Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Hirtelen nem tudom hová rakni, picit régi hír, de én csak most futottam bele
https://phys.org/news/2010-12-air-playstation-3s-supercomputer.html
Valami furcsa, hogy az eset után 9 évvel lett ebből megint hír és terjed fénysebességgel.
Ha jól emlékszem egyszerűen arról volt szó, hogy a számítási teljesítményhez képest alul árazott minden konzol, mert a játékon jön be a pénz. Tehát arról van szó, hogy önmagában nem erős gépet fajlagosan olcsón lehet venni, ami kvázi veszteség a gyártónak. Na, hát ezek után le is tiltották hardveresen ezt a használatot, ha jól emlékszem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 844
113
Valami furcsa, hogy az eset után 9 évvel lett ebből megint hír és terjed fénysebességgel.
Ha jól emlékszem egyszerűen arról volt szó, hogy a számítási teljesítményhez képest alul árazott minden konzol, mert a játékon jön be a pénz. Tehát arról van szó, hogy önmagában nem erős gépet fajlagosan olcsón lehet venni, ami kvázi veszteség a gyártónak. Na, hát ezek után le is tiltották hardveresen ezt a használatot, ha jól emlékszem.

Én inkább azt látom,hogy a világon mindenhol nagyon vastagon fog a ceruza abban az esetben ha állami(teljesen mind1,hogy hadsereg,bm vagy bámilyen állami szerv a lényeg az,hogy állambácsi fizet)pecsét van a megrendelésen.
 
M

molnibalage

Guest
Én inkább azt látom,hogy a világon mindenhol nagyon vastagon fog a ceruza abban az esetben ha állami(teljesen mind1,hogy hadsereg,bm vagy bámilyen állami szerv a lényeg az,hogy állambácsi fizet)pecsét van a megrendelésen.
Az is lehet. De ahogy mondtam, a konzolokat messze áron alul adják el. Egy kb. 500 dolláros konzolhoz 60-80 dolláros játékok vannak...
 
  • Tetszik
Reactions: Capslock27

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 844
113
Az is lehet. De ahogy mondtam, a konzolokat messze áron alul adják el. Egy kb. 500 dolláros konzolhoz 60-80 dolláros játékok vannak...

Fura piac az biztos.Szerintem drágábban nem tudnák adni a konzolt.Szerinted a most 500 Dolláros konzolt megvennék 1500 Dollárárt?
 
M

molnibalage

Guest
Bár ez szoftver de érdekes és szerintem dühítő ha ez így megvalósul

https://pcforum.hu/hirek/21956/hivatalos-jonnek-a-letilthatatlan-reklamok-a-windows-10-be

A reklámokkal nincs bajom, ha a szoftver ingyenes, de ezert fizetni kell és nem is keveset!
Röviden, a kurva édesanyjukat azt. Na ezért is használok win7 et amíg csak lehet.

3-4$ a windows 10 magánszemélyeknek.
Mi? Hol? Nézz mat ta mennyibe faj egy home version is...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and szuvorov

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Win 10 x64 Home OEM van az összes gépen, mennyiségi kedvezménnyel $3.48 volt, hátránya, hogy alaplaphoz köti magát első aktiváláskor, mással nem használható.

Facebook-on időnként kapok hirdetéseket ahol 6$-ért dobálják.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ezek a 3-6 USDs windowsok elég szürke zóna. Ezek általában volume licenseben vásárolt céges windowsok amit elvileg nem lehet továbbértékesíteni. Ha lebukás van az MS letilthatja a kulcsokat,
Vannak a 8000-15000 ft-os refurbished verziók ezek az EU-ban legálisak. Ezeket általában OEM gépekről szedik le, az MSsel kiüttetik és utána eladják.
Ez a két kategória elvileg 1x aktiválható bár a refurbishednél van esély, hogy másik gépre át lehet vinni ha megvan a matrica. Ha nincs akkor talán egy jó adag magyarázkodás után.

Boltból retail (tehát nem OEM) verzió az 35-45k+ Ebből a K az a microsoft jóKanyát jelenti. Ezért veszek és ebayról kulcsot. Úgy vagyok vele, ha 1 év múlva tiltják le még mindig olyan, mintha béreltem volna a wint 1 évre 2000 ftért. Az nekem megéri, hogy tuti nem hackelt torrentes fos.
Az eddigi 6 kulcsomból 1-et tiltottak le másfél év alatt. Szóval bőven megérte.

Ha az MStől lehetne évi 10-15 USDért bérelni megtenném. A vírusírtóért is fizetek 15K-t évente.
Az nagyon jól hangzik, hogy hát vegyem meg a retailt 40K ért és átvihetem majd másik gépre......van egy dell laptopom, tökéletes lenne, és van rá legális Vista....ja, hogy nem upgradelhető ráadásul ha vennék egy új wint rá nincs benne support a gépre, úgyhogy hibásan működik.Tehát kidobott pénz 5 éven belül, mert úgyis új Win jön.

És most még reklám is lesz benne. LOL
Remélem a hardveres adblocker majd megfogja ezt is. :)

A win7 supportja januártól megszűnik. Nézz utána hogy lehet majd szürkén beszerezni a frissítéseket. Nélküle nem vicces használni. Olyan mintah vírusirtó és fw nélkül neteznél.
 
M

molnibalage

Guest
A win7 supportja januártól megszűnik. Nézz utána hogy lehet majd szürkén beszerezni a frissítéseket. Nélküle nem vicces használni. Olyan mintah vírusirtó és fw nélkül neteznél.
Azért ez erős túlzás, mert nem maga a win firewall állít meg dolgokat. Meg a win-nek nincs beépített vírusirtója sem. Az, hogy esetleges biztonsági rés van, az nem egyenlő vírusirtó hiányával.

Egy ügyes betörő és a nyitva hagyott ajtó között nagy difi van.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Azért ez erős túlzás, mert nem maga a win firewall állít meg dolgokat. Meg a win-nek nincs beépített vírusirtója sem. Az, hogy esetleges biztonsági rés van, az nem egyenlő vírusirtó hiányával.

Egy ügyes betörő és a nyitva hagyott ajtó között nagy difi van.
Ez csak egy szemléltetés. Ha január 14 után találnak egy biztonsági rést azt már nem fogják neked foltozni, de elég gyorsan nyilvánosságra kerül. Tekintve, hogy a windowsokon folyamatosan és elég sokat találnak van rá esély. Olyankor hiába van FW+antiVir esetlegesen akkor is bejuthatnak a gépedre. Van akit ez abszolut nem érdekel. Pl csak játszik rajta és a betörésél sem lesz neki kár a gépén. Max format C és reinstall. De akinek vannak a gépen munkái (és nem használ valami cloudot amiért az összes ismerősöm nyakonverem) vagy gépről intézi a bankolást vagy céges ügyeket annak nem mindegy.

A premiere support az még valami 3 évig élni fog W7-re. Szóval be lehet majd szürkén szerezni a frissítéseket bár itt megint benne van a rizikó, hogy mivel nem közvetlenül az MStől jön lehet backdoor van benne.

Én minden gépet áttoltam W10-re ami számít. Amúgy is jobban szeretem. A reklámot meg majd valahogy csak megoldja a hardveres adblocker. :)
 
M

molnibalage

Guest
Ez csak egy szemléltetés. Ha január 14 után találnak egy biztonsági rést azt már nem fogják neked foltozni, de elég gyorsan nyilvánosságra kerül. Tekintve, hogy a windowsokon folyamatosan és elég sokat találnak van rá esély. Olyankor hiába van FW+antiVir esetlegesen akkor is bejuthatnak a gépedre. Van akit ez abszolut nem érdekel. Pl csak játszik rajta és a betörésél sem lesz neki kár a gépén. Max format C és reinstall. De akinek vannak a gépen munkái (és nem használ valami cloudot amiért az összes ismerősöm nyakonverem) vagy gépről intézi a bankolást vagy céges ügyeket annak nem mindegy.

A premiere support az még valami 3 évig élni fog W7-re. Szóval be lehet majd szürkén szerezni a frissítéseket bár itt megint benne van a rizikó, hogy mivel nem közvetlenül az MStől jön lehet backdoor van benne.

Én minden gépet áttoltam W10-re ami számít. Amúgy is jobban szeretem. A reklámot meg majd valahogy csak megoldja a hardveres adblocker. :)
Akkor kénytelen leszek megvenni azt a szutykot. Amikor semmi szükségem rá.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Boltból retail (tehát nem OEM) verzió az 35-45k+ Ebből a K az a microsoft jóKanyát jelenti. Ezért veszek és ebayról kulcsot. Úgy vagyok vele, ha 1 év múlva tiltják le még mindig olyan, mintha béreltem volna a wint 1 évre 2000 ftért. Az nekem megéri, hogy tuti nem hackelt torrentes fos.
Az eddigi 6 kulcsomból 1-et tiltottak le másfél év alatt. Szóval bőven megérte.

10 kulcsot vettem 34.8$-ért 4 éve, abból 2 ment kukába gépfejlesztés miatt, 5 aktívan használva van (1 Insider build-del), eddig egyet se tiltottak.
Vírusirtó/tűzfal a beépített Windows-os, eddig egyszer kellett újrahúzni, mikor kipróbáltam egy játékot warezból, mert bizonytalan voltam megvegyem-e (megvettem :p).
 
M

molnibalage

Guest
10 kulcsot vettem 34.8$-ért 4 éve, abból 2 ment kukába gépfejlesztés miatt, 5 aktívan használva van (1 Insider build-del), eddig egyet se tiltottak.
Vírusirtó/tűzfal a beépített Windows-os, eddig egyszer kellett újrahúzni, mikor kipróbáltam egy játékot warezból, mert bizonytalan voltam megvegyem-e (megvettem :p).
Nekem nincs időm és erőm szöszölni. Ha veszek valamit működjön. Csak pofátlanságnak érzem, hogy megint 30k+ HUF kell arra, hogy használjak egy olyan szart, ami notóriusan szarul frissít, még több adatot gyűjt, reklámot is akar már tolni a képembe és ugyanarra használom, mint a Win7 és összes elődjét. Parancsikonokra kattintani...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nekem nincs időm és erőm szöszölni. Ha veszek valamit működjön. Csak pofátlanságnak érzem, hogy megint 30k+ HUF kell arra, hogy használjak egy olyan szart, ami notóriusan szarul frissít, még több adatot gyűjt, reklámot is akar már tolni a képembe és ugyanarra használom, mint a Win7 és összes elődjét. Parancsikonokra kattintani...
Nehogy 30K ért vegyél!! Vegyél ebayen COE matricásat, vagy ha nagyon tutit akarsz hardveraprón refurbishedet. Nem kell szöszmötölni, tök mindegy, hogy 30 000-es vagy 8000-es számsort írsz be. Az eredmény ugyanaz. Lesz egy full legális winfosod.
Ha már szar meg fos legalább legyen olcsó...vagy legalább elviselhető árú.

Amúgy ha legális a win7ed arról még most is lehet legit win10-re frissíteni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75
M

molnibalage

Guest
Nehogy 30K ért vegyél!! Vegyél ebayen COE matricásat, vagy ha nagyon tutit akarsz hardveraprón refurbishedet. Nem kell szöszmötölni, tök mindegy, hogy 30 000-es vagy 8000-es számsort írsz be. Az eredmény ugyanaz. Lesz egy full legális winfosod.
Ha már szar meg fos legalább legyen olcsó...vagy legalább elviselhető árú.

Amúgy ha legális a win7ed arról még most is lehet legit win10-re frissíteni.
Kettőt találhatsz mennyiért lehet frissíteni. Nem 10k ért...