A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 823
117 996
113
Nem altalam lenezni való. A kollegak altal. Ez így van. Gyakran megvetően beszelnek egy őrmesterről.
Ha a kollégák ilyen fasz primitívek mit csodálkoznak hogy senki sem megy remdőrnek? Nem elég hogy a munkahelyi, körülmények meg a fizetés szarok, ha még a bent lévő állomány is kretén az újakkal meglep bárkit is hogy összeomlófélben van a rendőrség?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 145
113
Hát szerintem ha rommá túlórázod magad összeségében szarabb, mint kevesebbett keresni, jelenleg a rendőrök tömegesen jönnek át hozzánk épp emiatt.
Egyértelmű, a rendőrök mindenhová tömegesen mennek. Kiégés, egészségromlás van a széthajtás miatt tömegesen náluk.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 192
3 488
113
Na evezzünk egy kicsit kellemesebb vizekre. Hamár a Bundeswehr doktrináját akarjuk meghonosítani és német harcjárműveket fogunk használni. Akkor itt ez a Bundeswehr hadgyakorlat még 2017-ből...öveket becsatolni 2 órás mozi. ;)
 

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Já. A tisztes 30-40 közt ver rá. Nagyon gáz, ez a rendőröknél (mondjuk 2015-ig ez pont fordítva volt)
Bocs, hogy beleugatok, de a mostohatestvérem (készenlétis) és egy nagyon kedves hölgy barátunk (helyszínelő) is őrmesteri fokozatban 300 fölött kapnak kézhez az ország két teljesen más pontján. De lehet, hogy rosszul tudom:).
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 823
117 996
113
Bocs, hogy beleugatok, de a mostohatestvérem (készenlétis) és egy nagyon kedves hölgy barátunk (helyszínelő) is őrmesteri fokozatban 300 fölött kapnak kézhez az ország két teljesen más pontján. De lehet, hogy rosszul tudom:).
Túlóra és készenléti rendőrségi pótlék, illetve beosztási pótlékok. Ezek nálunk is vannak, díszelgő pótlék, repműszaki pótlék, különleges műveleti pótlék. Stb
 

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Túlóra és készenléti rendőrségi pótlék, illetve beosztási pótlékok.
A hölgy úgy kapta meg ezt az összeget, hogy éppen gyesről tér vissza és még a felhalmozott szabadságát tölti a visszalépés előtt. Így a pótlékok nem teljesen játszanak.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 123
45 467
113
Csehország és Svédország is csatlakozott a Land Battle Decisive Munitions programhoz.
A programban résztvevő országok közösen szerzik be a szárazföldi erők felszerelésèt és lőszereit. A nagyobb rendelési tételek rèvén komoly árengedményeket kaphatnak.
Van u.ilyen program a légierő fegyvereire is amiben benne vagyunk.
Ebben nem. Miért?

A jelenlegi tagorszàgok:
Belgium,
Csehorszàg,
Horvàtorszàg
Dània,
Észtország
Németo.
Franciao.
Olaszo.
Letto
Litvánia
Montenegro
Hollandia
Norvégia
Lengyelo
Portugália
Szlovákia
Szlovénia
Spanyolo
Anglia
Ausztria
Finno
Macedonia
Svédo
Gondolom, mert egyrészt eddig gyakorlatilag nem használtunk NATO szabványú .....semmitsem.
Másrészt, mivel most váltunk mindent, és az első eresztésnél nagy mennyiséget kell beszereznünk mindenből, és azokat letárolni. Stratégiailag nem érdekünk, hogy pl. a szomszédok megtudják, hogy miből mennyit készletezünk.
Harmadrészt a titkolózás, és nemzetgazdasági okokból a lőszereket szerintem főleg magunk fogjuk beszerezni/legyártani. Ahogy a kézifegyvereinket is.
Később, amikor már csak pótolni kell, meg cserélni a lőszereket, akkor már lazán csatlakozhatunk.
A Légierő jóval előrébb jár az integrációban.
 
  • Tetszik
Reactions: Anti

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
De mert a beosztása után jár a pótlék amit betölt.
Ok! Értem, de akkor mégsem. Direkt megkérdeztem a testvéremet, hogy ő hogy látja az egész helyzetet. Azt mondta, hogy körülötte az a legelégedetlenebb akinek a legkevésbé kellene és ebbe a munkába azért nem kell belehalni.Nem mennék bele nagyon de olyan mint sok orvosnál millió fölött visznek haza és folyamatosan háborog, hogy ez egy micsoda szar állapot, bezzeg... Tudom mert 300 embernek lát rá a bérkeretére és az elszámolásra a feleségem és ez messze nem egyedi eset (sima szakorvos némi ügyelettel). Szóval sok embert nem értek. Bocs az OFF-ért.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 823
117 996
113
Ok! Értem, de akkor mégsem. Direkt megkérdeztem a testvéremet, hogy ő hogy látja az egész helyzetet. Azt mondta, hogy körülötte az a legelégedetlenebb akinek a legkevésbé kellene és ebbe a munkába azért nem kell belehalni.Nem mennék bele nagyon de olyan mint sok orvosnál millió fölött visznek haza és folyamatosan háborog, hogy ez egy micsoda szar állapot, bezzeg... Tudom mert 300 embernek lát rá a bérkeretére és az elszámolásra a feleségem és ez messze nem egyedi eset (sima szakorvos némi ügyelettel). Szóval sok embert nem értek. Bocs az OFF-ért.
A sima járőr 160 nettót kap plusz túlóra amiből van bőven. A készenlétis járőr ugyan olyan rendfokozattal kb 40 000 netó plusz pótlékot kap. Ha van valami különleges képesítése az megint plusz pénz, a gyerek miatt igényelhet adókedvezményt stb. Sok minden játszik bele. Lényeg, hogy a "tiszta" kezdő fizetés pótlékok és túlóra nélkül jelenleg a honvédségnél 180 a rendőrségnél és tűzoltóságnál illletve börtönőröknél 160.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 715
32 382
113
Ok! Értem, de akkor mégsem. Direkt megkérdeztem a testvéremet, hogy ő hogy látja az egész helyzetet. Azt mondta, hogy körülötte az a legelégedetlenebb akinek a legkevésbé kellene és ebbe a munkába azért nem kell belehalni.Nem mennék bele nagyon de olyan mint sok orvosnál millió fölött visznek haza és folyamatosan háborog, hogy ez egy micsoda szar állapot, bezzeg... Tudom mert 300 embernek lát rá a bérkeretére és az elszámolásra a feleségem és ez messze nem egyedi eset (sima szakorvos némi ügyelettel). Szóval sok embert nem értek. Bocs az OFF-ért.
Azert mert ez egy ilyen orszag. Amikor jol megy valakinek panaszkodik mindenkinek./talan szegyenli hogy neki jol megy a masiknak meg kevesbe... Vagy csak nem akarja elarulni hogy neki jol megy nehogy a masik irigy legyen ra... Vagy kitudja./ es dicseksik amikor szarul megy. /minel nagyobb szarba van annal inkabb probalja azt mutatni masoknak hogy oneki aztan minden fasza es tok szuper.../ ki tudja miert :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 145
113
Azert mert ez egy ilyen orszag. Amikor jol megy valakinek panaszkodik mindenkinek./talan szegyenli hogy neki jol megy a masiknak meg kevesbe... Vagy csak nem akarja elarulni hogy neki jol megy nehogy a masik irigy legyen ra... Vagy kitudja./ es dicseksik amikor szarul megy. /minel nagyobb szarba van annal inkabb probalja azt mutatni masoknak hogy oneki aztan minden fasza es tok szuper.../ ki tudja miert :)
Akkor lehet velem van a baj, mert amikor Gyurcsány alatt szarul éltem, konkrétan mellékes nélkül éhen haltam volna az illetményemből, én morogtam mint egy bolhás kutya, most meg már századosként 2015 utáni időszakban, pláne hogy meglett a 3. gyerek, teljesen jól elvagyok, kisimult és nyugodt, s minden fronton elmondom mindenkinek, hogy maximálisan elégedett vagyok a főnököm fizetésével :p!

Viccet félretéve, az enyémmel is!
 
T

Törölt tag 008

Guest
Csehország és Svédország is csatlakozott a Land Battle Decisive Munitions programhoz.
A programban résztvevő országok közösen szerzik be a szárazföldi erők felszerelésèt és lőszereit. A nagyobb rendelési tételek rèvén komoly árengedményeket kaphatnak.
Van u.ilyen program a légierő fegyvereire is amiben benne vagyunk.
Ebben nem. Miért?
....
Mert mi magunknak akarjuk gyártani? Fegyvert, lőszert biztos.
 
  • Tetszik
Reactions: rejsz felügyelő

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 126
93
Inkább úgy lehet összehasonlítani, hogy a közkatona rendőrségi megfelelője az őrmester ami szerintem elég fura de hát ez van.
.
Nem egészen. Nekem még volt csontcsillagos kollégám szakaszvezető rendfokozatban. 1993-4-ig még érettségi nélkül lehetett rendőrnek jelentkezni. Ezek az emberkék lenyomták a sorkatonaságot, elvégezték a 2 hónapos képzést, aztán mentek rendőrnek. A 90-es években a renomét javítani akarták. akkor hozták be, hogy minimum érettségi kell, valamint 2 éves rendőr tiszthelyettes képző iskola, amit elvégezve bármilyen tiszthelyettes által betölthető beosztásba ki lehet nevezni az adott rendőrt. Akik abban a 1995-2010 vagy 12-es érában kijöttek, mind ilyen iskolát végeztek el. Első év elmélet, második meg felváltva elmélet és gyakorlat kint az utcán. Ebben az iskolában már benne volt a korábbi zászlósképző iskola is. Tehát a rendőr őrmester ugyanúgy 2 éves szakiskolát végzett el, mint mondjuk Szentendrén egy katona tiszthelyettes. Most a modulrendszer kicsit elbaszta az egészet, de vagy 15 éven át rendesen 2 éves képzés volt, átfogva minden szakágat, amivel egy tiszthelyettes találkozhatott. Tehát közrend, bűnügy, csapaterő, szabálysértés, minden volt benne, heti egy lövészettel. És a tanrendbe beépített , kapitányságokon ledolgozott gyakorlatoknak hála, mire kinevezték, addigra úgy nagyjából képben is volt az ifjú titán. Most ez azért mára megint leépült sajnos...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and krisss

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
A rendőrökre ráverünk nettó 20-at.

Egyik netes írásban láttma, hogy a rendőrségnél már alig jelentkeznek újak. Néhány éve még úgy, 3000 felett volt az éves jelentkezők száma, ez 2019 őszén midössza 800 főre tehető. Ami a szakgimnáziumokba jelentkezőkezt illeti. Ilyen fizetés mellett, teljesen érthető. Na, az igazság pillanata bekövetkezik ám. Már az ajtóban van. Ennek lehetett a jele, a félmilliós fegyverpénznek nevezett év végi juttatás. Meglátjuk a továbbiakat. A Honvédsgénél remélem több ész lesz mint a rendőrségnél, ami a jövő illetményeit érinti és nem várják meg a lavinaszerű leszereléseket.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Egyik netes írásban láttma, hogy a rendőrségnél már alig jelentkeznek újak. Néhány éve még úgy, 3000 felett volt az éves jelentkezők száma, ez 2019 őszén midössza 800 főre tehető. Ami a szakgimnáziumokba jelentkezőkezt illeti. Ilyen fizetés mellett, teljesen érthető. Na, az igazság pillanata bekövetkezik ám. Már az ajtóban van. Ennek lehetett a jele, a félmilliós fegyverpénznek nevezett év végi juttatás. Meglátjuk a továbbiakat. A Honvédsgénél remélem több ész lesz mint a rendőrségnél, ami a jövő illetményeit érinti és nem várják meg a lavinaszerű leszereléseket.
Az a bizonyos lavina nem csak a yardot érinti, és nem csak a fizu miatt. Pl. az eladott szolgálati lakások hiánya (meg miért is kellett eladni, meg sok esetben kiknek, stb.), ami komoly vonzerő volt, a morál botrányos, összetartás alig, mundér "becsülete" hagyjuk, és még valami ....ebben az agyonliberalizált világban gúzsbakötik aki tenne, intézkedne, hozzáteszem direkt van ez így. Úgy meg hogy tudod is hogy sokszor báb vagy, a mókus meg csak röhög rajtad, na úgy nem megy ez sokáig....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 123
45 467
113
Gondolom a mostani pontonok nem bírják el a Leot?
Elvileg elbírják, csak nem "híd" módban, hanem "komp" módban. Most utánna kellene néznem, hogy hányat kell összekapcsolni, hogy egy Leopard 2-est elbírjon
Az viszont biztos, hogy kell majd nagyobb teherbírású pontonokat is venni, mert a kompolgatás erősen csökkenti az áteresztő képességet.
Meg egy készlet csak korlátozott mennyiségű parti rámpaelemet (biztos nem így hívják ;)) tartalmaz.
Elvileg olyan kompokat is lehet csinálni, aminek csak 1 ilyen eleme van, csak akkor forgni kell a komppal.
Meg ellentétes menetben kell a járműnek lehajtania róla, mint ahogy felhajtott. Ezzel pedig el is vész az az előny, hogy egyszerre több kompot mozgathatsz a 2 part között.