F-35 Lightning II (Lockheed Martin)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113
Ezeket a sorokat már anno itt is olvastam, úgyhogy lehet a direkt-es cikkszerző lelkes HTKA fórumozó :D:
'...A forrás hozzátette: "ez tipikusan a lepukkant panelház előtt álló 6-os BMW esete" - utalt arra, hogy az F-35A gépek túlságosan fejlettek a Honvédség igényeihez...'

Igaz?...beta
Basszus azon gondolkoztam, hogy hol is olvastam ezt a lepukkant házas szöveget mert olyan dezsavűm volt. Köszkösz
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and arcas

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Azért kérdem, mivel a kínaiak évek óta olyasmivel dicsekednek, hogy az új gépekhez nyomtatják a titán elemeket. A képeken lehet látni egy JF-31 törzskeretét, amit állítólag nyomtattank.
3d-printed-parts-fighter-5.png

https://www.3ders.org/articles/2013...st-3d-printed-titanium-fighter-component.html

Ozy mindent pontosan elmondott szakszerűen és össze szedetten hogy ez egy kicsit miért "látvány pékség" egy alakítás technológiával is foglalkozó szakember számára......
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
A Tu-160-as rekorder centroplánja is egy ilyen utólag összehegesztett szerkezet?

Egyértelműen igen. Az egyik Tu 160-as cikkben még azt is olvastam hozzá, hogy amikor anno a 160-asokat gyártották, akkor a törzs centroplán részét éjszaka kellett hegeszteniük, akkora energia igénye volt....
Ráadásul a hegesztés után kell mindenképpen egy feszültség oldó hőkezelés is (tudtommal a titán esetében is), hogy a szerkezet egyen feszültségűvé váljon.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Patrick Shanahan ma bejelentette a Törököknek szabott végső határidőt - Július 31
Utána az első körben a következők történnek:
- Kivágják őket az F-35 programból
- Nem kapják meg a gépeiket
- Befejezik a pilóták tréningjét
- A Török katonáknak azonnal elkell hagyniuk az USA-t

(Remélem ez kicsinálja a Török MRAP üzletünket is...)
Mi köze a török MRAP beszerzésnek az MRAP üzlethez? Láttál már török gyárat belülről? Ha olyan trehányak lennének akkor a kezdeti F-35 ös programba miért vették be őket.
Lekezeled a törököket. Hidd el ha akarnak és ha van olyan aki tud irányítani,elvárni tudnak ők is. Mi is használunk török alapanyagot is. Láttam török gyárat belülről is. Semmivel se rosszabbak mint bármely kke cég. Persze ha nem követelsz és nem tartol fegyelmett ott akkor trehányak. Mert még a megrögzödés él bennük.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Láttál már török gyárat belülről? Ha olyan trehányak lennének akkor a kezdeti F-35 ös programba miért vették be őket.
Attól hogy egyik gyáruk képes minőséget előállítani még nem jelenti azt hogy a másik is képes rá. Nem tudom milyenek a török járművek(annyira szarok nem lehetnek), de a mi beszerzésünk elsősorban politikai döntés volt, ez egyértelmű.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Mi köze a török MRAP beszerzésnek az MRAP üzlethez?
Teljesen félreérted a dolgot...
Én arra próbáltam utalni hogy a Törökök ellen hamarosan életbe lépő szankciók lehetetlenné teszik hogy bármit vásároljunk a Törököktől.
Nemhogy fegyvert, de még mazsolát sem...
https%3A%2F%2Fs3-us-west-2.amazonaws.com%2Fthe-drive-cms-content-staging%2Fmessage-editor%252F1559936023308-letter-1.jpg

Ez a levél azt hiszem elég világos.
Fokozatosan vagy egyszerre de èletbe léptetik a Török személyek vagy intézmények ellen a CAASA törvényben meghatározott 12 szankciót.
Ebből a 8.pont:
(8) BANKING TRANSACTIONS.—The President may, pursuant to such regulations as the President may prescribe, prohibit any transfers of credit or payments between financial institutions or by, through, or to any financial institution, to the extent that such transfers or payments are subject to the jurisdiction of the United States and involve any interest of the sanctioned person.

Ha a Törököket is - mint ahogy Iránnal tették - elzárják a SWIFT től akkor nem fogsz tudni velük semmilyen banki tranzakciót lebonyolítani...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Teljesen félreérted a dolgot...
Én arra próbáltam utalni hogy a Törökök ellen hamarosan életbe lépő szankciók lehetetlenné teszik hogy bármit vásároljunk a Törököktől.
Nemhogy fegyvert, de még mazsolát sem...
https%3A%2F%2Fs3-us-west-2.amazonaws.com%2Fthe-drive-cms-content-staging%2Fmessage-editor%252F1559936023308-letter-1.jpg

Ez a levél azt hiszem elég világos.
Fokozatosan vagy egyszerre de èletbe léptetik a Török személyek vagy intézmények ellen a CAASA törvényben meghatározott 12 szankciót.
Ebből a 8.pont:
(8) BANKING TRANSACTIONS.—The President may, pursuant to such regulations as the President may prescribe, prohibit any transfers of credit or payments between financial institutions or by, through, or to any financial institution, to the extent that such transfers or payments are subject to the jurisdiction of the United States and involve any interest of the sanctioned person.

Ha a Törököket is - mint ahogy Iránnal tették - elzárják a SWIFT től akkor nem fogsz tudni velük semmilyen banki tranzakciót lebonyolítani...


Az lenne a kisebbik baj,ha nem tudnánk török cuccot venni(tudom hogy ez így fura a számból de most jön még csak a lényeg).A nagyobb baj az lenne,ha vennénk török cuccot majd életbelépnének a szankciók és onnantól kezdve nem tudnánk hozzájuk semmit sem venni a gyártótól,na akkor lennének kebabos kocsijaink amik szétrohadnának a telephelyen mert nem tudjuk biztosítani az üzemeltetéshez kellő hátteret a szankciók miatt.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Az lenne a kisebbik baj,ha nem tudnánk török cuccot venni(tudom hogy ez így fura a számból de most jön még csak a lényeg).A nagyobb baj az lenne,ha vennénk török cuccot majd életbelépnének a szankciók és onnantól kezdve nem tudnánk hozzájuk semmit sem venni a gyártótól,na akkor lennének kebabos kocsijaink amik szétrohadnának a telephelyen mert nem tudjuk biztosítani az üzemeltetéshez kellő hátteret a szankciók miatt.
Majd lesz egy uruguaji közvetítő iroda, amelyen keresztül megvesszük Uruguajtól...a vicc kedvéért :)
A probléma benne van a levegőben, igen...
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 791
12 123
113
Majd lesz egy uruguaji közvetítő iroda, amelyen keresztül megvesszük Uruguajtól...a vicc kedvéért :)
A probléma benne van a levegőben, igen...

Nem tudom miért kell ilyen alternatív gyártókkal sz.rakodni, tudom politika.. De a végén még többe fog kerülni mintha vettek volna rendes nyugatit.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
Teljesen félreérted a dolgot...
Én arra próbáltam utalni hogy a Törökök ellen hamarosan életbe lépő szankciók lehetetlenné teszik hogy bármit vásároljunk a Törököktől.
Nemhogy fegyvert, de még mazsolát sem...
https%3A%2F%2Fs3-us-west-2.amazonaws.com%2Fthe-drive-cms-content-staging%2Fmessage-editor%252F1559936023308-letter-1.jpg

Ez a levél azt hiszem elég világos.
Fokozatosan vagy egyszerre de èletbe léptetik a Török személyek vagy intézmények ellen a CAASA törvényben meghatározott 12 szankciót.
Ebből a 8.pont:
(8) BANKING TRANSACTIONS.—The President may, pursuant to such regulations as the President may prescribe, prohibit any transfers of credit or payments between financial institutions or by, through, or to any financial institution, to the extent that such transfers or payments are subject to the jurisdiction of the United States and involve any interest of the sanctioned person.

Ha a Törököket is - mint ahogy Iránnal tették - elzárják a SWIFT től akkor nem fogsz tudni velük semmilyen banki tranzakciót lebonyolítani...
Akkor felkerekedik még vagy 8 millió a Vén Kontinens irányába...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Nem tudom miért kell ilyen alternatív gyártókkal sz.rakodni, tudom politika.. De a végén még többe fog kerülni mintha vettek volna rendes nyugatit.
Én sem vagyok oda érte, de úgyfest egyenlőre ez van...
Ami furcsa, hogy bemutatták a széles közönségnek, de hivatalosan még semmi sem hangzott el. Kivárnak mi lesz az Usa-Töröko. csörte vége?...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Nem tudom miért kell ilyen alternatív gyártókkal sz.rakodni, tudom politika.. De a végén még többe fog kerülni mintha vettek volna rendes nyugatit.
Egyrészt nem alternatív gyártok mert szerinted máshol hogy megyen a kisebb pár száz db os téttelek gyártása. Egyébként tököm tele van már az ezzekel túlőt szankciókkal. Mint szinte az oviban hogy kinnek van nagyobb és ki a főnők. A véggén meg mindenki szívni fog.
Lassan eljutunk odáig mint ezelőtt 30-40 évvel. Széppen leírják majd hogy mit, honnét mennyiért vehetsz majd. A szabad piacra tojni fognak. Eddig is tojtak rá részben főként a fegyver piacra, de legalább a látszatra adtak. Most már arra se csak a nyomatékos erőre.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Attól hogy egyik gyáruk képes minőséget előállítani még nem jelenti azt hogy a másik is képes rá. Nem tudom milyenek a török járművek(annyira szarok nem lehetnek), de a mi beszerzésünk elsősorban politikai döntés volt, ez egyértelmű.
A török gyártású F-16osoknak volt a legkisebb a hibarátájuk.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz