A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 513
113
Hááá!! Áljunk már meg gyerekek! Most úgy offoljuk/játok szét a topicot, hogy nincs kapcsolat!
Fade azt írta, hogy közvetlenül középiskola után dobbantanak a fiatalok. Azaz 17-18 évesen.
Erröl kértem tőle statisztikát.
De ne próbáljátok már beadni nekem, hogy ez egy reális veszély a magyar társadalomra!
Azzal nem mondotok újat, hogy egyetem után kimennek a fiatalok, nade, hogy 18 évesen? Miből?
Hogyan?
Fejvadász cégek, a szülők támogatják a gyerekeiket mert nem látják itthon a jövőt számukra. Te burokban élsz bakker ? Amúgy meg nem mindegy, hogy érettségi után közvetlen vagy miután elvégzett egy OKJ-s szakmát, vagy valami technikumot, hogy még nagyobb veszteség legyen a társadalomnak ?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
Fejvadász cégek, a szülők támogatják a gyerekeiket mert nem látják itthon a jövőt számukra. Te burokban élsz bakker ? Amúgy meg nem mindegy, hogy érettségi után közvetlen vagy miután elvégzett egy OKJ-s szakmát, vagy valami technikumot, hogy még nagyobb veszteség legyen a társadalomnak ?
Tehát mégis csak jó lenne egy kis statisztika...
Mert azon szülők, akik megtehetik, hogy országhatáron túl képeztessék a gyereküket, mégsem abba a peremre sodródott családi háttérből származhatnak, mint akiknek esélyt jelenthez a visszavezetett sorkatonaság. És azt gondolom, hogy egész országra vetítve sem adnának hatalmas, vagy csak zavarbaejtő számokat.
Elhiszem, és tudom, hogy létezik az a piac, ahol ennek létjogosultsága van, de messze nem fősodor ez.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Hááá!! Áljunk már meg gyerekek! Most úgy offoljuk/játok szét a topicot, hogy nincs kapcsolat!
Fade azt írta, hogy közvetlenül középiskola után dobbantanak a fiatalok. Azaz 17-18 évesen.
Erröl kértem tőle statisztikát.
De ne próbáljátok már beadni nekem, hogy ez egy reális veszély a magyar társadalomra!
Azzal nem mondotok újat, hogy egyetem után kimennek a fiatalok, nade, hogy 18 évesen? Miből?
Hogyan?

Többször leírtam, hogy statisztikám erről nincs. De van pl. ott a cikk.

Sztem MOnak egy oriási veszteség, hogy a TOP akárhány gimi MO legtehetségesebb, legjobban akaró... 30-40%a lelép külföldre. Azt nem tudom ez "veszély" e de az biztos, hogy komoly veszteség.

"18 évesen? Miből?"
Fordítva. MOon miből.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
Többször leírtam, hogy statisztikám erről nincs. De van pl. ott a cikk.

Sztem MOnak egy oriási veszteség, hogy a TOP akárhány gimi MO legtehetségesebb, legjobban akaró... 30-40%a lelép külföldre. Azt nem tudom ez "veszély" e de az biztos, hogy komoly veszteség.

"18 évesen? Miből?"
Fordítva. MOon miből.
Ebben akár meg is egyezhetünk!:cool:
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Tehát mégis csak jó lenne egy kis statisztika...
Mert azon szülők, akik megtehetik, hogy országhatáron túl képeztessék a gyereküket, mégsem abba a peremre sodródott családi háttérből származhatnak, mint akiknek esélyt jelenthez a visszavezetett sorkatonaság. És azt gondolom, hogy egész országra vetítve sem adnának hatalmas, vagy csak zavarbaejtő számokat.
Elhiszem, és tudom, hogy létezik az a piac, ahol ennek létjogosultsága van, de messze nem fősodor ez.

Az a baj, hogy egyre inkább fősodor. Drágább az ha Ausztriában, Németoban, Froban... tanul gyerek? Lényegében nem. Ellenben a kinti diploma úgy általában sokkal hasznosabb tudást ad és nagyobb értéket képvisel.

Én is voltam kint egy félévet osztrákban 17euro volt a szemeszter díja. koli 60eur. MCDonalds koli mellett volt, ott dolgozgattam északásban. Minden hónapban többet kerestem mint amennyi költségem volt, pedig azért nem toltam túl a melót.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
A külföldre épített és építendő fociakadémiák sem azok, mégis abba toljuk a pénzt.
Erre a "külföldre" azért mindig felszisszenek...,de most nem álok bele lámpást rakni egyenként a sötét fejekbe...
De a "fociakadémiával" kapcsolatban annyit hozzátennék, hogy senki sem kérte - szerintem - mert az ilyen ajándék akadémiákat fent is kell tartani a helyi "külföldi" -ahogyan mondtad - közösségeknek. Azt meg tudni kell, hogy a "külföldi" - magyar - közösségeket nagyivben elkerülik a helyi költségvetési pénzek,...spontán azért, mert "külföldön" sem tekintenek az ottani - magyar - közösségre hazaiként.
De valahol szomorú, hogy ezt MO-n még mindig magyarázni kell...:confused:
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
Értem, miért keseregsz, de szerintem a határon túli magyarok problémáit nem a fociakadémia fogja megoldani. Iskolák, ösztöndíjak, vállalkozások segítése, stb., ezeket egy árnyalatnyival hatékonyabbnak tartom. Ne jöjjön senki a foci közösségmegtartó erejével, mert az megvan akadémia nélkül is. A DAC sem most lett a szlovákiai magyarság csapata, mert 25 éve is az volt... Nincs sötét a fejemben, csak nem szeretem a szavazatvásárlást és az építési business exportját. Hosszú évekig jártam át a Felvidékre önként és dalolva, nem üzleti alapon... Te mennyire támogatnál egy magyarországi kisebbséget, ha az az anyaországhoz való visszatérést tenné meg fő programjává?
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
Azt meg tudni kell, hogy a "külföldi" - magyar - közösségeket nagyivben elkerülik a helyi költségvetési pénzek,...spontán azért, mert "külföldön" sem tekintenek az ottani - magyar - közösségre hazaiként.
Nálunk a magyarokat is elkerülik, ha nem a "jó" irányba állnak... v.ö. civil szervezetek v.s. CÖF támogatása...
De hagyjuk, mert úgyis kitörli Mac
 
W

Wilson

Guest
Értem, miért keseregsz, de szerintem a határon túli magyarok problémáit nem a fociakadémia fogja megoldani. Iskolák, ösztöndíjak, vállalkozások segítése, stb., ezeket egy árnyalatnyival hatékonyabbnak tartom. Ne jöjjön senki a foci közösségmegtartó erejével, mert az megvan akadémia nélkül is. A DAC sem most lett a szlovákiai magyarság csapata, mert 25 éve is az volt... Nincs sötét a fejemben, csak nem szeretem a szavazatvásárlást és az építési business exportját. Hosszú évekig jártam át a Felvidékre önként és dalolva, nem üzleti alapon... Te mennyire támogatnál egy magyarországi kisebbséget, ha az az anyaországhoz való visszatérést tenné meg fő programjává?

Minden szavaddal tökéletesen egyetértek,szomorú azt látnom,hogy a környező országokban kisebbségben élő magyarokat a hatalom megtartására eszközként használják.Így többek között nem kis feszültséget keltve az anyaországi magyarok és a kisebbségben élő magyarok között.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
Értem, miért keseregsz,
Nem, szemmel láthatóan nem értesz semmit.
a határon túli magyarok problémáit nem a fociakadémia fogja megoldani...
Igen, ebben egyetértünk, irtam is, hogy inkább teher mint segitség,...
Iskolák, ösztöndíjak, vállalkozások segítése, stb., ezeket egy árnyalatnyival hatékonyabbnak tartom.
Az óvoda fejlesztési programban mondhatnám érintett is vagyok, az nagy segitség,...a többi is amit irtál szintén,...
Ne jöjjön senki a foci közösségmegtartó erejével, mert az megvan akadémia nélkül is.
Mint mondtam, egyetértek...,de ezt is bele kell helyezni a nagy képletbe,...
Nincs sötét a fejemben, csak nem szeretem a szavazatvásárlást és az építési business exportját.
De, sötét van. Nem sértésből irom, hanem látszik. Ennyi. Nem szavazat vásárlás van, az ominózus december 5. után ugyan mi a fenét vársz a határon túliaktól? Kis matek és rájösz, hogy a külhoni szavazatok csak szimbolikusak,...ennyi.
Hosszú évekig jártam át a Felvidékre önként és dalolva, nem üzleti alapon...
Örülök. Ez mit jelent?...én felvidéken születtem. Itt lakom, itt dolgozom. Itt épitettem házat, itt van családom. Az öregeim megjárták mindkét nagy világégést, a hadifogságot, kétszer voltak kitelepítve mégis mindig visszatértek,...nem fogadok el olyan süketelést hogy "szavazatvásárlás" mert láthatóan lövésed sincs a valóságról.
Te mennyire támogatnál egy magyarországi kisebbséget, ha az az anyaországhoz való visszatérést tenné meg fő programjává?
Ezt a kérdést nem értem. Én mint magyar állam?...most azt a következtetést akarod levonni, hogy azért mert a felvidéki magyar kissebség ragaszkodik az anyaországhoz - ahonnan akaratán kívül lett leszakitva - , akkor szlovákiának ezeket az embereket ki kell éheztetni és forrásoktól kell megvonni?...

Nagyobb a sötétség, mint gondoltam...:(
Folytassátok az eredeti témát inkább...:oops:
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
Nálunk a magyarokat is elkerülik, ha nem a "jó" irányba állnak... v.ö. civil szervezetek v.s. CÖF támogatása...
De hagyjuk, mert úgyis kitörli Mac
Amiről én beszélek az etnikai, ...amiről te az meg politikai. Érzed a különbséget?
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Szegeden elég sok délvidékivel találkoztam aki azért jött át mert nem akart a délszláv háborúban harcolni. Hiába csináltatod végig a (z ágyútöltelék) képzést, aki nem akar harcolni az dobbantani fog!
A sorkatonaságtól függetlenül azt el kellene dönteni, hogyan akarjuk megvívni az esetleges háborút, bruszilov offenzíva vagy auftragstaktik. "Pénzben vagy vérben" fogjuk megfizetni a hadviselés költségét.
Az első részben igazat mondasz, de erősen sarkítasz...:rolleyes:

A szerbek a délvidéki magyarságot a Baranya-háromszögben élő magyarok ellen akarták bevetni, illetve egy "polgárháborúban" a horvátok ellen.
Ugyanakkor a horvátországi magyarok nem futottak el a harc elöl, sőt... (Korógy, Szentlászló, stb...).
Nekem középiskolában volt 3 osztálytársam (S....a gyerekek, 2 testvér és egy uncsi tesó), menekültek. Ezek mind haza akartak menni harcolni pedig 16-17 évesek voltak.
A legokosabb közülük Vili volt. Egyszer még találkoztunk hosszú évek múlva, bemutatta a feleségét, a gyerekét, mind büszke magyar családapa, majd rögtön elújságolta, hogy tök boldog, mert az érettségi után még hazatérve elcsípte a Vihar hadműveletet Gotovinával. Na ennyire volt jellemző a dobbantás.

A honvédelmet egy agresszor állam ellen ne keverjük már össze egy polgárháborúval....
Persze ezek a gyerekek még a háborús, partizános filmeken nőttek fel. Amúgy Szaniszlónak és a frissen végzett, még nem tök gyagya Tvrtkonak is kifejezetten jó riportjai voltak. Van egy film Rózsa Flores Eduárdról... Az elég jól jellemzi mi volt ott 90 környékén. Chico (2001).
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Az első részben igazat mondasz, de erősen sarkítasz...:rolleyes:

A szerbek a délvidéki magyarságot a Baranya-háromszögben élő magyarok ellen akarták bevetni, illetve egy "polgárháborúban" a horvátok ellen.
Ugyanakkor a horvátországi magyarok nem futottak el a harc elöl, sőt... (Korógy, Szentlászló, stb...).
Nekem középiskolában volt 3 osztálytársam (S....a gyerekek, 2 testvér és egy uncsi tesó), menekültek. Ezek mind haza akartak menni harcolni pedig 16-17 évesek voltak.
A legokosabb közülük Vili volt. Egyszer még találkoztunk hosszú évek múlva, bemutatta a feleségét, a gyerekét, mind büszke magyar családapa, majd rögtön elújságolta, hogy tök boldog, mert az érettségi után még hazatérve elcsípte a Vihar hadműveletet Gotovinával. Na ennyire volt jellemző a dobbantás.

A honvédelmet egy agresszor állam ellen ne keverjük már össze egy polgárháborúval....
Persze ezek a gyerekek még a háborús, partizános filmeken nőttek fel. Amúgy Szaniszlónak és a frissen végzett, még nem tök gyagya Tvrtkonak is kifejezetten jó riportjai voltak. Van egy film Rózsa Flores Eduárdról... Az elég jól jellemzi mi volt ott 90 környékén. Chico (2001).
Chico 2001. 50 percnél nézz megy 2 perces részt, annyi elég is.

Aztán: Van még kérdés, Ildikó? :rolleyes:
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 045
2 737
113
Az első részben igazat mondasz, de erősen sarkítasz...:rolleyes:

A szerbek a délvidéki magyarságot a Baranya-háromszögben élő magyarok ellen akarták bevetni, illetve egy "polgárháborúban" a horvátok ellen.
Ugyanakkor a horvátországi magyarok nem futottak el a harc elöl, sőt... (Korógy, Szentlászló, stb...).
Nekem középiskolában volt 3 osztálytársam (S....a gyerekek, 2 testvér és egy uncsi tesó), menekültek. Ezek mind haza akartak menni harcolni pedig 16-17 évesek voltak.
A legokosabb közülük Vili volt. Egyszer még találkoztunk hosszú évek múlva, bemutatta a feleségét, a gyerekét, mind büszke magyar családapa, majd rögtön elújságolta, hogy tök boldog, mert az érettségi után még hazatérve elcsípte a Vihar hadműveletet Gotovinával. Na ennyire volt jellemző a dobbantás.

A honvédelmet egy agresszor állam ellen ne keverjük már össze egy polgárháborúval....
Persze ezek a gyerekek még a háborús, partizános filmeken nőttek fel. Amúgy Szaniszlónak és a frissen végzett, még nem tök gyagya Tvrtkonak is kifejezetten jó riportjai voltak. Van egy film Rózsa Flores Eduárdról... Az elég jól jellemzi mi volt ott 90 környékén. Chico (2001).

Nyilván az én példámban szereplők is többségében magyarok. Arra utaltam, a mai mobilis világban, aki nem akar harcolni azt nehezen lehet rákényszeríteni. Van tartalékos rendszer, három féle, azt kéne normálisan csinálni. Aki meg nem, az más módon szolgálja a hazát. Annak nem sok értelmét látom h 10 ezer számra fiatalembereket összekényszerítümk, elképesztően gyengén felszerelve, nem tudom mire használhatóan. (Engem kevéssé érint, mert pár év múlva túlkoros leszek)
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
A
Amiről én beszélek az etnikai, ...amiről te az meg politikai. Érzed a különbséget?
Amíg nemzetállamokban gondolkozunk, nincs akkora különbség. Tudom, sötét van nálam, de szerintem, ha egy hatáton túli magyar megélhetné nyugodtan a magyarságát a mindennapokban a nyelvhasználattól kezdve a szabad iskolaválasztáson át bármeddig (az állampolgársága már megvan, a szavazati joga is), akkor egy normális Európában másodlagos kérdésnek kellene lennie, hogy melyik állam területén él. Ez lenne a cél, tudom, nem rajtuk - rajtatok, ha megengeded - múlik.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Nyilván az én példámban szereplők is többségében magyarok. Arra utaltam, a mai mobilis világban, aki nem akar harcolni azt nehezen lehet rákényszeríteni. Van tartalékos rendszer, három féle, azt kéne normálisan csinálni. Aki meg nem, az más módon szolgálja a hazát. Annak nem sok értelmét látom h 10 ezer számra fiatalembereket összekényszerítümk, elképesztően gyengén felszerelve, nem tudom mire használhatóan. (Engem kevéssé érint, mert pár év múlva túlkoros leszek)
Mondok egy opciót...
Alapkiképzés és szakképzettség...
Nem hadászati értelemben, mint tüzér, lövész, lérak, stb. Hanem, mint gk-i vezető, búvár, ejtőernyő, karbantartó, eü képzés stb. Innen akit érdekel tovább lehet képezni, illetve van fogalma róla, mi az a fegyelem, haza, feljebbvaló, stb.
Sokaknak itt véget is érne, de aki motivált, aki el akar valamit érni, az ösztöznzőkkel támogatni (ösztöndíjak, stb).

És igenis mindenkire kiterjed... Ebben koedukáltan gondolkodnék.
Pár hónapot a kötelezően az oktatási rendszerben eltöltendő tizen X évből ki kell tudni gazdálkodni.
Itt jegyzem meg, hogy ma is végre kell valamilyen társadalmilag hasznos tevékenységet folytatni középiskolában. Ez egy toborzási lehetőség...

Katonának lenni COOL dolog! Vagy valami hasonló megoldás, szlogen... Nekünk még volt építő tábor... Dolgoztunk, buliztunk, nyaraltunk...
 
M

molnibalage

Guest
Az első részben igazat mondasz, de erősen sarkítasz...:rolleyes:

A szerbek a délvidéki magyarságot a Baranya-háromszögben élő magyarok ellen akarták bevetni, illetve egy "polgárháborúban" a horvátok ellen.
Ugyanakkor a horvátországi magyarok nem futottak el a harc elöl, sőt... (Korógy, Szentlászló, stb...).
Nekem középiskolában volt 3 osztálytársam (S....a gyerekek, 2 testvér és egy uncsi tesó), menekültek. Ezek mind haza akartak menni harcolni pedig 16-17 évesek voltak.
A legokosabb közülük Vili volt. Egyszer még találkoztunk hosszú évek múlva, bemutatta a feleségét, a gyerekét, mind büszke magyar családapa, majd rögtön elújságolta, hogy tök boldog, mert az érettségi után még hazatérve elcsípte a Vihar hadműveletet Gotovinával. Na ennyire volt jellemző a dobbantás.

A honvédelmet egy agresszor állam ellen ne keverjük már össze egy polgárháborúval....
Persze ezek a gyerekek még a háborús, partizános filmeken nőttek fel. Amúgy Szaniszlónak és a frissen végzett, még nem tök gyagya Tvrtkonak is kifejezetten jó riportjai voltak. Van egy film Rózsa Flores Eduárdról... Az elég jól jellemzi mi volt ott 90 környékén. Chico (2001).
Gratulálok, ismét az egyelemes saját tapasztalattal érvelés. Komolyan mondom, hogy nem értem az ilyen kommenteket...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Gratulálok, ismét az egyelemes saját tapasztalattal érvelés. Komolyan mondom, hogy nem értem az ilyen kommenteket...
Tehát a dobbantás a szerb hadseregbe való kényszersorozás elöl egyetemes tapasztalat, de a baranyai honvédő harc, az önkéntesség és hősiesség, hazaszeretet kombó nem az...? Hűha! :rolleyes:
Fuss neki mégegyszer...! Pls.

Mondok még egyet. Egy nálam korban idősebb unokatesóm, ebben az időben befogadott két horvát családot. 2 és fél szobás panelje volt.
1 szobában egy család, egy másikban egy másik, ő meg ami maradt neki... Mivel nem beszéltek nyelvet neki pedig jó érzéke volt, így megtanult horvátul...
Csak hogy ráhúzzak a 19-re! :oops:

Minden nem értelmezhető képletekkel. A spanyol polgárháború, a finn téli háború, a kelet-ukrajnai háború.... Még más nemzetek fiai is elmennek egy ügy mellé állni, ha kell.
Amúgy utcai harcokban, elaknásított házak között, romok között, stb. nagyon komoly technikai háttér mellett tudsz csak felül kerekedni (már komoly veszteségek nélkül- ugye Berlint is be lehetett venni gyakorlatilag menetből több százezres veszteséggel).