A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 703
6 480
113
Hát sajnos tényleg van baj, csak sajnos ez az igazság. Egyáltalán nem akarok lavinát elindítani, vedd úgy, hogy hangosan gondolkodtam. Tudod én még a békeidőkben is harci feladatot láttam el. Bocsánat, ha egy kicsit régimódi vagyok, meg persze egy kicsit türelmetlen, mert végre elkezdődött valami, remélem így is marad.
nem vagy régimódi csak más terekben mozogtál , megesik , arra értettem hogy ne találgassunk úgy hogy hivatalosan elég kevés infó van kint és még azokból se lehet még csak találgatásra sem leszűrni se a Strykert de főleg nem a Nextert , lehet találgatni nincs ezzel baj ez a topik lényege csak picit logikusabban álljunk hozzá mert páran itt ha tovább gondolnak ebből pár dolgot akkor olyan szépségek születhetnek mint a kefír ötlet... és akkor megint 4 napig nem lehet olvasni a fórumot mert hülyeség hülyeség hátán és kitépem a maradék hajamat is (és már rohadt kevés van szóval kérlek ne), mikulás bácsi meg már nem fog jönni
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
nem vagy régimódi csak más terekben mozogtál , megesik , arra értettem hogy ne találgassunk úgy hogy hivatalosan elég kevés infó van kint és még azokból se lehet még csak találgatásra sem leszűrni se a Strykert de főleg nem a Nextert , lehet találgatni nincs ezzel baj ez a topik lényege csak picit logikusabban álljunk hozzá mert páran itt ha tovább gondolnak ebből pár dolgot akkor olyan szépségek születhetnek mint a kefír ötlet... és akkor megint 4 napig nem lehet olvasni a fórumot mert hülyeség hülyeség hátán és kitépem a maradék hajamat is (és már rohadt kevés van szóval kérlek ne), mikulás bácsi meg már nem fog jönni


Oké, meggyőztél. Megpróbálok türelmesebb lenni, és várjuk a Mikulás bácsit meg a karácsony előtti bejelentéseket, remélem,azért lesznek. Én mindennek tudnék örülni, pöpec egyéni felszerelések, persze mindenből a legjobbat. Bocsi, egy kis politika: ünnep előtti bejelentések, nem lesznek olyan feltűnőek egyes jó embereknek, mert már mindenki az ünnepekre készül. Én személy szerint ennek a két megérkezett mókusnak is úgy tudtam örülni, mint egy gyerek. Részemről le vannak zárva a találgatások, reméljük a legjobbakat.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Ez a honlap agyon szokta fikázni a keleti fegyverrendszereket, és itt is egy nem konkrétan megnevezett karbantartási hibára hivatkozik, meg hogy algériának nem kellett mert teszt közben kettő lezuhant. Én azért nem lettem meggyőzve hogy ár/érték arányban pláne drónban gyenge kína...
Kinai fegyver? Hogy? Nem kell ide kinai fegyver! Akkor mar johetne kinai tank, karabely, sisak meg meg egyeb innen onnan összelopkodott szar.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 703
6 480
113
Az hogy nekünk nincs belőle elég! Semmi más!
Isten ments...néhány kivétellel nem szabad eröltetni
Kinai fegyver? Hogy? Nem kell ide kinai fegyver! Akkor mar johetne kinai tank, karabely, sisak meg meg egyeb innen onnan összelopkodott szar.
na ja , az kéne még :D
Ez francia fegyver? Mert ha igen akkor soha.
a ceasar pl pont egy ilyen , azzal nincs annyira gáz , én másra gondolnék
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 400
113
Hogy mik vannak!?!? :eek:

Múltkor egy picit körbelovagoltam itt a szerb vonalat, különös tekintettel az ALAS ATGM család tagjaira.
Erre most egy cseh hirdetésen keresztül eljutottam a szlovák MSM Group honlapjára.
Na mi csapott pofán a honlap kezdőoldalán? Egy ALAS rakéta.
Csakhogy ez már nem erre a névre hallgatott, hanem ravasz szlovák kupec átnevezte a sokkal hangzatosabb HORNET Antitank missile systemre.
DE olyannyira, hogy gyártottak hozzá youtube-os videót is (most mindenkit megkímélnék a rendes beillesztéstől :rolleyes:). Persze a videó 1:31-es hosszából legalább 40s a mindenféle főcím, majd megcsodálhatunk a fennmaradó részben kb. 4 különböző ország különböző rakétáinak tesztkilövését.
Csinált hozzá "rendes" honlapot !
Ilyen van? És ez ebből megél? :p:D
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
Isten ments...néhány kivétellel
Ceasar, Mistral, Aster15/30, Rafale és hozzá fegyverzet, H225M, stb stb mind mind jó cuccok. Aki ezeket köpködi az hülye. Szerintem ők amúgy még a Tigre HAP/HAD al is sokkal jobban jártak mint a németek a saját variánssal. Franciaországot lehet útálni, de jelenleg az EU legerősebb haderje.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Szerintem ők amúgy még a Tigre HAP/HAD al is sokkal jobban jártak mint a németek a saját variánssal.
Mondjuk ez nem igazán értem….miért?
Miért jobb a Francia HAD mint a Német UHT?

Szerintem általában a Tiger - minden változata - egy kiforratlan, nehezen és drágán üzemeltethető szerkezet.
Viszont a Német UHT változat - amit stand-off távolságból való tankvadászatra optimalizáltak - akár még near-peer környezetben is jó lehetne abban a szerepben amire kitalálták.
A Francia HAD-nak van ugyan egy 30 mm-es g.ágyúja, viszont az legfeljebb buckalakók ellen lehet hasznos. Egy kicsit is fejlett ellenség ellen a Francia Tiger soha nem fog olyan közel kerülni az ellenséghez hogy a gépágyúját használhassa (ha meg megpróbálja villámgyorsan lelövik…)
 
  • Tetszik
Reactions: papi

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 703
6 480
113
Ceasar, Mistral, Aster15/30, Rafale és hozzá fegyverzet, H225M, stb stb mind mind jó cuccok. Aki ezeket köpködi az hülye. Szerintem ők amúgy még a Tigre HAP/HAD al is sokkal jobban jártak mint a németek a saját variánssal. Franciaországot lehet útálni, de jelenleg az EU legerősebb haderje.
Ceasar , Aster15/30 , H225M (bár az félig német) jó cuccok , Mistral már szájhúzva de legyen...
Tigret meg szop.... akarom mondani nem villognék vele , nem véletlen nem lett nagy siker... főleg nem a francia HAP , csak akkor fogadnám el (akkor is a német verziót) ha ingyen adnák
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
Mondjuk ez nem igazán értem….miért?
Miért jobb a Francia HAD mint a Német UHT?

Szerintem általában a Tiger - minden változata - egy kiforratlan, nehezen és drágán üzemeltethető szerkezet.
Viszont a Német UHT változat - amit stand-off távolságból való tankvadászatra optimalizáltak - akár még near-peer környezetben is jó lehetne abban a szerepben amire kitalálták.
A Francia HAD-nak van ugyan egy 30 mm-es g.ágyúja, viszont az legfeljebb buckalakók ellen lehet hasznos. Egy kicsit is fejlett ellenség ellen a Francia Tiger soha nem fog olyan közel kerülni az ellenséghez hogy a gépágyúját használhassa (ha meg megpróbálja villámgyorsan lelövik…)
Leginkább azért, mert ők a németekkel ellentétben nem rohasztották le szarrágásból a saját flottájuk, és jó fegyvereket integráltak hozzá.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Leginkább azért, mert ők a németekkel ellentétben nem rohasztották le szarrágásból a saját flottájuk, és jó fegyvereket integráltak hozzá.
Ez érdekes vélemény mert a Franciáknál a Tigerek bevethetőségi aránya 25% körül mozog (2017-es adat)
Ezért is indult az Mk3 program - ki akarják javítani a konstrukciós problémákat és egy strababíró helikopter akarnak.
Fegyverek terén a Német PARS 3 LR (TRIGAT LR) legalább olyan fejlett Fire & Forget rakéta mint a Spike. Talán a Spike legújabb 2-es sorozata már egy fokkal jobb..
Mindenesetre a Francia gépekhez rendszeresített Hellfire-hez képest a Német rakéta egy FF fegyver ami komoly előny lehet ha indítás után gyorsan pucolni kell.
...H225M (bár az félig német) jó cuccok
A H225M legfeljebb alkatrész beszállító szinten Német, de 90%-ban Francia-Indonéz koprodukció
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus
R

rejsz felügyelő

Guest
Ez francia fegyver? Mert ha igen akkor soha.
Műszaki tartalom nélküli sztereotíp benyögés. Azt azért megkockáztatom hogy egy másik nemzet akármilyen gyártmányát élből űrtechnikának veszed. ;)

Caesar(a lövege amúgy létezik vontatott verzióban is), MMP rakéta, légi és földi indítású MICA, 40mm-es CTA torony, akármilyen termokamera, radar és fedélzeti elektronika, műszaki harcjarművek, Mistral rendszer, mesterlövész puskák, VBL páncélozott terepjáró, kisebb UGV-k. Hirtelen ennyi jut eszembe ami bőven megüti a szintet és esetleg még nekünk is jól jönne. A repülő ketyeréket majd más megemlíti.
Fegyverek terén a Német PARS 3 LR (TRIGAT LR) legalább olyan fejlett Fire & Forget rakéta mint a Spike.
Erről hallottál? Mennyi az igazságtartalma?
https://www.defense-aerospace.com/articles-view/release/3/206002/german-court-of-auditors-faults-€420m-bundeswehr-missile-purchase.html
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Műszaki tartalom nélküli sztereotíp benyögés. Azt azért megkockáztatom hogy egy másik nemzet akármilyen gyártmányát élből űrtechnikának veszed. ;)

Caesar(a lövege amúgy létezik vontatott verzióban is), MMP rakéta, légi és földi indítású MICA, 40mm-es CTA torony, akármilyen termokamera, radar és fedélzeti elektronika, műszaki harcjarművek, Mistral rendszer, mesterlövész puskák, VBL páncélozott terepjáró, kisebb UGV-k. Hirtelen ennyi jut eszembe ami bőven megüti a szintet és esetleg még nekünk is jól jönne. A repülő ketyeréket majd más megemlíti.

Erről hallottál? Mennyi az igazságtartalma?
https://www.defense-aerospace.com/articles-view/release/3/206002/german-court-of-auditors-faults-€420m-bundeswehr-missile-purchase.html
Lehetséges. A franciák egyebkent is nagy barataink a jelenben, mint ahogy a múltban is voltak. Vasaroljunk tőlük. Bocs, igen ki nem allhatom a franciákat.