A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Háborúban vannak stratégiai célpontok, amiket azonnal támadunk. Valamint olyan stratégiai objektumok, amiket soha nem támadunk. A debreceni gyárat miért támadnák a románok, egy konfliktus esetén, amikor nem hadiüzem és nem katonai célpont és csak külpolitikai bonyodalmat okozna nekik a gyár támadása, Németországgal ? Erre nem építhetünk, gondolom az illetékes tervezők nem is teszik.
Ez már teljes agymenés. A szerbek ezt támadnák, a romulánok meg azt, a tótok meg a fene tudja mit. Kedveskéim ez az ország rendkívül kicsi, nincs hátországunk. Hová kívánjátok telepíteni a hadi termelést? Talán az Osztrák határra? Az is közel van az említett népeknek,
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
Ez már teljes agymenés. A szerbek ezt támadnák, a romulánok meg azt, a tótok meg a fene tudja mit. Kedveskéim ez az ország rendkívül kicsi, nincs hátországunk. Hová kívánjátok telepíteni a hadi termelést? Talán az Osztrák határra? Az is közel van az említett népeknek,
Nem a hadiiparról van szó, hanem a BMW-ről, Mercedesről, Audiról. Hogy a németek védenék a gyáraikat. Nekik az a céljuk, hogy a gyárak termeljenek, na most ennek egy konfliktus teljesen keresztberakna.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Nem a hadiiparról van szó, hanem a BMW-ről, Mercedesről, Audiról. Hogy a németek védenék a gyáraikat. Nekik az a céljuk, hogy a gyárak termeljenek, na most ennek egy konfliktus teljesen keresztberakna.
Na mégegyszer:
Frászt avatkozna be. Az anyacég nem fegyveres erő. Politikai huzavona az igen, más nem.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 699
6 475
113
Frászt avatkozna be. Az anyacég nem fegyveres erő. Politikai huzavona az igen, más nem.

Na mégegyszer:
Frászt avatkozna be. Az anyacég nem fegyveres erő. Politikai huzavona az igen, más nem.
el vagy tévedve rendesen ezzel kapcsolatban , ha Neked van egy házad vidéken és valaki megdobálja szarral , akkor attól még hogy máshol élsz ugyanúgy mérges leszel nem?
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
A BMW vagy Merci gyár minden csak nem haditermelés...
Viszont stratégiai ágazata az országnak.
Pl én pécsi vagyok... A háborúban aki élt és mozgott, az ment bányászni (akkor megúszta a behívót).
Nagyapám hentesként úszta meg.... A kis vágóhídja pedig végkép nem volt hadiüzem. :rolleyes:
A stratégiai ágazatok fontosságát sem szabad lebecsülni. Nyilván egy katonai termelő üzem elsőszámú célpont, mégis egy állam
legfontosabb bevételi forrásainak kiiktatása nagyobb csapás tud lenni, egy elhúzódó háborúban.
Onnantól az számít, ki bírja tovább és ebben az esetben MO egyik fő ereje az autóipara.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Viszont stratégiai ágazata az országnak.
Pl én pécsi vagyok... A háborúban aki élt és mozgott, az ment bányászni (akkor megúszta a behívót).
Nagyapám hentesként úszta meg.... A kis vágóhídja pedig végkép nem volt hadiüzem. :rolleyes:
A stratégiai ágazatok fontosságát sem szabad lebecsülni. Nyilván egy katonai termelő üzem elsőszámú célpont, mégis egy állam
legfontosabb bevételi forrásainak kiiktatása nagyobb csapás tud lenni, egy elhúzódó háborúban.
Onnantól az számít, ki bírja tovább és ebben az esetben MO egyik fő ereje az autóipara.
Ezért kell német vasakat venni mert ilyen esetben csak a felségjelzést kell átmatricázni. Másnap már 200db leonk van.:D
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
"az Európai Védelmi Ügynökség égisze alatt működő svédországi képzés, új helyszínre, hazánkba költözik, ahol nem helikopter típusokra történő képzés zajlik, hanem a különböző típusú, és nemzetiségű haderők helikopter személyzetei harcászati kiképzést kapnak."
https://www.infopapa.hu/hirek/olvas...telepul-a-papai-legibazisra-2019-10-25-091720
Svédországból Pápára helikopter harcászati oktató képzés.

Aztán norvég minta alapján V4 pilótaképző központ Hévízen.
Sztem alakulnak a dolgok.
https://magyarnemzet.hu/belfold/pil...-irt-ala-szandeknyilatkozatot-az-itm-7442762/
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 085
73 604
113
Nem a hadiiparról van szó, hanem a BMW-ről, Mercedesről, Audiról. Hogy a németek védenék a gyáraikat. Nekik az a céljuk, hogy a gyárak termeljenek, na most ennek egy konfliktus teljesen keresztberakna.

Csak nehogy az legyen a vége hogy az Airbus, KMW, Rheinmetall mindkét félnek ad el fegyvereket és utána a tenyerüket dörzsölgetve várják, kitől jön a következő megrendelés.... hogy fegyverkezési verseny miatt vagy a veszteségek pótlására, az nekik már mindegy.
A németek meg majd megbeszélik egymással hogy most a Airbus, KMW, Rheinmetall-nak lesz egy kicsit jó üzlet Kelet-Európa és nem a Daimler-Volkswagen-BMW hármasnak. (Utána meg majd a másik három a győztes országba telepíti át a termelését.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 328
113
Nagyon OFF leszek, elnézést, és arra kérem a moderátorokat, hogy mielőtt nagyon elfajulnának a dolgok a kérdésem nyomán, intézkedjenek:
CV-22B bemutató repülés Budapest felett 2019. október 29-én 12:00-kor - címmel adott ki sajtóközleményt az amerikai nagykövetség hétfő este.

https://index.hu/belfold/2019/10/28...art_bemutato_repulest_budapest_felett_kedden/
Ezt most akartam én is betenni, csak nem tudom, hogy hova?
Szívem szerint a Magyar Biztpolba tenném, de oda sokan nem látogatnak.
Segítsetek! Akkor most mi a radai rosseb van itten (Gyöngyösön) Pesten!
Elvileg holnapra hirdetik meg az USA különlegeseinek Osprey bemutatóját - gondolom a Duna felé - miközben jön Lavrov meg másnap Putyin??? ÖÖÖ csak én érzek itt zavart az erőben?
Vagy neadjisten Osprey-t akarnak az amerikaiak ránk melegíteni? - OK, tudom, hogy ez marhaság, csak nem értem!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 238
119 915
113
Nagyon OFF leszek, elnézést, és arra kérem a moderátorokat, hogy mielőtt nagyon elfajulnának a dolgok a kérdésem nyomán, intézkedjenek:

Ezt most akartam én is betenni, csak nem tudom, hogy hova?
Szívem szerint a Magyar Biztpolba tenném, de oda sokan nem látogatnak.
Segítsetek! Akkor most mi a radai rosseb van itten (Gyöngyösön) Pesten!
Elvileg holnapra hirdetik meg az USA különlegeseinek Osprey bemutatóját - gondolom a Duna felé - miközben jön Lavrov meg másnap Putyin??? ÖÖÖ csak én érzek itt zavart az erőben?
Vagy neadjisten Osprey-t akarnak az amerikaiak ránk melegíteni? - OK, tudom, hogy ez marhaság, csak nem értem!
Szerintem csak faszmutogatás.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 328
113
Szerintem csak faszmutogatás.
Nyilvánvaló!
De az eddigi híradásokból azt sem tudtam eldönteni, hogy akkor most Lavrov külön jön? Mert ha jól emlékszem a legutolsó Putyin látogatáskor is volt egy - asszem 1 héttel v. hónappal - korábbi látogatása. De az, hogy Oroszország külügyminisztere és elnöke egyszerre egy időben az országban legyen.... Ez még csúcstalálkozókkor sem gyakran jellemző.
Mindazonáltal nem tartom mindennapi ötletnek, hogy ebben az intervallumban egy USA különleges műveleti gép "faszmutogasson"! :confused: Nagyon-nagyon remélem, hogy mindenki aki a biztonságot szavatolja rohadtul észnél lesz!!! :cool:
Akkor most ON-olnám is a Topic-ot. :rolleyes:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Nagyon OFF leszek, elnézést, és arra kérem a moderátorokat, hogy mielőtt nagyon elfajulnának a dolgok a kérdésem nyomán, intézkedjenek:

Ezt most akartam én is betenni, csak nem tudom, hogy hova?
Szívem szerint a Magyar Biztpolba tenném, de oda sokan nem látogatnak.
Segítsetek! Akkor most mi a radai rosseb van itten (Gyöngyösön) Pesten!
Elvileg holnapra hirdetik meg az USA különlegeseinek Osprey bemutatóját - gondolom a Duna felé - miközben jön Lavrov meg másnap Putyin??? ÖÖÖ csak én érzek itt zavart az erőben?
Vagy neadjisten Osprey-t akarnak az amerikaiak ránk melegíteni? - OK, tudom, hogy ez marhaság, csak nem értem!
Ez nagyon vad?
Regionális különleges műveleti központ és parancsnokság lesz Szolnokon.
A fenti repcsit pont ilyen feladatokra alkalmazzák.

https://www.armyrecognition.com/oct...ablish_a_regional_special_forces_command.html

Az R-SOCC várhatóan 2021 januárjában fogja elérni a kezdeti operatív képességeket, és várhatóan 2024 decemberéig lesz teljes mértékben működőképes. A parancsnok lehetővé teszi, hogy minden nemzet külön-külön felhasználhassa saját hozzájárulásait, miközben részesül az integrált R-SOCC struktúrából, miután aktiválta a telepítéshez. .