[HUN] Katonai ruházat és kiegészitő felszerelések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
Nem ebben a mintában, de van nekem is egy ilyenem. Idővel megadta magát az esőnek, ezért szépen beszilikonoztam :D
Az a "bajom" vele, hogy oldalt "nyitott" nem elöl, mitn a sátorlap (amiről régebben írtam is). Ha nem porzik az eső, csak úgy szemerkél, akkor elöl nyítva lehet hagyni és akkor elég jól szellőzik. A másik előnye hadi használatot tekintve szintén az, hogy elöl nyitva lehet hagyni és akkor az ember könnyen hozzáfér a felszereléséhez.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 970
113
Nem ebben a mintában, de van nekem is egy ilyenem. Idővel megadta magát az esőnek, ezért szépen beszilikonoztam :D
Az a "bajom" vele, hogy oldalt "nyitott" nem elöl, mitn a sátorlap (amiről régebben írtam is). Ha nem porzik az eső, csak úgy szemerkél, akkor elöl nyítva lehet hagyni és akkor elég jól szellőzik. A másik előnye hadi használatot tekintve szintén az, hogy elöl nyitva lehet hagyni és akkor az ember könnyen hozzáfér a felszereléséhez.
Hát én mondjuk 10 éve nem láttam embert aki használta volna a sátorlap "esőköpeny" funkcióját.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
Hát én mondjuk 10 éve nem láttam embert aki használta volna a sátorlap "esőköpeny" funkcióját.
Ha vannak spéci esővédők annyira már nem fontosak. Azért is érdekel, hogy egyáltalán még számolnak velük a jövőben és készítenek újaka, vagy nem?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 970
113
Ha vannak spéci esővédők annyira már nem fontosak. Azért is érdekel, hogy egyáltalán még számolnak velük a jövőben és készítenek újaka, vagy nem?
A poncho veszi át a szerepüket. csak mivel ösze tudsz patentolni ketőtt abból már egész jó kutyaházat tudsz magadnak csinálni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 412
113
Érdeklődnék, hogy a lenti képen látható felszereléseket hogyan sikerült.
Ha jól látom, mind a mellény, mind a tártartó egyen. Lehet hogy így van? Vagy csak egy helyről vásároltak?
Ezen kívül érdekelne a sisak is, mert az is egyennek tűnik. De nem tudtam, hogy van kevlár sisak rendszeresítve.
Azért az tényleg elég meglepő, hogy mekkora színkülönbség van a különböző országok gyakorlói között.
1000x667@5.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
Érdeklődnék, hogy a lenti képen látható felszereléseket hogyan sikerült.
Ha jól látom, mind a mellény, mind a tártartó egyen. Lehet hogy így van? Vagy csak egy helyről vásároltak?
Ezen kívül érdekelne a sisak is, mert az is egyennek tűnik. De nem tudtam, hogy van kevlár sisak rendszeresítve.
Azért az tényleg elég meglepő, hogy mekkora színkülönbség van a különböző országok gyakorlói között.
1000x667@5.jpg

Az az új rendszeresített sisak.A mellény az TMK ami eddig is volt mint ahogy a tártatrók is(csak eddig zöld volt minden zseb).
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 412
113
Az az új rendszeresített sisak.A mellény az TMK ami eddig is volt mint ahogy a tártatrók is(csak eddig zöld volt minden zseb).
A sisak milyen típus? Erről én még semmit sem hallottam. Egyféle van, vagy lehet választani, vagy fegyvernemenként eltérő?
A mellény ennyire kifehéredett? A 2013M az kb. egy olyan szín eredetileg, mint a bakancs. De én zöldeset is láttam. Ez meg inkább világos drapp.
Azt láttam, hogy az IFAK csomag is ebben a barnás színben lett legyártva, de ez a tárzseb így nagyon nem "harmonizál". ;)
Pláne nem a 3 együtt. Értem, hogy nem divatbemutató, de így a lényegét veszti el az ügy.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 970
113
Érdeklődnék, hogy a lenti képen látható felszereléseket hogyan sikerült.
Ha jól látom, mind a mellény, mind a tártartó egyen. Lehet hogy így van? Vagy csak egy helyről vásároltak?
Ezen kívül érdekelne a sisak is, mert az is egyennek tűnik. De nem tudtam, hogy van kevlár sisak rendszeresítve.
Azért az tényleg elég meglepő, hogy mekkora színkülönbség van a különböző országok gyakorlói között.
1000x667@5.jpg
Szlovákia hegyi ország lengyel északi síkság a tengerhez közelebb sokkal több a csapadék és sötétebb a növényzet.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 970
113
A sisak milyen típus? Erről én még semmit sem hallottam. Egyféle van, vagy lehet választani, vagy fegyvernemenként eltérő?
A mellény ennyire kifehéredett? A 2013M az kb. egy olyan szín eredetileg, mint a bakancs. De én zöldeset is láttam. Ez meg inkább világos drapp.
Azt láttam, hogy az IFAK csomag is ebben a barnás színben lett legyártva, de ez a tárzseb így nagyon nem "harmonizál". ;)
Pláne nem a 3 együtt. Értem, hogy nem divatbemutató, de így a lényegét veszti el az ügy.
tMpw3r3

>

Ehhez a mellényhez tartozik a barna zseb és ifak. Ugyan az a barna, homokszín és zöld mellény, csak a színe más.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 155
7 938
113
Tegnap láttam a buszon 40 fokban egy őrvezetőt a régi "boci" gyakorlóban, a hosszú ujjú zubbonya végig begombolva. Nincs nyári öltözet, valami jólszellőző pamut trikóval, hogy ne dögöljenek meg a fiúk?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 970
113
Tegnap láttam a buszon 40 fokban egy őrvezetőt a régi "boci" gyakorlóban, a hosszú ujjú zubbonya végig begombolva. Nincs nyári öltözet, valami jólszellőző pamut trikóval, hogy ne dögöljenek meg a fiúk?
Felhajtható ujjú vékonyabb nyári van a bociból, de mivel nem gyártják 2012 óta azt a fajtát, ezért ha szerencséje van akkor van neki, ha nincs nincs.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
Tegnap láttam a buszon 40 fokban egy őrvezetőt a régi "boci" gyakorlóban, a hosszú ujjú zubbonya végig begombolva. Nincs nyári öltözet, valami jólszellőző pamut trikóval, hogy ne dögöljenek meg a fiúk?

A pólót(nem kell zubbonyt viselni) a pk engedélyezheti.
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 155
7 938
113
Egy kicsit számolgattam az alábbi feltevésekkel:
  • 40 000 katonánk van
  • egy katona (alap)felszerelése 2.000.000 Ft
  • mindenki teljes cuccot kap
Ez így 80 milliárd forint. A Zrínyi 2026 végéig van 8 év. Ez évente 10 milliárd (nem számolva az amortizációt, de az legyen évente még 5 milliárd). Mi a f@szt tökölnek, hogy nincs golyóálló mellény, tártáska, meg mittoménmiamiköll?
 
  • Tetszik
Reactions: arcas