A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Egy marginális észrevétel: Benkő ugyebár vezérezredes rendfokozattal "szerelt le" és lett miniszter, utódja ugyebár Korom lett, aki maradt altábornagy, így tulajdonképpen kihaltak a vezérezredesek a honvédségen belül? Korom Ferencet miért nem léptették elő?
Nem szerelt le.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Benkő miniszter úr nem szerelt le, hanem állami vezetői tisztségre került kinevezésre. A vezérezredesek nem szoktak kihalni, pusztán az altábornagyoknak egy ideig várni kell a következő rendfokozatba történő kinevezésükre. Az említet személy altábornaggyá lett kinevezve. További előléptetése a miniszterelnökön, illetve a köztársasági elnökön múlik. Remélem ez érthető volt.

Én nem ugyan ezt írtam?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Pedig nagyon úgy tűnik:
Benkő Tibor válaszában jelezte: a honvédség feletti civil kontrollt a kormány és az Országgyűlés gyakorolja, ő csupán egy tagja lesz a kormánynak, és abban a pillanatban, ahogy a bizottságok támogatják a kinevezését, kéri a felmentését a szolgálat alól, leszerel, és így már mint civil ül majd be a minisztériumba.
Forrás
Nekem ez derengett korábbról, de azért keresni kellett.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Muszáj a szarban kukoricát keresni ?
Részedről lehet. Én csak egy véleményt fogalmaztam meg, amivel neked nem kötelező egyetértened. Ez a topik arról szól, hogy minél konkrétebb ismereteket osszunk meg. Ez az én véleményem, de ha te a szarban kívánsz turkálni, az a te dolgod, de nem az enyém.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
Technikailag mindkettőnek, mivel ha egy dandártábornokot kineveznek vezérőrnaggyá az rendfokozatban való előrelépés, illetve emiatt előléptetés. De ez az egész fejtegetés kissé a csomót a kákán jellegű.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
Egy tisztet is, mikor debütál és esküszik. Az a neve, hogy első tiszti kinevezés. Csak a tábornokot közjogi méltóság nevezi ki. A Köztársasági Elnök.
Amúgy jó lesz az első tiszti beosztásba helyezésnek is, de mindjárt megkeresem az oklevelem meg a személyügyi parancsomat neked.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
A magyar Idők című újság abszolút nem kompetens ilyen kérdésekben.
A jelenlegi jogszabályok szerint Benkő úr nyugállományba vonulhatott volna, vagy szünetelteti a hivatásos jogviszonyáz, míg állami vezetői beosztást lát el. Leszerelésről csak a hozzá nem értő sajtó irkafirkál. Ezt a topikaot valószínüleg elég sok hivatásos katona olvassa, ők tisztában vannak azzal, amit én írtam. Aki nem hiszi, járjon utánna.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Technikailag mindkettőnek, mivel ha egy dandártábornokot kineveznek vezérőrnaggyá az rendfokozatban való előrelépés, illetve emiatt előléptetés. De ez az egész fejtegetés kissé a csomót a kákán jellegű.
Nem az előrelépésről volt szó, hanem az előléptetésről. A honvédségnél nincs olyan fogalom, hogy előrelépés, ha van, akkor cáfolj meg, de én itt elengedem, mert kezd parttalanná válni. Akik rendszerben vannak, értik, akik pedig nem, azok ne vigyék félre a dolgokat.