, ne Jerry Miculek legyen a példa, vagy a hozzá hasonlók. Önvédelemre jó a forgó, szolgálatiként már évtizedekkel ezelőtt lejárt az ideje. Mostanában nagyon beakad a lemez pár témában, ahogy olvasom a topikokat. Ez a revolver dolog olyan mint az USA M1911 fétis. Lejárt az ideje majd 100 éve és még mindig tök komoly arccal mondják, hogy milyen kibaszott jó szolgálatinak, meg még rendszeresítik is. Abban a pillanatban, hogy 1935-ben Browning kifejlesztette a Browning Hi Powert, már mehetett is volna kukába. Ez a revolver dolog is ilyen. Minek és kinek lenne jó visszalépni a '60-as évekbe? De nem is oda, mert már egy Walther P38-as is jobb szolgálatinak mint egy forgó. Már egy egysoros tárral szerelt pisztoly is jobb, amihez legalább 9x19-es lőszer van és tudja a revolverező lövést és van benne passzív ütőszeg biztosító, hogy kibiztosítva csövön lehessen hordani.

De inkább el is engedem a témát, mert már látom ,hogy úgy járok mint itt pár esetben az aktív katonák.....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 543
77 354
113
A revolvereknek ezerszer finomabb az elsütése mint egy öntöltőnek a kevesebb mozgó alkatrész miatt(igen revolverező módban is).
Ettől még nem lesz jobb mint egy modern öntöltő!!!
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Szerintem az a legnagyobb baja a revolverező sütésnek, hogy a túl nagy sütési erő simán olyan sütési hibához (elhúzás) vezet hogy 15 méterről is mellélősz egy embernek...

Háát, a kifejezetten szolgálatinak szánt DAO-s P30-asok sütési ereje 3-4 kiló. A S&W Model 627-é meg revolverező módban 11 font/5kg.

https://modernfirearms.net/en/handguns/handguns-en/germany-semi-automatic-pistols/hk-p30-eng/
https://www.riflemagazine.com/magazine/article.cfm?tocid=1176&magid=83

Annyit sajna nem lőttem, hogy meg tudjam ítélni, mennyit számít ez a különbség.

inkább egy jó minőségű szolgálati fegyvertok, biztositással, és a fegyver elővétel és csőretöltés sok gyakorlása lehet hosszútávon a jó út...

Dudival értek ebben egyet, a nem csőretöltve viselt önvédelmi, vagy szolgálati pisztoly nem sokat ér.

Ha lehetséges, ne Jerry Miculek legyen a példa, vagy a hozzá hasonlók. Önvédelemre jó a forgó, szolgálatiként már évtizedekkel ezelőtt lejárt az ideje. Mostanában nagyon beakad a lemez pár témában, ahogy olvasom a topikokat. Ez a revolver dolog olyan mint az USA M1911 fétis. Lejárt az ideje majd 100 éve és még mindig tök komoly arccal mondják, hogy milyen kibaszott jó szolgálatinak, meg még rendszeresítik is. Abban a pillanatban, hogy 1935-ben Browning kifejlesztette a Browning Hi Powert, már mehetett is volna kukába. Ez a revolver dolog is ilyen. Minek és kinek lenne jó visszalépni a '60-as évekbe? De nem is oda, mert már egy Walther P38-as is jobb szolgálatinak mint egy forgó. Már egy egysoros tárral szerelt pisztoly is jobb, amihez legalább 9x19-es lőszer van és tudja a revolverező lövést és van benne passzív ütőszeg biztosító, hogy kibiztosítva csövön lehessen hordani.

De inkább el is engedem a témát, mert már látom ,hogy úgy járok mint itt pár esetben az aktív katonák.....


Komolyan nem értem, hogy neked is mi a fene bajod van. Leírtam, hogy mit gondolok, kurvára feltételes módban, aztán hozzátettem azt is, hogy ti tudjátok, mi kell nektek ,hisz ti használjátok. Vagy itt újabban már nem lehet beszélgetni, véleményt cserélni, mert egyből felkapja valaki a vizet? De akkor egyáltalán minek a fórum? :confused:
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 846
5 053
113
Ez a revolver dolog olyan mint az USA M1911 fétis.

Ez náluk tényleg valami fétis. Vannak milliószór jobb pisztolyok nála de mégis..... mint itt a tártáska :D

Örök és elpusztíthatatlan :rolleyes:
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 385
14 379
113
Megint csak saját véleményem,amivel nem kell egyetérteni.Valóban szükség van nálunk a polgári életben a nagy tárkapacitásra?Szerintem nincs.Kényelmes biztonságos hordhatóságra,és gyors tűzkézségre van szükség.Ahova nagy tárkapacitás kellhet,oda úgy is a TEK megy géppityuval

Nekem erről az jutott eszembe ha csak 15 évente egyszer van szükség nagyobb tárkapacitásra, azt ne áldozzuk fel a kényelem oltárán.
Ne azon muljon egy rendőr élete sem.
Sajnos valószínű a magyar átlagrendőr lőkészsége nem olyan, hogy nem kell neki a nagyobb tárkapacitás.

Ráadásul egy 6-8-10 lőszeres fegyvernél nagyobb eséllyel kell tárat cserélni, ha egy tűzharc kialakul. Ami szerintem ugyancsak nem egy magyar átlagrendőr erőssége. Mármint a gyors tárcsere stressz helyzetben.

Szerintem egy nagy tárkapacitású czp09 egy rendőrön normál tokban egyáltalán nem kényelmetlen.
Egy rendőrön mennyi felszerelés van?
Pisztoly+tartalék tár
Rádió
Bilincs
Gumibot
Jegyzettömb
Ez kb 2kg.
Ez egy övön ne legyen probléma.

Biztonságos hordás. Sok esetben nem a fegyveren a tokon hanem a felhasználón múlik.

Én a p9rc-t mindíg csövön, kibtízosítva hordtam. Így a gyors tűzkészséggel nem volt gond.
Ürítésnél bíztosítottam be csak.
Soha nem lőttem vétlent, ellentétben jópár kolegámmal akik bebiztosítva, nem csőretöltve hordták.

Számomra csak ha budira mentem akkor volt zavaró a súlya. De ilyenkor bebiztosítva beraktam az alsógatyámba. Nehogy ott hagyjam. Sajnos erre is láttam pár példát. A budi szemetesén hagyott fegyvert.

HK USP-is találltam így.
Őőő. Kik is használják azt magyarisztánban a rendőrségnél?
Úgy lett a delikvens után futva és szólva neki. Meg sem köszönte;)

Szóval a fegyver is nagyon fontos, de ha nincs rendes lőkiképzés(én azt gondolnám min havonta lövészet) akkor lehet bármilyen pisztolya rendőrnek,katonának,navosnak stb.

Remélem arra is fordítanak kellő figyelmet, nem csak a fegyverre.

Rejtve hordva nem szolgálati fegyvernek én is valami walther ppk vagy ruger lc9s-t választanék.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 908
15 416
113
Főleg ő használja, de mindenki kap elvileg amikor felvételt nyer. Afféle lovagi kardja az alakulatnak (és én is rohadtul elfogadnám).
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses