1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Minden ami Francia hadsereg

Diskurzus a(z) 'Egyéb, vegyes haditechnikai témák' témában - Lator által indítva @ 2017. október 15..

1. zsolti

zsolti Well-Known Member

Persze, erről engem nem kell meggyőzni hogy általában leszerepelnek. De azért nézzünk már körbe, vajon mi mennyire villantanánk? Az EU-ban mondjuk a németek, hollandok, belgák, vagy hogy őszinte legyek kb. a franciákon kívül bárki? Akik amúgy Líbia ellen még a bombából is kifogytak 2 nap alatt...
    Sok olyan ország van, akik nem muzulmánok és még annyit sem tudnának felmutatni mint a törökök, Pakisztán, Irán, vagy épp a régen jobb napokat is látott Szíria.

A Csecsenek is muzulmánok, mégis elég jó hírnevük van.

2. dudi

dudi Well-Known Member

A csecsenek szovjet légkörben szocializálódtak 80 évig nem pediig Iszlám közegben az Arab-félszigeten.

vilmoci, BiancoGasto and yangwenli like this.
  3. zsolti

zsolti Well-Known Member

Az ISIS sikereinek kezdetén a vallási fanatikus volt SZU katonai kiképzését még megkapó, de elvakult muszlim fanatikus csecsenek/kirgiz/tadzsik/azeri és egyéb ex szu tagállamok katonái vitték a hátukon a félelmetes hírű feketéket. Hiába voltak fanatikus muszlimok, elit erő szintjén mozogtak.

Szerintem csak a kiképzés számít, ha olyan kiképzést kapnak pl. a pakisztáni pilóták ami megfelelő, akkor láthattuk hogy a nem muszlim India is csak magyarázni tudta nem egy esetben a bizonyítványt, hiába jóval nagyobb ország.

4. dudi

dudi Well-Known Member

Kik ellen?Iraki meg szír erők ellen?Amint odatette a lábát egy nyugati haderő összeomlottak mint a kártyavár...Amikor az oroszok berendezkedtek a repterükön meg kellett tisztítaniuk a környező magaslatokat.Pár nap alatt végeztek azzal amivel a szírek hónapokig nem bírtak.Ez nem az oroszok reklámja ugyan ezt megcsinálta volna bármelyik modern nyugati haderő.Egymásközt úgy ahogy képesek háborúzgatni de amint olyannal találkoznak szembe akik értenek is hozzá kártyavárként omlanak össze.

A csecsenek meg nem a vallást tették előre,nem az volt egy katona fokmérője,hogy mennyire hisz Allahban.Meg is lett az eredménye 94-ben.2000-ben már nem volt ez meg,nem is tartottak sokáig.

fip7, fishbed and fedett_mókus like this.
  5. zsolti

zsolti Well-Known Member

Én azért az ISIS-t amíg nem vérzett ki, ha figyelembe vesszük hogy gyakorlatilag nem vagy alig voltak nehézfegyverei, komoly haderőnek tekintettem.
    Arra sem így emlékszem, hogy pillanatok alatt összeomlottak volna. Szépen lassan lettek felőrölve, néha még vissza is vettek településeket már az után is, hogy az oroszok megjöttek és ennek folyományaként már az amerikaiak is elkezdték kicsit látványosabban bombázni őket.
    A szíreket meg azért annyira ne becsüljük már le, bár megosztott és kivérzett mostanra az ország, vannak ott is olyan erők(Tigrisek), akik azért lehet rendet vágnának néhány mondjuk nem muszlim német zászlóalj közt szemtől szemben.

6. dudi

dudi Well-Known Member

Semmit nem érnének egy német zászlóalj ellen.Dolgoztam németekkel és hidd el értenek hozzá.Nem olyan az egész hadsereg mint a politikai vezetése.

7. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nekem a németek külföldi szerepléséről a legutolsó emlékem amit olvastam az az hogy Afrikában talán Maliban? valahol karbantartási hiányosságokra visszavezethető okból leugrott egy Tiger forgószárnya.

Nyilván a németeknél is vannak kiváló szakemberek, de azért ez a semmit nem érnének szerintem elég erős kijelentés. Gyakorlatilag valós harci cselekmények közepette vannak évek óta, az biztos hogy harcedzettek, s az is hogy a szírek elit egysége, ahol szintén nem az alapján került valaki, hogy mennyire hisz Allahban. Nem azok a figurák, akiken a youtube-on röhögcsélünk többen mikor célzás nélkül fedezéket még hírből sem ismerő fejkendős palik eldurrogtatnak egy tárat/rakaszt fej feletti tartásban.

8. Lator

Lator Well-Known Member

9. Celebra

Celebra Well-Known Member

Érdekes,hogy a Panhard AML-60 volt az első aknavető löveges jármű.Jol bevált,tornya rákerült a dél afrikai Ratelre,és a fejlesztett váétozata az AMX10Pre.Viszont azóta nem tudok róla,hogy aknavető löveget fejlesztenének a francik

10. Lator

Lator Well-Known Member

Itt a 2R2M
    https://defense-update.com/20040220_tda2r2m.html
    Nem újkeletű dolog Úgy látszik elővették
    Lehet félreérték valamit, de mintha azt írná hogy képes mozgás közbeni pontos tüzelésre??

11. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Viszont azt nem értem, hogy ha már huzagolják az aknavetőt, akkor miért nem teszik lehetővé, hogy lapos szögtartományban is lehessen használni?

12. dudi

dudi Well-Known Member

Azért mert ez aknavető.

Ocses likes this.
  13. Lator

Lator Well-Known Member

Talán mert nem látják szükségét? A hordozó platformok is áttervezésre kerülnének mert lapos direkt lövéshez torony kell. Nem tudom igazából

14. Mackensen

Igen, kéne egy torony, de ezt már a szovjeteknek is sikerült megcsinálni. Az AMOS nem tudom, hogy huzagolt-e, viszont azt is sikerült bepakolni egy toronyba.
    ???

15. Mackensen

A NONA (meg a változatai) is aknavetők

16. dudi

dudi Well-Known Member

Igen tudom.

17. Celebra

Celebra Well-Known Member

Hát,forditóval elég nehéz megmondani.De nem hiszem.
    Aknavetőlöveg alatt a NONA/AMOS jellegű eszközöket értem,amik képessek közvetlen ásztázó jellegű tüzelésre.És az ilyen jellegű fegyverek első példánya a Panhard ALM-60.Még 1960ban készült,az algériai tapasztalatokra alapozva.[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    Szóval az ilyen tipusú aknavetőtarackokat a franciák fejlesztették elöbb,bár manapság az oroszokhoz szokás kötni őket

fapp_supervisor, Lator and Mackensen like this.
  18. Lator

Lator Well-Known Member

"and the addition of a gyro stabiliser should result in accurate fire on the move out to maximum ranges" én ezt úgy értelmezem hogy mozgás közben lő egy gyrostabilizátor segítségével. Ha ez igaz akkor komoly szerkezet

19. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Én tényleg nem értem ezeket a "kinyitom a lövészpáncélos tetejét és onnan tolom" elvű barkács megoldásokat.
    Drágának drága, mivel a teljes lövészpáncélost megveszed hozzá. A tető nyitásával elveszíted a védettséget. De legalább mobil.
    Ha már, akkor én inkább a spanyol pickupra szerelt megoldást preferálnám (Alakran), mint olcsóbb verziót.

Vagy az AMV Nemo-t, ami valószínűleg a non plus ultra. (tudom, van lengyel is...)
    Asszem ennél jobb mobil aknavetős megoldást nem nagyon eszeltek ki eddig:

A hajóról mozgásban leadott lövés meg....PFFF

20. Mackensen

Mert az elején az is volt. Az amerikaiak csinálták ezt Vietnámban az M113-al. Oldalról azért megmaradt a védelem, lépést tudott tartani a löbbi lövészpáncélossal és akár ki is lehetett szerelni a járműből és azon kívül is lehetett használni.

Ezen oldal megosztása