F-35 Lightning II (Lockheed Martin)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 414
113
Dehogynem kell.
Honnan tudja a gép agya, mit teszel rá? Ok, talán fel lehet rá függeszteni (szabvány bombazár), de honnan tudja, mi van ráaggatva, hogy ad át neki célkoordinátákat, hogyan számolja leoldás után az új súlypontot a trimmeknek? Ezenfelül le kell folytatni a vibrációs, eltávolodási, stb. teszteket. Ahhoz meg tesztgép kell meg telemetria a mérnököknek..
A software nélkül semmit sem integrálsz rá, mert a gép nem tudja, mi kerül rá, nem tud kommunikálni vele, nem tud számolni vele.
A gépekre minden integráció az LMen keresztül megy - bár az UK az egyetlen level 1, lehet ők maguk is megoldják (erről fogalmam sincs).
Csak hogy értsd, hogy miről beszélsz. (Távol álljon tőlem ebben az ügyben a tiszteletlenség!)
Most azt írtad le, mintha az otthoni számítógépedre egy nyomtató telepítéséhez követelnéd a Microsoft forráskódját.
Namost az izraeliek meg is kapták a "nyomtatóhoz" a forráskódot! ;)
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 083
60 162
113
Akkor próbálj meg egy nem Boeing gyári, up to date revision manualokkal bereptetni EASA/FAA ország légterébe - ha beengedtek is fel már nem szállsz újra (ugyanis bukod a CoA-t).
Polgárin az airworthiness, a doksik a "távirányítás". Nem katonai, de ahogy meg lehet fogni (hiszen nem repülhet jóváhagyott papírok nélkül), az hatásában ugyan az. A jogi környezet fogja meg, amihez meg a doksikat a Boeing adja, az meg Amerikában van, a szerverpark. Erre gondoltam.



Dehogynem kell.
Honnan tudja a gép agya, mit teszel rá? Ok, talán fel lehet rá függeszteni (szabvány bombazár), de honnan tudja, mi van ráaggatva, hogy ad át neki célkoordinátákat, hogyan számolja leoldás után az új súlypontot a trimmeknek? Ezenfelül le kell folytatni a vibrációs, eltávolodási, stb. teszteket. Ahhoz meg tesztgép kell meg telemetria a mérnököknek..
A software nélkül semmit sem integrálsz rá, mert a gép nem tudja, mi kerül rá, nem tud kommunikálni vele, nem tud számolni vele.
A gépekre minden integráció az LMen keresztül megy - bár az UK az egyetlen level 1, lehet ők maguk is megoldják (erről fogalmam sincs).



Én ugyanezt próbáltam átadni, csak nem ment. Ezek a cuccok egyfajta elköteleződést jelentenek, "beházasodsz" a családba, a szövetségi rendszerbe. És a házad bánja ha kifarolsz...
Sosem vitattam, hogy a legnagyobb függés valaha ez a gép a gyártótól, de az nem valami gonosz dominancia miatt van (annak ezer más módja van, de ez a "remote control" kiverné a biztosítékot), hanem mert a maintenance csak így megoldható. Mehet az F-35 ALIS nélkül is, csak dupla annyiba kerül az egész, kiépíteni mindent a világon. A költségeket csak így lehetett lenn tartani, egyszerűen annyira bonyolult egy modern gép.

Namost pont ez az a pont, amiről (vagy ha úgy tetszik, ami miatt) vitázunk.

A te álláspontod szerint ez a fajta függőség csak a gép technológiai színvonala miatt van, amivel minden potenciális vásárlónak a nyilvánvaló előnyökért cserébe együtt kell élni. Egyfajta "szövetségesi rendszerről" beszélsz, de ez az én szememben már-már egy erőteljes alárendeltségi viszony.
A NATO az egy szövetség, amit a kétoldalú politikai megállapodások tartan kordában.
Az F-35 esetében az alacsony észlelhetőség az, amivel a 4+ generációs többi technológia sehogy se tud egálba kerülni, a többi képeség így-úgy reprodukálható.
Viszont nem kerül a vásárló ennyire kiszolgáltatott helyzetbe.
Az F-35 nem egy szövetség, hanem egy alávetettség az USA-val szemben.
És mindezt a "jóárasított" karbantartás címén érik el.

Vegyünk egy példát.
Hazánknak az F-35A azért lenne jó, mert jó repülési képességei, jó szenzorai és hatékony fegyverzete van. Egy feltöltésel, teljes fegyverzettel hatékonyan tud elfogni bármit és mindezzel együtt van hosszú őrjáratozási ideje.
Emellett hatékony csapásmérő potenciál is.

Ehhez képest elég nagy ár az, hogy még a sugárhajtóműve is megfogható a mindenható távoli eléréssel, csak, mert a gép az EW rendszerekhez szükséges porszívózáshoz be van kötve egy olyan hálózatba, amiről mi vevők nem fogunk sokat tudni.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 535
113
OFF
A napokban derült ki, hogy az osztrákok lekapcsolták a GAZPROM mobil kompresszorait(osztrák gyártású), amelyeket gázvezetékek javításánál használnak,müholdon keresztül.

ON
 

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
380
1 289
93
Írtam korábban ezt is... amelyik haderő ezt elfogadja, azt a vezérkart le kell csukni hazaárulásért.
Fura mód országok egész sora bízza erre a gépre a jövőjét - szóval vagy ennyi hazaárulo inkompetens vezető van - vagy csak egy újabb, valszeg ruszki eredetű hoaxot nyal be a nagy többség.
Én kizártnak tartom, hogy felesküdött katonák megvennének egy olyan eszközt, ami távirányít egy másik hatalom. De persze ők nem felvilágosult forumozók :D

A fegyvereket nem a katonák veszik, hanem a politikusok. Az ő értelmi képességeikről pedig nincsenek illúzióim!
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 357
113
Ronda gép, nem szoktam olvasni ezt a topikot. Most unalmamban benéztem, és épp ez volt a téma.:) Most valami ünneplés van, minden újságban ugyanaz az érdektelen téma megy. Hát reggelinek végigolvasom a HTKAt.
Azt hittem még mindig ez megy , pár napja elég heves beszélgetésekre került itt sor pont arról a washingtoni gombról :D
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Azt hittem még mindig ez megy , pár napja elég heves beszélgetésekre került itt sor pont arról a washingtoni gombról :D
Örülj neki, ha nem zuhan le, ha megnyomják.
Ezek nem új dolgok. Biztos vagyok benne, hogy az araboknak eladott cuccok Izrael irányába nem működnek. Különösen légvédelemi viszonylatban. A rakétáik nagy ívben kerülik el a zsidó repülőket.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 314
13 355
113
Namost pont ez az a pont, amiről (vagy ha úgy tetszik, ami miatt) vitázunk.

A te álláspontod szerint ez a fajta függőség csak a gép technológiai színvonala miatt van, amivel minden potenciális vásárlónak a nyilvánvaló előnyökért cserébe együtt kell élni. Egyfajta "szövetségesi rendszerről" beszélsz, de ez az én szememben már-már egy erőteljes alárendeltségi viszony.
A NATO az egy szövetség, amit a kétoldalú politikai megállapodások tartan kordában.
Az F-35 esetében az alacsony észlelhetőség az, amivel a 4+ generációs többi technológia sehogy se tud egálba kerülni, a többi képeség így-úgy reprodukálható.
Viszont nem kerül a vásárló ennyire kiszolgáltatott helyzetbe.
Az F-35 nem egy szövetség, hanem egy alávetettség az USA-val szemben.
És mindezt a "jóárasított" karbantartás címén érik el.

Vegyünk egy példát.
Hazánknak az F-35A azért lenne jó, mert jó repülési képességei, jó szenzorai és hatékony fegyverzete van. Egy feltöltésel, teljes fegyverzettel hatékonyan tud elfogni bármit és mindezzel együtt van hosszú őrjáratozási ideje.
Emellett hatékony csapásmérő potenciál is.

Ehhez képest elég nagy ár az, hogy még a sugárhajtóműve is megfogható a mindenható távoli eléréssel, csak, mert a gép az EW rendszerekhez szükséges porszívózáshoz be van kötve egy olyan hálózatba, amiről mi vevők nem fogunk sokat tudni.

De azért azt elvárod, hogy random Joe ide jöjjön elvérezni, ha lerohanják az országod, használnád az ő adójukból felépített műholdas hálózatot, Link16-ot, teherszállító flottát, AWACS és tankerflottát, mert az alapjog, nem?
Van bizonyítva a "távirányítás"? Nincs. És minden alkalmazó tökhülye, mert mikor átadják a gép doksijait, ezt nem veszik észre mondjuk a kisuggárzott sávszélességet elemezve (így esett ki a többletinfó küldés amúgy). És persze a saját EW/IT csoport nem szaglássza a legélvezetesebben a gép kommunikációját (az megvan ugye, hogy az USA ellen részben a legkeményebb kémkedést a szövetségeseik végzik)? Mindenki hülye, sok százezer szakértó nem szúrta ki ennek a lehetőségét! Ennyi pancsert :D
Szerinted a stealthot kivéve minden reprodukálható - az tök jó, akkor a "távkapcsoló" is, mert az tisztás software alapú dolog. Grat, akkor beteheted egy F-16ba is meg egy tankba is, meg az okos WCbe is (ja és minden ország minden termékébe megteheti, akinek kering fenn műholdja? Hányan is vannak ezek?...).

Én nem mondom ezt kell venni - a haderő majd eldönti. De ha mégis új gépet akarnak benn (ami szerintem sokadrangú, kb. mindenhvá máshová kéne az a pénz, főleg a szárazföldiekre), ez lenne a leglogikusabb mindent összevetve (-hoax).
De ha ekkora aggájaid vannak, fogalmazz meg egy levelet a HM felé, hogy eszükbe se jusson ezt venni, mert... lásd fentebb.

Ronda gép, nem szoktam olvasni ezt a topikot. Most unalmamban benéztem, és épp ez volt a téma.:) Most valami ünneplés van, minden újságban ugyanaz az érdektelen téma megy. Hát reggelinek végigolvasom a HTKAt.

Félelmetes, hová butult a közszínvonal. Nagykanállal zabálják a népek az aktuális ruszki propagadnát – ahogy besznyelték a rombolót bénító csodazavarót mega többi ökörséget.

-eleinte ment a drága/használhatatlan/nincs manőverezőképesség baromságok propagálása – csak itt molni többszáz kommentben cáfolta ezeket. Ez ment vagy 10 évig, cél volt a gép lejáratása egyrészt a nép, közvetve pedig a törvényhozás előtt, hogy ne legyen pénz rá;
-aztán ahogy a gép elkezdett szolgálatba állni és hadgyakorlatokon bizonyítnai, és persze beesett 80 millára az ára, a ruszki propagadnagépezet taktikát váltott – ennek egyik része ez a távirányítás hoax propagálása. Nyers baromság, akinek két deka agya van átlátja;

Szóval akkor foglaljuk össze: e gépet tizenakárhány ország rendszeresíti, vagyis részt vesz benne több százezer(!!) katona, mérnök, stb. Na persze egyik sem szereti a hazáját és Snowden módjára egyik sem áll ki a nyilvánopsság elé, hogy a hazája milyen biztonsági kockázatba fektet sokmilliárd dollárt. Persze.

Örülj neki, ha nem zuhan le, ha megnyomják.
Ezek nem új dolgok. Biztos vagyok benne, hogy az araboknak eladott cuccok Izrael irányába nem működnek. Különösen légvédelemi viszonylatban. A rakétáik nagy ívben kerülik el a zsidó repülőket.

Ja, és az arabok is olyan hülyék, hogy nem kérik el a teljes doksit és a titkosszolijuk nem csekkolja, mi megy ki és be az adathálózaton (azok a hülyék, akik az RQ-170-est lecsalogatták 10 éve...). Persze, kiadnak milliárd dollárokat valamire, ami nem is működik, mi? Az arabok amúgy baromira megnézik mit vesznek (F-15SE is egy hulladékvas, ugye...), de majd vesznek egy Izrael által szabadon kezelhető vasat.

Erről mindig az jut eszemben, hogy mindenki hülye, csak én vagyok helikopter....
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 589
7 546
113
"De azért azt elvárod, hogy random Joe ide jöjjön elvérezni, ha lerohanják az országod, használnád az ő adójukból felépített műholdas hálózatot, Link16-ot, teherszállító flottát, AWACS és tankerflottát, mert az alapjog, nem?"
Olyan árat kérnek ezért az ígéretért (hogy majd megvédenek), amit nem mindenki akar kifizetni (teljes kontroll minden felett).
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
De azért azt elvárod, hogy random Joe ide jöjjön elvérezni, ha lerohanják az országod, használnád az ő adójukból felépített műholdas hálózatot, Link16-ot, teherszállító flottát, AWACS és tankerflottát, mert az alapjog, nem?
Van bizonyítva a "távirányítás"? Nincs. És minden alkalmazó tökhülye, mert mikor átadják a gép doksijait, ezt nem veszik észre mondjuk a kisuggárzott sávszélességet elemezve (így esett ki a többletinfó küldés amúgy). És persze a saját EW/IT csoport nem szaglássza a legélvezetesebben a gép kommunikációját (az megvan ugye, hogy az USA ellen részben a legkeményebb kémkedést a szövetségeseik végzik)? Mindenki hülye, sok százezer szakértó nem szúrta ki ennek a lehetőségét! Ennyi pancsert :D
Szerinted a stealthot kivéve minden reprodukálható - az tök jó, akkor a "távkapcsoló" is, mert az tisztás software alapú dolog. Grat, akkor beteheted egy F-16ba is meg egy tankba is, meg az okos WCbe is (ja és minden ország minden termékébe megteheti, akinek kering fenn műholdja? Hányan is vannak ezek?...).

Én nem mondom ezt kell venni - a haderő majd eldönti. De ha mégis új gépet akarnak benn (ami szerintem sokadrangú, kb. mindenhvá máshová kéne az a pénz, főleg a szárazföldiekre), ez lenne a leglogikusabb mindent összevetve (-hoax).
De ha ekkora aggájaid vannak, fogalmazz meg egy levelet a HM felé, hogy eszükbe se jusson ezt venni, mert... lásd fentebb.



Félelmetes, hová butult a közszínvonal. Nagykanállal zabálják a népek az aktuális ruszki propagadnát – ahogy besznyelték a rombolót bénító csodazavarót mega többi ökörséget.

-eleinte ment a drága/használhatatlan/nincs manőverezőképesség baromságok propagálása – csak itt molni többszáz kommentben cáfolta ezeket. Ez ment vagy 10 évig, cél volt a gép lejáratása egyrészt a nép, közvetve pedig a törvényhozás előtt, hogy ne legyen pénz rá;
-aztán ahogy a gép elkezdett szolgálatba állni és hadgyakorlatokon bizonyítnai, és persze beesett 80 millára az ára, a ruszki propagadnagépezet taktikát váltott – ennek egyik része ez a távirányítás hoax propagálása. Nyers baromság, akinek két deka agya van átlátja;

Szóval akkor foglaljuk össze: e gépet tizenakárhány ország rendszeresíti, vagyis részt vesz benne több százezer(!!) katona, mérnök, stb. Na persze egyik sem szereti a hazáját és Snowden módjára egyik sem áll ki a nyilvánopsság elé, hogy a hazája milyen biztonsági kockázatba fektet sokmilliárd dollárt. Persze.



Ja, és az arabok is olyan hülyék, hogy nem kérik el a teljes doksit és a titkosszolijuk nem csekkolja, mi megy ki és be az adathálózaton (azok a hülyék, akik az RQ-170-est lecsalogatták 10 éve...). Persze, kiadnak milliárd dollárokat valamire, ami nem is működik, mi? Az arabok amúgy baromira megnézik mit vesznek (F-15SE is egy hulladékvas, ugye...), de majd vesznek egy Izrael által szabadon kezelhető vasat.

Erről mindig az jut eszemben, hogy mindenki hülye, csak én vagyok helikopter....

Azt az alapján várjuk el,hogy random Joe idejöjjön meghalni,hogy adott esetben random Pista meg oda menne meghalni...
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 314
13 355
113
Azt az alapján várjuk el,hogy random Joe idejöjjön meghalni,hogy adott esetben random Pista meg oda menne meghalni...

Ja, csak hogy ők megvédjék magukat egy inváziótól nincs szükségük rád, de neked rájuk igen, ha téged rohannak le.
Egyik erős, másik meg nem...

De ez Baromira nem F-35 téma innentől. Back to topic please...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
De azért azt elvárod, hogy random Joe ide jöjjön elvérezni, ha lerohanják az országod, használnád az ő adójukból felépített műholdas hálózatot, Link16-ot, teherszállító flottát, AWACS és tankerflottát, mert az alapjog, nem?
Van bizonyítva a "távirányítás"? Nincs. És minden alkalmazó tökhülye, mert mikor átadják a gép doksijait, ezt nem veszik észre mondjuk a kisuggárzott sávszélességet elemezve (így esett ki a többletinfó küldés amúgy). És persze a saját EW/IT csoport nem szaglássza a legélvezetesebben a gép kommunikációját (az megvan ugye, hogy az USA ellen részben a legkeményebb kémkedést a szövetségeseik végzik)? Mindenki hülye, sok százezer szakértó nem szúrta ki ennek a lehetőségét! Ennyi pancsert :D
Szerinted a stealthot kivéve minden reprodukálható - az tök jó, akkor a "távkapcsoló" is, mert az tisztás software alapú dolog. Grat, akkor beteheted egy F-16ba is meg egy tankba is, meg az okos WCbe is (ja és minden ország minden termékébe megteheti, akinek kering fenn műholdja? Hányan is vannak ezek?...).

Én nem mondom ezt kell venni - a haderő majd eldönti. De ha mégis új gépet akarnak benn (ami szerintem sokadrangú, kb. mindenhvá máshová kéne az a pénz, főleg a szárazföldiekre), ez lenne a leglogikusabb mindent összevetve (-hoax).
De ha ekkora aggájaid vannak, fogalmazz meg egy levelet a HM felé, hogy eszükbe se jusson ezt venni, mert... lásd fentebb.



Félelmetes, hová butult a közszínvonal. Nagykanállal zabálják a népek az aktuális ruszki propagadnát – ahogy besznyelték a rombolót bénító csodazavarót mega többi ökörséget.

-eleinte ment a drága/használhatatlan/nincs manőverezőképesség baromságok propagálása – csak itt molni többszáz kommentben cáfolta ezeket. Ez ment vagy 10 évig, cél volt a gép lejáratása egyrészt a nép, közvetve pedig a törvényhozás előtt, hogy ne legyen pénz rá;
-aztán ahogy a gép elkezdett szolgálatba állni és hadgyakorlatokon bizonyítnai, és persze beesett 80 millára az ára, a ruszki propagadnagépezet taktikát váltott – ennek egyik része ez a távirányítás hoax propagálása. Nyers baromság, akinek két deka agya van átlátja;

Szóval akkor foglaljuk össze: e gépet tizenakárhány ország rendszeresíti, vagyis részt vesz benne több százezer(!!) katona, mérnök, stb. Na persze egyik sem szereti a hazáját és Snowden módjára egyik sem áll ki a nyilvánopsság elé, hogy a hazája milyen biztonsági kockázatba fektet sokmilliárd dollárt. Persze.



Ja, és az arabok is olyan hülyék, hogy nem kérik el a teljes doksit és a titkosszolijuk nem csekkolja, mi megy ki és be az adathálózaton (azok a hülyék, akik az RQ-170-est lecsalogatták 10 éve...). Persze, kiadnak milliárd dollárokat valamire, ami nem is működik, mi? Az arabok amúgy baromira megnézik mit vesznek (F-15SE is egy hulladékvas, ugye...), de majd vesznek egy Izrael által szabadon kezelhető vasat.

Erről mindig az jut eszemben, hogy mindenki hülye, csak én vagyok helikopter....
Igen, az arabok olyan hülyék. Egy arab katona sincs, aki a szoftvereket értelmezni tudná. Amúgy ez politika. Ezt kapják és késsz. Vagy lehet a másik boltba menni, annnak minden következményével.
A Sentinelt perzsák hozták le, orosz hardverrel. Ők az amerikaiaktól nem is kapnak semmit.
Az F-35 szoftverébe még a zsidók se nézhettek bele.
Tuti ilyen lessz a Szu-57 is, ha egyszer exportra kerül.
A törökök nem olyan debilek mint az arabok, de szerintem a nekik szállított Sz-400asokban is bőven van kiskapu.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
Ja, csak hogy ők megvédjék magukat egy inváziótól nincs szükségük rád, de neked rájuk igen, ha téged rohannak le.
Egyik erős, másik meg nem...

De ez Baromira nem F-35 téma innentől. Back to topic please...

Hány magyar(vagy más NATO állam katonája) katona halt meg amerika háborúiban és fordítva mondjuk az elmúlt 20 évben?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 500
72 481
113
Ja, csak hogy ők megvédjék magukat egy inváziótól nincs szükségük rád, de neked rájuk igen, ha téged rohannak le.
Egyik erős, másik meg nem...

De ez Baromira nem F-35 téma innentől. Back to topic please...

Nem Amerikába kell menni az USA-t megvédeni, hanem az amerikai érdekeket valahová máshová... (Közel-Kelet, Távol-Kelet, Afrika, Oroszország?)
A NATO 5. cikkelyével eddig egyetlen ország élt.... az USA 2001.09.11. után. Mentek az európai AWACS gépek segíteni.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 314
13 355
113
Igen, az arabok olyan hülyék. Egy arab katona sincs, aki a szoftvereket értelmezni tudná. Amúgy ez politika. Ezt kapják és késsz. Vagy lehet a másik boltba menni, annnak minden következményével.
A Sentinelt perzsák hozták le, orosz hardverrel. Ők az amerikaiaktól nem is kapnak semmit.
Az F-35 szoftverébe még a zsidók se nézhettek bele.
Tuti ilyen lessz a Szu-57 is, ha egyszer exportra kerül.
A törökök nem olyan debilek mint az arabok, de szerintem a nekik szállított Sz-400asokban is bőven van kiskapu.

Amúgy egy fura kérdés!
Ugye az oroszok meg a kínaiak azért elég mélyen belemásztak az F-35 fejlesztésébe (kémekkel, lefizetés, adatlopás, stb...) - szóval akkor nyilván tudnak a "távirányításról" (ha nem akkor nagyon szar kémeik vannak, ha már minden sajtó tud erről csak ők nem)... miért nem hozák nyilvánosságra?????
Instant vagy ezermilliárdos kér az USAnak + a szövetségesek akkora pofont kapnak, amihez képest a kurd szégyen semmi!!!

Írok is azonnak a Kínaiakanak, hogy ez nekik hogy nem jutott eszükben :D:D

(Ide F-35 témát írjatok - NATO/USA bashing meg keresztlinkbe az USA topicba, please)
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Amúgy egy fura kérdés?
Ugye az oroszok meg a kínaiak azért elég mélyen belemásztak az F-35 fejlesztésébe (kémekkel, lefizetés, adatlopás, stb...) - szóval akkor nyilván tudnak a "távirányításról" (ha nem akkor nagyon szar kémeik vannak, ha már minden sajtó tud erről csak ők nem)... miért nem hozák nyilvánosságra?????
Instant vagy ezermilliárdos kér az USAnak + a szövetségesek akkora pofont kapnak, amihez képest a kurd szégyen semmi!!!

Írok is azonnak a Kínaiakanak, hogy ez nekik hogy nem jutott eszükben :D:D
Ja. Az amerikaiak meg nem tudnak vigyázni a titkaikra.
Nem tudjuk, de biztosak vagyunk benne. Így van, mert így kell lennie.
Aki megveszi, ennek tudatában veszi meg. Aki mástól vesz fegyvert, az kiszolgáltatott. Mi ebben az újdonság? Legfeljebb annyit tehetsz, mint a finnek, vagy a törökök. Mindkét oldalról veszel fegyvert. Ez nem hazaárulás, hanem reálpolitika.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti