Boxer (GTK/MRAV/MIV/CRV/...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 457
113
Mi lakik a Boxer sebesültszállítóban a hollandoknál?
Ez.
5d7f27ccb7c78_hDg17H8__700.jpg
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Én csak azt nem értem, hogy miért jobb oldalon van a kormánya?
Azért, mert eredetileg a fejlesztést a németek és hollandok a britekkel kezdték, de pár év után kihátráltak belőle. Mivel az angolok rendelték volna a legtöbbet, ezért tették a jobb oldalra a kormányt. Utána meg már sokba került volna változtatni.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 189
13 479
113
Valószínűleg a motor elrendezése miatt.
Gondolom a menetirány szerinti bal oldalra esik a kipufogócsdonk.
Rendben, de miért? Az összes többi 8X8-ason megoldották, hogy baloldalt üljön a sofőr. Ezek meg nem is angolok.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 189
13 479
113
Azért, mert eredetileg a fejlesztést a németek és hollandok a britekkel kezdték, de pár év után kihátráltak belőle. Mivel az angolok rendelték volna a legtöbbet, ezért tették a jobb oldalra a kormányt. Utána meg már sokba került volna változtatni.
Ez monjuk sok mindent megmagyaráz.
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Késnek a litván Boxerek.

"On 27th December the Ministry of Defense of Lithuania informed that delivery of a batch of 15 serial production Vilkas (GTK Boxer) infantry fighting vehicles (IFV), which were to be handed over from Germany by the end of 2019, will be delayed. The MoD explained that the main reason of the delay is a series of technical issues identified during after-production inspection process."

https://www.milmag.eu/news/view?news_id=3274
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Azt,hogy le lehet szedni a Boxerről.
EPXes6VWsAAJWtn


Az a forgó torony rögzítés eléggé kizárja, ami az egész
ECbSGk7X4AArmee

bonyolult lehet, a darunál viszont elbizonytalanodtam.
Dp39GZYWwAA4qSp.jpg

Viszont ez alapján meg elképzelhetőnek tartom. Vagy legalább is nem megoldhatatlannak.
Sőt! Minél tovább nézem, annál inkább a modularitásra hajlok, Ami ha igaz, akkor nagyon qrva jó cucc!
Akkor szerintem jobb, mint az Archer... :hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: endre

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 457
113
EPXes6VWsAAJWtn


Az a forgó torony rögzítés eléggé kizárja, ami az egész
ECbSGk7X4AArmee

bonyolult lehet, a darunál viszont elbizonytalanodtam.
Dp39GZYWwAA4qSp.jpg

Viszont ez alapján meg elképzelhetőnek tartom. Vagy legalább is nem megoldhatatlannak.
Sőt! Minél tovább nézem, annál inkább a modularitásra hajlok, Ami ha igaz, akkor nagyon qrva jó cucc!
Akkor szerintem jobb, mint az Archer... :hadonaszos:
Én meg 95%-ig biztos vagyok benne, hogy ez is leszedhető modulos. Különben nem lenne ilyen aránytalanul bumzli a felépítmény.
Csak ennek a szétszedésnek értelme nincsen. Hacsak az nem, hogy mondjuk egy motor hiba esetén egyszerűbb a dolga a javító századnak. Hozzák a jó alap járművet, és a vonalak mögött 20 perc alatt kicserélik.
Nem hinném, hogy bármelyik hadsereg azt mondaná, hogy a következő támadó/védekező hadművelethez inkább a 155-ös automata tüzérség helyett inkább egy sebesült-kihordó, esetleg egy parancsnoki jármű kellene, és tegyük fel inkább azt a modult az alvázra... :rolleyes:
Különben pont az EÜ jármű szétszedős képen látszik, hogy az illesztés úgy van kialakítva, hogy irgalmatlan nagy erők esetén is együtt marad a mission modul, és a bázisjármű. A 2 részt összekötő csapok, inkább csak besegítenek a gravitációnak.
Szerintem hamarabb borul fel még egy 155-ös modulos is, mint hogy lerepüljön/leszakadjon a mission modul.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Hegylakó

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
Én meg 95%-ig biztos vagyok benne, hogy ez is leszedhető modulos. Különben nem lenne ilyen aránytalanul bumzli a felépítmény.
Csak ennek a szétszedésnek értelme nincsen. Hacsak az nem, hogy mondjuk egy motor hiba esetén egyszerűbb a dolga a javító századnak. Hozzák a jó alap járművet, és a vonalak mögött 20 perc alatt kicserélik.
Nem hinném, hogy bármelyik hadsereg azt mondaná, hogy a következő támadó/védekező hadművelethez inkább a 155-ös automata tüzérség helyett inkább egy sebesült-kihordó, esetleg egy parancsnoki jármű kellene, és tegyük fel inkább azt a modult az alvázra... :rolleyes:
Különben pont az EÜ jármű szétszedős képen látszik, hogy az illesztés úgy van kialakítva, hogy irgalmatlan nagy erők esetén is együtt marad a mission modul, és a bázisjármű. A 2 részt összekötő csapok, inkább csak besegítenek a gravitációnak.
Szerintem hamarabb borul fel még egy 155-ös modulos is, mint hogy lerepüljön/leszakadjon a mission modul.


Hát az lenne a logikus ha így lenne.
Viszont mindössze 8 csap rögzíti.

https://www.google.com/url?sa=t&sou...BMAJ6BAgAEAY&usg=AOvVaw2J1vb6D4pJqExj_ncEB87v

Ha egy ekkora ágyú ezt megtépi valamelyik irányba, nem tudom a menet nem e károsodik.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 457
113
Hát az lenne a logikus ha így lenne.
Viszont mindössze 8 csap rögzíti.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch?v=mn_WblYc4xk&ved=2ahUKEwiT25iQqrbnAhVlsYsKHXX5DlAQo7QBMAJ6BAgAEAY&usg=AOvVaw2J1vb6D4pJqExj_ncEB87v

Ha egy ekkora ágyú ezt megtépi valamelyik irányba, nem tudom a menet nem e károsodik.
Az a 8 csavar (én is láttam ezt a videót, csak valamiért csapra emlékeztem) azért eléggé brutál. :rolleyes:
Érdemes megnézni, azokat a szárakat, amiket feltéve meg tudják indítani a menetet - KETTEN :eek::D
De ezért írtam az illesztés kiképzését. A mission modul aljának kiképzése nem sima, hanem mélyedések, és kiemelkedések vannak rajta, ami megakadályozza a hosszirányú elmozdulást.
Szerintem lövéseknél a terhelés nagy részét felveszi az illesztés ilyen kialakítása. A csavarok meg inkább biztosításnak vannak bennük. Abban is biztos vagyok, hogy azokból a csavarokból 4 is elég lenne.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Én meg 95%-ig biztos vagyok benne, hogy ez is leszedhető modulos. Különben nem lenne ilyen aránytalanul bumzli a felépítmény.
Csak ennek a szétszedésnek értelme nincsen. Hacsak az nem, hogy mondjuk egy motor hiba esetén egyszerűbb a dolga a javító századnak. Hozzák a jó alap járművet, és a vonalak mögött 20 perc alatt kicserélik.
Nem hinném, hogy bármelyik hadsereg azt mondaná, hogy a következő támadó/védekező hadművelethez inkább a 155-ös automata tüzérség helyett inkább egy sebesült-kihordó, esetleg egy parancsnoki jármű kellene, és tegyük fel inkább azt a modult az alvázra... :rolleyes:
Különben pont az EÜ jármű szétszedős képen látszik, hogy az illesztés úgy van kialakítva, hogy irgalmatlan nagy erők esetén is együtt marad a mission modul, és a bázisjármű. A 2 részt összekötő csapok, inkább csak besegítenek a gravitációnak.
Szerintem hamarabb borul fel még egy 155-ös modulos is, mint hogy lerepüljön/leszakadjon a mission modul.

Az a baj,hogy a kutya sem csinálja azt,hogy vesz x számú bázisjárművet y számú modullal ami azt eredményezi,hogy mindig lesz szabad bázisjármű vagy valamilyen modul.Innentől kezdve értlmét veszti az egész hacsak be nem áldozol egy járművet vagy modult hogy egy másik legyen.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Az a baj,hogy a kutya sem csinálja azt,hogy vesz x számú bázisjárművet y számú modullal ami azt eredményezi,hogy mindig lesz szabad bázisjármű vagy valamilyen modul.Innentől kezdve értlmét veszti az egész hacsak be nem áldozol egy járművet vagy modult hogy egy másik legyen.
Lehet! És az is lehet, hogy itt meg van eröszakolva a technika, de mégis egyfajta Unimog párhuzamot érzek. Ha teszem azt tüzér verzió kell, akkor átszerelsz egy kevésbé használtat. Nyilván kompromisszumokkal jár. Ugyanakkor több évtizedes üzemeltetési idö alatt, majd lesz. Illetve az újabb verziók miatt nem kell átépíteni hónapokig a gépeket.