Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 839
113
Hát ez a jozsó valami belsős poén lehet Szolnokon, gondolom...
Úgyhogy nem értem a hozzászólásodat.
De akkor a példa kedvéért. Én per pillanat egy Vernee M5-öt hajtok, ami egy dzsunka mobil, viszont nem sajnálok vele a gyerekeim közelébe menni. Ezzel is tökéletes androidos élménye van az embernek, és nem biztos, hogy szükségem van többre.
Ez egy fogyóeszköz nálam. Vannak viszont olyan emberek, akik megveszik a Samsung csúcsmobilját olyan áron, mint az Apple iPhone 11.
Te is kijelentetted múltkor, hogy 400.000-ért akarsz gépet venni. Amiből csak a videókártya majd 100.000 Ft volt - emlékeim szerint. Mindez csak azért, hogy faszán menjen az új CoD. Hidd el 300.000-ért is össze tudnék rakni neked olyan gépet, amin meg sem röccenne HD-ben a játék. De amikor már arról beszélünk, hogy lassan a 100Hz-es képfrissítés sem elég az FPS őrülteknek akkor szerintem minimum létjogosultsága van az iPhone-oknak meg az Apple eszközeinek.
Arról nem is beszélve, hogy míg az én telefonom azzal elveszítette a piaci értékét, hogy kicsomagoltam, addig egy iPhone tulaj még 1-2 év múlva is több pénzt fog kapni a telefonjáért, mint amennyit én valaha telefonért adni fogok.
Emellett most nem fogom felsorolni az összes feature-t, hogy mivel több mint a telefonom, arra ott a net. Kikeresed. Persze, hogy nem fog mindenki minden csúcsfunkciót kihasználni, viszont lehet, hogy 1-2 akkora flesh 1-2 embernek, hogy csak azokért megveszik.
Mondok egy példát: ha van otthon AppleTV-d, akkor pl. nem kell külön beállítgatásokkal foglalkozni. A telefonod felismeri az AppleTV-t. Összepárosodnak. Te azt sem tudod, hogy akkor most ez bluetooth-on, vagy wifin, de onnantól távirányítod a telefonoddal az AppleTV-t. Ha kódokat kell beírnod mondjuk egy Netflix account felkonfigurálásához, akkor nem a gombos/érintős távirányító kell baszakodni, hanem a telefonod billentyűzetén bepötyőgöd, mintha csak a fórumba pötyögnél. Az Apple eszközeiben általában ez király, hogy helyetted gondolkozik, és dolgozik. Van aki ezt nem szereti (én sem), de az emberek nagy többsége a kényelemhez kurva gyorsan hozzászokik.
Persze nem fogsz tudni (vagy legalább is nehezebben) kamerás torrenteket megnézni, de fel sem tételezik, hogy ilyenre lenne szükséged...;)

Igen jól emlékszel a géppel kapcsolatban csak mint kiderült nincs olyan rettenetes gépigénye...a régin is ment volna mondjuk csak minimumon.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 441
113
Példálóztál azzal,hogy JLTV meg a török izé az alma meg minden más kapcsán.Erre irtam hogy ha a JLTV az alma akkor a török egy gagyi szar nem pedig egy samsung vagy valami más neves gyártó.

De ezt más androidos is tudja ami azin az árszinten mozog mint az almás cuccok.
Ó dehogy tudja! A mobil újítasok - szerintem - minimum 70-80%-ban az Apple vezette be. Lehet, hogy nem ő találta fel, de ők csináltak belőle működő funkciót. Pl. Force touch funkció. Home gombba épített azonosítás, Arcfelismerés, szoftveres video képstabilizálás a telefonok szintjén, AR a telefonok szintjére levitele, meg egy csomó dolog, ami a borítás alatt van. De nézd meg az Apple pen-t és az egyel újabb Apple Pen 2-t.
Azzal "valóban" rajzolsz az iPad-eden! Nézd meg az új Surface tesztejét az indexen....
Az Apple nem véletlenül nem forszírozta sokáig a stylusokat. Persze lehetett használni a korábbi próbálkozásokat is, de messze nem voltak természetesek.
A kollégáim évekig Wacom táblákat használtak. Szerencsétlen wacom mire kifejlesztette horror áron a kijelzős digitalizálóját a Sintiq-et, az Apple megoldotta azt jobban az iPadre, ráadásul már második érintős monitornak is használhatod az iPadedet az asztali Apple gépeidhez.

De miért gondolod, hogy a "török csoda" egy gagyi szar? Illetve, hogy a JLTV-miért gondolod akkora királynak?
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 839
113
Ó dehogy tudja! A mobil újítasok - szerintem - minimum 70-80%-ban az Apple vezette be. Lehet, hogy nem ő találta fel, de ők csináltak belőle működő funkciót. Pl. Force touch funkció. Home gombba épített azonosítás, Arcfelismerés, szoftveres video képstabilizálás a telefonok szintjén, AR a telefonok szintjére levitele, meg egy csomó dolog, ami a borítás alatt van. De nézd meg az Apple pen-t és az egyel újabb Apple Pen 2-t.
Azzal "valóban" rajzolsz az iPad-eden! Nézd meg az új Surface tesztejét az indexen....
Az Apple nem véletlenül nem forszírozta sokáig a stylusokat. Persze lehetett használni a korábbi próbálkozásokat is, de messze nem voltak természetesek.
A kollégáim évekig Wacom táblákat használtak. Szerencsétlen wacom mire kifejlesztette horror áron a kijelzős digitalizálóját a Sintiq-et, az Apple megoldotta azt jobban az iPadre, ráadásul már második érintős monitornak is használhatod az iPadedet az asztali Apple gépeidhez.

De miért gondolod, hogy a "török csoda" egy gagyi szar? Illetve, hogy a JLTV-miért gondolod akkora királynak?

Ugyan JLTV-vel nincs tapasztalatom de M-ATV-vel igen(meg Mac xProval is de az más liga)és gyökeres ellentéte annak amit gondoltam(és a sztereotípiákban él) az amerikai technikáról!Igénytelen amennyire annak kell lennie és lehet egy modern jármű ellenben praktikus átgondolt jármű.Na ez a török masináról nem mondható el bár azzal csaka nnyi tapasztalat van,hogy beleültem és jól körbetapogattam.Az amerikai pl a büdös életbe nem csinálna olyat,hogy ne férjen el a katonán kívül más(pl a zsákjuk vagy ármi + felszerelés)a járműben(mind1 hogy a küudőtérben vagy egy külső puttonyban).Nah a török masina ilyen ráadásul hátul 2 ember számára csak nyomor van biztosítva...Ilyet amerikai nem csinálna.Kis dolognak tűnik de ez nem az.
 
T

Törölt tag 008

Guest
......
Mondok egy példát: ha van otthon AppleTV-d,.....
ÁÁÁÁÁ végre egy szakember. Mire jó? Egyszer felajánlottak egyet nekem nagyon olcsón (nem kamionról estett, hanem egyet vett másikat meg kapta vagy mi szal volt egy fölös) de én nem tudtam kitalálni mire lenne nekem jó és a gyerek sem tudta konkrétan megmondani miért vegyem meg. Pedig ha 2 használható featuret mond instant megveszem, mert asszony akkoriban nagyon almabolond volt.
Szóval mire is jó egy apple tv?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 441
113
ÁÁÁÁÁ végre egy szakember. Mire jó? Egyszer felajánlottak egyet nekem nagyon olcsón (nem kamionról estett, hanem egyet vett másikat meg kapta vagy mi szal volt egy fölös) de én nem tudtam kitalálni mire lenne nekem jó és a gyerek sem tudta konkrétan megmondani miért vegyem meg. Pedig ha 2 használható featuret mond instant megveszem, mert asszony akkoriban nagyon almabolond volt.
Szóval mire is jó egy apple tv?
Mondjuk okostévésíted a régebbi tévédet. Ugyan úgy megvan rajta APP-ként pl. a HBO GO, Netflix appok, mint modernebb LG okostévéken. Eléred a nappalidban a gép vagy telefonod használata nélkül az összes Apple által nyújtott szolgáltatást (zene, film, képek, játékok). Értsd: persze képes vagy screen sharingre az Apple mobilodon is, csakhogy ahhoz, hogy végignézz egy mozit a telefon erőforrásait, akkuját használva, majdnem leüríted a telefonod aksiját A régebbieken ha jól emlékszem volt audio kimenet, de manapság az audió kimegy a tévédre a HDMI-n keresztül. Ha van a tévéden bármilyen digitális audió kimenet, akkor pl.: bedigitalizálod a zenéidet (vagy használod az Apple Music-ot) és a tévén keresztül digitálisan visszaküldöd az erre alkalmas hi-fidre. A NAS-odon tárolt minden adatodat ki tudod tenni a tévédre, hifidre, mintha mondjuk PLEX-et használnál. Csak mondjuk képzeld el, hogy ha egy filmet keresel, akkor a telefonodat használva tudod bepötyögni a keresőmezőbe a keresett szót, és nem kell léptetgetned a képernyőn a virtuális billentyűzeten. Mindehhez ízléses kivitelben, és ha fejlődik a rendszer, akkor nem a tévédet kell kidobnod, elég csak az AppleTV-t egyel újabbra cserélni...
Természetesen az AppleTV konfigurációját el tudod intézni a már részletezett telefonodról, de használhatod az MacOS saját Airport Utilitijét is.
Ebben össze van szedve az összes a lakásban elérhető Airport kompatibilis eszköz, és távolról tudod adminisztrálni őket. Nem kell IP címeket megjegyezgetni, külön külön kezelőfelületeken kiismerni magadat. Elég ha csak 1-et tanulsz meg.
De inkább nézd meg a saját honlapját.... ;)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 685
32 335
113
Mondjuk okostévésíted a régebbi tévédet. Ugyan úgy megvan rajta APP-ként pl. a HBO GO, Netflix appok, mint modernebb LG okostévéken. Eléred a nappalidban a gép vagy telefonod használata nélkül az összes Apple által nyújtott szolgáltatást (zene, film, képek, játékok). Értsd: persze képes vagy screen sharingre az Apple mobilodon is, csakhogy ahhoz, hogy végignézz egy mozit a telefon erőforrásait, akkuját használva, majdnem leüríted a telefonod aksiját A régebbieken ha jól emlékszem volt audio kimenet, de manapság az audió kimegy a tévédre a HDMI-n keresztül. Ha van a tévéden bármilyen digitális audió kimenet, akkor pl.: bedigitalizálod a zenéidet (vagy használod az Apple Music-ot) és a tévén keresztül digitálisan visszaküldöd az erre alkalmas hi-fidre. A NAS-odon tárolt minden adatodat ki tudod tenni a tévédre, hifidre, mintha mondjuk PLEX-et használnál. Csak mondjuk képzeld el, hogy ha egy filmet keresel, akkor a telefonodat használva tudod bepötyögni a keresőmezőbe a keresett szót, és nem kell léptetgetned a képernyőn a virtuális billentyűzeten. Mindehhez ízléses kivitelben, és ha fejlődik a rendszer, akkor nem a tévédet kell kidobnod, elég csak az AppleTV-t egyel újabbra cserélni...
Természetesen az AppleTV konfigurációját el tudod intézni a már részletezett telefonodról, de használhatod az MacOS saját Airport Utilitijét is.
Ebben össze van szedve az összes a lakásban elérhető Airport kompatibilis eszköz, és távolról tudod adminisztrálni őket. Nem kell IP címeket megjegyezgetni, külön külön kezelőfelületeken kiismerni magadat. Elég ha csak 1-et tanulsz meg.
De inkább nézd meg a saját honlapját.... ;)
Tehat draga tvhez draga taviranyito lenyegeben... /de ugyan ezt el lehet erni egy olcsobb okostv vel es egy olcsobb telefonnal is akar tizezres teloval taviranyitokent hassznalva. Vagy egy tablettet taviranyitokent hasznalva. Szinten ingyenes google felhovel. Egy tizezres okosteloval ami kvazi taviranyitokent hasznalhatsz is a teljes okosrendszert egy haztartasba lehet vezerelni.. /nem kell masra hasznalni csak vezerlesre./
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 685
32 335
113
Nem vagyok nagy felhasznalo egyaltalan. De hugom lakasaba egy csomo okos dolog van. Van egy filleres tabletje a dohanyzoasztalon a nappaliba meg az eggyik regebbi teloja a szobaba es hofokot tud allitani minden helyisegbe a tvt tudja kezelni veluk meg a mos szaritogep is jelez neki a keszulekeken ha lejart. /androidos./
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 441
113
Tehat draga tvhez draga taviranyito lenyegeben... /de ugyan ezt el lehet erni egy olcsobb okostv vel es egy olcsobb telefonnal is akar tizezres teloval taviranyitokent hassznalva. Vagy egy tablettet taviranyitokent hasznalva. Szinten ingyenes google felhovel. Egy tizezres okosteloval ami kvazi taviranyitokent hasznalhatsz is a teljes okosrendszert egy haztartasba lehet vezerelni.. /nem kell masra hasznalni csak vezerlesre./
Miért, a távirányítóval tudsz a digitális zenetáradból zenét lejátszani a fasza hifiden? Játszani a TV-n vele? Mindezt akár 4K-ban is! Próbáld meg ugyan ezt egy 60.000-es tabletről 4K-ban streamelve, úgy hogy a wifi router nem a nappaliban van! ;)
Hogyan viszel be sima távirányítóval szöveget? Ha mondjuk egy Youtube videót akarsz megkeresni?
Igen közvetve, és a tablet erőforrásait/akkuját igénybe véve meg lehet oldani ezeket, csak - hogy Ford Fairlane szavaival éljek - "az olyan mint sajtreszelővel rejszolni".
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Már linkeltem Rossman-t, kissé régebbi videó, de az újabb hibákat is bemutatja a csatornáján megjelenésükkor (apple szervizt üzemeltet ezért tudja miről beszél).

 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 441
113
Már linkeltem Rossman-t, kissé régebbi videó, de az újabb hibákat is bemutatja a csatornáján megjelenésükkor (apple szervizt üzemeltet ezért tudja miről beszél).

Egészen rosszul tudod.
Rossman NEM Apple szervizt üzemeltet! Ha tisztában lennél vele, hogy egy Apple Authorized Service Provider státusz mit jelent, akkor nem írnál ekkora marhaságot.
Olyannyira nem, hogy abból él, hogy az Apple-t fikázza. Ugyanis ő mindig is független szervizt akart üzemeltetni. Nem tetszett neki az, hogy az Apple megszabja neki, hogy milyen feltételek mellett szervizelhet. Pedig hát azért ez szinte minden multinál így van. Volt is egy per az ügyből, amit ugyan Rossman meg az iFixit meg is nyert, de nagyjából ennek köszönhetően olyan tragikusan szerelhető, és bővíthető egy 3-4 évnél fiatalabb Apple gép. Tessék megnézni, hogy az iFixitnek milyen leírásai készültek a 5-6 évvel ezelőttig, és milyenek most.
Az Apple szervizekben tilos alaplap szintű beavatkozásokat eszközölni.
Nem véletlenül! Rossman 1-1 forrasztása után tudod milyen tesztet végez? Max. rámér a cserélt alkatrészre, meg nagyjából bekapcsolja. Az Apple a hibás alkatrészeit külsős céggel javíttatja (legalábbis ez volt az utolsó infóm). Javítás után tesztpadba kerül az alkatrész, és nem csak a javított alkatrésznek (nyomtatott áramköri elemnek) kell tökéletesen működnie, de az egész alaplapnak.
De mondok mást: Az Apple hivatalos szervizei NEM végezhetnek adatmentést! A cég ad a kezedbe automatikus adatmentő szoftvereket (Time Machine, iCloud mentés), amiket vagy használsz, vagy vállalod a következményeit. Gondolom túl sok utólagos jogi hercehurca következett 1-1 korábbi adatmentés után, amikor pl. nem 100%-ban sikerült a visszaállítás. (pedig technológiailag ez sajnos előfordul) Ebben az amerikai felhasználók nagymesterek ám!
 
T

Törölt tag 008

Guest
Köszi a részletes összefoglalót, ezt így eddig senki sem tudta nekem elmondani. Szóval kell hozzá egy jó TV és minnél több apple cucc van mellé annál jobban kijön az ereje. Akkor ez még mindig nem nekem való, mert a 2 apple cuccunk is csak kikapcsolva van a fiókba a TV meg csak HD ready mert nem használom.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
Egészen rosszul tudod.
Rossman NEM Apple szervizt üzemeltet! Ha tisztában lennél vele, hogy egy Apple Authorized Service Provider státusz mit jelent, akkor nem írnál ekkora marhaságot.
Olyannyira nem, hogy abból él, hogy az Apple-t fikázza. Ugyanis ő mindig is független szervizt akart üzemeltetni. Nem tetszett neki az, hogy az Apple megszabja neki, hogy milyen feltételek mellett szervizelhet. Pedig hát azért ez szinte minden multinál így van. Volt is egy per az ügyből, amit ugyan Rossman meg az iFixit meg is nyert, de nagyjából ennek köszönhetően olyan tragikusan szerelhető, és bővíthető egy 3-4 évnél fiatalabb Apple gép. Tessék megnézni, hogy az iFixitnek milyen leírásai készültek a 5-6 évvel ezelőttig, és milyenek most.
Az Apple szervizekben tilos alaplap szintű beavatkozásokat eszközölni.
Nem véletlenül! Rossman 1-1 forrasztása után tudod milyen tesztet végez? Max. rámér a cserélt alkatrészre, meg nagyjából bekapcsolja. Az Apple a hibás alkatrészeit külsős céggel javíttatja (legalábbis ez volt az utolsó infóm). Javítás után tesztpadba kerül az alkatrész, és nem csak a javított alkatrésznek (nyomtatott áramköri elemnek) kell tökéletesen működnie, de az egész alaplapnak.
De mondok mást: Az Apple hivatalos szervizei NEM végezhetnek adatmentést! A cég ad a kezedbe automatikus adatmentő szoftvereket (Time Machine, iCloud mentés), amiket vagy használsz, vagy vállalod a következményeit. Gondolom túl sok utólagos jogi hercehurca következett 1-1 korábbi adatmentés után, amikor pl. nem 100%-ban sikerült a visszaállítás. (pedig technológiailag ez sajnos előfordul) Ebben az amerikai felhasználók nagymesterek ám!
Ne haragudj, de kb. olyan elvakult apple fannak tűnt, mint Horváth András volt régen és most villanyautóban. Belenézve a videókba, a szent marketing által vezérelt "túltolt legyen könnyű és vékony vonalat" követve a mérnököket olyan olyan szarszutyok gépeket összerakásra ítélték, hogy a hasamat fogom a röhögéstől.

Még a PC-k zárt háza is messze szuboptimális, a noti ehhez képest egy szinttel lejjebb van, de amit mutatott a szétszedett gépeken, arra szavak nincsenek. Amit a gyakorlati tapasztalatok is visszaigazolnak. Veszel egy drága és még felülárazott hardvert, mert a szép (?) és vékony design miatt egy több százezres noti teljesítménye egy 100k körüli PC-t karcolgatja némi túlzással. Bocs, de ez nevetséges. Felőlem vedd, használd, de amit előadnak műszaki szemmel nézve, azon csak mosolyogni lehet. És valaki szerint ez így jó. Persze a brutális hőmérséklet miatt és iszonyatosan zajongva is jó hamar tönkre tudnak menni, mert se az üzemet, se a szállítás mechanikai igénybevételét nem bírják. Bár ez a vékonyítás őrület az egész iparágat sújtotta és talán még most is. Értelme kb. semmi.

Az a linkelt szervizes videó meg nekem arra utal, hogy az apple szervizekben checklistát követnek (műszakilag képzetlen emberek, lényegében ügyfélszolgálatosok), akik kb. arra képesek, hogy hibajelek és kódok alapján meg mondják mit kéne cserélni a kb. szándékosan javíthatatlanná tervezett gépeken, de egy ember, aki valóban szakember és ért hozzá hogyhogynem látja mit lehet tenni.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Ooorky

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
Akkor miben is tud többet az alma jóval drágábban?

Ez olyan kérdés, mint ha azt kérdezed hogy miben tud többet egy régi Suzuki Swiftnél egy tetszőleges középkategóriás autó - az alap funkciólista végülis ugyanaz, négy kerék, egy motor, elvisz A-ból B-be. Ki kell próbálni és rájössz.

Alapvetően hasonlók a funkciók, de az almás cuccnál láthatóan sokkal több energia ment el arra, hogy a dolgot tökéletesre csiszolják. Amit kapsz funkciót azt tökéletesre csiszolják, és ez minden ponton visszaköszön, flottul megy az egész, nem kell rajta mókolni, villámgyors és érthetően működik az egész rendszer. Lefagyás mint olyan egyszerűen nem létezik. Nyiss meg 100 böngésző lapot, legyen a telefonodon több ezer fénykép, legyen rajta nyitva 50 alkalmazás, nem fog tőle belassulni, több éves hardweren sem. Ismerősnél van most valami új droidos Nokia, az a két héttel korábbi fényképeken is, amit mutatni akart, elmélyült gondolkodásba kezdett, hogy na akkor most mi van.

Hardwareből megkapod az aktuális legjobbat, évek óta a leggyorsabb procit, egy színhelyes, valóban jó minőségű kijelzőt, és egy nagyon jól összerakott, nagyon igényes házat. És ezt nagyon hosszú ideig használhatod, legfeljebb erkölcsi avulása van, és ami hatalmas előny, megkapod a támogatást is. 4-5 éves telefonra is mindig meglesz a legújabb oprendszer az új funkciókkal, rendszeresen kapod hozzá a biztonsági frissítéseket. Nem lesz hasznavehetetlen a rendszer, a mai napig látok embereket majd 10 éves 4S-el nyomulni. És ez az eladási árban is mutatkozik, amikor telefont cserélsz, nem véletlen tartják az árukat nagyon jól, mert használható rendszerek maradnak.

Ezeket egyetlen droidon se látom, a csúcskategóriás droidon örülsz, ha kapsz frissítést, nem véletlen hogy óriási a fregmentáció oprendszer tekintetében droid fronton. Nincs vagy nagyon kevés a support. Biztonsági szempontból ég és föld a két rendszer, túl azon hogy a google vagy kínai kormány sem kémkedik utánad (most volt nagyon elgondolkodtató sztori droidos ismerőstől, telefonon beszélgettek ismerőssel valamilyen termékről, és csodák csodája, utána a chrome rendre ennek a terméknek a hirdetéseit dobálta fel...), a kémprogramoknak nem sok esélyük van, ha a biztonsági sebezhetőségeket folyamatosan javítják, ÉS ezeket a javításokat te folyamatosan meg is kapod legalább 4-5 éven át. Ami meg a telefonodon van, annak az eléréséhez sok sikert, 256 bites, biometrikus black boxban oldható titkosítással védett minden adat ami rajta van.. már vagy 5 éve, minden eszközön.

Applikáció fronton ugyanez a helyzet, rengeteg fejlesztő nem is bajlódik a droiddal, mert egyrészt van ezer féle telefon, amire külön kellene méretezni mindent, másrészt fizetős alkalmazásokat sem vesznek annyian, így pedig nem éri meg neki. Az App Storeban ehhez képest iszonyat igényes dolgok vannak, és van előtte normális minőségbiztosítási rendszer, kétes, csaló programok nehezen kerülnek be, mert előtte kiszórják őket.

Arról nem beszélve, hogy a rendszer az oroszlánkörmeit akkor mutatja meg, amikor már több almás terméked van, nem kell mókolni az adataiddal, képeiddel, mert mindenféle külön beállítás nélkül ugyanazt látod majd az asztali gépeden, laptopodon, tableteden. Wifi jelszót, ha már megvan a telón automatikusan felajánlja a tableten is. Ugyanazok a képek elérhetőek az ipaden mint a telefonon, ha épp ipaddel böngésszel és közben hívnak a telefonon, felveheted a hívást a tableten vagy az asztali gépen is, ugyanazok a kontaktok, jegyzetek, sms-ek ott vannak. Egyszóval egy nagyon robosztus ökoszisztéma van mögötte, amit sajnos egyik másik rendszeresen sem láttam még.

Kb. ezeket fizeted ki, illetve kapod meg a több pénzért. Én azt egy pillanatig se vitatom hogy pl. a kínai droidos telók eszméletlen jó ár-érték aránnyal bírnak, és tökéletesen megfelelő lehet sokaknak, olcsó áron. De az egyik egy belépő szintű telefon, a másik meg kizárólag a prémium kategóriás termékek között játszik és olyan szolgáltatást is nyújt. A belépő kínai telót sem hasonlítod össze a csúcskészülékükkel.. a flagship meg kb. ugyanniba kerül mindkét rendszeren, magyarán mocskosul drága, csak az almának ugye kizárólag flagshipje van, az “olcsó” modell alatt a pár évvel régebbi, az új modell kiadásakor árcsökkentett modellek vannak. Az teljesen oké, hogy van akinek erre nincs szüksége, vagy nem akar rá ennyit kiadni (hozzáteszem, szerintem szinte senki nem vett piaci áron, boltból almás telefont - pár évvel ezelőttig annyira brutál kedvezmények jártak hozzá egy közepes árfekvésű hűség csomagban, ahol fele kétharmad áron megkaptad a legújabbat, a régit meg a vételi árának 2/3-ért simán el tudtad passzolni, így alig kellett hozzá tenni)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
Micsoda jó dolog az Alma tévé.
Jah nem :D:D:D

Apám Philips Ambilightos TV-je "okos TV". Tud önállóan netezni, rendelkezik netes felhasználó fiókokkal, Huawei telefonnal lehet tükröztetni, szóval ha telón elindítok egy Youtube videót simán kirakhatom a TV-re 4K-ra és megy onnan, mindezt persze vezeték nélkül.
Az a TV is HDMI-s , USB-s, WIFI-s, meg minden lóf@sz.
Érdekes módon a Huawei telefonnal alapból tudott a TV kommunikálni, az almás telókkal nem. Szóval nekik is venniük kellet egy Aple TV-s dobozt..... Jól megérte az is :p
Azóta apum visszatért a Huawei telóhoz. :rolleyes:
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
Youtube videó kirakásához nem kell apple tv, simán megy közvetlenül telefonról vagy tabletről HA a tv is támogatja ezt a funkciót.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
775
1 969
93
4-5 éves telefonra is mindig meglesz a legújabb oprendszer az új funkciókkal, rendszeresen kapod hozzá a biztonsági frissítéseket. Nem lesz hasznavehetetlen a rendszer, a mai napig látok embereket majd 10 éves 4S-el nyomulni. És ez az eladási árban is mutatkozik, amikor telefont cserélsz, nem véletlen tartják az árukat nagyon jól, mert használható rendszerek maradnak.
iPhone4 anno ios4-el jött ki, ios7 volt rá az utolsó frissítés, 5 év alatt vállalhatatlanul belassult...
 
M

molnibalage

Guest
iPhone4 anno ios4-el jött ki, ios7 volt rá az utolsó frissítés, 5 év alatt vállalhatatlanul belassult...
+
Alapvetően hasonlók a funkciók, de az almás cuccnál láthatóan sokkal több energia ment el arra, hogy a dolgot tökéletesre csiszolják. Amit kapsz funkciót azt tökéletesre csiszolják, és ez minden ponton visszaköszön, flottul megy az egész, nem kell rajta mókolni, villámgyors és érthetően működik az egész rendszer. Lefagyás mint olyan egyszerűen nem létezik. Nyiss meg 100 böngésző lapot, legyen a telefonodon több ezer fénykép, legyen rajta nyitva 50 alkalmazás, nem fog tőle belassulni, több éves hardweren sem. Ismerősnél van most valami új droidos Nokia, az a két héttel korábbi fényképeken is, amit mutatni akart, elmélyült gondolkodásba kezdett, hogy na akkor most mi van.
Minek nyissak meg 100-at? Rendmániás vagyok. Mindent bezárok, ami nem kell. Csá. Persze lehetsz lusta/kretén ahogy tetszik drága telefonnal. Minek legyen több ezer kép rajta...? Két oldallal korábban még felhőztél.

Ez ám a koherens kommentelés...

De ha gondolod felmásolok 1000 db képet a telómram megnyitok rajta 10 appot és böntészőt és levideózom, hogy mit tud egy 43 ezer Ft-os telefon.

Hardwareből megkapod az aktuális legjobbat, évek óta a leggyorsabb procit, egy színhelyes, valóban jó minőségű kijelzőt, és egy nagyon jól összerakott, nagyon igényes házat. És ezt nagyon hosszú ideig használhatod, legfeljebb erkölcsi avulása van, és ami hatalmas előny, megkapod a támogatást is. 4-5 éves telefonra is mindig meglesz a legújabb oprendszer az új funkciókkal, rendszeresen kapod hozzá a biztonsági frissítéseket. Nem lesz hasznavehetetlen a rendszer, a mai napig látok embereket majd 10 éves 4S-el nyomulni. És ez az eladási árban is mutatkozik, amikor telefont cserélsz, nem véletlen tartják az árukat nagyon jól, mert használható rendszerek maradnak.

Senkit nem érdekel, ha aztán a szar tervezés miatt, a hülye vékonyítás és minden ökörséggel a CPU-t visszaterheli a vérbe, hogy ne menjen tönkre. Ez a drágán szart tipikus esete.

Egyébként te most tényleg azt a céget véded, amiről bizonyítva van, hogy szoftveresen lassította a telefonjait szándékosan? Ennyit ér a "legjobb hardver".
Az kemény...

Applikáció fronton ugyanez a helyzet, rengeteg fejlesztő nem is bajlódik a droiddal, mert egyrészt van ezer féle telefon, amire külön kellene méretezni mindent, másrészt fizetős alkalmazásokat sem vesznek annyian, így pedig nem éri meg neki. Az App Storeban ehhez képest iszonyat igényes dolgok vannak, és van előtte normális minőségbiztosítási rendszer, kétes, csaló programok nehezen kerülnek be, mert előtte kiszórják őket.
Ez azért mókás, mert a barátnő telefonja ájfon és a határfigyelő app pont nincs almára. Ej...

Arról nem beszélve, hogy a rendszer az oroszlánkörmeit akkor mutatja meg, amikor már több almás terméked van, nem kell mókolni az adataiddal, képeiddel, mert mindenféle külön beállítás nélkül ugyanazt látod majd az asztali gépeden, laptopodon, tableteden. Wifi jelszót, ha már megvan a telón automatikusan felajánlja a tableten is. Ugyanazok a képek elérhetőek az ipaden mint a telefonon, ha épp ipaddel böngésszel és közben hívnak a telefonon, felveheted a hívást a tableten vagy az asztali gépen is, ugyanazok a kontaktok, jegyzetek, sms-ek ott vannak. Egyszóval egy nagyon robosztus ökoszisztéma van mögötte, amit sajnos egyik másik rendszeresen sem láttam még.
Erre képest más teló is, nem kell alma. Mondjuk erre, amit felsoroltál az emberek töredékének van szüksége...

Kb. ezeket fizeted ki, illetve kapod meg a több pénzért. Én azt egy pillanatig se vitatom hogy pl. a kínai droidos telók eszméletlen jó ár-érték aránnyal bírnak, és tökéletesen megfelelő lehet sokaknak, olcsó áron.
Mégis látok emberek kezében olyan drága telefont a semmire, hogy ehaj...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
iPhone4 anno ios4-el jött ki, ios7 volt rá az utolsó frissítés, 5 év alatt vállalhatatlanul belassult...

Mert az akkori hardware már nem bírja az új funkciókat. Iphone 4-nél még nem volt meg a kraft, ha jól emlékszem az még egy nagyon gyors egymagos volt, és rengeteg funkció jött az új oprendszerekkel.

Az első többmagos 4S-től kezdve (2011) viszont már bőven elég volt a kraft még évekig a frissítésekhez, egészen iOS 9-ig (2015 ősze) - 4 éves supportja volt.
iPhone 5 2012 őszen jött ki, 2017 őszéig megkapta a frissítéseket egészen az iOS 10-ig, 5 éves supportja volt.
iPhone 5S ami 2013-ban jött ki egészen most őszig megkapott minden frissítést (az iOS 13 verziót már nem), szóval laza 6 éves supportja volt.
IPhone SE ami 2016 elején jött ki a mai napig megkapja a frissítéseket és még gyorsabb is mint ahogy kijött. Valszeg jövőre is megkapja és talán még egy évet.

Vesd össze droid fronton mi megy. Samsung Galaxy S3, ami a maga idéjében ugyanúgy csúcs mobil volt 2012-ben (iphone 5-el egyidős), az akkori Android 4.0-val. A legutolsó frissítés a 4.4. KitKat volt amit megkapott, 2014. márciusában, bár a rendszerverziót már 2013. októberében kiadta a google, szóval jó fél évvel később kapták meg utána a tulajok. Aztán utána semmi.. pedig egy csúcs telefonról beszélsz, aminek a tulajai elvárhatnák a supportot, de nem kapják meg, csak kb. egy-másfél évig a frissítéseket, aztán vegyenek újat ha akarnak.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
Minek nyissak meg 100-at? Rendmániás vagyok. Mindent bezárok, ami nem kell. Csá.

Nyugodtan pöcsölj a zárogatással, nekem nem kell, csak ha olyanom van éppen. :) Ez a különbség - a rendszer olyan korlátokat szab neked, amit te természetesnek veszel, és azt hiszed, hogy nem is lehet másként. Semmi szükség arra, hogy baszkurálódj manuálisan a wifi, BT, akármi ki/be kapcsolásával, zárd be az appokat mert fagy, lassul, merül. Egy normálisan megírt rendszeren ilyennel nem kell foglalkozni...

Persze lehetsz lusta/kretén ahogy tetszik drága telefonnal.

Olcsó telefonnal is lehetsz lusta/kretén, ez nem a telefonodtól függ. Sem okos sem hozzáértő nem leszel attól, ha ideológizálod magadnak, hogy te okosba' megoldottad, az olcsó műszaki termék is pontosan ugyanolyan jó, mint a drága műszaki termék, különösen ha műszaki tények ennek világosan ellentmondanak.

Minek legyen több ezer kép rajta...? Két oldallal korábban még felhőztél.

A felhő és a helyi tárolás nem zárja ki egymást. A telefon intelligensen kiválogatja helyettem, melyek azok a képek, amiket érdemes teljes méretben a telefonon tárolni, és melyek azok, amiből elég egy alacsonyabb felbontású (nagyítás nélkük viszont pont elég) minőségűt tárolni a telefonon - amikor meg kell az adott kép, videó, automatikusan letölti a felhőből egy másodperc alatt. Persze beállíthatom azt is hogy legyen meg minden full felbontásban + egy biztonsági másolat felhőben. Oké, aki azt sem tudja a cloud rendszerekről hogy eszik vagy isszák, annak nyilván összezavaró lehet a rendszer működése az elején.

Ez ám a koherens kommentelés...

Valakinek azt is kell, nem végezheti el mindenki a neten a mindentudás egyetemét és kommentelhet olyan dolgokról, amihez f*ngja nincs.

De ha gondolod felmásolok 1000 db képet a telómram megnyitok rajta 10 appot és böntészőt és levideózom, hogy mit tud egy 43 ezer Ft-os telefon.

Nagyon szórakoztató lesz. Szóval akkor légyszíves másolj fel 8000 képet és 350 videót a telefonodra, nyiss meg 100 böngésző oldalt és 50 appot, és mutasd meg mit tud vele kezdeni egy emulált rendszer egy vérgyenge színvonalú hardveren.

Senkit nem érdekel, ha aztán a szar tervezés miatt, a hülye vékonyítás és minden ökörséggel a CPU-t visszaterheli a vérbe, hogy ne menjen tönkre. Ez a drágán szart tipikus esete.

Ezt már részletesen megtárgyaltuk, hogy bárgyú, otromba hülyeség.

Az intel i9-el szerelt 2018-as MacBooknak volt egy szoftveres (firmwares) gondja (bizonyos körülmények között túlzottan visszavette a teljesítményt), amit egy héttel a hiba kiderülése után szoftveres úton ki is javítottak (mert ugye itt van support). A thermal throttling egyébként sem Mac specifikus jelenség, minden i9-es laptopot súlyt, még azt is amelyik 4 kilós workstationnek épült és tele van bazi nagy hűtőkkel, az is visszavesz vagy 25%-al, mert notebook méretben nem lehet teljesen megoldani.
A Macnél viszont pille könnyű, csendes - és gyors.

Egyébként te most tényleg azt a céget véded, amiről bizonyítva van, hogy szoftveresen lassította a telefonjait szándékosan? Ennyit ér a "legjobb hardver".

"Bizonyítva van?" LOL. Ez megint a nettó hülyeség kategória. Sosem volt szoftveres lassítás. Abban semmi különös nincs, hogy az adott hardware a későbbi, sokkal több funkciós OS-eket már nem bírja. Egy régi Pentium I sem fogja túl jól futtatni a Windows 10-et, sőt valszeg sehogyan sem.

Amire te gondolsz, az az lehet hogy az iOS-ben régóta van egy olyan energiatakarékos funkció, ami csökkenti a procisebességet, kikapcsolja a háttérszolgáltatásokat (nem kérdez le e-mailt poushon stb.), hogy kitolja az üzemidőt ha éppen szükséges. Ki-be kapcsolható.

Később volt egy frissítés, amivel ezt automatikusan bekapcsolták, ha azt érzékelte a rendszer hogy régi az akksi a telefonodban és már bír biztos feszültséget adni merülés esetén (20% akksi) - ami egyébként csak neked jó, mert bizonytalan feszültség mellett egyetlen proci sem fog megbízhatóan működni. Ezt egyszerűen megoldhattad - kicseréltetted benne az elhasznált akksit. Ezen ment a balhé, hogy "lassítottak", pontosabban azon, hogy ezt nem kommunikálták, és nem adtak választási lehetőséget (ami történetesen a gyenge akksival instabillá váló rendszer és a stabil, lassabb rendszer között van..).

Most közkívánatra ezt a biztonsági funkciót ki/be kapcsolhatod, aminek spec. semmi értelme, mert ha már nagyon szar akksid csak ahhoz fog vezetni hogy a továbbra is full kakaón pörgő proci nem kapja meg a kellő feszültséget, és jönnek a hibák (ahogy minden rendszeren).

Ez azért mókás, mert a barátnő telefonja ájfon és a határfigyelő app pont nincs almára. Ej...

Mi a tököm az a határfigyelő app? Meg minek, kinek?

Erre képest más teló is, nem kell alma. Mondjuk erre, amit felsoroltál az emberek töredékének van szüksége...

Ehhez képest emberek százmillió használják nagy megelégedéssel mert megkönnyíti az életüket, és nem kőkorszaki DOS-os módszerekkel és megközelítéssel, rengeteg időt elbaszkurálva kezelik az adataikat, mint egyesek. Itt inkább az a kérdés, hogy az ilyen minek veszi meg 40 ezerért megveszi a kínai dzsunkafont, hogy aztán sima butatelefonként használja. Ilyennek minek egyátalán okostelefon? Egy Nokia 3210-es bőven elég erre a felhasználásra. Olcsóbb is, tovább is bírja akksival.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
De csak hogy legyen egy kis objektív mérőfok is, ne csak szubjektív dolgok, hogy pontosan mennyire van lemaradva a konkurrencia az átlagos user szempontjából legrelevánsabb sebesség (webböngészési teljesítmény) terén... úgy 3 évvel.

A 2016-os iPhone 7 webböngészi sebességben még mindig simán megveri a mezőny nagyobb részét - és egyesek szerint úgy, hogy még szoftveresen lassították is közben ;). Valami eszméletlen jól optimalizált lehet a rendszer, mert a szinte már őskori SE-m gyorsabban tölti be az anadntech tesztjét, mint az asztali PC amin ezt írom.

Webbrowsing benchmarkok.

95169.png


112449.png


96168.png