A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Az NMS 4x4-re reálisan mi telepíthető? A Hintenberger-féle SRAMS Mk II? Vagy mondjuk a Mistralok?

mind a kettőt rá lehetne fabrikálni mert mindkét rendszer elfér jóval gyengébb felépítményű hordozó platformon
Ha fizikailag el is bírná, a SRAMS-hoz nagyon át kellene alakítani a gépet. Elvileg van egy platós verziója , de annak nagyon kicsi a platója.
Nurol-DSEI-1.jpg

Ahhoz, hogy biztonsággal lehessen üzemeltetni, szerintem nagyobb tér szükséges. Akkor viszont 2 személyessé válik a jármű. Ez elvileg nem biztos, hogy gond, csak azt akartam érzékeltetni, hogy irtózatosan szét kellene vagdalni a szerkezetet. Probléma lehet továbbá, hogy a 120mm-es gránátok elég nagyok. :rolleyes:
Azokból is be kell tárazni jópárat. Ha levágják a kabin hátsó részét és körbe, valahová beletesznek egy tárolót a gránátoknak, akkor OK lehet.
A Mistralokat viszont simán fel lehet rájuk tenni, akár távirányított indítókkal, akár manuálissal.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár and hlln

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 143
73 703
113
Átolvastam. Részletesen rendezi a honvédelmi munkaügy helyzetét (a honvédelmi munkavédelem eddig is hatóság volt, most már ez egy zárt rendszer, amibe a civil munkavédelemnek nincs beleszólása. Ez lehet sajátos helyzetből adódó szükségszerűség, de lehet sajátosan magyar beleszarás forrása is a jövőben. Meglátjuk. A többi inkább csak különféle elmaradások és változások okozta aktualizálás és összefésülés.

A parlamentben azért ment a cirkusz rendesen...

https://honvedelem.hu/fooldal-kiemelesek/nemeth-szilard-cel-a-honvedelmi-kepessegek-novelese/
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 143
73 703
113
A versenyszférában ma inkább már a 10+% béremelés minden évben. Ha a Honvédség marad, az 5%-nál, akkor teljesen kiürül.

A múltkor, amikor mindenhol megírták hogy átlag 10%-kal emelkedtek a bérek, körbekérdeztem a multis ismerőseim között, hogy kinél mennyi volt. A mérnöki és műszaki területen dolgozók között 3-5% volt. Banki-pénzügyi területeken dolgozóknál volt ennél nagyobb. Döbbenet, hogy ott milyen pénzeket és jutalmakat osztanak.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113

Jó, de olyan dolgokon, amit eddig is tudtunk, miszerint a HM cégek jövője meg van pecsételve, a beszerzések központosításra kerülnek, stb. Tehát a minisztérium átkerül egy menedzser szerepbe. Látszik a vitán, hogy az ellenzék se talált semmit a törvényben, mert igazából nincs is benne semmi. Német Szilárd se tudott semmit mondani a törvénnyel kapcsolatban.

Abban viszont igazuk volt az ellenzékieknek, hogy nem tudjuk milyen összegeket költenek és mire. "a honvédelem az új stadion" akár igaz is lehet. Semmilyen társadalmi program nincs, összpárti együttműködésre törekvés -ami minimum lenne a honvédelem esetében- nincs, stb. Jó okkal tűnik a Z26 kívülről nézve egy egyre sötétebb ügyletnek.

Még azt sem tudjuk, hogy a fenében fog kinézni egy dandár! Erős a gyanúm, hogy még a török hadsereg transzparenciája is nagyobb.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 703
6 481
113
Egy lángvágó önmegsemmisítés céljából!
de gonosz vagy :D:D
Ezalatt a parlamentben...

"Honvédelmi kérdésekkel összefüggő törvénymódosító javaslatokról tárgyalt az Országgyűlés november 19-én, kedden. A törvénymódosító csomag 27 törvénymódosítást tartalmaz, kitér többi között az állami vagyonról szóló törvényre és a nemzetbiztonsági szolgálatokról szóló jogszabályra is."

Valaki, aki érti az ilyesmit, olvassa végig és értelmezze nekünk is...:rolleyes:
blogen leírt kb mindent, semmi extra nincs benne, tisztáznak pár dolgot
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
de gonosz vagy :D:D

blogen leírt kb mindent, semmi extra nincs benne, tisztáznak pár dolgot

Lehetett volna okosat kérdezni, miszerint a honvédelmi szerveknél hogy fogja a munkavédelmi hatósági jogkort ellátó ellenőrizni a saját felügyelőjét úgy, hogy még a munkavédelmi szabályokat is ez a felügyelő határozza meg! Értem én, hogy sajátos helyzet van a honvédségnél ilyen téren is, de ez azért érdekes lesz, pláne, hogy olyan oda nem illő elemek kerültek bele, mint az önkormányzati tűzoltóságok vagy éppen a miniszter tulajdonosi joga által érintett cégek, ahol semmi nem indokolta a minisztertől független civil hatóság kirekesztését!

Ugyancsak jó kérdés lett volna, hogy a honvédség állományából kikerülő nő, miért nem lesz kiképzett tartalékos, miért csak a férfiak! ;)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 703
6 481
113
Lehetett volna okosat kérdezni, miszerint a honvédelmi szerveknél hogy fogja a munkavédelmi hatósági jogkort ellátó ellenőrizni a saját felügyelőjét úgy, hogy még a munkavédelmi szabályokat is ez a felügyelő határozza meg! Értem én, hogy sajátos helyzet van a honvédségnél ilyen téren is, de ez azért érdekes lesz, pláne, hogy olyan oda nem illő elemek kerültek bele, mint az önkormányzati tűzoltóságok vagy éppen a miniszter tulajdonosi joga által érintett cégek, ahol semmi nem indokolta a minisztertől független civil hatóság kirekesztését!

Ugyancsak jó kérdés lett volna, hogy a honvédség állományából kikerülő nő, miért nem lesz kiképzett tartalékos, miért csak a férfiak! ;)
direkt nem szerettem volna belemenni ilyenekbe , főleg ami az utolsó mondatotad illeti mert csak felcseszem magam és a világon egyedülállónak tartom ezt a f@szságot
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Drága Istenem, döbbenet ez az ellenzék! Ezektől még azt is kinézném, hogy egy esetleges kormányváltás esetén , pl 22-ben, az addigi bejövő technikákat eladják semmiért, főleg a nehéz technikára értem. Mondjuk, egy-két dolgot nem értek, az esetleges török beszerzést 4x4- ek terén mi az a nagy titok? Az a pár darab Yalcin vagy NSM nem oszt, nem szoroz. Lement 2 választás, bejelentés semmi, az osztrák cégen kívül. Vagy nincs mit bejelenteni? O.V. -ral az USA-ban nagyon megvoltak elégedve, az állítólagos 2 milliárdos beszerzésekkel, 500 millió rakétákra költve. 180 rakétát vettünk, akkor a többi vajon mire mehetett el? C130-as? Nem tartom valószínűnek, helikoptereket még úgy sem, esetleg valami 8x8-as?? Bezzeg a cseh testvéreknél ez könnyebben megy, gondolom ott is kikérdik a katonák véleményét. Azért csodálkoztam, hogy ők a Puma helyett, nagyon az ASCOD felé kacsingatnak. Mondjuk ezt egy szlovákai magyar ismerősöm mondta, aki már Csehországban él, és az ottani hadseregben szolgál. Még egy dolog: ez a brazil elnök nem nagyon akar ideérni, szerintem még egy jó pár évig AN 26-ok fognak repkedni. A 8x8-hoz visszatérve, nekem erős a gyanúm, hogy a Boxer, Nexter és Stryker kerül ki. Persze, ez egy magánvélemény. Ha csak nem akarjuk rendezni a viszonyunkat Mikulásországgal , mert azért nem is tételről van szó.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 024
113
Drága Istenem, döbbenet ez az ellenzék! Ezektől még azt is kinézném, hogy egy esetleges kormányváltás esetén , pl 22-ben, az addigi bejövő technikákat eladják semmiért, főleg a nehéz technikára értem..
Te elolvastad, mit mondtak az ellenzékiek (nem tekintve Demetert és Vadnait)? Mert nagyon úgy tűnik nekem, hogy csak fröcsögsz csípőből.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 024
113
Speciel az ilyenekre gondolok, hogy a segítségedre legyek: "Végre megjött a kormány esze, és elkezd költeni a honvédségre – jelentette ki, hangsúlyozva: évtizedekre jelölik most ki a honvédség jövőjét. Épp ezért szégyennek nevezte, hogy sajtóhírekből kell megtudnia a honvédelmi bizottságnak a honvédségi eszközbeszerzéseket."
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
Drága Istenem, döbbenet ez az ellenzék! Ezektől még azt is kinézném, hogy egy esetleges kormányváltás esetén , pl 22-ben, az addigi bejövő technikákat eladják semmiért, főleg a nehéz technikára értem. Mondjuk, egy-két dolgot nem értek, az esetleges török beszerzést 4x4- ek terén mi az a nagy titok? Az a pár darab Yalcin vagy NSM nem oszt, nem szoroz. Lement 2 választás, bejelentés semmi, az osztrák cégen kívül. Vagy nincs mit bejelenteni? O.V. -ral az USA-ban nagyon megvoltak elégedve, az állítólagos 2 milliárdos beszerzésekkel, 500 millió rakétákra költve. 180 rakétát vettünk, akkor a többi vajon mire mehetett el? C130-as? Nem tartom valószínűnek, helikoptereket még úgy sem, esetleg valami 8x8-as?? Bezzeg a cseh testvéreknél ez könnyebben megy, gondolom ott is kikérdik a katonák véleményét. Azért csodálkoztam, hogy ők a Puma helyett, nagyon az ASCOD felé kacsingatnak. Mondjuk ezt egy szlovákai magyar ismerősöm mondta, aki már Csehországban él, és az ottani hadseregben szolgál. Még egy dolog: ez a brazil elnök nem nagyon akar ideérni, szerintem még egy jó pár évig AN 26-ok fognak repkedni. A 8x8-hoz visszatérve, nekem erős a gyanúm, hogy a Boxer, Nexter és Stryker kerül ki. Persze, ez egy magánvélemény. Ha csak nem akarjuk rendezni a viszonyunkat Mikulásországgal , mert azért nem is tételről van szó.
Szerintem hagyd ezeket a találgatásokat.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 434
113
Abban viszont igazuk volt az ellenzékieknek, hogy nem tudjuk milyen összegeket költenek és mire. "a honvédelem az új stadion" akár igaz is lehet. Semmilyen társadalmi program nincs, összpárti együttműködésre törekvés -ami minimum lenne a honvédelem esetében- nincs, stb. Jó okkal tűnik a Z26 kívülről nézve egy egyre sötétebb ügyletnek.
.
Összpárti együttműködés nehézkes, ha az ellenzéki felszólalók között van 1 hölgy, aki sanszosan egy külföldi államnak dolgozik, illetve van még 1, aki lehet az új eszközöket is odaajándékozná 2 politikai piros pontért vkinek.