[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 030
66 489
113
Pont ez a cél. Mint a 30as évek japánja. Addig bullyingolni amíg el nem indul, akkor ő lehet a világgonosza, jöhet újra a nyugati szövettségi rendszer és a világ meghalhat amíg usa erősödik.

Igen, sajnos minden lépésre válasz következik most. És addig fogják hajszolni a kínaiakat, amíg indokot nem tudnak hazudni a támadásra. És hát tudjuk, hogyha Kína esetleg rendkívül fegyelmezetten és ügyesen igyekszik is elkerülni, hogy okot szolgáltasson, akkor megjelenik a hírekben, hogy békés amerikai hadihajóra támadtak a Gonosz új képviselői. Esetleg még halálsugarat is fejlesztenek.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 030
66 489
113
Ebben a gazdasági háborúban Kína nem nyerhet. Mki fog veszíteni, de stratégiailag az USA nyeri. Bármelyik kínai high tech céget hetek alatt kicsinálhatja. Vagy kiegyezés lesz, vagy kivéreztetés és kapitulácio.

Erre írtam korábban, hogy Kína most találkozik a kapitalizmussal annak az igazi formájában. Kérdés, hogy behódol-e és végignézi ahogy tönkremegy, vagy lép egy nagyot.
 
  • Tetszik
Reactions: Magor Zoltán

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
932
2 573
93
Ebben a gazdasági háborúban Kína nem nyerhet. Mki fog veszíteni, de stratégiailag az USA nyeri. Bármelyik kínai high tech céget hetek alatt kicsinálhatja. Vagy kiegyezés lesz, vagy kivéreztetés és kapitulácio.
Szerintem meg nem.Nem akar egy Megaláztatás Évszázada 2.0_t. Szerintem ehhez meg vannak az eszközei,ne felejtsük el a Kínai nemzet cca.4000 éves van ott tapasztalat elég.
 
  • Tetszik
Reactions: Magor Zoltán

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 795
113
Szerintem meg nem.Nem akar egy Megaláztatás Évszázada 2.0_t. Szerintem ehhez meg vannak az eszközei,ne felejtsük el a Kínai nemzet cca.4000 éves van ott tapasztalat elég.
Túl kiegyensúlyozatlanok az erőviszonyok. Kína kire számíthat? Még a szomszédaira sem. Bármelyik szívesen lépne a helyére. A nagy cégek hamar átköltözhetnek akár Indiába.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 795
113
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 479
14 759
113
Érdekes dolog..... Az USA valószínű, hogy pusztán a számok alapján és a minőségi jellemezők tekintetében leverné Kínát.... De..... Kínában van annyi potenciál, hogy egy-két-három ICBM-et illetve néhány szalvó közepest útjára engedjen. Az pedig tragikus lenne akkor is, ha még fel- vagy leszálló ágban leszednék. Számolni kell továbbá a világ kínai közösségeivel is. Ne felejtsétek, ha nem is szeretik a komcsikat, a kínai összetartó nép.... Kérdés: van-e, lesz-e olyan politikus Kínában, aki a "rendszerváltást" és ezzel együtt a masszív gazdasági vereséget el tudja adni, vagy elmennek a végsőkig? Nagy kérdés...
 
  • Tetszik
Reactions: plushun and Pogány

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 520
113
Láthatóan van Kínának saját nyomdagépe,és használhatja is,szóval usa vesztett.
Reggelire megeszik őket a Kínaiak,kb ennyi a gazdasági háború.
Mivel katonailag nem tudja legyőzni,nem fognak a Kínaiak meghajolni,fél afrika az övék,van mindenük,ami nincs azt eladnak nekik az Oroszok,fostig vannak dodóval,dodó kötvénnyel,arannyal,munkaerővel,miről beszéltek?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 617
113
Gazdasági háború, plusz a belső meglévő ellentétek felerősítése. Nemzetiségi és korosztályi alapon. A fiatalok a rendszer ellen fognak fordulni.
Ugyan ez ott lebeg amerika felett is, mondjuk még ennyire nem látszódik de 15-20 év múlva már nagyon.
Valaki írta itt régebben, hogy kína alig gondolkozik rövid és középtávon, ők inkább a hosszútávú dolgokban hisznek és ez a 15-20 év szerintem vállalható nekik.
 
  • Tetszik
Reactions: Magor Zoltán

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 617
113
Láthatóan van Kínának saját nyomdagépe,és használhatja is,szóval usa vesztett.
Reggelire megeszik őket a Kínaiak,kb ennyi a gazdasági háború.
Mivel katonailag nem tudja legyőzni,nem fognak a Kínaiak meghajolni,fél afrika az övék,van mindenük,ami nincs azt eladnak nekik az Oroszok,fostig vannak dodóval,dodó kötvénnyel,arannyal,munkaerővel,miről beszéltek?
Lassan már szerintem is az a kérdés, hogy amerika képes lesz-e úgy elmúlni kvázi csendben mint a szu. Mondjuk ez még minimum 20 év, de ha azt nézzük akkor kb most járnak a 80-as évek elején.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Magor Zoltán

Active Member
2019. augusztus 7.
88
224
33
Az usa 300 millió fő lakos, Kína 1 milliárd.

Az usában is nem kevés kínai él. Kína az Usa legnagyobb hitelezője. https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/allampapir-usa-allamadossag-kina.678908.html

Az Usa tisztában van vele, ha így mennek a dolgok, mint most, csak idő kérdése, hogy mikor veszi át a stafétabotot Kína.

Ezt megakarja akadályozni...bármivel, ha kell kilövi a saját hajóját Tajvan mellett, vagy kilő egy tajvani hajót és ráfogja Kínára... és arra hivatkozva, hogy a nagytestvér, a világcsendőr nem engedheti meg, hogy a szövetségeseit támadás érje, ezért hát megtámadja Kínát. Ez a legvalószínűtlenebb forgatókönyv, hiszen atomhatalmakról van szó, de az usa, mint tudjuk a legnagyobb szarkeverő féreg ország amit valaha hátán hordott a föld. Bármi kitelik a Cia-tól..

Én nem becsülném le Kínát, már csak a más világképük, életfelfogásuk miatt sem. A kínaiak mások, mint a már sok tekintetben elsatnyult, a jólétben elkényelmesedett, ellangyisodott degenerált nyugati ember. Bizonyos szempontból hasonlítanak az oroszokhoz... szívósak, igénytelenek, mint a gépek, úgy tudnak dolgozni, és ha úgy tudnak dolgozni, mint a gépek, akkor nagy valószínűséggel úgy is harcolnának, mint a gépek, ha arra kerülne a sor, fejlettebb Us army ide vagy oda... Mod: És a harcot nem is feltétlen a szó klasszikus értelmében értem, hanem mondjuk egy Usa által előidézett gazdasági válság elviselésére és túlélésére. Már csak dacból is.

Szerintem Kína ha elveszti a türelmét nagy veszteséget tud okozni az amúgy is leszálló ágban lévő usának. Egyértelmű nyertese nem lesz ennek a csörtének szerintem.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 795
113
Lassan már szerintem is az a kérdés, hogy amerika képes lesz-e úgy elmúlni kvázi csendben mint a szu. Mondjuk ez még minimum 20 év, de ha azt nézzük akkor kb most járnak a 80-as évek elején.
Ne becsüld le Amerikát ez még az ő Évszázada. Ha a mexikói helyzet az évszázad vége felé eszkalálódik, akkor egyszerre lesz a határon és az országon belül is az ellenség. Az nehéz úgy lesz. A többi csak biztosítja a fejlődéshez a folyamatos feszültséget és éberséget.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 520
113
Lassan már szerintem is az a kérdés, hogy amerika képes lesz-e úgy elmúlni kvázi csendben mint a szu. Mondjuk ez még minimum 20 év, de ha azt nézzük akkor kb most járnak a 80-as évek elején.


Szerintem nem múlik ki soha,inkább csak a nemzetközi térben visszább szorul,nem lesz képes gazdaságilag,politikailag szétqrni már annyi renitens országot,mint a nagy időkben,meg persze katonailag is visszább kell vennie az arcból,mert akik ellent tudnak neki állni az említett módokon,azok hamar összeállhatnak ellene,erre is vigyáznia kell,szóval csak lecsökken a birodalom kicsit, ill masokat is oda kell engednie az asztalhoz.
Kizárnám,hogy a kontinentális usa összeomlik,vagy megszűnik,szépen hazamennek,és elhomokoznak közép,meg dél amerikában.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 680
34 585
113
Trump most felvetette, hogy Oroszország csatlakozzon a G7 hez. Talán el akarja csábitani a Putyint de az meg nem olyan hülye hogy leálljon ezzel a kreténnel mikor nagyon jól elvannak Kinával. Kina nagy felvevőpiaca az orosz energiahordozóknak meg most már egyre jobban az élelmiszereknek is mert a kinaiak már alig vesznek valamit az USA-tól. Az északi kereskedelmi útvonallal is nagy pénzeket fognak szakitani mert gyorsabb mint a déli.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 795
113
Az usa 300 millió fő lakos, Kína 1 milliárd.

Az usában is nem kevés kínai él. Kína az Usa legnagyobb hitelezője. https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/allampapir-usa-allamadossag-kina.678908.html

Az Usa tisztában van vele, ha így mennek a dolgok, mint most, csak idő kérdése, hogy mikor veszi át a stafétabotot Kína.

Ezt megakarja akadályozni...bármivel, ha kell kilövi a saját hajóját Tajvan mellett, vagy kilő egy tajvani hajót és ráfogja Kínára... és arra hivatkozva, hogy a nagytestvér, a világcsendőr nem engedheti meg, hogy a szövetségeseit támadás érje, ezért hát megtámadja Kínát. Ez a legvalószínűtlenebb forgatókönyv, hiszen atomhatalmakról van szó, de az usa, mint tudjuk a legnagyobb szarkeverő féreg ország amit valaha hátán hordott a föld. Bármi kitelik a Cia-tól..

Én nem becsülném le Kínát, már csak a más világképük, életfelfogásuk miatt sem. A kínaiak mások, mint a már sok tekintetben elsatnyult, a jólétben elkényelmesedett, ellangyisodott degenerált nyugati ember. Bizonyos szempontból hasonlítanak az oroszokhoz... szívósak, igénytelenek, mint a gépek, úgy tudnak dolgozni, és ha úgy tudnak dolgozni, mint a gépek, akkor nagy valószínűséggel úgy is harcolnának, mint a gépek, ha arra kerülne a sor, fejlettebb Us army ide vagy oda... Mod: És a harcot nem is feltétlen a szó klasszikus értelmében értem, hanem mondjuk egy Usa által előidézett gazdasági válság elviselésére és túlélésére. Már csak dacból is.

Szerintem Kína ha elveszti a türelmét nagy veszteséget tud okozni az amúgy is leszálló ágban lévő usának. Egyértelmű nyertese nem lesz ennek a csörtének szerintem.
De háborúra nincs esély. Max. lokalis helyi összecsapásra. Amit Kína elfolyt, de cserében egységes nyugati szankciókat kap. Sztem idáig nem fog elfajulni a helyzet.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 617
113
Szerintem nem múlik ki soha,inkább csak a nemzetközi térben visszább szorul,nem lesz képes gazdaságilag,politikailag szétqrni már annyi renitens országot,mint a nagy időkben,meg persze katonailag is visszább kell vennie az arcból,mert akik ellent tudnak neki állni az említett módokon,azok hamar összeállhatnak ellene,erre is vigyáznia kell,szóval csak lecsökken a birodalom kicsit, ill masokat is oda kell engednie az asztalhoz.
Kizárnám,hogy a kontinentális usa összeomlik,vagy megszűnik,szépen hazamennek,és elhomokoznak közép,meg dél amerikában.
Vagy jön a 1984, 3 nagy hatalom folyamatos háború, mindig 2v1 felállás és a szövetségek mindig cserélődnek. :D
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 680
34 585
113
Ezek a tarifák meg szankciók engem a 2. világháború előtti Japán ellen kivetett gazdasági blokádra emlékeztetnek aztán annak meg tudjuk mi lett a vége.
Valami politikai változásban reménykedem az USA ban mert ha ez a tempó igy folytatódik a következő 4 éves elnöki ciklusban is abból nem sok jó fog kisülni.
 

Magor Zoltán

Active Member
2019. augusztus 7.
88
224
33
De háborúra nincs esély. Max. lokalis helyi összecsapásra. Amit Kína elfolyt, de cserében egységes nyugati szankciókat kap. Sztem idáig nem fog elfajulni a helyzet.


Egyetértek.
A tényleges háború nem érdeke még az usának se... gazdaságilag akarja megfojtani Kínát, mert azthiszi, hogy képes rá... szerintem nem, de majd kiderül. Ahhoz meg pláne kevés már az usácska, hogy Kína után a németek és az eu ellen forduljon. A volkswagen szétverésére irányuló törekvései is elbuktak..(egyenlőre)

Anyagok ezzel kapcsolatban:
https://kuruc.info/r/9/177283/ 1.rész
https://kuruc.info/r/9/177315/ 2.
https://kuruc.info/r/9/177391/ 3.
 
Status
Not open for further replies.