A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Mármint a rendfokozat nélküli vagy tisztesi rendfokozatú szerződéses katona ver rá 20k-t a minimum örmesteri rendfokozatú hivatásos rendőrre. Az örmesetri rendfokozatú hivatásos katonák nem 20-at vernek rá a rendőr őrmesterekre.
Tegyük hozzá gyorsan, hogy a rendőröknél van annyi túlmunka, hogy bár nem ingyen adják, mert melózni kell érte, de a végén a rendőr visz haza többet! S ez konstans, a katonának max időszakonként jön a missziós lehetőség.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
Tegyük hozzá gyorsan, hogy a rendőröknél van annyi túlmunka, hogy bár nem ingyen adják, mert melózni kell érte, de a végén a rendőr visz haza többet! S ez konstans, a katonának max időszakonként jön a missziós lehetőség.
Van azért gyakorlati pótlék és különböző szakbeosztási pótlékok.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Tegyük hozzá gyorsan, hogy a rendőröknél van annyi túlmunka, hogy bár nem ingyen adják, mert melózni kell érte, de a végén a rendőr visz haza többet! S ez konstans, a katonának max időszakonként jön a missziós lehetőség.

Mert nincs túlóra a katonáknál vagy mi?Meg készenlétibdíj meg határ meg szolgálat?
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 277
113
.
Tegyük hozzá gyorsan, hogy a rendőröknél van annyi túlmunka, hogy bár nem ingyen adják, mert melózni kell érte, de a végén a rendőr visz haza többet! S ez konstans, a katonának max időszakonként jön a missziós lehetőség.
Azert a kesszenletiszolgalat vallalas meg sok egyeb lehetoseg hirados potlek cls stb lehetosege a jobb fizura megvan a lehetoseg /tulmunka nelkul./ persze igy se csucs a fizu ... /amikor jott a minimalber es szakmunkas berminimum emeles nekem rokton az jutott eszembe hogy a honvedszakszervezetisek de elcsesztek hogy elorre 5-6 vagy mar nemtudom hany evre fix re targyaltak a beremeles merteket.../+ tulora/tulmunka ugyan ugy van/
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Mármint a rendfokozat nélküli vagy tisztesi rendfokozatú szerződéses katona ver rá 20k-t a minimum örmesteri rendfokozatú hivatásos rendőrre. Az örmesetri rendfokozatú hivatásos katonák nem 20-at vernek rá a rendőr őrmesterekre.
De az őrmester mast jelent a katinaknal es mast a rendőröknél. A katonanál rendfokozat a rendőrnel meg ujonc, kezdő, lenézni való emberke.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 277
113
De az őrmester mast jelent a katinaknal es mast a rendőröknél. A katonanál rendfokozat a rendőrnel meg ujonc, kezdő, lenézni való emberke.
Valoban
A seregbe meg az uj hadnagyokkal szokas ezt jatszani... /kk sokszor jobban el van fogadva.../ nem mindenhol de jo par helyen... /erdekes/
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
Valoban
A seregbe meg az uj hadnagyokkal szokas ezt jatszani... /kk sokszor jobban el van fogadva.../ nem mindenhol de jo par helyen... /erdekes/
Inkább úgy lehet összehasonlítani, hogy a közkatona rendőrségi megfelelője az őrmester ami szerintem elég fura de hát ez van.

Amúgy én ezt a kopasz hadnagyozást baromira nem tapasztaltam, igazából hogy így álljanak az emberhez szerintem eléggé szerencsétlennek kell lenni pályakezdőhöz képest is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Mert nincs túlóra a katonáknál vagy mi?Meg készenlétibdíj meg határ meg szolgálat?
Nem úgy kezelik mint a fizetésed részét. Van mindaz amit írsz. Csak rendőréknél a migránsmizéria előtt is ez volt, meg ha egyszer lemegy ez a szar, az után is az lesz. Meg most is, annak is aki épp nem ott van, alap hogy a túlórákban hal el. Mondom, ott alapvetés hogy van, és alapvetés hogy kifizetik. A rendszer része.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Inkább úgy lehet összehasonlítani, hogy a közkatona rendőrségi megfelelője az őrmester ami szerintem elég fura de hát ez van.

Amúgy én ezt a kopasz hadnagyozást baromira nem tapasztaltam, igazából hogy így álljanak az emberhez szerintem eléggé szerencsétlennek kell lenni pályakezdőhöz képest is.
Kezdtel volna őrmesterkent a rendőrsegen vagy a vamosoknál.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
Nem altalam lenezni való. A kollegak altal. Ez így van. Gyakran megvetően beszelnek egy őrmesterről.
Ha a kollégák ilyen fasz primitívek mit csodálkoznak hogy senki sem megy remdőrnek? Nem elég hogy a munkahelyi, körülmények meg a fizetés szarok, ha még a bent lévő állomány is kretén az újakkal meglep bárkit is hogy összeomlófélben van a rendőrség?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Hát szerintem ha rommá túlórázod magad összeségében szarabb, mint kevesebbett keresni, jelenleg a rendőrök tömegesen jönnek át hozzánk épp emiatt.
Egyértelmű, a rendőrök mindenhová tömegesen mennek. Kiégés, egészségromlás van a széthajtás miatt tömegesen náluk.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 257
113
Na evezzünk egy kicsit kellemesebb vizekre. Hamár a Bundeswehr doktrináját akarjuk meghonosítani és német harcjárműveket fogunk használni. Akkor itt ez a Bundeswehr hadgyakorlat még 2017-ből...öveket becsatolni 2 órás mozi. ;)
 

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Já. A tisztes 30-40 közt ver rá. Nagyon gáz, ez a rendőröknél (mondjuk 2015-ig ez pont fordítva volt)
Bocs, hogy beleugatok, de a mostohatestvérem (készenlétis) és egy nagyon kedves hölgy barátunk (helyszínelő) is őrmesteri fokozatban 300 fölött kapnak kézhez az ország két teljesen más pontján. De lehet, hogy rosszul tudom:).
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
Bocs, hogy beleugatok, de a mostohatestvérem (készenlétis) és egy nagyon kedves hölgy barátunk (helyszínelő) is őrmesteri fokozatban 300 fölött kapnak kézhez az ország két teljesen más pontján. De lehet, hogy rosszul tudom:).
Túlóra és készenléti rendőrségi pótlék, illetve beosztási pótlékok. Ezek nálunk is vannak, díszelgő pótlék, repműszaki pótlék, különleges műveleti pótlék. Stb
 

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Túlóra és készenléti rendőrségi pótlék, illetve beosztási pótlékok.
A hölgy úgy kapta meg ezt az összeget, hogy éppen gyesről tér vissza és még a felhalmozott szabadságát tölti a visszalépés előtt. Így a pótlékok nem teljesen játszanak.