Minden ami Francia hadsereg

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 426
10 250
113
Én tényleg nem értem ezeket a "kinyitom a lövészpáncélos tetejét és onnan tolom" elvű barkács megoldásokat.
Drágának drága, mivel a teljes lövészpáncélost megveszed hozzá. A tető nyitásával elveszíted a védettséget. De legalább mobil.
Ha már, akkor én inkább a spanyol pickupra szerelt megoldást preferálnám (Alakran), mint olcsóbb verziót.
Vagy az AMV Nemo-t, ami valószínűleg a non plus ultra. (tudom, van lengyel is...)
Asszem ennél jobb mobil aknavetős megoldást nem nagyon eszeltek ki eddig:
A hajóról mozgásban leadott lövés meg....PFFF
Nekem nincs bajom ezzel a módszerrel. Egyszerű, szerintem viszonylag olcsó is,értékes percek/másodpercek nyerhetők mert nem kell semmit kitelepíteni csak megállsz és lősz aztán elpucolsz.
A patria AMV az már más kategória, közvetlen tűztámogatásra is jó ahogy nézem. Ez biztosan meglátszik az árcédulán is
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 121
45 467
113
Nekem nincs bajom ezzel a módszerrel. Egyszerű, szerintem viszonylag olcsó is,értékes percek/másodpercek nyerhetők mert nem kell semmit kitelepíteni csak megállsz és lősz aztán elpucolsz.
A patria AMV az már más kategória, közvetlen tűztámogatásra is jó ahogy nézem. Ez biztosan meglátszik az árcédulán is
Háát az Alakran sem lassú:
ntgs-alakran-mortar-carrier-system-2.jpg

Ráadásul most fejlesztettek rajta csőhűtést, amivel meg sokat is tudsz lőni vele, gyorsan!
Bármilyen 1,5 tonnás pickupra fel tudod tenni, hja és nem terheli az alvázat a lövés ereje. ;)
Járműtől függően viszi magával az akna javadalmazást.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
"and the addition of a gyro stabiliser should result in accurate fire on the move out to maximum ranges" én ezt úgy értelmezem hogy mozgás közben lő egy gyrostabilizátor segítségével. Ha ez igaz akkor komoly szerkezet
Nemtudom.Szerintem ez terepen,gyors mozgás közben biztros nem pontos.Szerintem inkább a rövid megálláskor a vető gyors szintezését szolgálja,pontos lőelem állitást.De úton,vagy jobb terepen a lassú menetben való tüzelés is elképzelhető.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 893
4 396
113
"and the addition of a gyro stabiliser should result in accurate fire on the move out to maximum ranges" én ezt úgy értelmezem hogy mozgás közben lő egy gyrostabilizátor segítségével. Ha ez igaz akkor komoly szerkezet
Ez így nem teljesen igaz, nem is megoldható. Előtte írja, hogy 3-5mp kell a tájoláshoz, ez csak állva történhet. Bár nem írja, de szerintem ez a stabilizátor a harckocsikéhoz hasonló elven működhet, hogy a tájolt és beirányzott csövet tartja a rögzített célon ha a tájolás után mozgásba kezd. A pontosságot illetően erős kétségeim vannak egy mozgásban lévő meredek röppályán tüzelő aknavetővel. Hiszen a lőszög állandó változásával állandóan változik a gránatra ható szél iránya. Ez oldalban mindig eltérő javítási adatokat igényel. Területcélok ellen még elég nagyobb szórással is működhet.
A túlélőképességét viszont nagyon megnöveli.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and Lator

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ez így nem teljesen igaz, nem is megoldható. Előtte írja, hogy 3-5mp kell a tájoláshoz, ez csak állva történhet. Bár nem írja, de szerintem ez a stabilizátor a harckocsikéhoz hasonló elven működhet, hogy a tájolt és beirányzott csövet tartja a rögzített célon ha a tájolás után mozgásba kezd. A pontosságot illetően erős kétségeim vannak egy mozgásban lévő meredek röppályán tüzelő aknavetővel. Hiszen a lőszög állandó változásával állandóan változik a gránatra ható szél iránya. Ez oldalban mindig eltérő javítási adatokat igényel. Területcélok ellen még elég nagyobb szórással is működhet.
A túlélőképességét viszont nagyon megnöveli.
Ma már 120milis aknagránátban is van kazettás,és irányitott tipus is.Ezek nem ellensúlyozhatják a szóráskép növekedést?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 796
75 855
113
Ma már 120milis aknagránátban is van kazettás,és irányitott tipus is.Ezek nem ellensúlyozhatják a szóráskép növekedést?

Ha nem jó helyen nyílik ki a kazettás harci rész akkor tök mind1,hogy kazettás vagy sem.Az irányított meg nem azt jelenti,hogy úgy mozog mint egy vadászgép így a becsapódási pont sem változtatgatható tetszés szerint.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ha nem jó helyen nyílik ki a kazettás harci rész akkor tök mind1,hogy kazettás vagy sem.Az irányított meg nem azt jelenti,hogy úgy mozog mint egy vadászgép így a becsapódási pont sem változtatgatható tetszés szerint.
Nem.Egyik sem csodaszer.De egy megnövekedett szórásképet ellensúlyozhatnak.Az meg azért nem azt jelenti,hogy észeknyugatnak lövök,és keleten lesz a becsapódás.Egy 15méteres CEP 75méteresre növekedését(hasamra ütöttem) viszont ellensúlyozhatja mindkettő.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 796
75 855
113
Nem.Egyik sem csodaszer.De egy megnövekedett szórásképet ellensúlyozhatnak.Az meg azért nem azt jelenti,hogy észeknyugatnak lövök,és keleten lesz a becsapódás.Egy 15méteres CEP 75méteresre növekedését(hasamra ütöttem) viszont ellensúlyozhatja mindkettő.

De nem valószínű,hogy ilyen kis mértékben változik a számított becsapódási pont.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
De nem valószínű,hogy ilyen kis mértékben változik a számított becsapódási pont.
Nemtudom.Ijász tüzér,talán tudja.Vagy legalábbis jobban meg tudja becsülni,mint mi.Nekem a forditóval-mivel továbbra sem tudok angolul-inkább az jött ki,hogy a bemért célt tüzelőállás váltásokkal gyorsabban tudja tűz alá venni.De a forditó pont a kicsi,de lényeges részletek torzitásával elég jol félre tudnak vinni.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nemtudom.Ijász tüzér,talán tudja.Vagy legalábbis jobban meg tudja becsülni,mint mi.Nekem a forditóval-mivel továbbra sem tudok angolul-inkább az jött ki,hogy a bemért célt tüzelőállás váltásokkal gyorsabban tudja tűz alá venni.De a forditó pont a kicsi,de lényeges részletek torzitásával elég jol félre tudnak vinni.
Pl a LAHAT rakéta gyári ismertetőjét forditó programmal olvasva,egyszerüen képtelen vagyok megmondani,hogy a rakéta képes e a felülről támadásra,vagy sem.Csak valószinűsitem,hogy igen-de nem vagyok benne biztos
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 121
45 467
113
Érkezik a Griffon 120mm es aknavetős változata.
A 2R2M aknavető MEPAC nevű változata lesz a járműre integrálva.
Félautomata tőltővel 10 lövés /perc tűzgyorsasággal. Kezelő személyzete 2 fő, másodpercek alatt tűzkésszé tehető.
Az új fajta lézerirányított gránát 15km es lőtávval rendelkezik méteres pontosság mellett.
http://www.opex360.com/2019/07/10/l...bientot-dotes-de-mortiers-de-120mm-embarques/
http://www.tda-armements.com/fr/content/mo-120-mm-2r2m
54db-ot rendelnek a Francia Hadseregnek a 2R2M-ből Griffon alapon. forrás
 
  • Tetszik
Reactions: ijasz

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 893
4 396
113
Ma már 120milis aknagránátban is van kazettás,és irányitott tipus is.Ezek nem ellensúlyozhatják a szóráskép növekedést?

A prec. gránátok drágák ezért speciális esetekben engedélyezik a használatukat magasabb szintű parancsnokságok (minimum dandár de lehet, hogy av esetén elég a zlj.), így nem is része a lőszerjavadalmazásnak. Úgy tudom, hogy izrael kezdte el az M-109-esek javadalmazásába beépíteni (néhány db) a Top Gun prec, gyújtókat, de azok nem olyan pontosak, mint az Excalibur, viszont jóval olcsóbbak.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A prec. gránátok drágák ezért speciális esetekben engedélyezik a használatukat magasabb szintű parancsnokságok (minimum dandár de lehet, hogy av esetén elég a zlj.), így nem is része a lőszerjavadalmazásnak. Úgy tudom, hogy izrael kezdte el az M-109-esek javadalmazásába beépíteni (néhány db) a Top Gun prec, gyújtókat, de azok nem olyan pontosak, mint az Excalibur, viszont jóval olcsóbbak.
Amennyire tudom,ráadásul ennek az izraeli gyújtónak van az orosz 152milis gránátokhoz illesztett változata is.Elvileg akár a mi raktáron lévő D20hoz való gránátjaink is végfázis irányitottaká tehetők.Kazakoknak meg a Kamaz platóra pakolt D30aikhoz a 122milis gránáthoz is megcsinálták.Meg a kazettás lőszereket is.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
Lynx-búcsú Franciaországban
A francia haditengerészet 2022 helyett már jövőre elköszön mind a nyolc, még hadrendben álló Lynx HAS4(FN) helikopterétől. Velük együtt távozik a hadrendből az üzemeltető alakulat, a Lanvéoc-Poulmic-ban 1975 óta működő 34F század is.

1000x487@lynx-mk-2fn-02.jpg

A forgószárnyasokat az egyre növekvő üzemeltetési költségek és az átlag alatti hadrafoghatóság miatt nyugdíjazzák két évvel hamarabb. A DUAV-4 aktív merülőszonárral és MU90 vagy Mk46 irányított könnyű torpedókkal felszerelt Lynx-ek kiesése komoly képességhiányt jelent majd, hiszen ezek számítanak a hadrendben álló két, F70-osztályú fregatt, a LA MOTTE-PICQUET (D645) és a LATOUCHE-TRÉVILLE (D646) elsődleges tengeralattjáró-vadász képességének. A jóval nagyobb NH90 Naval Frigate Helicopter (NFH) Caiman már nem üzemeltethető ezekről a hajókról. Ezért az elköszönő gépek helyére várhatóan a modernebb AS565 Panther érkezhet majd a 2020-as évek közepén.

Fotó: seaforces.org

https://honvedelem.hu/cikk/116928_lynx_bucsu_franciaorszagban