A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 442
113
Tíz megállapodást ír alá Magyarország és Törökország.

Ezek a következőek:

  1. Levéltári megállapodás
  2. Szándéknyilatkozat a postai együttműködésről
  3. Szándéknyilatkozat a családügyi együttműködésről
  4. Oktatási megállapodás
  5. Kulturális megállapodás
  6. Közúti és fuvarozási megállapodás
  7. Szándéknyilatkozat a Stipendium Hungaricum területén való együttműködésről
  8. Szándéknyilatkozat az űrkutatási együttműködésről
  9. A kilencedik megállapodás egy diplomáciai együttműködési dokumentum
  10. Politikai nyilatkozat
Akkor mégsem vettünk semmit?:eek::cool:
Én ezen a listán tegnap óta röhögök. Majdnem, mint az orosz lista.
Srácok! Mikor jöttök már rá, hogy ezeken a felsőszintű protokolláris találkozókon sosem jelentenek be katonai beszerzést?
Az utóbbi időben gondosan odafigyelnek a HM-ben, hogy még Benkő papa se legyen érintve 1-1 ilyen bejelentésnél.
Erről a képeken mindig valamilyen HM-es belsős alkalmazott somolyog vissza. Nyilvánvaló hogy nem ők hozzák meg a döntéseket, de ők írják alá a papírokat.
Különben a sajtótájékoztatón Erdogan nyilatkozott is erről a témáról érintőlegesen.
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
310
1 001
93
Nekem olyan érzésem van, kezdünk kitáncolni a török fegyverekből. A haditechnikai bemutatón itt voltak a török cuccok, már a honvédségi embléma is rajtuk volt. Azóta semmi. Elképzelhető hogy lefújtuk a török üzletet fegyverbeszerzés terén ?

Nem hinném, hogy egy sajtájon fognak ilyen beszerzéseket bejelenteni. Meg is lepődtem, hogy bárki számított rá...

Majd lehozza egy csendes délelőtt a Magyar Nemzet a hírt, hogy Hizéhozé Zrt. 10 millió euró értékben vett 24 darab NMS 4x4-t a török Nurol Makina gyártótól, 2020 Q3-as szállítással.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 442
113
A jármű fontos de ne misztifikáljuk túl ebben az esetben.Persze Tatán kulcselem.
Mondjuk én ezt sosem értettem, hogy az ilyen MRZR meg Jackal szerű nyitott járművekre hogyan gondol a "költő". Értem, hogy nyáron faja, de azért ősztől tavaszig nem hinném, hogy praktikus. ITTHON. :eek::rolleyes: Gondolom, hogy nem véletlenül csak 12 lett megvéve.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Nem hinném, hogy egy sajtájon fognak ilyen beszerzéseket bejelenteni. Meg is lepődtem, hogy bárki számított rá...

Majd lehozza egy csendes délelőtt a Magyar Nemzet a hírt, hogy Hizéhozé Zrt. 10 millió euró értékben vett 24 darab NMS 4x4-t a török Nurol Makina gyártótól, 2020 Q3-as szállítással.

Az is lehet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 839
113
Mondjuk én ezt sosem értettem, hogy az ilyen MRZR meg Jackal szerű nyitott járművekre hogyan gondol a "költő". Értem, hogy nyáron faja, de azért ősztől tavaszig nem hinném, hogy praktikus. ITTHON. :eek::rolleyes: Gondolom, hogy nem véletlenül csak 12 lett megvéve.

Hogy gondolt a költő a rövidnadrágra?Hát úgy,hogy nem arra való,hogy télen abba lófrálj.
 
  • Tetszik
Reactions: honved and tindalos

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 442
113
Hogy gondolt a költő a rövidnadrágra?Hát úgy,hogy nem arra való,hogy télen abba lófrálj.
Ezt most kekeckedésnek vetted, pedig semmi ilyen szándékom nem volt. Ha lett volna, akkor nem említem Jackalt, mivel olyanotok - gondolom - nincsen.
Viszont, jó hogy mondod a rövidgatyát! ;)
Abból a nagyságrendből amennyibe az MRZR-ek kerültek, mindenki kaphatott volna legalább 1 de inkább 2 gyakorló rövidgatyát. :p (addig sem a rendes gyakorló kopik :))/
És akkor félig komolyra fordítva: biztosan ez volt a legszükségesebb beszerzés a MH kötelékében abban a pillanatban?
Nem kell kifejtened, inkább költői a kérdés! És amennyire nem úgy tűnik, nekem nincs bajom a járgányokkal, csak furcsa mindig arra kilyukadni, hogy gatyára nem jut pénz.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Ezt most kekeckedésnek vetted, pedig semmi ilyen szándékom nem volt. Ha lett volna, akkor nem említem Jackalt, mivel olyanotok - gondolom - nincsen.
Viszont, jó hogy mondod a rövidgatyát! ;)
Abból a nagyságrendből amennyibe az MRZR-ek kerültek, mindenki kaphatott volna legalább 1 de inkább 2 gyakorló rövidgatyát. :p (addig sem a rendes gyakorló kopik :))/
És akkor félig komolyra fordítva: biztosan ez volt a legszükségesebb beszerzés a MH kötelékében abban a pillanatban?
Nem kell kifejtened, inkább költői a kérdés! És amennyire nem úgy tűnik, nekem nincs bajom a járgányokkal, csak furcsa mindig arra kilyukadni, hogy gatyára nem jut pénz.
Szomorú igaz?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
A háború természete nem változott, csak a formája...

"...ma már nem a harckocsik száma vagy a tűzerő dönt egy konfliktusban, hanem sokkal inkább a befolyásolási képesség vagy a gazdasági erő. „Az új transzformáció terén a Magyar Honvédség arra készül fel, hogy Magyarország gazdasági erejét figyelembe véve, a külgazdasági és a külpolitikai célokat támogatva, az információs műveleteket felhasználva úgy alakítsa át katonai erejét, hogy képes legyen reagálni a szürke zóna, a hagyományos és a hibrid hadviselés jelenkori kihívásaira"."
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
Egyébként ha már ruházkodtok:
9/2005. (III. 30.) HM rendelet a Magyar Honvédség Öltözködési Szabályzatának kiadásáról
Frissítve: 2019. november 7. 16:37 Hatály: 2019.I.1. -
https://net.jogtar.hu/getpdf?docid=a0500009.hm&targetdate=&printTitle=

Közbeszerzési értesítőből

2019/S 216-531483

E hirdetmény feladásának időpontja:6.11.2019

Ajánlati/részvételi felhívás: Katonai egyenruha - „Köznapi és társasági ruházat beszerzése 2019”

„Köznapi és társasági ruházat beszerzése 2019”

1. részajánlati köt:
Köznapi sapka 460 db +10 %
Köznapi sapka sötétkék 180 db + 10 %
Tányérsapka sötétkék - szerelék nélkül 180 db + 10 %
Női kalap - fekete szerelék nélkül 360 db 10 %
Bocskai köznapi sapka - tbk. szerelve 50 db +10 %
Bocskai társasági sapka - tbk. szerelve 50 db +10 %
Tányérsapka sötétkék - tbk. szerelék nélkül 30 db + 10 %

2. részajánlati kör:
95 M köznapi ing rövidujjú – drapp 1.360 db +10 %
95 M köznapi ing rövidujjú – világoskék 640 db +10 %
95 M köznapi ing hosszúujjú – világoskék 640 db +10 %
Női köznapi ing rövidujjú - drapp 640 db +10 %
Női köznapi ing hosszúujjú drapp 270 db +10 %
Női köznapi ing rövidujjú – világoskék 270 db +10 %
Női köznapi ing hosszúujjú – világoskék 270 db +10 %
95 M társasági ing rövidujjú 900 db +10 %
95 M társasági ing hosszúujjú 1.800 db +10 %
Női társasági ing rövidujjú 900 db +10 %
Női társasági ing hosszúujjú 900 db +10 %

3. részajánlati kör:
93 M félcipő társasági barna 275 pár +10 %
93 M félcipő társasági fekete 910 pár +10 %

4. részajánlati kör:
Női cipő pömpsz barna 460 pár +10 %
Női cipő pömpsz fekete 720 pár +10 %
Női mokaszín barna 720 pár +10 %
Női mokaszín fekete 460 pár + 10 %

5. részajánlati kör:
95 M gyakorló pulóver zsebbel 640 db +10 %
95 M gyakorló pulóver zsebbel kék 260 db + 10 %

6. részajánlati kör:
Deréköv barna 2.700 db + 10 %
Deréköv fekete2.700 db + 10 %
Kardtartó csatlék fekete arany 180 db +10 %

7. részajánlati kör:
Köznapi paroli 1.400 pár +10 %
Hallgatói köznapi paroli 500 pár +10 %
Társasági paroli 1.390 pár + 10 %
Évfolyamjelző díszzubbonyra 500 pár +10 %

8. részajánlati kör:
Társasági vállzsinór – arany 1.900 db +10 %

9. részajánlati kör:
Szakmai sál 2.730 db +10 %

10. részajánlati kör:
3/4-es ballonkabát 450 db +10 %
Sötétkék 3/4-es ballonkabát 90 db +10 %
Méretes női ballonkabát 280 db +10 %
Méretes női ballonkabát – sötétkék 90 db +10 %
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
4 megy pancelos iskolaaaabaaa? Egy 328 harckocsit fentarto seregnel? Ez ugye vicc? Vagy legalabb egy szazadnyi kene oda de inkabb ketto hogy elegen betanuljanak mindent. 328 harckocsi, de hol a tartalek? Egy Nemetorszagot ennyi ved? A legyozni kivant Oroszorszagot meg vagy 15000 az M zaroltakkal egyutt?
Azt láttam, hogy 4 felújított 2A6 -> 2A7V ment 2014-ben a páncélos iskolába,1 meg a szerelők kiképzőközpontjába (...vier weitere sollen an das Ausbildungszentrum Panzertruppen sowie ein Fahrzeug an das Ausbildungszentrum Technik Landsysteme gehen.). A maradék 15-ről fogalmam sincs. Viszont az egyik zászlóaljuk a 7-ből Panzerlehr Battalion, amiből a "lehr" emlékeim szerint tanítást/tanulást jelent. Ott 44 Leo van már most is.