Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
Skacok! Ez már a 21. század! Csak van módja a védelemnek az ilyenek ellen....

A Google recaptcha v2-n mostanában tényleg átjönnek elég gyakran.

Huszárvágással most azt csináltam, hogy a regisztrációkor a fórum megjelenít egy egyszerű, magyar nyelvű mondatot és feltesz mellé egy kérdést. Pl.: "A fürge róka átugrotta a lusta kutyát." - Milyen a róka?

Ha erre a delikvens azt adja válasznak, hogy fürge, akkor jó eséllyel nem bot... :) Mondjuk ez angolul lehet nem működne, de a magyar nyelven tuti fennakadnak... Volt már ilyesmi régen, még egy másik fórum motornál, akkor jól működött, meglátjuk.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
A Google recaptcha v2-n mostanában tényleg átjönnek elég gyakran.

Huszárvágással most azt csináltam, hogy a regisztrációkor a fórum megjelenít egy egyszerű, magyar nyelvű mondatot és feltesz mellé egy kérdést. Pl.: "A fürge róka átugrotta a lusta kutyát." - Milyen a róka?

Ha erre a delikvens azt adja válasznak, hogy fürge, akkor jó eséllyel nem bot... :) Mondjuk ez angolul lehet nem működne, de a magyar nyelven tuti fennakadnak... Volt már ilyesmi régen, még egy másik fórum motornál, akkor jól működött, meglátjuk.
Igen jó vagy! De a biztonság kedvéért én a vörös,ill. ravasz szavakat is elfogadnám, agyilag gyengébb honfitársainkra is gondolva! ;)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Azt alapból nem lehet kizárni, hogy nem jól kattintgattam,de szerettem volna a segíteni - bár ez nem minden esetben jön össze.

Kéretik a közvetítés, mert "jurgenbauer" olvtársan szerettem volna leírni ... [ lehet a, hogy a tényleges szöveg a következőben HSz-ben lesz! :D ]

Hogy legyen komplex. :)



HomeÜzenetek
Új üzenet küldése
Címzettek:

A felhasználónevek elválasztása vesszővel lehetséges. You may invite up to 10 member(s).

%s" style="margin: 0px; font-size: 18pt; min-height: 36px; -webkit-appearance: none; border-radius: 0px; width: 800px; padding: 6px !important; font-family: "Open Sans", Arial, Helvetica, sans-serif !important; border-width: 1px !important; border-style: solid !important; border-color: rgb(228, 228, 228) !important;">Please enter a valid title.
    • Indent" class="redactor_btn_indent" unselectable="on" tabindex="-1" style="color: rgb(67, 166, 223); border: 1px solid transparent; border-radius: 3px; box-sizing: border-box; display: block; line-height: 0; cursor: pointer; zoom: 1; outline: none; text-indent: -9999px; width: 24px; height: 24px; background-image: url("styles/pixelgoose/metro/blue/xenforo/editor/icons.png?redactor"); background-repeat: no-repeat; background-position: 3px -1309px;">
  • Az üzenetváltásban résztvevők bármelyike meghívhat további résztvevőket
  • Üzenetváltás lezárása (további üzenetek nem küldhetőek)

    Fent emlékeztettem az esetlegesen ezt olvasókat, hogy történhet bármi, de én ettől elhatárolódok, mert, csak! :D

 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
"https://forum.htka.hu/conversations/add?to=jurgenbauer"

"Szia! :)

Tényleg, ne haragudj meg érte, de nagyon nagy a hozzászólásaidnak a "Lábrésze"

Nagyon olvashatatlanná teszi az oldalt, akkor még inkább, ha többször hozzászólsz.

Hidd el, hogy értem, hogy van közlendőd a nép felé.

Remélem kisebbíted. :)

Üdv.
Jani"


"hiba üzenet:


Cím:
Please enter a valid title.:
 
M

molnibalage

Guest
Tényleg, ne haragudj meg érte, de nagyon nagy a hozzászólásaidnak a "Lábrésze"

Nagyon olvashatatlanná teszi az oldalt, akkor még inkább, ha többször hozzászólsz.
Ezért korlátozza le a legtöbb fórum az aláírás karakterszámát 250 körül.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Ezért korlátozza le a legtöbb fórum az aláírás karakterszámát 250 körül.
Ne haragudj, de nem értem a hozzászólásodat?

Azt szerettem volna jelezni, hogy sokkal kevesebb megjegyzése legyen (ott alul, lent :) ) a kedves olvtársnak, mert így nehezen lehet olvasni a HTKA Fórumát!

Bár lehet, hogy nem 1-ről beszélünk?

Vagy, ha te most

/ https://www.google.com/search?q=mos...gcbiAhVskosKHWaTAi4Q_AUIDygC&biw=1920&bih=937 /

, valamilyen informatikai dumát nyomsz, mert a "250 körül" az nem annyira jó szám, inkább ha írsz, akkor a 255 körüli anomáliák esetleg érdekesek lehetnek, de nem hexadecimálisban!

Remélem, hogy nagyon hamar tisztában leszel, hogy a : "250 körül" nem olyan jó tudományos átlag.

? Kerékpár & fekvőrendőr ?

De, tényleg! Most mi a csudába kellett megszólalnod?
Azért - szerintem - vannak határok, amíg el lehet menni. Pl. villanyoszlop szemből.

:(

Már jó párszor írtam Neked, hogy nagyon jó képességű vagy, és bátorkodtam remélni, hogy minden jó lesz Neked, csak ne cseszd el. :)

Itt jelezném, hogy nem várom a válaszodat!!


Kelt, mint fent.

Üdv:

jani22
 
M

molnibalage

Guest
Ne haragudj, de nem értem a hozzászólásodat?
J-nek az a szép hosszú szövege nem a kommentmenőben van Az az úgynevezett aláírás (signiture), amit te "megjegyzésnek" nevezel.
Ez van lekorlátozva az SG.hu-n pl. 250 karakterre. Így néz ki pl. az ottani egyik kommentemnél.

https://sg.hu/forum/uzenet/1207147355/126879

De, tényleg! Most mi a csudába kellett megszólalnod?
Az ember elmagyarázza neked, hogy mit látsz, nem érted, erre még húzod az ívet. Ehhez kell aztán nagy arc...

Itt jelezném, hogy nem várom a válaszodat!!
Akkor meg minek írsz és kérdezed meg azt, amiről láthatólag halvány lila fingod sincs, majd erre beszólsz vastagon?
A kommentjeid egy része olyan, mintha egy tudathasadásos személyiség tenné be.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
Frissítettem az aláírás beállításokat: 255 karakter max. 4 sorban elosztva. Szúrópróbaszerűen megnézve ebbe az aláírásozók mind vastagon beleférnek :)

Viszont mivel a fórum valahol érthetően nem darálja be ennek hatására a régi aláírásokat, ezért: @jurgenbauer majd módosítsd légyszíves az aláírásodat, mert az jelenleg nem igazán minősíthető annak. Köszi. (Pár napon belül, ha kérhetem, utána ki lesz nullázva a mosatni hosszú.)
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and Masztiff

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
J-nek az a szép hosszú szövege nem a kommentmenőben van Az az úgynevezett aláírás (signiture), amit te "megjegyzésnek" nevezel.
Ez van lekorlátozva az SG.hu-n pl. 250 karakterre. Így néz ki pl. az ottani egyik kommentemnél.

https://sg.hu/forum/uzenet/1207147355/126879


Az ember elmagyarázza neked, hogy mit látsz, nem érted, erre még húzod az ívet. Ehhez kell aztán nagy arc...


Akkor meg minek írsz és kérdezed meg azt, amiről láthatólag halvány lila fingod sincs, majd erre beszólsz vastagon?
A kommentjeid egy része olyan, mintha egy tudathasadásos személyiség tenné be.
Nem tudsz kilépni magadból. Nem érted továbbra sem, hogy mi ért írtam így? :(
 

Hobbijedi

New Member
2019. február 6.
7
0
1
Tisztelt Szerkesztőség!

Világviszonylatban ilyen uborkaszezon van, vagy egyéb ok miatt nincsenek új hírek? 18.heti hírhalom már nem kielégítő az információéhségemnek.
 
M

molnibalage

Guest
Tisztelt Szerkesztőség!

Világviszonylatban ilyen uborkaszezon van, vagy egyéb ok miatt nincsenek új hírek? 18.heti hírhalom már nem kielégítő az információéhségemnek.
Erőforráshiány. A HTKA szeretettel várja a tagokat a szerkesztőségbe. Ha minden 10. kommentelő csak heti egy hírt fordít le összefoglalva, akkor minden hírhalom 10 oldal hosszú lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: Hobbijedi
Status
Not open for further replies.