Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 517
113
Voltmár?

"a honvédelmi miniszter repülőgépét a Balti-tengeren"

Csak mihez tartás végett! Talán a taránt nem vállaló néhány felesleges G erőt bevállalt.



Bírom ezt az odébb hessegetést,odajön a nato gép,udvariasan repül az utasszállító mellett,erre összevont szemöldökkel berepül az Orosz vadász,mire a nato gép arrébb repül.
Mégis mire számított a nato gép?
Egyáltalán minek megy oda?
Nyilván hivatalosan repül az utasszállító,transzponderrel,100km-ről világít a radaron,mi f@szt kell még tudni róla?
Cirill betűket gyűjt repcsik oldaláról?
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Bírom ezt az odébb hessegetést,odajön a nato gép,udvariasan repül az utasszállító mellett,erre összevont szemöldökkel berepül az Orosz vadász,mire a nato gép arrébb repül.
Mégis mire számított a nato gép?
Egyáltalán minek megy oda?
Nyilván hivatalosan repül az utasszállító,transzponderrel,100km-ről világít a radaron,mi f@szt kell még tudni róla?
Cirill betűket gyűjt repcsik oldaláról?

Mondjuk azt hogy merre megy, mit tervez, milyen sebességgel, milyen magasságon, stb.... :)
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Bírom ezt az odébb hessegetést,odajön a nato gép,udvariasan repül az utasszállító mellett,erre összevont szemöldökkel berepül az Orosz vadász,mire a nato gép arrébb repül.
Mégis mire számított a nato gép?
Egyáltalán minek megy oda?
Nyilván hivatalosan repül az utasszállító,transzponderrel,100km-ről világít a radaron,mi f@szt kell még tudni róla?
Cirill betűket gyűjt repcsik oldaláról?

Te mit csinalnal ha a radarorodon fetunne egy azoositatlan repulogep? Mert hogy kikapcsolt transzponderrel repult a gep.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
Nem kell itt kelteni a feszkót. A vadászgép csak barátilag repült mellette, éppen meg akarta hívni egy kávéra amikor az agresszív orosz elkergette.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Ebből mit nem mutat a radar?

A pillanatnyi helyzetet mutatja, de a pilóta fejébe nem lát bele. Nem véletlenül kell repülési tervet benyújtani a repülés előtt. A légteret a légiirányítók felügyelik és az utasításaik kötelezőek a pilóták számára (mivel a pilóták nem látják az aktuális légiforgalmat és bizony nagyon sűrű a légtér Európa felett). Szóval enyhénszólva is veszélyes egy kóbor gép a nemzetközi légtérben. Az oroszok szándékosan nem szokták felvenni a kapcsolatot a légiirányítókkal, mert úgy gondolják hogy saját légtérben haladnak az exklávéjuk felé, illetve ezzel tesztelik a NATO reakcióidejét, eljárásait.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Akkor kérdezném, hogy az orosz határ mentén repülő felderítő/lehallgató gépeknek és B-52-eknek be van kapcsolva a transzpondere?!

Nincs es teljesen normalis ogy az oroszokgepet emelnek ra es azonositjak. A hiszti ott kezdodik amikor az oroszok csinaljak forditva es a NATO emel ra gept. Mondjuk annyiban jo az oroszoknak hogy eljatszhatjak a "huuuu de elijesztettuk oket" meset holott szimplan az azonositas utan otthagynak igy is ugy is. Idaig meg NATO gep nem nagyon jatszott orosz szallitogeppel vagy hajoval. Forditva meg rendszeres a dolog.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Tényleg úgy gondoljátok,hogy ez a hiszti valós?Le se szarják ott ahol ez számít csak dobni kell egy csontot a médiának és ez pobt beleillik az ellenségképbe.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Nincs es teljesen normalis ogy az oroszokgepet emelnek ra es azonositjak. A hiszti ott kezdodik amikor az oroszok csinaljak forditva es a NATO emel ra gept. Mondjuk annyiban jo az oroszoknak hogy eljatszhatjak a "huuuu de elijesztettuk oket" meset holott szimplan az azonositas utan otthagynak igy is ugy is. Idaig meg NATO gep nem nagyon jatszott orosz szallitogeppel vagy hajoval. Forditva meg rendszeres a dolog.
Hát én ezen a felvételen is pont azt láttam, hogy NATO-vadászgép közelített meg orosz utasszállítógépet. És ha hajókról nem láttál még ilyent, akkor keress rá azokra a videókra mikor orosz hadihajók úsznak Anglia és Gibraltár környékén vagy a La Manche-csatornán, ott se orosz gépekről készült felvételeket láthatsz, hanem NATO-gépek figyelik és filmezik Szergejt. Szóval oda-vissza megy egymás birizgálása. Csak nehogy egyszer valaki félreértsen valamit és utána rossz gombot nyomjon meg ... :(
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Hát én ezen a felvételen is pont azt láttam, hogy NATO-vadászgép közelített meg orosz utasszállítógépet. És ha hajókról nem láttál még ilyent, akkor keress rá azokra a videókra mikor orosz hadihajók úsznak Anglia és Gibraltár környékén vagy a La Manche-csatornán, ott se orosz gépekről készült felvételeket láthatsz, hanem NATO-gépek figyelik és filmezik Szergejt. Szóval oda-vissza megy egymás birizgálása. Csak nehogy egyszer valaki félreértsen valamit és utána rossz gombot nyomjon meg ... :(

Nezd ha neked a cca 500 1000 meterrol keszitett felvetel ugyanaz mint a szarnyvegek osszerintese illetve a fedelzet felett valo tobbszori athuzas alacsonyan akkor rendben van.

De azert toled tobb jozansagot vartam.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 236
17 117
113
Szerintem nem kell ezt túlfújni. Rendszeresen kísérik NATO vadászok az orosz gépeket, nem szokott gubanc lenni. Azon a gépen az orosz védelmi miniszter utazott, szerintem ha orosz gép állna be kötelékezni egy 747-essel, ami az amerikai minisztert viszi, ugyanez történne.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Nezd ha neked a cca 500 1000 meterrol keszitett felvetel ugyanaz mint a szarnyvegek osszerintese illetve a fedelzet felett valo tobbszori athuzas alacsonyan akkor rendben van.

De azert toled tobb jozansagot vartam.
Minden videó, amit a fegyveres erők nyilvánosságra hoznak az propaganda, így nyilván nem mindent kötnek az orrunkra, csak ami számukra előnyös. Mikor orosz Szu-24 rohangál NATO-hadihajó fölött azt csak a NATO hozza nyilvánosságra, mikor NATO-harcigép közelít 100m-en belül orosz szállítógépet (nem 500 vagy 1000m!!, lásd a Tu-204 és F-18 esete), azt csak Ivánék mutatják meg. Mikor az oroszok csesznek el valamit, arról a nyugati sajtó ír, az orosz sunnyog (lásd a "kísérleti" robbanást), mikor a spanyol Typhoon indít "véletlenül" rakétát a Baltikumban az orosz határ közelében, arról eddig alig pár sort tudtam olvasni (valószínűleg oroszéknál bővebb és hangosabb sajtója volt, csak azt nem olvasom). Való igaz, hogy az oroszok keményebbek, ha a határaikat NATO-gépek vagy hadihajók kerülgetik, de én elég vén vagyok, így emlékszem hogy a kubai válság idején az USAF és NAVY gépei se km-es távolságból figyelték a szovjet hajókat, amik Kubába tartottak (és nem az USA felé!). Szóval szerintem a nyugira lenne rá egy jó megoldás: nem kell odamenni a másik határaihoz meg a kapujába, így nem lenne kockázat. Az USA ugye saját határaitól jóval messzebbre is keménykedett már, lőtt már le utasszállítógépet - és nem éjszaka, hanem fényes nappal, szóval szerintem nemigen van mit egymás szemére hányni. Én nyilvános airshow-n hallgattam már végig egy B-52 navigátorának beszámolóját élete leghosszabb bevetéséről, mikoris otthoni bázisról indulva átrepültek Európába, D-É-D irányban végigrepültek az orosz határ mentén Lengyelországtól a Novaja Zemlja-ig, majd hazarepültek. Ez akkoriban történt mikor az oroszok nem tudták ezt viszonozni semmivel, annyira le voltak pukkanva hogy örültek ha évente párszor saját bázisukat körbe tudták repülni, mégse hagyták őket békén. Szóval szerintem jobb lenne, ha minden nagykutya csak a saját kutyaóljában lakna és a saját udvarát őrizgetné, mindenkinek biztonságosabb lenne (meg talán olcsóbb is). Persze értem én, nagyhatalmi politika ... a kicsik meg szívnak ...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 571
113
A FB-on sok 1 bites gondolkodású embernek magyaráztam, hogy az orosz gépek Oroszországból Oroszországba repülnek napi szinten, amihez a Balti-tenger felett kell repülniük mivel másmerre nem tudnak. 5-es földrajz:

525px-Baltic_countries_hu.png


Másik dolog, hogy az orosz katonai gépeken nincs transzponder.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
A FB-on sok 1 bites gondolkodású embernek magyaráztam, hogy az orosz gépek Oroszországból Oroszországba repülnek napi szinten, amihez a Balti-tenger felett kell repülniük mivel másmerre nem tudnak. 5-es földrajz:

525px-Baltic_countries_hu.png


Másik dolog, hogy az orosz katonai gépeken nincs transzponder.


Tehat ha katonai geppel repulsz mas orszag legterenek hatara kozelebe transzponder vagy barmifele egyeztetes nelkul akkor azok felfognak szalni es megnezik ki vagy. Ezt csinaljak az oroszok is. Ha valaki azonositatlanul a hataraik kozelebe repul akkor megy a keszultsegi gep geppar es megnezi.

Ezen nem kene csodalkozni meg szornyulkodni. Ez dolgok rendje.