A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Szakaszvezetőként voltam ott.

Tiszthelyettesi képzés felvételién.

Ami 1 napos. ;)

Utána megy vissza az ember. 50% volt akit felvett ék.

Melyik része a megjegyzésemnek ami szerint tudásom nincs?

Az alakulattól volt úgy küldték az embereket, bírják ki az idiotizmust a csillagért. Nekem ahoz nem volt kedvem.
1 nap alatt lejött milyen színvonalú lessz az oktatás.
Olyan amiről a többiek akik voltak ott már hallottam. Csak nem akartam elhinni.

De ha szerinted a 40 kg túlsúlyal rendelkező kiképző a jó példa, akkor gratulálok.

Vagy az akinek a szállításbiztosítónál lóbálva viszik vissza a gránátot. És megint eldobja ugyanúgy. Azzal együtt. 3 szor. És ez az ember utánna kiképző lesz!
Na őnáluk tényleg fényévekkel jobb voltam.


Van olyan barátom aki Szentendrei képzés miatt szerelt le. Félidőben.
Amerikai ejtőernyős képzése után elsőként őt visszahívták 2 éves sf képzésre. Sajnos inkább kijött afgánba velünk.
Európa bajnok 2. helyezett sportlövő.
ECL nyelvvizsgán 98 százalék.
Ultrafutó.
Úgyhogy mondhatni jó képességű ember volt.
De azt mondta ezt a színvonaltalan képzést nem csinálja végig.

Én 11 évig voltam a rendszerben.
6 külszolgálat.( ott ha jött miniszter, tábornok, fontos ember, mindíg benne volta az őt kísérő csapatban, nem azért mert ügyetlen voltam)
Úgyhogy van fogalmam a dolgokról.
Főleg mivel a mai napig beszélek még 1-2 volt kollégámmal aki bent van.

És Te?

Én nem minősítettetelek. Nem kellett. Megtetted magad. :)
És én. Negyven éve vagyok a rendszerben, legalulról kezdtem. Hidd el, hogy van némi rálátásom és tapasztalatom a képzéssel kapcsolatban. Nem a társadról kellett volna nyilatkoznod, hanem magadról. Amennyiben az én beosztottam lettél volna, és egy nap után lelépsz a képzésről, azt gondolom, hogy utána még egyszer találkoztunk volna, utánna soha többet. Hát ennyi.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
És én. Negyven éve vagyok a rendszerben, legalulról kezdtem. Hidd el, hogy van némi rálátásom és tapasztalatom a képzéssel kapcsolatban. Nem a társadról kellett volna nyilatkoznod, hanem magadról. Amennyiben az én beosztottam lettél volna, és egy nap után lelépsz a képzésről, azt gondolom, hogy utána még egyszer találkoztunk volna, utánna soha többet. Hát ennyi.
Mondjuk azt, hogy a felső vezető beosztásban eltöltött évek száma és a valóságtól való távolság egyenesen arányos a legtöbb esetben.
 
T

Törölt tag 2577

Guest
És én. Negyven éve vagyok a rendszerben, legalulról kezdtem. Hidd el, hogy van némi rálátásom és tapasztalatom a képzéssel kapcsolatban. Nem a társadról kellett volna nyilatkoznod, hanem magadról. Amennyiben az én beosztottam lettél volna, és egy nap után lelépsz a képzésről, azt gondolom, hogy utána még egyszer találkoztunk volna, utánna soha többet. Hát ennyi.

Én csak a civil életről tudok beszélni, de ha az embereim közül többen a képzés -oktatás hiányosságaira hivatkozva mennek el, azért az megér egy nagy beszélgetést a betanítást végzőkkel.
Ha csak a fele igaz annak, amit Öcsés leírt, az már elég durva, engem 90-es évek elejére jellemző beleszarok-morálra emlékeztet, ami akkor jellemezte a sereget.
Nagyon remélem, hogy most nem ez az általános, mert akkor kár minden fillérért.
Azt pedig, hogy te negyven éve részt veszel ebben nem tudom, hogy pozitívumként vagy negatívumnként kell értékelni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
Én csak a civil életről tudok beszélni, de ha az embereim közül többen a képzés -oktatás hiányosságaira hivatkozva mennek el, azért az megér egy nagy beszélgetést a betanítást végzőkkel.
Ha csak a fele igaz annak, amit Öcsés leírt, az már elég durva, engem 90-es évek elejére jellemző beleszarok-morálra emlékeztet, ami akkor jellemezte a sereget.
Nagyon remélem, hogy most nem ez az általános, mert akkor kár minden fillérért.
Azt pedig, hogy te negyven éve részt veszel ebben nem tudom, hogy pozitívumként vagy negatívumnként kell értékelni.
Ha a fórumra több nézőpontből jön különböző vélemény az mindenképpen jó!
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Mondjuk azt, hogy a felső vezető beosztásban eltöltött évek száma és a valóságtól való távolság egyenesen arányos a legtöbb esetben.
Ebben lehet, hogy igazad van, de az eltöltött éveimből harmincat csapatnál töltöttem, és azóta is heti rendszerességgel látogatom őket, nem az íróasztalnál csücsülök.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Én csak a civil életről tudok beszélni, de ha az embereim közül többen a képzés -oktatás hiányosságaira hivatkozva mennek el, azért az megér egy nagy beszélgetést a betanítást végzőkkel.
Ha csak a fele igaz annak, amit Öcsés leírt, az már elég durva, engem 90-es évek elejére jellemző beleszarok-morálra emlékeztet, ami akkor jellemezte a sereget.
Nagyon remélem, hogy most nem ez az általános, mert akkor kár minden fillérért.
Azt pedig, hogy te negyven éve részt veszel ebben nem tudom, hogy pozitívumként vagy negatívumnként kell értékelni.
Ez nem is a te értékelésed kérdése.
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Ez nem is a te értékelésed kérdése.

Valóban nem, és nem is az számít, hogy én mit mondok.
Kíváncsi lennék azonban, hogy az ilyen hibás vezetői mentalitás miatt, hány értékes és elhivatott ember hagyta ott a sereget. Olyan emberek, akik a gyalázatosan kevés pénz ellenére is szerettek volna szolgálni, de bohóckodni nem voltak hajlandók. Volt egy orvosolható problémájuk, amit a felettesük úgy oldott meg hogy: "egy nap után lelépsz a képzésről, azt gondolom, hogy utána még egyszer találkoztunk volna, utánna soha többet. Hát ennyi."
És ezek az emberek most hiányoznak. Nem kicsit, nagyon.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
És én. Negyven éve vagyok a rendszerben, legalulról kezdtem. Hidd el, hogy van némi rálátásom és tapasztalatom a képzéssel kapcsolatban. Nem a társadról kellett volna nyilatkoznod, hanem magadról. Amennyiben az én beosztottam lettél volna, és egy nap után lelépsz a képzésről, azt gondolom, hogy utána még egyszer találkoztunk volna, utánna soha többet. Hát ennyi.


Azért írtam egy barátomtól, hogy lásd nem önimádatban élek. És csak magamat istenítve minősítés szentendrén.

Privátban, hogy lehet üzenni?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Elolvasva a hozzászólásokat a témában, a következő jutott eszembe. Az, hogy a Néphadseregből, nem csak a tártáska és a Mofém sisak maradt meg. Ez nem a csapatoknál szolgálók hibája. Döntéseket felelős beosztásban lévő emberek hozzák. Az, hogy Szentendrén miféle képzés folyik, a maga valódiságában, szerintem nem lehet titok a HM felső vezetése előtt sem. Ez megfelelő számukra, vagy sem, hát az meg megint az ő dolguk. Én azt vettem ki, a csapatoknál lévők kevésnek érzik ezt a képzést, illetve nagyon zöldfülüeknek tartják a kiképzőket. Persze, a civil életből is hozhatánnk példákat. A Honvédségnél nincs újítási rendszer, amikor egy sima közkatona is tehet újítási javaslatot és az értékelésre eljut egy felső vezetőhöz ?
 
  • Tetszik
Reactions: Sulaco

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Én csak a civil életről tudok beszélni, de ha az embereim közül többen a képzés -oktatás hiányosságaira hivatkozva mennek el, azért az megér egy nagy beszélgetést a betanítást végzőkkel.
Ha csak a fele igaz annak, amit Öcsés leírt, az már elég durva, engem 90-es évek elejére jellemző beleszarok-morálra emlékeztet, ami akkor jellemezte a sereget.
Nagyon remélem, hogy most nem ez az általános, mert akkor kár minden fillérért.
Azt pedig, hogy te negyven éve részt veszel ebben nem tudom, hogy pozitívumként vagy negatívumnként kell értékelni.
A kilencvenes évek elején kötelező sorkatonai szolgálat volt, és ekkor már kezdtek hiányozni az anyagi és technikai feltételek. Amennyiben ott voltál, akkor tudhatod, hogy a jól felkészült tiszthelyettesekből képeztek három hónap alatt alhadnagyot, utána mindenki szentségelt, hogy nincsenek jól képzett tiszthelyettesek, de lettek kevéssé elkészült tisztek.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Nekem is eszembe jutottak a Clever Ferret gyakorlatok....
És hogy van kötve egy államközi szerződés az olaszokkal, ami nem lett még kihasználva.

De egy tábornok általánosító mondatból már megint egyből azt találgatjuk hogy mi lesz, minden alap nélkül.... :)

Visszatérve a portfolio.hu írására... azért a Puma - Boxer páros nagyon durva lenne. Az ára is.
Azért írtam egy barátomtól, hogy lásd nem önimádatban élek. És csak magamat istenítve minősítés szentendrén.

Privátban, hogy lehet üzenni?
Személyesen, csendben valaki fülébe súgva. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Valóban nem, és nem is az számít, hogy én mit mondok.
Kíváncsi lennék azonban, hogy az ilyen hibás vezetői mentalitás miatt, hány értékes és elhivatott ember hagyta ott a sereget. Olyan emberek, akik a gyalázatosan kevés pénz ellenére is szerettek volna szolgálni, de bohóckodni nem voltak hajlandók. Volt egy orvosolható problémájuk, amit a felettesük úgy oldott meg hogy: "egy nap után lelépsz a képzésről, azt gondolom, hogy utána még egyszer találkoztunk volna, utánna soha többet. Hát ennyi."
És ezek az emberek most hiányoznak. Nem kicsit, nagyon.
Aki egy nap után lelép a képzésről, az vagy nagyképű, vagy alkalmatlan. Ezeknek nem csak a seregben nem lesz munkahelyük, de egyik cégnél sem.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Elolvasva a hozzászólásokat a témában, a következő jutott eszembe. Az, hogy a Néphadseregből, nem csak a tártáska és a Mofém sisak maradt meg. Ez nem a csapatoknál szolgálók hibája. Döntéseket felelős beosztásban lévő emberek hozzák. Az, hogy Szentendrén miféle képzés folyik, a maga valódiságában, szerintem nem lehet titok a HM felső vezetése előtt sem. Ez megfelelő számukra, vagy sem, hát az meg megint az ő dolguk. Én azt vettem ki, a csapatoknál lévők kevésnek érzik ezt a képzést, illetve nagyon zöldfülüeknek tartják a kiképzőket. Persze, a civil életből is hozhatánnk példákat. A Honvédségnél nincs újítási rendszer, amikor egy sima közkatona is tehet újítási javaslatot és az értékelésre eljut egy felső vezetőhöz ?
Van csak annyira le van szarva, hogy már senki sem használja....
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Ebben lehet, hogy igazad van, de az eltöltött éveimből harmincat csapatnál töltöttem, és azóta is heti rendszerességgel látogatom őket, nem az íróasztalnál csücsülök.


Akkor, hogyan gondolatod,
Aki egy nap után lelép a képzésről, az vagy nagyképű, vagy alkalmatlan. Ezeknek nem csak a seregben nem lesz munkahelyük, de egyik cégnél sem.


Ha a képzés szar az a hülye aki végigcsinálja. ;) Vagy nincs önbecsülés.
2013 óta ugyanott dolgozom:) mióta leszereltem.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Sose gondoltál arra, hogy ha ennyien lelépnek, van aki egy nap után, de te még mindig ott vagy és egyre magasabban, akkor az a baj?
Abszolút nincs igazad. Az, hogy a felvett katonák az előzetes szűrés után is alkalmatlanok, ez egyáltalán nem csoda. A tisztek, altisztek, közkatonák nagy százaléka leszerel, az első néhány év után. Csalódnak, nem tetszik nekik, vagy valami egyéb. Olvass utána, hogy az USA hadserege évtizedek óta milyen létszámgondokkal küzd, pedig az usákok többen vannak, sokkal többet tudnak fizetni a katonáiknak. Miért vesznek fel dél amerikai népeket a seregbe? Nincs hazai felhozatal. Nálunk mi a frászt lehet várni ennyi fizetésért. Egy ápolónő vajon mennyit keres?
 
  • Tetszik
Reactions: krisss