Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Mit kell rajta felügyelnem? Bekapcsolom kikapcsolom hogy mi mehet wifin és mi mehet mobilneten.. akár minden egyes appra külön külön és úgy hagyom. Értelemszerűen a netigényes appok menjenek wifin, ha nem élethalál kérdés, de pl. simán letölthetem a fotómasinával készült képeket iPadre, nézegethetem őket teljes gyönyörűségükben, és a hotspoton már megy is este a mentés.. ami elérhető az összes eszközömön. + ha ellopják a gépet vagy beszarik az SD kártya, nem kuka az összes nyaralásos képem.



Ilyen problémám szintén nincsen. Veszel egy filléres helyi SIM kártyát és berakod a telóba. Aztán menjen az update mobilnetről vagy nem. Ha nem kéred, nem megy, vagy letiltod az egész roamingot a csába úgy ahogy van.

Látod ez az igazán szép benne - semmit nem kell vele szórakoznod. Van egy tökéletesen integrált gyári felhő amivel semmit nem kell tökölni. Megy és kész.

Példa. Anno amikor megvettem a telefont (iPhone SE), beléptem az apple accountommal, beállítottam az ujjlenyomatolvasót. A rendszer rögtön felajánlotta, hogy van korábbi mentésem telefonról ehhez az accounthoz (ui. minden este automatikusan full backup készül), akarom-e azt rátölteni, vagy legyen "szűz" a rendszer. Persze, jöhet a backup. Mire aláírtam a papírokat pontosan ugyanazok az adatok, képek és appok ott voltak telefonon, ami az előzőn.

Ez egy lehetőség amit vagy használsz, vagy nem. Ha akarod az összes fénykép stb. maradhat a telefonon full felbontásban + lesz egy backup is róla a cloudban. Zene is mehet közvetlenül telóról vagy valamilyen streaming szolgáltatásról.



Egyéni igény, én hasznosnak tartom ha az adataimat elérem bárhonnan mobil eszközről is tökölés nélkül és hogy van róla egy backup.



Almás rendszeren is el lehet érni a google felhő szolgáltatásait, csak valamiért miért sem azt használom (adatvédelem, kéretlen reklám, plusz nem is működik annyira flottul).



Nem kell, csak egyszerűbb tőle az életed. Megfizeted azt, hogy egy csomó mérnök leült és helyetted összerakott egy jól átgondolt rendszert amivel nem neked kell rengeteg időt elcseszni.

Na ez az ennyi pénzért ne kelljen már "okosságokat" kitalálni ahhoz,hogy használni tudjam,ne kelljen már szórakozni a helyi kártyával ki be rakosgatni...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 262
113
Na ez az ennyi pénzért ne kelljen már "okosságokat" kitalálni ahhoz,hogy használni tudjam,ne kelljen már szórakozni a helyi kártyával ki be rakosgatni...

Jujj. Az ugye megvan, hogy a telefonod által használt mobilnetet nem a telefonod gyártója adja, hanem a mobilszolgáltatód...?

Egyébként meg nem tudom mi ezen a rettenet bonyolult. Van egy csomó lehetőséged, abból meg azt használsz amit akarsz. Ha nem akarod kihasználni a rendszer képességeit, egyáltalán nem kötelező.
 
M

molnibalage

Guest
Mit kell rajta felügyelnem? Bekapcsolom kikapcsolom hogy mi mehet wifin és mi mehet mobilneten.. akár minden egyes appra külön külön és úgy hagyom. Értelemszerűen a netigényes appok menjenek wifin, ha nem élethalál kérdés, de pl. simán letölthetem a fotómasinával készült képeket iPadre, nézegethetem őket teljes gyönyörűségükben, és a hotspoton már megy is este a mentés.. ami elérhető az összes eszközömön. + ha ellopják a gépet vagy beszarik az SD kártya, nem kuka az összes nyaralásos képem.
  • Eleve azzal kezdted, "kiválogatom kedvenc képeimet". Ez már idő...
  • A Canon gépemről a PC-re szedem le a képeket, hiszen csak RAW-ban fotózok és utána szerkesztem őket. Ergo mi f*nak töltsem fel felhőbe? GB-okat..? Hogy aztán leszedjem otthon? Zseniális...
  • Nyaralásos kép? EU-n kívül majd pont azzal fogok szarozni, hogy akkor hotspot meg ez-az. Amúgy sem vagyok az a nyaraláson fotózós. Nekem a fejemben vannak az emlékeim. Fotózni célzottan szoktam dolgokat.
Látod ez az igazán szép benne - semmit nem kell vele szórakoznod. Van egy tökéletesen integrált gyári felhő amivel semmit nem kell tökölni. Megy és kész.
Ja értem. Tehát szépen ez is az almához van kötve? És, ha nekem van saját tárhelyem és oda szeretném? Akkor a fantasztikus automatizmus már nem is jó semmire....

Ez egy lehetőség amit vagy használsz, vagy nem. Ha akarod az összes fénykép stb. maradhat a telefonon full felbontásban + lesz egy backup is róla a cloudban. Zene is mehet közvetlenül telóról vagy valamilyen streaming szolgáltatásról.

Egyéni igény, én hasznosnak tartom ha az adataimat elérem bárhonnan mobil eszközről is tökölés nélkül és hogy van róla egy backup.
De ehhez továbbra sem kell az almás felár. Erre egy 40ks mobil is képes, ha akarod.

Almás rendszeren is el lehet érni a google felhő szolgáltatásait, csak valamiért miért sem azt használom (adatvédelem, kéretlen reklám, plusz nem is működik annyira flottul).
És lám. Akkor minek kell alma...?

Nem kell, csak egyszerűbb tőle az életed. Megfizeted azt, hogy egy csomó mérnök leült és helyetted összerakott egy jól átgondolt rendszert amivel nem neked kell rengeteg időt elcseszni.
Mégsem praktikus nekem. Ez nem az ő hibájuk, mert minden igényt nem lehet lefedni. Nekem erre nincs igényem, se erőm. Mert akkor nekem mivel jobb, hogy ha felhőbe rakna fel miden szart, akkor szerkesztéshez kezdhetem azzal, hogy szedjen le sok GB-ot? Wifin (még ezt sem próbáltam) vagy kábelen átlövi otthon a gép és csá.

Jujj. Az ugye megvan, hogy a telefonod által használt mobilnetet nem a telefonod gyártója adja, hanem a mobilszolgáltatód...?

Egyébként meg nem tudom mi ezen a rettenet bonyolult. Van egy csomó lehetőséged, abból meg azt használsz amit akarsz. Ha nem akarod kihasználni a rendszer képességeit, egyáltalán nem kötelező.
Ez így van. Csak te és mások hozzák az érvet, hogy ezért jó az almás felár...
...amikor az emberek egy elég nagy része ezt nem használja...
...és nem almás termék is tudja az ötödéért.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 023
113
Amúgy a kínai Xinaomi is rendelkezik komplett integrált rendszerrel. Egy egész okos otthont tudsz vele vezérelni, meg minden féle baromságot lehet vele csinálni. Töredék annyiba kerül, mint az alma csak sokkal szélesebb skálán tudja ugyan azt . Én felhasználóként így látom :)
És egyszerű felhasználóként , nekem a Xinaomi rendszerére sincs szükségem, pont úgy ahogy az emberek 90%-ának. Ez is egy lehetőség amivel élni lehet ha akarsz.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 461
46 362
113
Mit kell rajta felügyelnem? Bekapcsolom kikapcsolom hogy mi mehet wifin és mi mehet mobilneten.. akár minden egyes appra külön külön és úgy hagyom. Értelemszerűen a netigényes appok menjenek wifin, ha nem élethalál kérdés, de pl. simán letölthetem a fotómasinával készült képeket iPadre, nézegethetem őket teljes gyönyörűségükben, és a hotspoton már megy is este a mentés.. ami elérhető az összes eszközömön. + ha ellopják a gépet vagy beszarik az SD kártya, nem kuka az összes nyaralásos képem.



Ilyen problémám szintén nincsen. Veszel egy filléres helyi SIM kártyát és berakod a telóba. Aztán menjen az update mobilnetről vagy nem. Ha nem kéred, nem megy, vagy letiltod az egész roamingot a csába úgy ahogy van.

Látod ez az igazán szép benne - semmit nem kell vele szórakoznod. Van egy tökéletesen integrált gyári felhő amivel semmit nem kell tökölni. Megy és kész.

Példa. Anno amikor megvettem a telefont (iPhone SE), beléptem az apple accountommal, beállítottam az ujjlenyomatolvasót. A rendszer rögtön felajánlotta, hogy van korábbi mentésem telefonról ehhez az accounthoz (ui. minden este automatikusan full backup készül), akarom-e azt rátölteni, vagy legyen "szűz" a rendszer. Persze, jöhet a backup. Mire aláírtam a papírokat pontosan ugyanazok az adatok, képek és appok ott voltak telefonon, ami az előzőn.

Ez egy lehetőség amit vagy használsz, vagy nem. Ha akarod az összes fénykép stb. maradhat a telefonon full felbontásban + lesz egy backup is róla a cloudban. Zene is mehet közvetlenül telóról vagy valamilyen streaming szolgáltatásról.



Egyéni igény, én hasznosnak tartom ha az adataimat elérem bárhonnan mobil eszközről is tökölés nélkül és hogy van róla egy backup.



Almás rendszeren is el lehet érni a google felhő szolgáltatásait, csak valamiért miért sem azt használom (adatvédelem, kéretlen reklám, plusz nem is működik annyira flottul).



Nem kell, csak egyszerűbb tőle az életed. Megfizeted azt, hogy egy csomó mérnök leült és helyetted összerakott egy jól átgondolt rendszert amivel nem neked kell rengeteg időt elcseszni.
Én MacOS környezetből mondok egy másik példát:
Time Machine. Kell hozzá egy lokál hdd (USB, bármilyen dzsunka), vagy egy hálózati meghajtó (NAS), ami támogatja a protokolt. Ha bekapcsolod a Time Machine szolgáltatást, akkor folyamatosan inkrementált backup készül a teljes gépedről. Ha netán idegedben kidobod az ablakon a Dunába a gépedet, akkor sincs semmilyen tragédia. Megveszed az újat, majd az az első indításkor megkérdezi, hogy akarsz-e Time Machine backupból visszaállítani. Ha megmutatod neki a mentést, akkor az adat mennyiségétől függően 1-2 órán belül ott sorakozik a régi géped teljes tartalma ugyan úgy, ahogy az utolsó mentés időpontjában. MINDENBEN! Óránként, beavatkozás nélkül készül a mentés. Teljesen hülye biztos. Ráadásul mivel inkrementált backup készül, - és mint a neve is sugallja - így időben korábbi mentések pillanataira is vissza tudsz menni. Pl. tudod, hogy 2 hete töröltél egy szerződést. DE nem kellett volna. No para! Time Machine elindít, és pillanatok alatt visszakeresed a korábbi állapotot, és visszaállítod.
És mindez a rendszerbe beépítve.
Mondom, munkára sokkal jobb a mac. Játékra, meg marháskodásra, otthonra meg talán a PC.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Jujj. Az ugye megvan, hogy a telefonod által használt mobilnetet nem a telefonod gyártója adja, hanem a mobilszolgáltatód...?

Egyébként meg nem tudom mi ezen a rettenet bonyolult. Van egy csomó lehetőséged, abból meg azt használsz amit akarsz. Ha nem akarod kihasználni a rendszer képességeit, egyáltalán nem kötelező.

Az ugye meg van hogyha nem csak online csinálhatok alapvető dolgokat akkor nem kell net=nem kell a sim-mel bohóckodni sem...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 461
46 362
113
Pl amiről molni beszél,ne kelljen már felhőből mindent ,lehessen kizárólag offline ha én úgy akarom.
Hogy molni miről beszél, azt nem tudom, mert ignoreon van nálam.

MINDENT tudsz offlineban csinálni. Ha teszel rá zenét, akkor hallgatod, ha filmet, akkor nézed. A tárhelyre persze fényképezhetsz. Ha akarod könyvet olvasol.
De ne akarj offline okos otthont távolról vezérelni, mert azt Androidról sem fogsz tudni.
Én nem szeretem magát az iOS rendszert, de aki azt szokta meg, az azzal fogja jól érezni magát.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Hogy molni miről beszél, azt nem tudom, mert ignoreon van nálam.

MINDENT tudsz offlineban csinálni. Ha teszel rá zenét, akkor hallgatod, ha filmet, akkor nézed. A tárhelyre persze fényképezhetsz. Ha akarod könyvet olvasol.
De ne akarj offline okos otthont távolról vezérelni, mert azt Androidról sem fogsz tudni.
Én nem szeretem magát az iOS rendszert, de aki azt szokta meg, az azzal fogja jól érezni magát.

Akkor miben is tud többet az alma jóval drágábban?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 461
46 362
113
Akkor miben is tud többet az alma jóval drágábban?
Akkor visszakérdezek: Miért nem szeretnél NMS-t mondjuk a JLTV helyett? Vagy mondjuk miért nem jó neked a jelenleg rendszeresített tártáska? Funkcióját ellátja nem? Hogy kényelmetlen? Hja kérem!
Ne felejtsd el, hogy az emberek igen jelentős része először az iOS-szel ismerkedett meg. Az androidos telefonok még messze nem léteztek, amikor kijött az első iPhone.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Akkor visszakérdezek: Miért nem szeretnél NMS-t mondjuk a JLTV helyett? Vagy mondjuk miért nem jó neked a jelenleg rendszeresített tártáska? Funkcióját ellátja nem? Hogy kényelmetlen? Hja kérem!
Ne felejtsd el, hogy az emberek igen jelentős része először az iOS-szel ismerkedett meg. Az androidos telefonok még messze nem léteztek, amikor kijött az első iPhone.

Azt ne felejtsd el,hogy annyiért amennyiért almát veszel kapsz ugyan olyan vagy minimálisan(átlag user számára észrevehetetlen) rosszabb ellenben szinte mindennel kompatibilis bármit más gyártótól.Ellenben a példáiddal ahol óriási a képességek közti eltérés.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 461
46 362
113
Azt ne felejtsd el,hogy annyiért amennyiért almát veszel kapsz ugyan olyan vagy minimálisan(átlag user számára észrevehetetlen) rosszabb ellenben szinte mindennel kompatibilis bármit más gyártótól.Ellenben a példáiddal ahol óriási a képességek közti eltérés.
Egy átlagfelhasználó a JLTV és az NMS között milyen különbséget lát? A JLTV el tud vinni 9 főt?:rolleyes:
Én aki sosem ültem egyik járműben sem, ennyi különbséget lát. Te viszont látod a különbséget.
Na pont így vagyok én az Android-iOS párhuzammal.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Egy átlagfelhasználó a JLTV és az NMS között milyen különbséget lát? A JLTV el tud vinni 9 főt?:rolleyes:
Én aki sosem ültem egyik járműben sem, ennyi különbséget lát. Te viszont látod a különbséget.
Na pont így vagyok én az Android-iOS párhuzammal.

Nem 9 főset veszünk ezt csak kiralálta valaki...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 461
46 362
113
Nem 9 főset veszünk ezt csak kiralálta valaki...
a példa szempontjából ez lényegtelen.
Különben most néztem rá, hogy a nagyjából összehasonlítható 2 majdnem csúcsmodel (iphone 11 vs Galaxy Note 10)között 20.000Ft van listaárban, ami 320.000-es áraknál azt gondolom már csak tetszik/nem tetszik döntést indukálhat.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
a példa szempontjából ez lényegtelen.
Különben most néztem rá, hogy a nagyjából összehasonlítható 2 majdnem csúcsmodel (iphone 11 vs Galaxy Note 10)között 20.000Ft van listaárban, ami 320.000-es áraknál azt gondolom már csak tetszik/nem tetszik döntést indukálhat.

PC?Laptop?Táblagép?

Azért ha a JLTV egy Iphone akkor a töröl csoda valami high quality good price dolog amit a jozsón veszel!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 461
46 362
113
Tudom.De mi nem ok abban amit írtam?
Hát ez a jozsó valami belsős poén lehet Szolnokon, gondolom...
Úgyhogy nem értem a hozzászólásodat.
De akkor a példa kedvéért. Én per pillanat egy Vernee M5-öt hajtok, ami egy dzsunka mobil, viszont nem sajnálok vele a gyerekeim közelébe menni. Ezzel is tökéletes androidos élménye van az embernek, és nem biztos, hogy szükségem van többre.
Ez egy fogyóeszköz nálam. Vannak viszont olyan emberek, akik megveszik a Samsung csúcsmobilját olyan áron, mint az Apple iPhone 11.
Te is kijelentetted múltkor, hogy 400.000-ért akarsz gépet venni. Amiből csak a videókártya majd 100.000 Ft volt - emlékeim szerint. Mindez csak azért, hogy faszán menjen az új CoD. Hidd el 300.000-ért is össze tudnék rakni neked olyan gépet, amin meg sem röccenne HD-ben a játék. De amikor már arról beszélünk, hogy lassan a 100Hz-es képfrissítés sem elég az FPS őrülteknek akkor szerintem minimum létjogosultsága van az iPhone-oknak meg az Apple eszközeinek.
Arról nem is beszélve, hogy míg az én telefonom azzal elveszítette a piaci értékét, hogy kicsomagoltam, addig egy iPhone tulaj még 1-2 év múlva is több pénzt fog kapni a telefonjáért, mint amennyit én valaha telefonért adni fogok.
Emellett most nem fogom felsorolni az összes feature-t, hogy mivel több mint a telefonom, arra ott a net. Kikeresed. Persze, hogy nem fog mindenki minden csúcsfunkciót kihasználni, viszont lehet, hogy 1-2 akkora flesh 1-2 embernek, hogy csak azokért megveszik.
Mondok egy példát: ha van otthon AppleTV-d, akkor pl. nem kell külön beállítgatásokkal foglalkozni. A telefonod felismeri az AppleTV-t. Összepárosodnak. Te azt sem tudod, hogy akkor most ez bluetooth-on, vagy wifin, de onnantól távirányítod a telefonoddal az AppleTV-t. Ha kódokat kell beírnod mondjuk egy Netflix account felkonfigurálásához, akkor nem a gombos/érintős távirányító kell baszakodni, hanem a telefonod billentyűzetén bepötyőgöd, mintha csak a fórumba pötyögnél. Az Apple eszközeiben általában ez király, hogy helyetted gondolkozik, és dolgozik. Van aki ezt nem szereti (én sem), de az emberek nagy többsége a kényelemhez kurva gyorsan hozzászokik.
Persze nem fogsz tudni (vagy legalább is nehezebben) kamerás torrenteket megnézni, de fel sem tételezik, hogy ilyenre lenne szükséged...;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Hát ez a jozsó valami belsős poén lehet Szolnokon, gondolom...
Úgyhogy nem értem a hozzászólásodat.
De akkor a példa kedvéért. Én per pillanat egy Vernee M5-öt hajtok, ami egy dzsunka mobil, viszont nem sajnálok vele a gyerekeim közelébe menni. Ezzel is tökéletes androidos élménye van az embernek, és nem biztos, hogy szükségem van többre.
Ez egy fogyóeszköz nálam. Vannak viszont olyan emberek, akik megveszik a Samsung csúcsmobilját olyan áron, mint az Apple iPhone 11.
Te is kijelentetted múltkor, hogy 400.000-ért akarsz gépet venni. Amiből csak a videókártya majd 100.000 Ft volt - emlékeim szerint. Mindez csak azért, hogy faszán menjen az új CoD. Hidd el 300.000-ért is össze tudnék rakni neked olyan gépet, amin meg sem röccenne HD-ben a játék. De amikor már arról beszélünk, hogy lassan a 100Hz-es képfrissítés sem elég az FPS őrülteknek akkor szerintem minimum létjogosultsága van az iPhone-oknak meg az Apple eszközeinek.
Arról nem is beszélve, hogy míg az én telefonom azzal elveszítette a piaci értékét, hogy kicsomagoltam, addig egy iPhone tulaj még 1-2 év múlva is több pénzt fog kapni a telefonjáért, mint amennyit én valaha telefonért adni fogok.
Emellett most nem fogom felsorolni az összes feature-t, hogy mivel több mint a telefonom, arra ott a net. Kikeresed. Persze, hogy nem fog mindenki minden csúcsfunkciót kihasználni, viszont lehet, hogy 1-2 akkora flesh 1-2 embernek, hogy csak azokért megveszik.
Mondok egy példát: ha van otthon AppleTV-d, akkor pl. nem kell külön beállítgatásokkal foglalkozni. A telefonod felismeri az AppleTV-t. Összepárosodnak. Te azt sem tudod, hogy akkor most ez bluetooth-on, vagy wifin, de onnantól távirányítod a telefonoddal az AppleTV-t. Ha kódokat kell beírnod mondjuk egy Netflix account felkonfigurálásához, akkor nem a gombos/érintős távirányító kell baszakodni, hanem a telefonod billentyűzetén bepötyőgöd, mintha csak a fórumba pötyögnél. Az Apple eszközeiben általában ez király, hogy helyetted gondolkozik, és dolgozik. Van aki ezt nem szereti (én sem), de az emberek nagy többsége a kényelemhez kurva gyorsan hozzászokik.
Persze nem fogsz tudni (vagy legalább is nehezebben) kamerás torrenteket megnézni, de fel sem tételezik, hogy ilyenre lenne szükséged...;)

Példálóztál azzal,hogy JLTV meg a török izé az alma meg minden más kapcsán.Erre irtam hogy ha a JLTV az alma akkor a török egy gagyi szar nem pedig egy samsung vagy valami más neves gyártó.

De ezt más androidos is tudja ami azin az árszinten mozog mint az almás cuccok.