A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 517
113
Konkrétan Dubai-ról nyilatkozott Gulyás az egyik decemberi kormányinfón, hogy katonák cybervédelmi együttműködési konferencián vettek részt. Persze senki sem hozta le, mert enélkül sokkal izgibb a téma.

Végignéztem az utolsó 4 kormányinfót (148-151), egyikben sem volt erről szó. Persze néhány részt átugrottam, így lehet hogy csak nekem maradt ki.
Az nem lehet, hogy valahol máshol hallottad?
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 280
7 753
113
elnézést a nyelvezetért előre is DE
kurvára nem mi vagyunk a NATO szégyene ez egy faszság, ez nem lényeg és nem is vélemény hanem faszság, akikre te gondolsz azok nem mi vagyunk , a mieink kimennek/mennének akkor is ha tudnák hogy lehet hogy ott maradnak , a balkánon már volt erre példa hogy az olasz főparancsnoknak kellett "mindenki nyugodjon le a picsába és üljön a seggén"-t parancsolni mert a mieink már ültek be a BTR-be , afghanisztánban meg számtalanszor kerültek tűzharcba a srácok , nagyon nagyon sokszor , nem félnek kimenni ők sehova , az hogy egy tűzharcban erőfölényben van a tálib és látni hogy ebből csak szopás lehet BOCS de nem kurvára nem szégyen hívni az erősítést és menekülni a faszba, az meg hogy milyen parancsot ki hogy teljesít... én csak azt mondom hogy akárki van ott az tapasztalt és biztos megtudja hozni a jó döntést
Remélem tiszta hogy csak megpróbáltam lefordítani, s összefoglalni a "cikket"... Szerintem egyszerűen az új zélandiak nem értették hogy mit akarunk ott...
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
764
1 898
93
https://www.rumaniamilitary.ro/ungaria-probably-the-worst-army-in-the-world
Ez egy 2012-es iromány és mordori nyelven van, a google fordítóval pedig nem bírom kihámozni az értelmét.
Valaki esetleg ismeri a cikk hátterét?
Pont eleget ki lehet hámozni a fordítóból.
Egyrészt nagyjából tudjuk, hogy volt/van benne igazság - a felszereltség, hadsereg állapota, a másik része pedig a jól ismert ostoba, műveletlen, turbó fröcsögés.
Röhejes, hogy tehetségtelennek hívja a magyarokat, pont ők, az olaszok mellett vszeg a legrosszabb katonák voltak a múltban.
De egyébként a kommentek között van józanabb/értelmes vélemény is.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 360
113
A románok missziós feladatairól és megítéléséről tudunk valamit?
A legutóbbi Tobruq Legacy gyakorlaton Lengyelországban a Hawk rendszerükkel állítólag nem találtak el minden célt és a résztvevők közül csak velük fordult ez elő.
első kérdésre a válasz :
én úgy tudom jó kutyák kint, megcsinálnak kb minden egy kinthez képest tűrhető modon
második része a kérdésednek:
igen, ők voltak az egyetlenek DE hogy egy picit megvédjem őket én úgy tudom hogy teljesen friss csapatot küldtek ki akiknek ez volt az első ilyen szintű gyakorlatuk
Remélem tiszta hogy csak megpróbáltam lefordítani, s összefoglalni a "cikket"... Szerintem egyszerűen az új zélandiak nem értették hogy mit akarunk ott...
elnézésedet kérem , nem volt tiszta nekem mire reagáltál vagy utaltál, az új zélandiak meg .... hát na...
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Végignéztem az utolsó 4 kormányinfót (148-151), egyikben sem volt erről szó. Persze néhány részt átugrottam, így lehet hogy csak nekem maradt ki.
Az nem lehet, hogy valahol máshol hallottad?
Pedig ott hangzott el mind Dubai,mind Las Vegas. Azt hiszem az ATV értetlenkéje tette fel a kérdést. Ha azt átugrottad,érthető.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Végignéztem az utolsó 4 kormányinfót (148-151), egyikben sem volt erről szó. Persze néhány részt átugrottam, így lehet hogy csak nekem maradt ki.
Az nem lehet, hogy valahol máshol hallottad?
Az Airbus topikba is beírtam dec. 12-én. Azt írtam aznap láttam. Szal esetleg azt nézd újra. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Remélem tiszta hogy csak megpróbáltam lefordítani, s összefoglalni a "cikket"... Szerintem egyszerűen az új zélandiak nem értették hogy mit akarunk ott...
A kiszivárogtatott wikileaks táviratokra hivatkoznak. Az afganisztani USA nagykövet táviratai alapján. Amit belinkeltem 2010es origos cikk összefoglalja.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Pont eleget ki lehet hámozni a fordítóból.
Egyrészt nagyjából tudjuk, hogy volt/van benne igazság - a felszereltség, hadsereg állapota, a másik része pedig a jól ismert ostoba, műveletlen, turbó fröcsögés.
Röhejes, hogy tehetségtelennek hívja a magyarokat, pont ők, az olaszok mellett vszeg a legrosszabb katonák voltak a múltban.
De egyébként a kommentek között van józanabb/értelmes vélemény is.

Az olaszok mindig kiválóan harcolnak a hazájukért,és szarul amikor egy dagadt,műveletlen,büdös fasiszta kovács elküldi őket meghalni a sivatagba,felszerelés nélkül egy olyan ellenféllel szemben aki 150 éve harcol ott,és fel is van készítve rá.
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff and papi

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Az olaszok mindig kiválóan harcolnak a hazájukért,és szarul amikor egy dagadt,műveletlen,büdös fasiszta kovács elküldi őket meghalni a sivatagba,felszerelés nélkül egy olyan ellenféllel szemben aki 150 éve harcol ott,és fel is van készítve rá.

Gyengén harcoltak, pláne amikor Olaszországot kellett volna megvédeni 1943-ban. Annál még a sivatagban is jobbak voltak.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Mikor olvastam megfogalmazodott bennem, hogy a szerző mennyire fogalmaz finoman, hagy ki esetleg olyan reszleteket amelyek talan meg közelebb visznek minket vagy bemutatjak nekünk az ottani helyzet súlyosságat. Mar akkor is gondoltam, hogy a magyar katonak valós szereperől nem mindig beszelnek teljes körűen.




Hát jól gondoltad.
Hogy milyen viszonyok voltak akkor ott jól szemlélteti egy nem túl régi kaliber téli különszámban lévő cikk.
Ott a g36 leváltásáról írnak.

És egy a német katonákkal megtörtént esetet. Pár kilóméterre a magyar prt és omlt táboroktól kunduz tartományban.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Érdekességképpen, hogy a " csapatszállítókról".
Gondolom igaz amit mond, mert bármelyik ellenzéki politikus leellenőrizheti amit mondott...
A 13:35 -től...

Melyik volt az a misszió ahonnan előbb kellett hazahoznunk a tervezettnél a katonáinkat? És mi voltunk kb az utolsók akik ki lettek menekítve?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Milyen nagyobb felszereles van ott? Csak azok a jarmuvek, amit az amerikaiaktol kaptak? Azt akar ott is hagyhatjak, ha surgos a tavozas.

Akkor most megy ertuk Bagdadba a ket A319, amire ket ev alatt nem sikerult vedelmi rendszert felszerelni?

Trump mar megint zurzavart csinalt. De vegul is akkor most Trump megoldotta, hogy vegre kivonul a Honvedseg Irakbol?

Vagy nehany hete ezert szavazta meg a parlament a misszios letszam noveleset, mert az amerikaiak szoltak hogy szukseg lesz ra?


A témához kapcsolódva a témától eltérve nincs valami hír bármiféle önvédelmi rendszerről az a319 és falcoln gépeken?
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Idefigyelj ha a itthon azt mondják, hogy tilos harcérintkezésbe kerülni mert a politika nem vállalja az ottani parancsnoknak kötelessége végrehajtatni és végrehajtani a parancsot. Ettől függetlenül kurva sokszor volt tűzharcban a magyar járőr. A különlegesekről nem is beszélve.
Nem a magyar katonanak van rossz megitelese a NATO-n belul hanem a magyar politikanak amelyik a katonasagot kontrolalja. Ezen regebbi esemenyek mar kezdtek igen feledesbe merulni de az oroszokkal valo nagy osszeborulas megint a lap tetejere helyezte nagyjainkat, es vele a katonakat. Alapvetoen a magyar katonak nagyon jol teljesitenek a missziokban. Jo hiruk van mint kreativ es kitarto katonak, csak amikor a polika megkoti a kezuket akkor a fos helyileg rajuk hullik.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Nem a magyar katonanak van rossz megitelese a NATO-n belul hanem a magyar politikanak amelyik a katonasagot kontrolalja. Ezen regebbi esemenyek mar kezdtek igen feledesbe merulni de az oroszokkal valo nagy osszeborulas megint a lap tetejere helyezte nagyjainkat, es vele a katonakat. Alapvetoen a magyar katonak nagyon jol teljesitenek a missziokban. Jo hiruk van mint kreativ es kitarto katonak, csak amikor a polika megkoti a kezuket akkor a fos helyileg rajuk hullik.

Tudsz valamit,amit mi nem? Mi lesz az a nagy összeborulás az oroszokkal?
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and honved