1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Minden ami Francia hadsereg

Diskurzus a(z) 'Egyéb, vegyes haditechnikai témák' témában - Lator által indítva @ 2017. október 15..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Nem azért mert rossz fegyver hanem azért mert vettek maguknak HK416-ot aminek van DMR változata a HK417,ezt lett volna logikus venni...
    Vagy akkor miért nem a SCAR L-t vették gépkarabélynak?

2. Lator

Lator Well-Known Member

Ja értelek:) Erre nem tudok mit mondani. Nemtudom kik és mi alapján hoznak döntéseket.

3. Terminator

Terminator Well-Known Member

French Army Modernisation programme:

- 200 upgraded Leclerc MBT
    - 625 new VBCI IFV
    - 300 new Jaguar
    - 1,872 new Griffon VBMR APC
    - 2,038 new Serval VBMR-L

fip7, fishbed, silurusglanis and 6 others like this.
  4. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Hááát túlzásba nem vitték....
    Mondjuk Afrikába lehet, hogy elégnek gondolják, de már ebben sem vagyok biztos! o_O

5. independence

independence Active Member

Ez a Jaguar most mi lenne egyébként? 40 es toronnyal igen csak Ifv de 3 ember fér bele ...

fedett_mókus likes this.
  6. Ocses

Ocses Well-Known Member

Felderítő

independence likes this.
  7. pöcshuszár

Felderítő / könnyű páncélos? Más felépítést használnak, mint a németek, meg mi, meg az oroszok. Hasonlít kicsit az angolok rendszeréhez. Ott is az Ajax szerepéhez.
    Náluk ez kb. "Cavaly" regiment/batallion/company alap járműve lehet.
    Itt részletesen is megnézheted a struktúrát.
    Asszem az AMX-10RC-t és ERC-90-et fogja váltani.
    De @Lator biztosan sokkal jobban körül tudja írni.

Ocses and independence like this.
  8. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

Plusz a VAB páncélvadász verzióját(Mephisto), a Griffon pedig a VAB-ot, tehát az lesz az alap APC a francia seregben.

9. Terminator

Terminator Well-Known Member

fip7 likes this.
  10. Lator

Lator Well-Known Member

Igen jól mondod, a Jaguar a "cavalerie" ezredek alap járműve lesz. Ezek amolyan könnyűpáncélos ezredek. Az AMX10 és az ERC90 váltják le vele de @rejsz felügyelő is jól írta mert az MMP vel egyben a VAB Mephisto utódja is.
    Egyébként sokan bánják a 90 mm és a 105 mm es lövegek elhagyását.
    Érdekes hogy a Mephisto 2010 és évek eleji kivonása óta nem volt ATGM hordozó platform, csak a VAB a VBL a P4 és a VLRA MILAN verziója volt erre a célra. Azaz a MILAN gyalogsági verzióját a járművekről használod. Bár elvileg a Vbci is felszerelhető MMP vel nem tudom hogy átadtak e akár egyet is a csapatoknak.

rejsz felügyelő likes this.
  11. Loken

Loken Well-Known Member

Arra, hogy dzsihadistákat kergessenek a sivatagban szerintem jó választás a felderítő könnyű páncélos. Mozgékonyabb mint egy MBT és elmegy ott is ahol az utóbbi nem. Ráadásul a tűzereje is megfelelő a dzsihád járgányok és erődítések felszámolására. Védettebb mint egy APC. Valamint nagy területen való őrjáratozásra is alkalmas.

12. dudi

dudi Well-Known Member

Nagyon csúnyák.

13. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Hát ezt kétlem, max. aszfalton, vagy sivatagban.

14. Mackensen

Ki tudja? Lehet visszatérnek majd 8x8 alvázon.

15. Loken

Loken Well-Known Member

Miért pl. Maliban meg úgy általában a Száhel-övezetben szerinted mi van ezen a kettőn kívül?

16. Mackensen

De gondolom nem csak egy adott harcszintérre fejlesztenek technikát...

17. Loken

Loken Well-Known Member

Pedig a franciák mostanában leginkább a volt afrikai gyarmataik területén aktivizálják erőiket. Esetenként itt-ott besegítenek a Közel-keleti válság övezetekben az USA-nak. Ezeken a területeken viszont szerintem hatékonyabb a mozgékonyság és az elrettentés. Mint a masszív páncélvédettség meg a harckocsiágyú.

18. pöcshuszár

Háát a franciák inkább...de. :rolleyes:
    Az angolokkal együtt ők nagyon rááltak az expedíciós hadviselésre. Ott meg ugye igen fontos tétel a logisztika. A könnyebb kerekes járművek meg sokkal kisebb logisztikai lábnyommal rendelkeznek, mint a nehéz technika.
    De nem csak logisztikailag éri ez meg nekik, hanem jóval olcsóbban is kihozható a hadsereg technikai része.
    Nézz meg egy AMV 8x8-at-t. A szlovénok valami 2M USD alatt kihozták darabját. Stanag lvl 2 körüli.
    Egy AMV XP meg felpáncélozva (lvl4+), komoly toronnya 6-6,5M USD. (Meg felette) ezeken a gépeken ami drága, a felpáncélozás, meg a komoly torony.
    Én nagyon remélem, hogy nálunk a német vonal lesz követve. Mondjuk náluk érdekes módon dandáronként van minimum 1 kerekes, meg 1 lánctalpas zászlóalj.

Loken likes this.
  19. blogen

blogen Well-Known Member

FSV, azaz tűztámogató jármű.

independence likes this.
  20. Mackensen

Ok, tudom mi az előnye a keréknek. De arra reagáltam, hogy a kerék pár ritka kivételtől eltekintve nem mobilisabb a lánctalpnál.

Ezen oldal megosztása