Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Ez ugyan off, de tizenöt év alatt most használom a harmadik apple gépemet, a feleségem laptopja 10+ éves, és most kezd komolyabban avulni. Családi "üzemeltetésben" irtó kényelmes ám az OSX, egyszerűen csak mennek a gépek rendületlen, és ez az, ami számít. Igaz, mi nem játszunk, warezolunk stb. rajta, csak a munkához kell. Relatív drága, de ha kiszámláznám a MS-nak azt a k sok munkaórát, amit a PC-k és Win-ek túrásával, illesztgetésével, driver-idomításával, vírusvadászatával, újratelepítésével stb. töltöttem, az sem lenne olcsó. :)
  • 2012-ben az előző konfigomhoz vettem Win7-et. Közben volt egy hardvercsere is, ahol a Win7 semmit nem tett fel. Az összes régi vinyót átpakoltam az újba, feltettem az új drivereket és ennyi. 7,5 éve nem tettem fel win-t. 2003/04 magasságában a Win XP-t átlagban fél-egy évente újra kellett tenni...

    Azt soha nem tudta nekem senki megmondani, hogy PC-hez képest alsó hangon 1,5-szer drágább gép miféle valódi előnyt kínálna nekem. Sokszor sokszor drágább okosteló dettó ugynazt. Agy 43k-ba fájó Redmi7 mindent tud, amit én valaha elvárok egy telefontól. Igazából a baj az vele, hogy túl nagy...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 242
113
  • Azt soha nem tudta nekem senki megmondani, hogy PC-hez képest alsó hangon 1,5-szer drágább gép miféle valódi előnyt kínálna nekem. Sokszor sokszor drágább okosteló dettó ugynazt. Agy 43k-ba fájó Redmi7 mindent tud, amit én valaha elvárok egy telefontól. Igazából a baj az vele, hogy túl nagy...

A legjobb video vágó, grafikus és zenei programok Macre vannak és a sokkal jobb optimalizáció miatt jellemzően gyorsabban is futnak. Plusz a monitor is profi, értsd gyárilag színhelyes képet ad, nem torzít stb. Próbálj grafikus munkát végezne egy TN+Filmes monitoron.. mert a profi monitor PC-hez is mocskosul drága ám.

Ezért a Profi felhasználónak megéri az asztali Mac mert hatékonyabban tud dolgozni. Nem 15 percet vár egy óriási méretű videó kiszámolására hanem csak 5 percet mondjuk, és közben nem kakilja össze magát a rendszer háromszor és veszik el az addigi munka. Zenészek régen azért szerették mert a windowsos rendszerekkel lehetetlen volt megoldani hogy ne késsel jelentősen a hang, nekik konkrétan minden más használhatatlan volt.

Átlag felhasználónak persze tökéletesen felesleges egy nagy, méregdrága Mac, de kétségtelenül nekik is öröm használni pl. a kisebb laptopokat is. Mellesleg nagyon jól rendszerbe integrált és valóban flottul működő gyári szoftverek és megoldások vannak hozzá.

Nehéz elmagyarázni hogy mennyire jól optimalizált a rendszer. A ‘gagyi, iPaden amin írom nagyságrendekkel gyorsabban bejönnek a weboldalak, egy helyen kezel, szerkeszt és játszik le a tárban lévő 8500 fotót és videót röccenés nélkül, folyamatosan ment és szinkronizál. Van benne vagy 2 Giga RAM és egy intel Atom szintű proci, de megy 10 órát vidáman töltés nélkül. Sokmagos, sokramos asztali PC-mnek ez sosem ment valamiért..
 
T

Törölt tag 008

Guest
Hááát a pro grafikus/videós az workstationt használ. Ott nem rúg labdába az apple.
Mondjuk a középkategóriások, akik nem tudnak maguknak összelegózni egy HEDT rendszert egy quadroval vagy egy titánnal.

Az apple annyit ért el, hogy trendi a világító almája és kinéznek, ha neked nem az van. A monitorján is röhögnek, hogy 5000usd +1000 az álvány más gyártó ugyanezt a minőséget 3000 ért odaadja..monitor stand included :p

Aki zenével foglalkozik nem használ belső hangártyát mert az vicc kategória. Csak külső egységek jöhetnek szóba.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
  • 2012-ben az előző konfigomhoz vettem Win7-et. Közben volt egy hardvercsere is, ahol a Win7 semmit nem tett fel. Az összes régi vinyót átpakoltam az újba, feltettem az új drivereket és ennyi. 7,5 éve nem tettem fel win-t. 2003/04 magasságában a Win XP-t átlagban fél-egy évente újra kellett tenni...

    Azt soha nem tudta nekem senki megmondani, hogy PC-hez képest alsó hangon 1,5-szer drágább gép miféle valódi előnyt kínálna nekem. Sokszor sokszor drágább okosteló dettó ugynazt. Agy 43k-ba fájó Redmi7 mindent tud, amit én valaha elvárok egy telefontól. Igazából a baj az vele, hogy túl nagy...
Kösz, hogy áthoztad. A telefon egyszerűbb, mert mi sem használunk iphone-t, az egyszerűbb androidos cuccok is hozzák a szintet.
Gépügyben viszont nekem a Win 3.1-től az XP-ig tartó időszak jutott a PC-ből, és igazi megváltás volt, amikor a komolyabb zenei alkalmazások miatt végül megvettem az első Mac-et. Akkori árakon nem volt drágább, mint egy zenére optimalizált PC. Aztán úgy maradtam, mert egyrészt sokkal lassabban avult el, mint akkoriban a PC/Win világ, másrészt mert akárhogy is számolom, a 15 év alatt három gép az nem rossz - úgy, hogy a két korábbit értelmezhető áron el is tudtam adni használtan, és végig "termelő" munkát végeztem velük.

Azt se hagyd ki a képből, hogy te minden bizonnyal egy fegyelmezett, tudatos PC-üzemeltető vagy, de a többség nem ilyen. Az Apple az OSX miatt tapasztalatom szerint sokkal hülyebiztosabb ökoszisztéma, kevésbé kell hozzá érteni.

Összessegében persze akár mindegy is lehetne ma már ez a PC vs. Mac vita, mert megváltoztak a dolgok, sokat fejlődött a Win is. Amikor én átálltam, még óriási volt a Mac előnye, pláne a zenei és multimédia téren. Sok PC-alapú stúdióban láttam a haját tépő hangmérnököt, pedig azok nem barkácsolt gépek voltak. :)

Ma meg már egy csomó bolti laptopra is fel lehet húzni az OSX-et némi ügyeskedéssel, sztem ha a feleségem gépe kidől, akkor nálunk is ez lesz.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 411
46 239
113
Hááát a pro grafikus/videós az workstationt használ. Ott nem rúg labdába az apple.
Mondjuk a középkategóriások, akik nem tudnak maguknak összelegózni egy HEDT rendszert egy quadroval vagy egy titánnal.
OK, de mennyiért! És honnan?
Annak idején 5-6 évvel ezelőtt csináltunk egy próbát egy vágással foglalkozó céggel, és megpróbáltunk brandes Pc-ből egy olyan munkaállomást összerakni, mint ami az akkori csúcs MacPro volt. Kb. 250.000Ft-tal drágábbat sikerült maximum kihoznunk, kb. 20%-kal kisebb teljesítmény mellett HP-ből, meg Dell Wokstationből.
DE tegyél egy próbát!
Próbáld meg ezt (vagy ehhez hasonlót) összelegózni: Link
Ha nagyon akarod erre feltolod a WIndows-t is! Arról nem is beszélve, hogy Apple gépnek nincs akkora értékvesztése, mint egy Pc-nek.
De mind a kettőnek megvan a maga előnye, és hátránya....
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 242
113
Az apple annyit ért el, hogy trendi a világító almája és kinéznek, ha neked nem az van.

Ki néz ki kit?

Ez egy tény hogy a profi/fél profi felhasználók szeretik. Nyilván van olyan is akinek egyébként fogalma sincs róla mit tud a rendszere, csak ugyanúgy fel akar vágni a drága márkával mint amikor egy BMW kulcsát pörgeti a parkoló előtt. Attól még a BMW sem lesz egy rossz autó. ;) Nyilván nem a Pixarról beszélek, aki megengedhet magának egy komplett szerver parkot.

A monitorján is röhögnek, hogy 5000usd +1000 az álvány más gyártó ugyanezt a minőséget 3000 ért odaadja..monitor stand included :p

Ki röhög rajta, a fandroid trollok kis jóindulattal 80 IQ-s, BigMac menüt is kínkeservesen osszekapargáll törzsközönsége amelyik évtized óta arról akarja meggyőzni magát hogy az okosba’ vett Csungbao tech eszköze legalább azt tudja de inkább többet, mint a a valamivel sokkal drágább, vagy a profi/felprofi felhasználók? Mert az utóbbiakat nem nagyon látom nem Macen dolgozni..

Az ‘5000 dolláros monitor’ az nyilván egy 6000 dolláros monitor, és a nyilván ez egy elcseszett régi reklámfogás, hogy azt hidd először olcsóbb megúszod, aztán rájössz hogy meg egy ezrest le kell szurkolni.

Nyilván most nem is kicsit túltolták mostanában az árazást, a termékbe magába viszont elég nehéz belekötni. Pro kategóriás termékeknek meg mindig elvarázsolt ára van, mert egyrészt sok fejlesztés és kevesen veszik meg, másrészt meg nyilván az árrés is nagyobb lesz. Van aki nem sajnálja a Triangle Magellánra vagy a Pro-line Canon / Nikon vázra kiadni azt a 2-3-4 millió forintot, van akinek meg jó lesz a médiamárkos Genius vagy Samsung kommersz cucc is. Ugyanúgy nem kötelező a design os flagship monitort megvenni, lehet harmad fele annyiért is majdnem olyan jót (apple storen is van jópár LG monitor) és azon szerkeszteni a majdnem olyan jó profi fotókat amiből megélsz..

Aki zenével foglalkozik nem használ belső hangártyát mert az vicc kategória. Csak külső egységek jöhetnek szóba.

Nem érted. Latency. Nem zaj.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 411
46 239
113
Aki zenével foglalkozik nem használ belső hangártyát mert az vicc kategória. Csak külső egységek jöhetnek szóba.
Hja ezt ki is felejtettem.
Én elég sok zenésszel állok/tam kapcsolatban, és még mindig vannak akik a jó öreg MacProt nyúzzák 10+-os élettartammal a 2-3 kártyás Pro Tools DSP kártyácsomagokkal.
A külső kártyák/dobozok azóta jöttek divatba, mióta van Firewire 400/800, és az Apple megszüntette a hagyományos MacPro-t, és a zenészeknek új gép vásárlása esetén iMac-eket, meg "rosszabb" esetben "kuka" MacPro-t kellett venniük. 8-10 évvel ezelőtt aki adott magára a zeneiparban, az Pro Tools-t használt, esetleg nagy duzzogva QBase-t.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst
T

Törölt tag 008

Guest
Tény, hogy az apple jól megtervezett, minőségi anyagokból prémium minőségben összeépített rendszer, zárt, biztonságos, jól optimalizált környezetben. Az apple cuccok nagyon jól együttműködnek egymással.
Hatalmas előnye, hogy átlag user kiveszi a dobozból, bekapcsolja és megy. Ha baja van visszaviszi és kicsrélik. Ha meg lejárt a gari és tönkrement kidobja.
Nem elvárt egy grafikustól, DJ-től vagy videóstól, hogy tech enthusiast legyen.
De ne mondjuk, hogy az apple a legjobb, mert ennyiért ugyanezt vagy az optimalizáció miatt akár jobbat is össze lehet rakni. Tény, hogy baromi sok munka van akkor vele.
Mondjuk az Apple-t egyszerűbb használni, mert a mérnökeik előre mindent megcsináltak...aminek ára van.

DE
A jó édes .... .... ... .... . . az applenek mert
a sokezer dolláros all in one monitor/imacjei és a macbook laptopjai thermal throttlingolnak kb 5 perc terhelés után.
Beleteszik a brutál drága intel procit megy a nagy marketing mellverés, hogy világítós almások dicsekedhessenek vele, aztán amikor használni akarja akkor azt hiszi, hogy ennyit tud. Nem kedves alma user, egyszerűen 100 fokos a géped és nemhogy a turbó órajelet nem kapod meg hanem a proci folyamatosan visszaveszi magát és belassul az egész gép.
A dell, asus, razer és többi normális gyártó miért tudja megoldani, hogy még az apple által használt prociktól is durvábbakat lehűtse?
Jobs halála óta eléggé beleszaromság van almáéknál. Egyszerűen hihetetlen, hogy kis mérnöki munkával megoldható lett volna és ilyen 20-30%-kat hagynak a gépben. Mindegy, úgyis megveszik alapon.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 411
46 239
113
Tény, hogy az apple jól megtervezett, minőségi anyagokból prémium minőségben összeépített rendszer, zárt, biztonságos, jól optimalizált környezetben. Az apple cuccok nagyon jól együttműködnek egymással.
Hatalmas előnye, hogy átlag user kiveszi a dobozból, bekapcsolja és megy. Ha baja van visszaviszi és kicsrélik. Ha meg lejárt a gari és tönkrement kidobja.
Nem elvárt egy grafikustól, DJ-től vagy videóstól, hogy tech enthusiast legyen.
De ne mondjuk, hogy az apple a legjobb, mert ennyiért ugyanezt vagy az optimalizáció miatt akár jobbat is össze lehet rakni. Tény, hogy baromi sok munka van akkor vele.
Mondjuk az Apple-t egyszerűbb használni, mert a mérnökeik előre mindent megcsináltak...aminek ára van.

DE
A jó édes .... .... ... .... . . az applenek mert
a sokezer dolláros all in one monitor/imacjei és a macbook laptopjai thermal throttlingolnak kb 5 perc terhelés után.
Beleteszik a brutál drága intel procit megy a nagy marketing mellverés, hogy világítós almások dicsekedhessenek vele, aztán amikor használni akarja akkor azt hiszi, hogy ennyit tud. Nem kedves alma user, egyszerűen 100 fokos a géped és nemhogy a turbó órajelet nem kapod meg hanem a proci folyamatosan visszaveszi magát és belassul az egész gép.
A dell, asus, razer és többi normális gyártó miért tudja megoldani, hogy még az apple által használt prociktól is durvábbakat lehűtse?
Jobs halála óta eléggé beleszaromság van almáéknál. Egyszerűen hihetetlen, hogy kis mérnöki munkával megoldható lett volna és ilyen 20-30%-kat hagynak a gépben. Mindegy, úgyis megveszik alapon.
Senki nem mondja, hogy az Apple a legjobb. Pl. vannak olyan szegmensek, amiben nem árul gépet.
Ugyanakkor a highend felhasználók esetében egyszerűen nem tudod azt a konfigot összerakni azon az áron brand PC-ből, amit nála - kis ráhagyással - de a polcról leemelsz.
Mondom ezt úgy, hogy melóra macet, otthonra meg egy összerakott PC-t használok.
Nem volt mindig így. Voltak évek, amikor az Apple brutál módon ráment a consumer vonalra. Mostanában kezdenek visszatérni ebbe az irányba is. Kérdés, hogy mekkora eróziót szenvedett el a pro userek érdeklődésében.
Ami pedig a gépek melegedését illeti.
A meleg gép koncepció az Apple-nél.
2 szempont van:
- minimálisan kell tartani a ventillátor fordulatszámát
- optimalizálni kell a teljesítményt
Persze hogy lesznek kellemetlenségek egy elhanyagolt gépnél, ahol évek óta nem volt portalanítva a gép belseje, meg 2-3-4 évenként nincs lecserélve a hővezető paszta.
Hidd el, tudnék mesélni 10+éves Apple-ös szervizes tapasztalattal! ;)
 
M

molnibalage

Guest
Azt se hagyd ki a képből, hogy te minden bizonnyal egy fegyelmezett, tudatos PC-üzemeltető vagy, de a többség nem ilyen. Az Apple az OSX miatt tapasztalatom szerint sokkal hülyebiztosabb ökoszisztéma, kevésbé kell hozzá érteni.
Nem igazán tudom értelmezni a fegyelmezettséget. 2012 óta alig változott a szoftver, amit használok és gyakorlatilag minden jogtiszta. Nagyon ritkán fordul elő, hogy valamiért új SW kell, de ha nem kell már tovább, akkor általában uninstall. Ehhez képest így is vagy 20-30 GB intall maradék szemét volt a 128 GB SSD-t. Poénból manuálisan leirtottam mindent, de azért nevetséges, hogy ennyire szarnak a SW írok arra, hogy eltakarítsa maga után a szarát egy program.

Nem használok túl sok programot. Időnként megy egy vírus, meg malware scan és az AVG időnként ingyenesség teszi próbára az Tune cuccait és akkor lefuttatom azt is.
De kb. ennyi. Még töredezettség mentesítést sem csináltam évek óta.

A Win7 alatt semmit sem kell csinálom, hogy stabil maradjon. Az XP-vel összevetve döbbenetes. És mindez úgy, hogy egyszer 1 évig nem frissítettem, mert a VGA drivert szétcseszte.

De kb. ennyi.
Ez a tudatosság? Hát, ha ez, akkor ajvé... :)

Az emberek töredéke szerkeszt zenét és olyan alapszintű videó szerkesztést tol szintén csak töredék, hogy vonalvastagságnyi az a réteg. Akkor hova veszi a sok ember a Mac termékeket? Mikor ár/érték arányban olyan borzalmasak, hogy egy almás noti és teló árából veszek egy bivalyerős PC-t és kijön belőle egy sima androidos mobil és még valami, mondjuk egy nagyobb tablet. Persze egyik sem almás, csak összességében ugyanazért a pénzért sokkal több és erősebb vasat kapok. Lehet, hogy nem trendi, csak értelmes.

OK, de mennyiért! És honnan?
Annak idején 5-6 évvel ezelőtt csináltunk egy próbát egy vágással foglalkozó céggel, és megpróbáltunk brandes Pc-ből egy olyan munkaállomást összerakni, mint ami az akkori csúcs MacPro volt. Kb. 250.000Ft-tal drágábbat sikerült maximum kihoznunk, kb. 20%-kal kisebb teljesítmény mellett HP-ből, meg Dell Wokstationből.
DE tegyél egy próbát!
Próbáld meg ezt (vagy ehhez hasonlót) összelegózni: Link
Ha nagyon akarod erre feltolod a WIndows-t is! Arról nem is beszélve, hogy Apple gépnek nincs akkora értékvesztése, mint egy Pc-nek.
De mind a kettőnek megvan a maga előnye, és hátránya....
Az átlag Mac felhasználó még annyit sem videovág vagy szerkeszt bármit mint él. Böngészőt tolaj és netezik meg filmet néz. Erre aztán kell az almás termék, de nagyon. Felőlem vegye meg, ha telik rá neki, de mikor jönnek azzal, hogy mire jó és arra sem használja még, amire én a PC-t, akkor elfog a röhögés.

Senki nem mondja, hogy az Apple a legjobb. Pl. vannak olyan szegmensek, amiben nem árul gépet.
Ugyanakkor a highend felhasználók esetében egyszerűen nem tudod azt a konfigot összerakni azon az áron brand PC-ből, amit nála - kis ráhagyással - de a polcról leemelsz.
Mondom ezt úgy, hogy melóra macet, otthonra meg egy összerakott PC-t használok.
Nem volt mindig így. Voltak évek, amikor az Apple brutál módon ráment a consumer vonalra. Mostanában kezdenek visszatérni ebbe az irányba is. Kérdés, hogy mekkora eróziót szenvedett el a pro userek érdeklődésében.
Ami pedig a gépek melegedését illeti.
A meleg gép koncepció az Apple-nél.
2 szempont van:
- minimálisan kell tartani a ventillátor fordulatszámát
- optimalizálni kell a teljesítményt
Persze hogy lesznek kellemetlenségek egy elhanyagolt gépnél, ahol évek óta nem volt portalanítva a gép belseje, meg 2-3-4 évenként nincs lecserélve a hővezető paszta.
Hidd el, tudnék mesélni 10+éves Apple-ös szervizes tapasztalattal! ;)
Lásd fent. Mezei Kis Józsi meg Nagy Sári szerinted mit csinál a gépével, amihez kell egy high end almás gép..?
Mégis a sok konzumidiótánál ott a sokszor drágább termék és csinálja azt, a több százezres telefonjával, amire a 40 ezres teló is elég lenne. Vagy feleannyiba kerülő notebook...

Tény, hogy az apple jól megtervezett, minőségi anyagokból prémium minőségben összeépített rendszer, zárt, biztonságos, jól optimalizált környezetben. Az apple cuccok nagyon jól együttműködnek egymással.
Ezt az együttműködést sem értem. Az emberek túlnyomó többsége kb. videót és képet másol le a telóról, esetleg visszafelé, meg talán zenéket fel rá, de az online zenehallgatás korában én ezzel a szokással is szanszosan ódivatú vagyok. Miféle további együttműködés kéne ezen túl, amit a userek többsége használ...?

Hatalmas előnye, hogy átlag user kiveszi a dobozból, bekapcsolja és megy. Ha baja van visszaviszi és kicsrélik. Ha meg lejárt a gari és tönkrement kidobja.
Nem elvárt egy grafikustól, DJ-től vagy videóstól, hogy tech enthusiast legyen.
Ezt egy átlag laptop is tudja. Az, hogy mennyi garanciát veszel vagy adnak hozzá az megint egyéni ízlés és pénztárca kérdése. Ehhez nem kell almás termék.

De ne mondjuk, hogy az apple a legjobb, mert ennyiért ugyanezt vagy az optimalizáció miatt akár jobbat is össze lehet rakni. Tény, hogy baromi sok munka van akkor vele.
Mondjuk az Apple-t egyszerűbb használni, mert a mérnökeik előre mindent megcsináltak...aminek ára van.
Ja, amikor rendre szar a cuccaik hűtése, és ugyanazt a HW-t használják, mint egy PC-? Ezért fizetsz jó sokat?

DE
A jó édes .... .... ... .... . . az applenek mert
a sokezer dolláros all in one monitor/imacjei és a macbook laptopjai thermal throttlingolnak kb 5 perc terhelés után.
Beleteszik a brutál drága intel procit megy a nagy marketing mellverés, hogy világítós almások dicsekedhessenek vele, aztán amikor használni akarja akkor azt hiszi, hogy ennyit tud. Nem kedves alma user, egyszerűen 100 fokos a géped és nemhogy a turbó órajelet nem kapod meg hanem a proci folyamatosan visszaveszi magát és belassul az egész gép.
A dell, asus, razer és többi normális gyártó miért tudja megoldani, hogy még az apple által használt prociktól is durvábbakat lehűtse?
Jobs halála óta eléggé beleszaromság van almáéknál. Egyszerűen hihetetlen, hogy kis mérnöki munkával megoldható lett volna és ilyen 20-30%-kat hagynak a gépben. Mindegy, úgyis megveszik alapon.
Hát kb. ennyi. Csak akkor mire fel drága? Amikor a legújabb termékek attól meghajlott, hogy laptoptáskában vitték? Kemény.
 
T

Törölt tag 008

Guest
....
- minimálisan kell tartani a ventillátor fordulatszámát
- optimalizálni kell a teljesítményt
Persze hogy lesznek kellemetlenségek egy elhanyagolt gépnél, ahol évek óta nem volt portalanítva a gép belseje, meg 2-3-4 évenként nincs lecserélve a hővezető paszta.
...
1. Az apple az új macet úgy hirdeti, hogy up to 4,8 GHz proci....de ez a turbo boost amit kb soha nem ér el, mert amint felkapcsol túlmelegszik és máris nemhogy alapra de még lejjebb veszi a frekvenciát, hogy visszahüljön. A base clock 2,9 GHz ennek a procinak.
Misleading advertisement ezt így hívják. Olyan paraméterrel hirdet amit a felhasználó másodpercekre élvezhet.
Az apple beletehetne egy lassabb, alacsonyabb fogyasztású procit amivel jobb eredményt érne el, hiszen akkor lehetne energia takarékosabb ami kevesebb hőt jelent tehát nem thermal throttlingolna vagyis gördülékenyebb élményt adna a felhasználónak.
Persze a hirdetésben szarul nézne ki, hogy a macben csak 2,6 ghz a proci, hiába hogy pontosan ugynezt a teljesítményt jelentené.
2. ha a proci 100 fokon pörög az baromira nem jó a környezetében lévő alkaltrészeknek szóval ezt akár tervezett avultatásnak is hívhatjuk.
3. Az apple termékeket nem arra tervezik, hogy 2 évente szétszedd és kicseréld a pasztát. Ezt szervizesként tudhatod. Az átlag user a PCre nem meri rátenni a hűtőt arról nem beszélve, hogy azt hiszik a paszta vezeti a hőt ergó sok kell rá ami csak problémát okoz. Ha ez szétszed egy macbookot abból többet nem lesz laptop.
Persze el lehet vinni ezért szervízbe, csak az sem segít. Hiába cseréled ki, a pasztát mivel az elégtelen hűtés a probléma nem fog segíteni. Linusék folyékony fémre cserélték a pasztát és nem segített. Kipróbálták hűtődobozban alig pár fokot segített a szobahőmérséklethez képest. Az ok pont amit írtál, szándékosan vissza van véve a ventillátor fordulata.
Szóval veszel egy maseratit 3,8-as motorral, amibe beteszik egy fiat punto hűtőjét. Felmész az autópályára, rálépsz a gázra és instant forr a vized. Úgyhogy max 90-el tudsz vele menni. Mikor visszaviszed a szervízbe még le is basznak, hogy minek lépsz a gázra, akkor hangos. Menjél csak 90-el, de kösz, hogy 4x annyit fizettél ki érte, mert világít a logód.

Amúgy ebben hol a teljesítmény OPTIMALIZÁCIÓ? Ez szimpla teljesítmény visszafogás a csöndesség érdekében.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 411
46 239
113
1. Az apple az új macet úgy hirdeti, hogy up to 4,8 GHz proci....de ez a turbo boost amit kb soha nem ér el, mert amint felkapcsol túlmelegszik és máris nemhogy alapra de még lejjebb veszi a frekvenciát, hogy visszahüljön. A base clock 2,9 GHz ennek a procinak.
Misleading advertisement ezt így hívják. Olyan paraméterrel hirdet amit a felhasználó másodpercekre élvezhet.
Az apple beletehetne egy lassabb, alacsonyabb fogyasztású procit amivel jobb eredményt érne el, hiszen akkor lehetne energia takarékosabb ami kevesebb hőt jelent tehát nem thermal throttlingolna vagyis gördülékenyebb élményt adna a felhasználónak.
Persze a hirdetésben szarul nézne ki, hogy a macben csak 2,6 ghz a proci, hiába hogy pontosan ugynezt a teljesítményt jelentené.
2. ha a proci 100 fokon pörög az baromira nem jó a környezetében lévő alkaltrészeknek szóval ezt akár tervezett avultatásnak is hívhatjuk.
3. Az apple termékeket nem arra tervezik, hogy 2 évente szétszedd és kicseréld a pasztát. Ezt szervizesként tudhatod. Az átlag user a PCre nem meri rátenni a hűtőt arról nem beszélve, hogy azt hiszik a paszta vezeti a hőt ergó sok kell rá ami csak problémát okoz. Ha ez szétszed egy macbookot abból többet nem lesz laptop.
Persze el lehet vinni ezért szervízbe, csak az sem segít. Hiába cseréled ki, a pasztát mivel az elégtelen hűtés a probléma nem fog segíteni. Linusék folyékony fémre cserélték a pasztát és nem segített. Kipróbálták hűtődobozban alig pár fokot segített a szobahőmérséklethez képest. Az ok pont amit írtál, szándékosan vissza van véve a ventillátor fordulata.
Szóval veszel egy maseratit 3,8-as motorral, amibe beteszik egy fiat punto hűtőjét. Felmész az autópályára, rálépsz a gázra és instant forr a vized. Úgyhogy max 90-el tudsz vele menni. Mikor visszaviszed a szervízbe még le is basznak, hogy minek lépsz a gázra, akkor hangos. Menjél csak 90-el, de kösz, hogy 4x annyit fizettél ki érte, mert világít a logód.

Amúgy ebben hol a teljesítmény OPTIMALIZÁCIÓ? Ez szimpla teljesítmény visszafogás a csöndesség érdekében.
1. Szerintem böngészgesd még egy kicsit azokat a katalógusokat!
Ha az általad emlegetett misleading advertisement lebegne az Apple marketingesei szeme előtt, akkor a valós órajelet meg sem említenék, meg nem lehetne olyat elképzelni, hogy kihoznak egymás után 2 gépet úgy, hogy a későbbinek alacsonyabb az órajele.
De tényleg nem ártana, ha a kezedbe kapnál egy mac-et, és azután mondanál róla bármit is.
Mindent el lehet róla mondani, de azt hogy nem lenne rajta gördülékeny a felhasználói élmény, azt nem!
3. Miért a brand-es Pc-t arra tervezik, hogy szétszedd, és cseréld a pasztát? Mindenki arra próbál terelni, hogy vidd be a szervizbe. Szerintem 5000-ért bárhol megcsinálják neked az újrapasztázást. Ha ez nem fér bele 2-3 évente egy 300.000-es PC-nél, és pláne egy 800.000-es MacBook Pronál, akkor miről beszélünk?
Elmondanám, hogy ahhoz, hogy kibonts egy Macbook Pro-t, 8 könnyen megtalálható, pofon egyszerű csavart kell kicsavarnod.
De mondjuk egy 2015-ös MacBook Pro szétszedéséhez újrapasztázásához ennyi kell.
Mi az, hogy nem lesz belőle többet laptop?
Ami pedig a melegedést illeti: Jelenleg a 2011-es, (azaz 8éves!!!) 27"-os iMac előttem az asztalon kb.: 70 fokos belső hőmérsékleten dolgozik. (PSU, LCD Proximity szenzorok) és évek óta így teszi!
Ha neked nem szimpatikus a Apple hőkalibrációja, akkor bármikor felteheted a Mac Fan Control nevű ingyenes programot, és teljesen egyénileg állíthatod akár fix értékekre a gépben lévő ventilátorokat, akár új hőmérsékleti határokat adhatsz meg a rendszernek, és akkor azokon belül fogja tartani a hőmérsékleti értékeket.
Per pillanat 17 db!!! hőérzékelő szenzor által biztosított a adatot bámulok.
Kétségtelen, hogy az iMac-ek szerelését aránytalanul túlbonyolították, mióta a "penge" gépek vannak, mert ott a kijelző bele van ragasztva a gép testébe. Megfelelő ragasztóval és kis rutinnal azért az sem bonyolult, de semmiképp nem otthoni meló.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 242
113
Ezt az együttműködést sem értem. Az emberek túlnyomó többsége kb. videót és képet másol le a telóról, esetleg visszafelé, meg talán zenéket fel rá, de az online zenehallgatás korában én ezzel a szokással is szanszosan ódivatú vagyok. Miféle további együttműködés kéne ezen túl, amit a userek többsége használ....

Nem tudom, én sosem másolgatok videót meg képet a telefonról.*

* mert automatikusan szinkronizálja az összes képet, videót és zenét az összes eszközöm között, sőt beállíthatom hogy csak kisméretű / kedvenc fotók legyenek folyamatosan a rendszeren, a többi felhőben és ha kell letölti onnan automatikusan, így ezzel nem kell feleslegesen baszakodnom. Együttműködés, ökoszisztéma, hívd aminek akarod, de nagyon jól működik.Képzelj el egy világot, ahol az informatikai rendszer van érded és nem te vagy a rendszerért.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 242
113
A jó édes .... .... ... .... . . az applenek mert
a sokezer dolláros all in one monitor/imacjei és a macbook laptopjai thermal throttlingolnak kb 5 perc terhelés után.
Beleteszik a brutál drága intel procit megy a nagy marketing mellverés, hogy világítós almások dicsekedhessenek vele, aztán amikor használni akarja akkor azt hiszi, hogy ennyit tud. Nem kedves alma user, egyszerűen 100 fokos a géped és nemhogy a turbó órajelet nem kapod meg hanem a proci folyamatosan visszaveszi magát és belassul az egész gép.

Te még mindig ennél a Youtuber által indított hisztinél tartasz, ami a 2018-as MacBookProkat érintette az i9-es intel procival és amit egy héten belül egy apple patchel orvosolt...

https://www.computerworld.com/artic...ook-pro-core-i9-throttling-story-updated.html

Ó várjunk csak, egy héten keresztül fennált egy probléma egyetlen frissen kiadott tavalyi eszközzel, de szerinted még mindig érinti, sőt nem csak a tavalyi Macbook terméket, hanem az ideit is, sőt a one montitoros cuccokat és full más felépítésű iMac-eket is... hagyjuk szerintem.

https://appleinsider.com/articles/1...erformance-in-the-eight-core-2019-macbook-pro
 
M

molnibalage

Guest
Nem tudom, én sosem másolgatok videót meg képet a telefonról.*

* mert automatikusan szinkronizálja az összes képet, videót és zenét az összes eszközöm között, sőt beállíthatom hogy csak kisméretű / kedvenc fotók legyenek folyamatosan a rendszeren, a többi felhőben és ha kell letölti onnan automatikusan, így ezzel nem kell feleslegesen baszakodnom. Együttműködés, ökoszisztéma, hívd aminek akarod, de nagyon jól működik.Képzelj el egy világot, ahol az informatikai rendszer van érded és nem te vagy a rendszerért.
Ja persze...

  • Felügyelheted akkor azt, hogy a hülyéje ne kezdjen felhőből lehúzni adatot, ha éppen nincs ingyen wifi vagy más.
  • Ha meg EU-n kívül vagy, akkor hellóbelló, mert normál előfizetési csomagban aranyár felett van a net = nincs. Vehetsz egy helyi telót és az lehet a hotsopot. Lásd a telómbat, ami elkezdett frissíteni csak úgy 600 MB-ot, pedig le volt tiltva.
  • A felhővel szórakozzak még pluszba? Bedugom a kábelt lehúzom és csá. És az történik, amit én akarok. Nagyon nem szeretem azt, amikor a gép okosabb akar lenni nálam.
  • Szóval nálam ez az értem van a rendszer túlkomplikált ökörség és, ha éppen nincsen net, akkor nyasgem.
  • Életemben először okostelón játszottam hazafelé kocsiban Szerbiából. Az út alatt csak 5-ször nem volt net. Semmilyen. Ennyit ér a felhő, ha éppen kéne. Ha éppen zenét akartam volna hallgatni felhőből, akkor IJ...
De mondom, lehet hogy az a baj, hogy ódivatú vagyok, mert nekem igényem sincs erre a sok én szememben hülyeségre. A fotók nagy része, amit telefonon lövök rövid hasznosságú, nincs megtartva. Ergo minek legyen fellőve a felhőbe? Hogy aztán majd ott válogassam ki? Ja, mindazt amit írsz, azt tudja az Androidos teló is, ha akarnám. De nem akarom.

Tehát, akkor ehhez hol kell almásnak lenni?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and dudi

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 242
113
A dell, asus, razer és többi normális gyártó miért tudja megoldani, hogy még az apple által használt prociktól is durvábbakat lehűtse?

Nem tudják ő sem, az i9 egyszerűen sok egy laptoba.

https://www.notebookcheck.net/Our-Core-i9-verdict-It-s-just-not-worth-it-on-laptops.410623.0.html

"After testing over 10 different laptops with 45 W Core i9-8950HK processors, we can safely say that the performance advantages are minor on average and significantly smaller than the jump between Core i5 and Core i7. At best, users can expect a raw multi-thread performance boost of 25 percent over the average Core i7-8750H, but performance can actually be slower than the Core i7 at worst depending on the laptop.

The Dell XPS 15 9570 and MacBook Pro 15 2018 Core i9 configurations are perhaps the best examples of this. In order to best exploit the Core i9 CPU, the processor must run at high Turbo Boost clock rates for long periods. Unfortunately, most laptops like the Dell or Apple just don’t have powerful enough cooling solutions for the task and so performance throttling inevitably occurs to keep core temperature in check. The CPU would swiftly stabilize at its base clock rate to ultimately be just a hair faster than the Core i7."


Persze van ahol megoldják a hűtést laptopban is, ez kétségtelen. Az Így néz ki:

csm_m452_1_e7d281f7ed.jpg


m452_11.jpg

Szép és kecses, nem?

https://www.notebookcheck.net/Euroc...Quadro-P5200-Workstation-Review.373721.0.html

A gond csak az vele hogy a "laptop" így már több mint 4 kiló és kurva hangosan jár a ventije, ja és persze sokkal olcsóbb, mint egy MacBook, hiszen az Eurocom alternatívája alig 7000 dollárba kerül. De egy desktop rendszerhez képest a belepakolt i9-es még így is 20-25%-al lassabb..
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 242
113
Ja persze...
  • Felügyelheted akkor azt, hogy a hülyéje ne kezdjen felhőből lehúzni adatot, ha éppen nincs ingyen wifi vagy más.
Mit kell rajta felügyelnem? Bekapcsolom kikapcsolom hogy mi mehet wifin és mi mehet mobilneten.. akár minden egyes appra külön külön és úgy hagyom. Értelemszerűen a netigényes appok menjenek wifin, ha nem élethalál kérdés, de pl. simán letölthetem a fotómasinával készült képeket iPadre, nézegethetem őket teljes gyönyörűségükben, és a hotspoton már megy is este a mentés.. ami elérhető az összes eszközömön. + ha ellopják a gépet vagy beszarik az SD kártya, nem kuka az összes nyaralásos képem.

Ha meg EU-n kívül vagy, akkor hellóbelló, mert normál előfizetési csomagban aranyár felett van a net = nincs. Vehetsz egy helyi telót és az lehet a hotsopot. Lásd a telómbat, ami elkezdett frissíteni csak úgy 600 MB-ot, pedig le volt tiltva.

Ilyen problémám szintén nincsen. Veszel egy filléres helyi SIM kártyát és berakod a telóba. Aztán menjen az update mobilnetről vagy nem. Ha nem kéred, nem megy, vagy letiltod az egész roamingot a csába úgy ahogy van.

  • A felhővel szórakozzak még pluszba? Bedugom a kábelt lehúzom és csá. És az történik, amit én akarok. Nagyon nem szeretem azt, amikor a gép okosabb akar lenni nálam.
Látod ez az igazán szép benne - semmit nem kell vele szórakoznod. Van egy tökéletesen integrált gyári felhő amivel semmit nem kell tökölni. Megy és kész.

Példa. Anno amikor megvettem a telefont (iPhone SE), beléptem az apple accountommal, beállítottam az ujjlenyomatolvasót. A rendszer rögtön felajánlotta, hogy van korábbi mentésem telefonról ehhez az accounthoz (ui. minden este automatikusan full backup készül), akarom-e azt rátölteni, vagy legyen "szűz" a rendszer. Persze, jöhet a backup. Mire aláírtam a papírokat pontosan ugyanazok az adatok, képek és appok ott voltak telefonon, ami az előzőn.

  • Szóval nálam ez az értem van a rendszer túlkomplikált ökörség és, ha éppen nincsen net, akkor nyasgem.
  • Életemben először okostelón játszottam hazafelé kocsiban Szerbiából. Az út alatt csak 5-ször nem volt net. Semmilyen. Ennyit ér a felhő, ha éppen kéne. Ha éppen zenét akartam volna hallgatni felhőből, akkor IJ...
Ez egy lehetőség amit vagy használsz, vagy nem. Ha akarod az összes fénykép stb. maradhat a telefonon full felbontásban + lesz egy backup is róla a cloudban. Zene is mehet közvetlenül telóról vagy valamilyen streaming szolgáltatásról.

De mondom, lehet hogy az a baj, hogy ódivatú vagyok, mert nekem igényem sincs erre a sok én szememben hülyeségre. A fotók nagy része, amit telefonon lövök rövid hasznosságú, nincs megtartva. Ergo minek legyen fellőve a felhőbe? Hogy aztán majd ott válogassam ki?

Egyéni igény, én hasznosnak tartom ha az adataimat elérem bárhonnan mobil eszközről is tökölés nélkül és hogy van róla egy backup.

Ja, mindazt amit írsz, azt tudja az Androidos teló is, ha akarnám. De nem akarom.

Almás rendszeren is el lehet érni a google felhő szolgáltatásait, csak valamiért miért sem azt használom (adatvédelem, kéretlen reklám, plusz nem is működik annyira flottul).

Tehát, akkor ehhez hol kell almásnak lenni?

Nem kell, csak egyszerűbb tőle az életed. Megfizeted azt, hogy egy csomó mérnök leült és helyetted összerakott egy jól átgondolt rendszert amivel nem neked kell rengeteg időt elcseszni.