Golyószórók / géppuskák

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 537
46 524
113
AUGval löttem,nekem tetszet.Problémája szerintem a farnehézsége,de azon rögvest változtatna,ha kap egy cső alatti gránátvetőt.
308as kaliberben problematikus lehet a pisztolymarkolat mögötti hosszúság.Az én hosszú kezeimnek alighanem jó lenne,de egy 160centis ürgének már nem biztos.
kinai bullpupot se mondanám egy jol sikerült darabnak.Biztositó/tüzváltó nincs kézre,felhúzókar meg fent középen.
Screen+Shot+2017-08-30+at+6.02.59+PM.png

Ezen kézre esik minden,és felül van hely az irányzéknak.Hüvelykivetést egyszerűsiteném talán a VHS-2 mintájára.
Talán a lengyelek moduláris karabélya lehetne a megoldás.Mindenki olyanra szereli magának,ami neki testszik.
Én a cső alatti "jelenséget", mint olyat nem értem.
Mi értelme van a törzsedtől 40-50cm-re 60-100dkg-ot cipelni (ez csak kb. értékek, de akkor is!), azzal célra tartani, miközben viszonylag ritkán használod.
Ahogy látom, erről kezdenek az amerikaiak is leszokni. a USMC kimondottan megszüntette, és már hivatalosan ezt használják:
xm320-grenade-launcher.jpg


De a CZ-nek is van alternatívája:
18
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 546
77 376
113
Én a cső alatti "jelenséget", mint olyat ben értem.
Mi értelme van a törzsedtől 40-50cm-re 60-100dkg-ot cipelni (ez csak kb. értékek, de akkor is!), azzal célra tartani, miközben viszonylag ritkán használod.
Ahogy látom, erről kezdenek az amerikaiak is leszokni. a USMC kimondottan megszüntette, és már hivatalosan ezt használják:
xm320-grenade-launcher.jpg


De a CZ-nek is van alternatívája:
18

Nagyon nagy lájk!!!!!
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 281
31 415
113
Én a cső alatti "jelenséget", mint olyat nem értem.
Mi értelme van a törzsedtől 40-50cm-re 60-100dkg-ot cipelni (ez csak kb. értékek, de akkor is!), azzal célra tartani, miközben viszonylag ritkán használod.
Ahogy látom, erről kezdenek az amerikaiak is leszokni. a USMC kimondottan megszüntette, és már hivatalosan ezt használják:
xm320-grenade-launcher.jpg


De a CZ-nek is van alternatívája:
18
És ez miért jobb?Igy 2külön fegyvert cipelhetsz.Összeségében tutti,hogy jóval nehezzebb,mint a csó alatti megoldás.Hagyományos karabélyt mondjuk orrnehézzé tesz,de még akkor is jobb,mint a 2 külön fegyver.Bullpopot meg szerintem pont jó súlyelosztásúvá tesz.Enyhén orrnehézé.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 546
77 376
113
És ez miért jobb?Igy 2külön fegyvert cipelhetsz.Összeségében tutti,hogy jóval nehezzebb,mint a csó alatti megoldás.Hagyományos karabélyt mondjuk orrnehézzé tesz,de még akkor is jobb,mint a 2 külön fegyver.Bullpopot meg szerintem pont jó súlyelosztásúvá tesz.Enyhén orrnehézé.

Sokkla jobb így vinni mert ha nem kell elrakod és kész.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 537
46 524
113
És ez miért jobb?Igy 2külön fegyvert cipelhetsz.Összeségében tutti,hogy jóval nehezzebb,mint a csó alatti megoldás.Hagyományos karabélyt mondjuk orrnehézzé tesz,de még akkor is jobb,mint a 2 külön fegyver.Bullpopot meg szerintem pont jó súlyelosztásúvá tesz.Enyhén orrnehézé.
Viszont a súlyt olyankor a testeden viszed, és nem a cső elején. Próbáld ki, hogy a vadászpuskád (tudom, hogy van olyanod! :cool:) csöve alá szig. szalagozz fel egy fél literes PETpalackot vízzel. És mászkálj úgy vele. Aztán meg tedd a zsebedbe az egyszerűség kedvéért. Rá fogsz jönni, hogy melyik a jobb megoldás! ;)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 281
31 415
113
Sokkla jobb így vinni mert ha nem kell elrakod és kész.
Viszont a súlyt olyankor a testeden viszed, és nem a cső elején. Próbáld ki, hogy a vadászpuskád (tudom, hogy van olyanod! :cool:) csöve alá szig. szalagozz fel egy fél literes PETpalackot vízzel. És mászkálj úgy vele. Aztán meg tedd a zsebedbe az egyszerűség kedvéért. Rá fogsz jönni, hogy melyik a jobb megoldás! ;)
Nem tűzkész.Bullpupra szerelve meg pont jóvá teszi a súlyelosztást.Közelharcban is jol használható kartáccsal,kötegelt nyilövedékekkel.És egy gránátvetőt kicsit nehéz zsebre vágni.Vagy a karabélyt,ha éppen az van használaton kivül.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 480
24 080
113
És ez miért jobb?Igy 2külön fegyvert cipelhetsz.Összeségében tutti,hogy jóval nehezzebb,mint a csó alatti megoldás.Hagyományos karabélyt mondjuk orrnehézzé tesz,de még akkor is jobb,mint a 2 külön fegyver.Bullpopot meg szerintem pont jó súlyelosztásúvá tesz.Enyhén orrnehézé.
Basszus lehet én vagyon ennyire nem feledékeny vagy neked kell legalább 2x mindent elmondani, de ezt a cső alatti gránátvetős dolgot kitárgyaltuk már itt a fórumon ugyan úgy a bullpup rendszerrel együtt. Abban már nem vagyok biztos, hogy akkor is te hoztad fel a másik accoddal.
De, hogy ne legyen ennyire off:
Én úgy hallottam, hogy a csőalatti g.vető nem valami kényelmes célzásnál és a célratartásnál se.
A két külön fegyver esetén lehet, hogy a 2db össztömegben nehezebb ( szerintem max 200-300g körül lehet a szórás ezen rendszereknél (pl: M203 1,36kg míg az M320 1,5kg)) viszont a hátizsákod oldalára szíjazva vagy belerakva nem 1db nagy fegyvert kell kézben tartanod aminek az egyik funkcióját lehet csak 1 alkalommal kell használod aztán elfelejted megint egy jó időre.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 546
77 376
113
Nem tűzkész.Bullpupra szerelve meg pont jóvá teszi a súlyelosztást.Közelharcban is jol használható kartáccsal,kötegelt nyilövedékekkel.És egy gránátvetőt kicsit nehéz zsebre vágni.Vagy a karabélyt,ha éppen az van használaton kivül.

Ezzel amúgy sem kell kapáslövéseket leadni.
Kicsit túlbecsülöd ezeket a gránátokat.Minimálus a harci részük.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 537
46 524
113
Nem tűzkész.Bullpupra szerelve meg pont jóvá teszi a súlyelosztást.Közelharcban is jol használható kartáccsal,kötegelt nyilövedékekkel.És egy gránátvetőt kicsit nehéz zsebre vágni.Vagy a karabélyt,ha éppen az van használaton kivül.
Mi az, hogy nem harckész?
Erre már vannak kiválló megoldások:
images

Nem több idő elővenni, mint egy becsatolt pisztolyt.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 281
31 415
113
Ezzel amúgy sem kell kapáslövéseket leadni.
Kicsit túlbecsülöd ezeket a gránátokat.Minimálus a harci részük.
Az orosz pattanó gránátot kéne lemásolni.De köd/füst gránáttal jó vakitani,céltjelölni.És kartáccsal közelharcban kifejezetten jó lehet kapáslövésre.-Kifejezetten kedvelem a sörétes puskát:)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 388
14 397
113
Az orosz pattanó gránátot kéne lemásolni.De köd/füst gránáttal jó vakitani,céltjelölni.És kartáccsal közelharcban kifejezetten jó lehet kapáslövésre.-Kifejezetten kedvelem a sörétes puskát:)

Mert vadász vagy;)(ha jól emlékszem:rolleyes:)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 281
31 415
113
Mert vadász vagy;)(ha jól emlékszem:rolleyes:)
Ma már csak alkalmilag.Egyébként kamionsoför.De a gránátvetőben nem csak a HE gránát kilővését tartom fontosnak.És nem csak szeszélyböl gondolom fontosnak a puskagránátot sem.
Én elővenném az anno hamvábaholt LT vetőrendszert.A teljes rendszer sokkal több lett volna,mint egy karabélyra szerelt vető.De még az sem készűlt el,csak egy kisérleti tákolmány.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 388
14 397
113
Ma már csak alkalmilag.Egyébként kamionsoför.De a gránátvetőben nem csak a HE gránát kilővését tartom fontosnak.És nem csak szeszélyböl gondolom fontosnak a puskagránátot sem.
Én elővenném az anno hamvábaholt LT vetőrendszert.A teljes rendszer sokkal több lett volna,mint egy karabélyra szerelt vető.De még az sem készűlt el,csak egy kisérleti tákolmány.


Tudom hogy kamionsofőr. ;)De ha vadászol akár alkalmilag akkor valószínű szereted a sörétes.

LT vetőrendszer? Az mi?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 281
31 415
113
Tudom hogy kamionsofőr. ;)De ha vadászol akár alkalmilag akkor valószínű szereted a sörétes.

LT vetőrendszer? Az mi?
BIG_0002380705.jpg

Ennyi,ami elkészült belőle,egy demonstrációs kisérleti darab.De eredetileg terveztek egy LRI szerű szakasz/raj szintű "aknavetőt",sőt sorozatvető szerűséget is.Tervbe vették kumulativ,repesz-kumulativ,HE,shrapnel és ködösitő fejek kifejlesztését hozzá.Amolyan cső alatti puskagránátvető akart lenni.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 546
77 376
113
BIG_0002380705.jpg

Ennyi,ami elkészült belőle,egy demonstrációs kisérleti darab.De eredetileg terveztek egy LRI szerű szakasz/raj szintű "aknavetőt",sőt sorozatvető szerűséget is.Tervbe vették kumulativ,repesz-kumulativ,HE,shrapnel és ködösitő fejek kifejlesztését hozzá.Amolyan cső alatti puskagránátvető akart lenni.

Hagyjuk az ilyen hülyeségeket.