Minek nyissak meg 100-at? Rendmániás vagyok. Mindent bezárok, ami nem kell. Csá.
Nyugodtan pöcsölj a zárogatással, nekem nem kell, csak ha olyanom van éppen.
Ez a különbség - a rendszer olyan korlátokat szab neked, amit te természetesnek veszel, és azt hiszed, hogy nem is lehet másként. Semmi szükség arra, hogy baszkurálódj manuálisan a wifi, BT, akármi ki/be kapcsolásával, zárd be az appokat mert fagy, lassul, merül. Egy normálisan megírt rendszeren ilyennel nem kell foglalkozni...
Persze lehetsz lusta/kretén ahogy tetszik drága telefonnal.
Olcsó telefonnal is lehetsz lusta/kretén, ez nem a telefonodtól függ. Sem okos sem hozzáértő nem leszel attól, ha ideológizálod magadnak, hogy te okosba' megoldottad, az olcsó műszaki termék is pontosan ugyanolyan jó, mint a drága műszaki termék, különösen ha műszaki tények ennek világosan ellentmondanak.
Minek legyen több ezer kép rajta...? Két oldallal korábban még felhőztél.
A felhő és a helyi tárolás nem zárja ki egymást. A telefon intelligensen kiválogatja helyettem, melyek azok a képek, amiket érdemes teljes méretben a telefonon tárolni, és melyek azok, amiből elég egy alacsonyabb felbontású (nagyítás nélkük viszont pont elég) minőségűt tárolni a telefonon - amikor meg kell az adott kép, videó, automatikusan letölti a felhőből egy másodperc alatt. Persze beállíthatom azt is hogy legyen meg minden full felbontásban + egy biztonsági másolat felhőben. Oké, aki azt sem tudja a cloud rendszerekről hogy eszik vagy isszák, annak nyilván összezavaró lehet a rendszer működése az elején.
Ez ám a koherens kommentelés...
Valakinek azt is kell, nem végezheti el mindenki a neten a mindentudás egyetemét és kommentelhet olyan dolgokról, amihez f*ngja nincs.
De ha gondolod felmásolok 1000 db képet a telómram megnyitok rajta 10 appot és böntészőt és levideózom, hogy mit tud egy 43 ezer Ft-os telefon.
Nagyon szórakoztató lesz. Szóval akkor légyszíves másolj fel 8000 képet és 350 videót a telefonodra, nyiss meg 100 böngésző oldalt és 50 appot, és mutasd meg mit tud vele kezdeni egy emulált rendszer egy vérgyenge színvonalú hardveren.
Senkit nem érdekel, ha aztán a szar tervezés miatt, a hülye vékonyítás és minden ökörséggel a CPU-t visszaterheli a vérbe, hogy ne menjen tönkre. Ez a drágán szart tipikus esete.
Ezt már részletesen megtárgyaltuk, hogy bárgyú, otromba hülyeség.
Az intel i9-el szerelt 2018-as MacBooknak volt egy szoftveres (firmwares) gondja (bizonyos körülmények között túlzottan visszavette a teljesítményt), amit
egy héttel a hiba kiderülése után szoftveres úton ki is javítottak (mert ugye itt van support). A thermal throttling egyébként sem Mac specifikus jelenség, minden i9-es laptopot súlyt, még azt is amelyik 4 kilós workstationnek épült és tele van bazi nagy hűtőkkel, az is visszavesz vagy 25%-al, mert notebook méretben nem lehet teljesen megoldani.
A Macnél viszont pille könnyű, csendes - és gyors.
Egyébként te most tényleg azt a céget véded, amiről bizonyítva van, hogy szoftveresen lassította a telefonjait szándékosan? Ennyit ér a "legjobb hardver".
"Bizonyítva van?" LOL. Ez megint a nettó hülyeség kategória. Sosem volt szoftveres lassítás. Abban semmi különös nincs, hogy az adott hardware a későbbi, sokkal több funkciós OS-eket már nem bírja. Egy régi Pentium I sem fogja túl jól futtatni a Windows 10-et, sőt valszeg sehogyan sem.
Amire te gondolsz, az az lehet hogy az iOS-ben régóta van egy olyan energiatakarékos funkció, ami csökkenti a procisebességet, kikapcsolja a háttérszolgáltatásokat (nem kérdez le e-mailt poushon stb.), hogy kitolja az üzemidőt ha éppen szükséges. Ki-be kapcsolható.
Később volt egy frissítés, amivel ezt automatikusan bekapcsolták, ha azt érzékelte a rendszer hogy régi az akksi a telefonodban és már bír biztos feszültséget adni merülés esetén (20% akksi) - ami egyébként csak neked jó, mert bizonytalan feszültség mellett egyetlen proci sem fog megbízhatóan működni. Ezt egyszerűen megoldhattad - kicseréltetted benne az elhasznált akksit. Ezen ment a balhé, hogy "lassítottak", pontosabban azon, hogy ezt nem kommunikálták, és nem adtak választási lehetőséget (ami történetesen a gyenge akksival instabillá váló rendszer és a stabil, lassabb rendszer között van..).
Most közkívánatra ezt a biztonsági funkciót ki/be kapcsolhatod, aminek spec. semmi értelme, mert ha már nagyon szar akksid csak ahhoz fog vezetni hogy a továbbra is full kakaón pörgő proci nem kapja meg a kellő feszültséget, és jönnek a hibák (ahogy minden rendszeren).
Ez azért mókás, mert a barátnő telefonja ájfon és a határfigyelő app pont nincs almára. Ej...
Mi a tököm az a határfigyelő app? Meg minek, kinek?
Erre képest más teló is, nem kell alma. Mondjuk erre, amit felsoroltál az emberek töredékének van szüksége...
Ehhez képest emberek százmillió használják nagy megelégedéssel mert megkönnyíti az életüket, és nem kőkorszaki DOS-os módszerekkel és megközelítéssel, rengeteg időt elbaszkurálva kezelik az adataikat, mint egyesek. Itt inkább az a kérdés, hogy az ilyen minek veszi meg 40 ezerért megveszi a kínai dzsunkafont, hogy aztán sima butatelefonként használja. Ilyennek minek egyátalán okostelefon? Egy Nokia 3210-es bőven elég erre a felhasználásra. Olcsóbb is, tovább is bírja akksival.