A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 991
113
Csakhogy ez a rendszer annyira bürokratikus és bonyolult, hogy nem ilyen egyszerű megoldani a problémát. Ezzel sajnos, pont, hogy konzerválják a problémákat, a vízfej így megmenekülhet. Pont, hogy az ő bérükből kellene megemelni a végrehajtókét és mindjárt nem alul lennének a lyukak. De ezt nem akarják bevállalni...
Tehát nem az alul lévő helyeket kellene eltüntetni. De hát a mocsár lecsapolásáról nem a békákat kellene megkérdezni....
Hát emelni kéne az összes fizetést, mivel teljesen összecsúszott az illetményrendszer. kb nincsenek különbségek egykét esetben amikor meg baromira kéne.

Jelenleg a kezdő őrmester (acélkocka) 1 év képzés után, meg kap (már a képzés alatt) 18X nettót. A hadnagy 205-öt.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
A minisztériumban, háttérintézményeknél, csapatoknál dolgozó, a katonai feladatok ellátása szempontjából szükségtelenül állományban lévőket fogják civiliesíteni, ha jól sejtem. Erről már voltak pletykák.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 991
113
A minisztériumban, háttérintézményeknél, csapatoknál dolgozó, a katonai feladatok ellátása szempontjából szükségtelenül állományban lévőket fogják civiliesíteni, ha jól sejtem. Erről már voltak pletykák.
Konkrétan a honvédelmi alkalmazotti helyeket is csökkentették.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
A minisztériumban, háttérintézményeknél, csapatoknál dolgozó, a katonai feladatok ellátása szempontjából szükségtelenül állományban lévőket fogják civiliesíteni, ha jól sejtem. Erről már voltak pletykák.
Ez már megtörtént, 6-7000 közalkalmazott van....nem járható út....
A feladatrendszerből adódóan végrehajtó katonára van szükség a legnagyobb számban egy hadseregben. Főnök, sallang van elég, csak összezavarják egymást.....
Vissza kellene térni a hagyományos katonai szervezési elvekhez. Nincsenek csodák, a katonai szervezetek felépítése, minden ellentétes híresztelés ellenére szigorú alapelvek szerint meghatározott, hasonló feladatokra hasonló szervezetek vannak. Mi mindig kiakartuk találni a kanálban a mélyedést, mindig voltak okoksok, akik új, a világon egyedülálló szervezeti formákat találtak ki, mindegyik rendszeresen meg is bukott, csak hát mindig volt másik okos....
De így legalább mindig átmenetileg működésképtelenek lehetnek a katonai szervezetek......
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Ha elkezdenék emelni a legénység és az altisztek fizetését, egyből jönnének befelé, illetve tovább maradnának. Ez ilyen egyszerű. Így viszont az 5000 tiszti hely pont jó arra, hogy a léhűtők megússzák az átalakítást.... És a béremelésnél ők is tartják a markuk..... Ami megint az alul lévők bérrendezésétől von el forrásokat. Majd azt mondják nekik januárban "értsék meg, mi mindent megtetteünk, sajnos ennyit lehetett most adni....." Semmi sem változik, minden marad a régiben.
Minek 5000 tiszt 7000 legénységhez? (kb. ennyi lehet most).

Ha jön az ellenség akkor az ezredes fogja a kispuskát.....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 793
113
Ez szerintem kurva nagy gáz!
Teljesen ellentétes lépés azzal, mint ami a kitűzött célok irányába mutatna. Ráadásul elképzelésem sincs, mit nyernek ezzel, hisz a béreken semmit sem spórolnak, viszont irgalmatlanul megnehezítik a feltöltést és a szervezetfejlesztést.
Nagyon szomorú....
???
És ez mennyire van összhangban a Z2026-tal, meg azzal hogy "k.eu. meghatározó katonai ereje leszünk"?
Az meg mindennek a teteje, hogy az amúgy is torz állományarányokat tovább rontja. A tiszti beosztások száma 24 %-kal csökken, a legénységi beosztások száma 32 %-kal!
Mi a fene van? Miért jó ez? Most vállaltak be plusz létszámokat a misszióknál, ki akarják csinálni a még bent lévőket?
Mielőtt hulyére nyomjuk a pánikgombot érdemes figyelmesen okvasni.
Az új határozat nem nyúl hozzá a haderő összlétszámához. Ugyanúgy a tavalyi 8.000el emelt létszámot határozza meg. 29.000ről, 37.500ra lesz emelve a hadsereg létszáma. Most kb. 26.500 fő. Azt szabályozták le, hogy 2021ig, hogyan lesz feltöltve a keret. Durván 3.500-al akarják addig növelni a létszámot.
A beosztásokat is leszabályozták. Mit milyen ütemben töltenek fel. Sztem a lényeg, hogy a tavaly két és félszeresére emelt altisztjelölti és majdnem duplájára emelt tisztjelölti kerethez nem nyúltak. Ez adja az utánpótlást.
A tiszti és legénységi arányok 2018 év elejéhez képest nézve a tisztek aránya csökken. Ha a 37.000es letszámhoz megadott arányokhoz képest nézed romlik, de azok fiktív számok nincsenek mögötte emberek, így a nem "spórolnak a béreken".
Sztem úgy lenne érdekes a táblázat, ha 2018 eleji keretszámokat, 2018 év közbeni 37.500as letszámra meghatározott beosztási számokat, a 2021ig meghatározott szamokat és a jelenlegi számokat együtt nézed.
Pl.
tisztek 5690(2018), 5000(2021), 6000(2026)
Altiszt 8845(2018), 9000(2021),10200(2026)
Legénység 7895, 8900, 13200
Tisztjelölti 500, 800, 800
Altisztjelölti 100, 250, 250
honvedelmi alkalmazott 5900(2021), 6600(2026)

Így teljesen más a leányzó fekvése és latszik, hogy nem a tiszti keretet duzzasztják, hanem a legénységit.
Sztem annyi van, hogy marad a 37.500as cél, de a feltöltési arányt meghatározták 2021ig.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Mielőtt hulyére nyomjuk a pánikgombot érdemes figyelmesen okvasni.
Az új határozat nem nyúl hozzá a haderő összlétszámához. Ugyanúgy a tavalyi 8.000el emelt létszámot határozza meg. 29.000ről, 37.500ra lesz emelve a hadsereg létszáma. Most kb. 26.500 fő. Azt szabályozták le, hogy 2021ig, hogyan lesz feltöltve a keret. Durván 3.500-al akarják addig növelni a létszámot.
A beosztásokat is leszabályozták. Mit milyen ütemben töltenek fel. Sztem a lényeg, hogy a tavaly két és félszeresére emelt altisztjelölti és majdnem duplájára emelt tisztjelölti kerethez nem nyúltak. Ez adja az utánpótlást.
A tiszti és legénységi arányok 2018 év elejéhez képest nézve a tisztek aránya csökken. Ha a 37.000es letszámhoz megadott arányokhoz képest nézed romlik, de azok fiktív számok nincsenek mögötte emberek, így a nem "spórolnak a béreken".
Sztem úgy lenne érdekes a táblázat, ha 2018 eleji keretszámokat, 2018 év közbeni 37.500as letszámra meghatározott beosztási számokat, a 2021ig meghatározott szamokat és a jelenlegi számokat együtt nézed.
Pl.
tisztek 5690(2018), 5000(2021), 6000(2026)
Altiszt 8845(2018), 9000(2021),10200(2026)
Legénység 7895, 8900, 13200
Tisztjelölti 500, 800, 800
Altisztjelölti 100, 250, 250
honvedelmi alkalmazott 5900(2021), 6600(2026)

Így teljesen más a leányzó fekvése és latszik, hogy nem a tiszti keretet duzzasztják, hanem a legénységit.
Sztem annyi van, hogy marad a 37.500as cél, de a feltöltési arányt meghatározták 2021ig.

Van pár haverom, akik a kerítésen belül vannak. Az ő elmondásuk alapján sok helyen az állandó üres helyek a speciális tudást igénylő, polgári szférában jó megfizetett képesítést igényel, ugyanakkor nagyon sok helyen a burkolt létszám stopp miatt nem lehet feltölteni a helyeket, hiába lenne jelentkező. A bürokrácia és a vezetetlenség miatt a rendszer nem tudja ezt kezelni, így sok helyen meglenne az ember a beosztásra, de a hosszadalmas eljárások, meg a "mesterséges lassítás" miatt nem tudnak az MH rendszerébe kerülni. Amúgy is nagyon nehéz a humánerőforrás gazdálkodás a rengeteg szabályzó, korlátozás miatt, ezért sokszor más helyre vesznek fel embereket, csakhogy a rendszeren belül legyenek, aztán majd átmozgatják, ha lehet.
Ha eltűnnek a szabad helyek, még nehezebb lesz ez a játék, tovább nehezítve a feltöltést!
Volt olyan játékotok gyerekkorban, amiben egy üres négyzetet kellet tologatni, ahhoz hogy valamit kirakjál? Na valami ilyesmi zajlik most a személyügyi munka területen.
Ezzel a döntéssel tovább csökkentik a lukak számát, tovább korlátozva a parancsnokok és a személyügyesek lehetőségeit.
Egy hatása van ezeknek az intézkedéseknek:
Lassul a beáramlás! És valóban lesz bérmegtakarítás.....a be nem jött katonák bére megmarad. De ez nagyon aljas dolog azoktól akik ezt kitalálták.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and krisss
T

Törölt tag 1586

Guest
Mielőtt hulyére nyomjuk a pánikgombot érdemes figyelmesen okvasni.
Az új határozat nem nyúl hozzá a haderő összlétszámához. Ugyanúgy a tavalyi 8.000el emelt létszámot határozza meg. 29.000ről, 37.500ra lesz emelve a hadsereg létszáma. Most kb. 26.500 fő. Azt szabályozták le, hogy 2021ig, hogyan lesz feltöltve a keret.
Próbállak követni, de nem igazán értem mire gondolsz...??
Mi értelme az irànyadó OGY határozathoz képest alacsonyabb feltöltési létszàmot rögzíteni egy korm.határozatban??
Ha a 37 ezres létszám elérése a cél akkor az ilyen 21-ig szóló alacsonyabb keret meghatározàsnak mi értelme van?

Én nem tudok másra gondolni mint hogy durva recesszióra számítanak ès a kormány elkezdett visszvágni a költségekből ott ahol csak lehet.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Mielőtt hulyére nyomjuk a pánikgombot érdemes figyelmesen okvasni.
Az új határozat nem nyúl hozzá a haderő összlétszámához. Ugyanúgy a tavalyi 8.000el emelt létszámot határozza meg. 29.000ről, 37.500ra lesz emelve a hadsereg létszáma. Most kb. 26.500 fő. Azt szabályozták le, hogy 2021ig, hogyan lesz feltöltve a keret. Durván 3.500-al akarják addig növelni a létszámot.
A beosztásokat is leszabályozták. Mit milyen ütemben töltenek fel. Sztem a lényeg, hogy a tavaly két és félszeresére emelt altisztjelölti és majdnem duplájára emelt tisztjelölti kerethez nem nyúltak. Ez adja az utánpótlást.
A tiszti és legénységi arányok 2018 év elejéhez képest nézve a tisztek aránya csökken. Ha a 37.000es letszámhoz megadott arányokhoz képest nézed romlik, de azok fiktív számok nincsenek mögötte emberek, így a nem "spórolnak a béreken".
Sztem úgy lenne érdekes a táblázat, ha 2018 eleji keretszámokat, 2018 év közbeni 37.500as letszámra meghatározott beosztási számokat, a 2021ig meghatározott szamokat és a jelenlegi számokat együtt nézed.
Pl.
tisztek 5690(2018), 5000(2021), 6000(2026)
Altiszt 8845(2018), 9000(2021),10200(2026)
Legénység 7895, 8900, 13200
Tisztjelölti 500, 800, 800
Altisztjelölti 100, 250, 250
honvedelmi alkalmazott 5900(2021), 6600(2026)

Így teljesen más a leányzó fekvése és latszik, hogy nem a tiszti keretet duzzasztják, hanem a legénységit.
Sztem annyi van, hogy marad a 37.500as cél, de a feltöltési arányt meghatározták 2021ig.
Sziasztok..szerintem ez egy nagy humbuk..
Tök mindegy hogy mennyi a létszám A harcoló emberek száma számít..És az kurva kevés.
erre lenne a tarcsi rendszer.
Ha most pl ma gond lenne mire mész a 2000 tiszttel? Kinek parancsol? Az azonnali hadrafogható effektive létszám számít. ebből mennyi van? 5000?
1 órán belül 8 órán belül 24 órán belül mennyi ember lenne?
Mondjuk holnap valami bolond román gondol egyet és beküld temesvárról ide 100 t55-öst..ki állítja meg? hol, hogyan..ez a kérdés..a többi egy nagy szellemi faszverés..
Tartok róla senki...pl..területvédelmisek értesítése..kb fél óra..felszerelés..1-2 óra..elfoglalni a helyét 1-2 óra..ha működik minden akkor 5 óra..már régen pesten vannak...
 
T

Törölt tag 467

Guest
Sziasztok..szerintem ez egy nagy humbuk..
Tök mindegy hogy mennyi a létszám A harcoló emberek száma számít..És az kurva kevés.
erre lenne a tarcsi rendszer.
Ha most pl ma gond lenne mire mész a 2000 tiszttel? Kinek parancsol? Az azonnali hadrafogható effektive létszám számít. ebből mennyi van? 5000?
1 órán belül 8 órán belül 24 órán belül mennyi ember lenne?
Mondjuk holnap valami bolond román gondol egyet és beküld temesvárról ide 100 t55-öst..ki állítja meg? hol, hogyan..ez a kérdés..a többi egy nagy szellemi faszverés..
Tartok róla senki...pl..területvédelmisek értesítése..kb fél óra..felszerelés..1-2 óra..elfoglalni a helyét 1-2 óra..ha működik minden akkor 5 óra..már régen pesten vannak...
Viszont a T55-ösök beröffentése, a személyzet összetrombitálása, a logisztikai lánc kiépítése, a szükséges források allokálása az csettintésre megy, hm?
Srácok engedjétek már el. Ezek a kijelölt létszámok is messze magasabbak, mint ami most rendelkezésre áll ténylegesen. Ne akarjatok már belemagyarázni mindent a recessziótól kezdve a programtörlésen át a mindent. Az az ember, akit itt ízlés szerint Vajdának, meg MIniszerelnöknek neveznek (és akiről azért azt kijelenthetjük, hogy rohadtul eldönti, hogy mi lesz) mondta, hogy 26-ra képes lesz regionális konfliktusban megvédeni magát az ország.
Na, most engedjük meg, hogy minden tiszteletem ellenére az említett személy nem egy katonai stratéga géniusz, ezért nem biztos, hogy pontosan tudja, hogy ehhez mi kell, de a szándéka megvan. És most az ő szándéka a legfontosabb.
I've spoken.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Sziasztok..szerintem ez egy nagy humbuk..
Tök mindegy hogy mennyi a létszám A harcoló emberek száma számít..És az kurva kevés.
erre lenne a tarcsi rendszer.
Ha most pl ma gond lenne mire mész a 2000 tiszttel? Kinek parancsol? Az azonnali hadrafogható effektive létszám számít. ebből mennyi van? 5000?
1 órán belül 8 órán belül 24 órán belül mennyi ember lenne?
Mondjuk holnap valami bolond román gondol egyet és beküld temesvárról ide 100 t55-öst..ki állítja meg? hol, hogyan..ez a kérdés..a többi egy nagy szellemi faszverés..
Tartok róla senki...pl..területvédelmisek értesítése..kb fél óra..felszerelés..1-2 óra..elfoglalni a helyét 1-2 óra..ha működik minden akkor 5 óra..már régen pesten vannak...
A magyar hadsereg olyan mint a magyar foci. tul sokan élnek belőle, játékos meg alig van....
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Viszont a T55-ösök beröffentése, a személyzet összetrombitálása, a logisztikai lánc kiépítése, a szükséges források allokálása az csettintésre megy, hm?
Srácok engedjétek már el. Ezek a kijelölt létszámok is messze magasabbak, mint ami most rendelkezésre áll ténylegesen. Ne akarjatok már belemagyarázni mindent a recessziótól kezdve a programtörlésen át a mindent. Az az ember, akit itt ízlés szerint Vajdának, meg MIniszerelnöknek neveznek (és akiről azért azt kijelenthetjük, hogy rohadtul eldönti, hogy mi lesz) mondta, hogy 26-ra képes lesz regionális konfliktusban megvédeni magát az ország.
Na, most engedjük meg, hogy minden tiszteletem ellenére az említett személy nem egy katonai stratéga géniusz, ezért nem biztos, hogy pontosan tudja, hogy ehhez mi kell, de a szándéka megvan. És most az ő szándéka a legfontosabb.
I've spoken.
félreértettél..nem a szándékkal van baj. sőt kicsit visszamegyek az időben kb 2 hónapja irtam ide , hogy ha elkezdik a románok legyilkolni a székelyket mit csinálsz? te nem gyilkolhatsz cserébe mert nincs kit..meg kell védened őket. mivel? hogyan? és a románoknál ez benne van a pakliban..barmikor..szerintem csak az oroszoktól fosnak és azéert nem jönnek nekünk akár holnap mert fosnak...
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
félreértettél..nem a szándékkal van baj. sőt kicsit visszamegyek az időben kb 2 hónapja irtam ide , hogy ha elkezdik a románok legyilkolni a székelyket mit csinálsz? te nem gyilkolhatsz cserébe mert nincs kit..meg kell védened őket. mivel? hogyan? és a románoknál ez benne van a pakliban..barmikor..szerintem csak az oroszoktól fosnak és azéert nem jönnek nekünk akár holnap mert fosnak...
én is azt mondom hogy nem tudnának észrevétlenül jönni..a kérdés hogy hol lenne az első fal...
 
T

Törölt tag 467

Guest
én is azt mondom hogy nem tudnának észrevétlenül jönni..a kérdés hogy hol lenne az első fal...
Értem, amit mondasz. Csak azt mondtam, hogy nekik pont ugyanaz a bajuk, mint nekünk. Emberben, gépben mindenben. A különbség annyi, így lerongyolódva is lényegesen többen vannak.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
én is azt mondom hogy nem tudnának észrevétlenül jönni..a kérdés hogy hol lenne az első fal...
Bocsánat mindenkitől..lehet én hoztam fel...mea culpa..Csak kiborit az a dolog hogy állandóan arról megy a duma hogy a magyar hadsereg igy meg ugy. aztan azt latom hogy a 28 vagy 32 ezer emből gyakorlatilag a fegyvert fogo az 4-5000 ember. a többi meg feszit mint tiszt meg kutat meg bassza az asszonyt napközben...a csórók meg akik kenik a kereket alig vannak. Mi a rossebbnek ennyi tiszt? meg intézet? meg minden más? meg zenekar???????????
ne haragudjatok....elszakadt a cérna..bocsi..visszafogom magam.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Bocsánat mindenkitől..lehet én hoztam fel...mea culpa..Csak kiborit az a dolog hogy állandóan arról megy a duma hogy a magyar hadsereg igy meg ugy. aztan azt latom hogy a 28 vagy 32 ezer emből gyakorlatilag a fegyvert fogo az 4-5000 ember. a többi meg feszit mint tiszt meg kutat meg bassza az asszonyt napközben...a csórók meg akik kenik a kereket alig vannak. Mi a rossebbnek ennyi tiszt? meg intézet? meg minden más? meg zenekar???????????
ne haragudjatok....elszakadt a cérna..bocsi..visszafogom magam.
Annyi választ még engedjetek meg hogy a román horda az olyan mint a sárkány. Ha a fejét levágod azonnal meghal.A román katona azonnal megadja magát ha nincs felettese..erre nevelték.ugyhogy ha gond van csak 1 jó lövés...
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Viszont a T55-ösök beröffentése, a személyzet összetrombitálása, a logisztikai lánc kiépítése, a szükséges források allokálása az csettintésre megy, hm?
Srácok engedjétek már el. Ezek a kijelölt létszámok is messze magasabbak, mint ami most rendelkezésre áll ténylegesen. Ne akarjatok már belemagyarázni mindent a recessziótól kezdve a programtörlésen át a mindent. Az az ember, akit itt ízlés szerint Vajdának, meg MIniszerelnöknek neveznek (és akiről azért azt kijelenthetjük, hogy rohadtul eldönti, hogy mi lesz) mondta, hogy 26-ra képes lesz regionális konfliktusban megvédeni magát az ország.
Na, most engedjük meg, hogy minden tiszteletem ellenére az említett személy nem egy katonai stratéga géniusz, ezért nem biztos, hogy pontosan tudja, hogy ehhez mi kell, de a szándéka megvan. És most az ő szándéka a legfontosabb.
I've spoken.

Ezzel most nagyot lépünk hátra, ez a baj. A szervezetfejlesztés egy jól megtervezett, szervezett, menedzselt, de mindenekelőtt hosszú folyamat.
Ha 26-ra kell a 38 000 fős működő (felkészített, összekovácsolt és felszerelt!) haderő akkor a mostani 15-18 ezres haderőből nagyon-nagyon gyorsan kellene egy lineáris vonalat rajzoló emelkedést produkálni.
Az nem fog menni, hogy majd a végén gyorsan emelünk fizut, aztán jó sok paraszt bejön a kapukon, beülnek a Leókba és már indulhatnak is a kerítésnek...:eek:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 991
113
Bocsánat mindenkitől..lehet én hoztam fel...mea culpa..Csak kiborit az a dolog hogy állandóan arról megy a duma hogy a magyar hadsereg igy meg ugy. aztan azt latom hogy a 28 vagy 32 ezer emből gyakorlatilag a fegyvert fogo az 4-5000 ember. a többi meg feszit mint tiszt meg kutat meg bassza az asszonyt napközben...a csórók meg akik kenik a kereket alig vannak. Mi a rossebbnek ennyi tiszt? meg intézet? meg minden más? meg zenekar???????????
ne haragudjatok....elszakadt a cérna..bocsi..visszafogom magam.
te hol álmodtál 28 ezer embert?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 991
113
Ezzel most nagyot lépünk hátra, ez a baj. A szervezetfejlesztés egy jól megtervezett, szervezett, menedzselt, de mindenekelőtt hosszú folyamat.
Ha 26-ra kell a 38 000 fős működő (felkészített, összekovácsolt és felszerelt!) haderő akkor a mostani 15-18 ezres haderőből nagyon-nagyon gyorsan kellene egy lineáris vonalat rajzoló emelkedést produkálni.
Az nem fog menni, hogy majd a végén gyorsan emelünk fizut, aztán jó sok paraszt bejön a kapukon, beülnek a Leókba és már indulhatnak is a kerítésnek...:eek:
hát 4%-os GDP ráfordítással meg lehet oldani, azon kívül ezek a keretlétszámok addigra nem lesznek feltöltve.