Minden ami Francia hadsereg

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
Én csak azt írtam le ami a tapasztalat.Mondj egy Iszlám vallású népet/országot aki érdemben tudott modern hadviselést folytatni az elmúlt 50 évben.
Persze, erről engem nem kell meggyőzni hogy általában leszerepelnek. De azért nézzünk már körbe, vajon mi mennyire villantanánk? Az EU-ban mondjuk a németek, hollandok, belgák, vagy hogy őszinte legyek kb. a franciákon kívül bárki? Akik amúgy Líbia ellen még a bombából is kifogytak 2 nap alatt...
Sok olyan ország van, akik nem muzulmánok és még annyit sem tudnának felmutatni mint a törökök, Pakisztán, Irán, vagy épp a régen jobb napokat is látott Szíria.

A Csecsenek is muzulmánok, mégis elég jó hírnevük van.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 809
113
Persze, erről engem nem kell meggyőzni hogy általában leszerepelnek. De azért nézzünk már körbe, vajon mi mennyire villantanánk? Az EU-ban mondjuk a németek, hollandok, belgák, vagy hogy őszinte legyek kb. a franciákon kívül bárki? Akik amúgy Líbia ellen még a bombából is kifogytak 2 nap alatt...
Sok olyan ország van, akik nem muzulmánok és még annyit sem tudnának felmutatni mint a törökök, Pakisztán, Irán, vagy épp a régen jobb napokat is látott Szíria.

A Csecsenek is muzulmánok, mégis elég jó hírnevük van.

A csecsenek szovjet légkörben szocializálódtak 80 évig nem pediig Iszlám közegben az Arab-félszigeten.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
A csecsenek szovjet légkörben szocializálódtak 80 évig nem pediig Iszlám közegben az Arab-félszigeten.
Az ISIS sikereinek kezdetén a vallási fanatikus volt SZU katonai kiképzését még megkapó, de elvakult muszlim fanatikus csecsenek/kirgiz/tadzsik/azeri és egyéb ex szu tagállamok katonái vitték a hátukon a félelmetes hírű feketéket. Hiába voltak fanatikus muszlimok, elit erő szintjén mozogtak.

Szerintem csak a kiképzés számít, ha olyan kiképzést kapnak pl. a pakisztáni pilóták ami megfelelő, akkor láthattuk hogy a nem muszlim India is csak magyarázni tudta nem egy esetben a bizonyítványt, hiába jóval nagyobb ország.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 809
113
Az ISIS sikereinek kezdetén a vallási fanatikus volt SZU katonai kiképzését még megkapó, de elvakult muszlim fanatikus csecsenek/kirgiz/tadzsik/azeri és egyéb ex szu tagállamok katonái vitték a hátukon a félelmetes hírű feketéket. Hiába voltak fanatikus muszlimok, elit erő szintjén mozogtak.

Szerintem csak a kiképzés számít, ha olyan kiképzést kapnak pl. a pakisztáni pilóták ami megfelelő, akkor láthattuk hogy a nem muszlim India is csak magyarázni tudta nem egy esetben a bizonyítványt, hiába jóval nagyobb ország.

Kik ellen?Iraki meg szír erők ellen?Amint odatette a lábát egy nyugati haderő összeomlottak mint a kártyavár...Amikor az oroszok berendezkedtek a repterükön meg kellett tisztítaniuk a környező magaslatokat.Pár nap alatt végeztek azzal amivel a szírek hónapokig nem bírtak.Ez nem az oroszok reklámja ugyan ezt megcsinálta volna bármelyik modern nyugati haderő.Egymásközt úgy ahogy képesek háborúzgatni de amint olyannal találkoznak szembe akik értenek is hozzá kártyavárként omlanak össze.

A csecsenek meg nem a vallást tették előre,nem az volt egy katona fokmérője,hogy mennyire hisz Allahban.Meg is lett az eredménye 94-ben.2000-ben már nem volt ez meg,nem is tartottak sokáig.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
Kik ellen?Iraki meg szír erők ellen?Amint odatette a lábát egy nyugati haderő összeomlottak mint a kártyavár...Amikor az oroszok berendezkedtek a repterükön meg kellett tisztítaniuk a környező magaslatokat.Pár nap alatt végeztek azzal amivel a szírek hónapokig nem bírtak.Ez nem az oroszok reklámja ugyan ezt megcsinálta volna bármelyik modern nyugati haderő.Egymásközt úgy ahogy képesek háborúzgatni de amint olyannal találkoznak szembe akik értenek is hozzá kártyavárként omlanak össze.

A csecsenek meg nem a vallást tették előre,nem az volt egy katona fokmérője,hogy mennyire hisz Allahban.Meg is lett az eredménye 94-ben.2000-ben már nem volt ez meg,nem is tartottak sokáig.
Én azért az ISIS-t amíg nem vérzett ki, ha figyelembe vesszük hogy gyakorlatilag nem vagy alig voltak nehézfegyverei, komoly haderőnek tekintettem.
Arra sem így emlékszem, hogy pillanatok alatt összeomlottak volna. Szépen lassan lettek felőrölve, néha még vissza is vettek településeket már az után is, hogy az oroszok megjöttek és ennek folyományaként már az amerikaiak is elkezdték kicsit látványosabban bombázni őket.
A szíreket meg azért annyira ne becsüljük már le, bár megosztott és kivérzett mostanra az ország, vannak ott is olyan erők(Tigrisek), akik azért lehet rendet vágnának néhány mondjuk nem muszlim német zászlóalj közt szemtől szemben.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 809
113
Én azért az ISIS-t amíg nem vérzett ki, ha figyelembe vesszük hogy gyakorlatilag nem vagy alig voltak nehézfegyverei, komoly haderőnek tekintettem.
Arra sem így emlékszem, hogy pillanatok alatt összeomlottak volna. Szépen lassan lettek felőrölve, néha még vissza is vettek településeket már az után is, hogy az oroszok megjöttek és ennek folyományaként már az amerikaiak is elkezdték kicsit látványosabban bombázni őket.
A szíreket meg azért annyira ne becsüljük már le, bár megosztott és kivérzett mostanra az ország, vannak ott is olyan erők(Tigrisek), akik azért lehet rendet vágnának néhány mondjuk nem muszlim német zászlóalj közt szemtől szemben.

Semmit nem érnének egy német zászlóalj ellen.Dolgoztam németekkel és hidd el értenek hozzá.Nem olyan az egész hadsereg mint a politikai vezetése.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
Semmit nem érnének egy német zászlóalj ellen.Dolgoztam németekkel és hidd el értenek hozzá.Nem olyan az egész hadsereg mint a politikai vezetése.[/QUO
Nekem a németek külföldi szerepléséről a legutolsó emlékem amit olvastam az az hogy Afrikában talán Maliban? valahol karbantartási hiányosságokra visszavezethető okból leugrott egy Tiger forgószárnya.

Nyilván a németeknél is vannak kiváló szakemberek, de azért ez a semmit nem érnének szerintem elég erős kijelentés. Gyakorlatilag valós harci cselekmények közepette vannak évek óta, az biztos hogy harcedzettek, s az is hogy a szírek elit egysége, ahol szintén nem az alapján került valaki, hogy mennyire hisz Allahban. Nem azok a figurák, akiken a youtube-on röhögcsélünk többen mikor célzás nélkül fedezéket még hírből sem ismerő fejkendős palik eldurrogtatnak egy tárat/rakaszt fej feletti tartásban.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Érkezik a Griffon 120mm es aknavetős változata.
A 2R2M aknavető MEPAC nevű változata lesz a járműre integrálva.
Félautomata tőltővel 10 lövés /perc tűzgyorsasággal. Kezelő személyzete 2 fő, másodpercek alatt tűzkésszé tehető.
Az új fajta lézerirányított gránát 15km es lőtávval rendelkezik méteres pontosság mellett.
http://www.opex360.com/2019/07/10/l...bientot-dotes-de-mortiers-de-120mm-embarques/
http://www.tda-armements.com/fr/content/mo-120-mm-2r2m
Érdekes,hogy a Panhard AML-60 volt az első aknavető löveges jármű.Jol bevált,tornya rákerült a dél afrikai Ratelre,és a fejlesztett váétozata az AMX10Pre.Viszont azóta nem tudok róla,hogy aknavető löveget fejlesztenének a francik
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Érdekes,hogy a Panhard AML-60 volt az első aknavető löveges jármű.Jol bevált,tornya rákerült a dél afrikai Ratelre,és a fejlesztett váétozata az AMX10Pre.Viszont azóta nem tudok róla,hogy aknavető löveget fejlesztenének a francik
Itt a 2R2M
https://defense-update.com/20040220_tda2r2m.html
Nem újkeletű dolog Úgy látszik elővették
Lehet félreérték valamit, de mintha azt írná hogy képes mozgás közbeni pontos tüzelésre??
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
Viszont azt nem értem, hogy ha már huzagolják az aknavetőt, akkor miért nem teszik lehetővé, hogy lapos szögtartományban is lehessen használni?
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Viszont azt nem értem, hogy ha már huzagolják az aknavetőt, akkor miért nem teszik lehetővé, hogy lapos szögtartományban is lehessen használni?
Talán mert nem látják szükségét? A hordozó platformok is áttervezésre kerülnének mert lapos direkt lövéshez torony kell. Nem tudom igazából
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
Talán mert nem látják szükségét? A hordozó platformok is áttervezésre kerülnének mert lapos direkt lövéshez torony kell. Nem tudom igazából
Igen, kéne egy torony, de ezt már a szovjeteknek is sikerült megcsinálni. Az AMOS nem tudom, hogy huzagolt-e, viszont azt is sikerült bepakolni egy toronyba.
???
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Itt a 2R2M
https://defense-update.com/20040220_tda2r2m.html
Nem újkeletű dolog Úgy látszik elővették
Lehet félreérték valamit, de mintha azt írná hogy képes mozgás közbeni pontos tüzelésre??
Hát,forditóval elég nehéz megmondani.De nem hiszem.
Aknavetőlöveg alatt a NONA/AMOS jellegű eszközöket értem,amik képessek közvetlen ásztázó jellegű tüzelésre.És az ilyen jellegű fegyverek első példánya a Panhard ALM-60.Még 1960ban készült,az algériai tapasztalatokra alapozva.
1373814013.jpg
aml2060.jpg
bcd3131294db7d49cf40879f6b540a18.gif
ee9e9ae84ddbt.jpg

Szóval az ilyen tipusú aknavetőtarackokat a franciák fejlesztették elöbb,bár manapság az oroszokhoz szokás kötni őket
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Hát,forditóval elég nehéz megmondani.De nem hiszem.
Aknavetőlöveg alatt a NONA/AMOS jellegű eszközöket értem,amik képessek közvetlen ásztázó jellegű tüzelésre.És az ilyen jellegű fegyverek első példánya a Panhard ALM-60.Még 1960ban készült,az algériai tapasztalatokra alapozva.
1373814013.jpg
aml2060.jpg
bcd3131294db7d49cf40879f6b540a18.gif
ee9e9ae84ddbt.jpg

Szóval az ilyen tipusú aknavetőtarackokat a franciák fejlesztették elöbb,bár manapság az oroszokhoz szokás kötni őket
"and the addition of a gyro stabiliser should result in accurate fire on the move out to maximum ranges" én ezt úgy értelmezem hogy mozgás közben lő egy gyrostabilizátor segítségével. Ha ez igaz akkor komoly szerkezet
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 408
113
Itt a 2R2M
https://defense-update.com/20040220_tda2r2m.html
Nem újkeletű dolog Úgy látszik elővették
Lehet félreérték valamit, de mintha azt írná hogy képes mozgás közbeni pontos tüzelésre??
Én tényleg nem értem ezeket a "kinyitom a lövészpáncélos tetejét és onnan tolom" elvű barkács megoldásokat.
Drágának drága, mivel a teljes lövészpáncélost megveszed hozzá. A tető nyitásával elveszíted a védettséget. De legalább mobil.
Ha már, akkor én inkább a spanyol pickupra szerelt megoldást preferálnám (Alakran), mint olcsóbb verziót.
Vagy az AMV Nemo-t, ami valószínűleg a non plus ultra. (tudom, van lengyel is...)
Asszem ennél jobb mobil aknavetős megoldást nem nagyon eszeltek ki eddig:
A hajóról mozgásban leadott lövés meg....PFFF
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
Én tényleg nem értem ezeket a "kinyitom a lövészpáncélos tetejét és onnan tolom" elvű barkács megoldásokat.
Mert az elején az is volt. Az amerikaiak csinálták ezt Vietnámban az M113-al. Oldalról azért megmaradt a védelem, lépést tudott tartani a löbbi lövészpáncélossal és akár ki is lehetett szerelni a járműből és azon kívül is lehetett használni.