A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Felpörögnek az események? :rolleyes:.
Pörgésen nemtom mit ertesz, de az 2018 decemberében volt. Azóta inkább az előre beharangozottakhoz képest csúszás van. De reméljük megéri várni és nem csalódás lesz.

Ezt követően a résztvevőknek lehetősége nyílt találkozni a török hadiipar képviselőivel és a helyszínen tájékozódni bizonyos fegyverek, fegyverrendszerek fejlesztésének helyzetéről, ahova dr. Böröndi altábornagy urat elkísérte Maróth Gáspár, a nemzeti védelmi ipari és védelmi célú fejlesztésekért, valamint a haderő-modernizáció koordinálásáért felelős kormánybiztos.

Igen, őt kell figyelni!!!!
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Szerintem minden lehetséges szövetséges jól jön nekik, és még vásárolunk is... Azért a török hadipar nem hiszem, hogy belefullad a megrendelésekbe.
Hát az eddigi infók alapján a mi megrendelésünk sem húzza ki őket a xarból. Bár annyit udvaroltak már egymásnak, hogy lehet mégsem minden infó szivárgott ki.

Sztem érdemes lesz lapozgatni a német - török - brazil haditechnikai oldalakat tavasszal.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Mindig is támogattak minket (nem a Hunyadi korszakról beszélek -akkor ők is a létükért küzdöttek), I. János, János Zsigmond, Betlehen, Tököly, Rákóczi, Kossuth, I. vh, 56... csak a teljesség igénye nélkül. Ezentúl mi is támogatjuk őket. Nem elég?
Amúgy a törökök első számú tech partnere Dél-Kórea. Még logikai bakugrás sincs benne.
Ha nem lennénk annyira német orientáltak, akkor szerintem a Kórea-Töröko. vonalat erősítenénk.
Ez a “hun” örökség... meg a turáni.
Most hanyagolva a turáni - hun szálat, mert a pénz útja nem érzelmeken keresztül fut, azért annyit megjegyeznék, hogy a koreaiak voltak tavaly Maygarországon a legnagyobb külföldi befektetők és a porgesük idén sem hagyott alább.

Nem akarok fölösleges konteokat bedobni csak kérdezek. Szíjjártót volt hogy elkisérte ezekere az utakra hadügyes? Merthogy haditechnikai téren a koreaik is elkezdtek helyezkedni kelet-europaban. A lengyeleknél tutira, de mintha a cseheknél is már találkoztam volna a nevükkel.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Mindig is támogattak minket (nem a Hunyadi korszakról beszélek -akkor ők is a létükért küzdöttek), I. János, János Zsigmond, Betlehen, Tököly, Rákóczi, Kossuth, I. vh, 56... csak a teljesség igénye nélkül. Ezentúl mi is támogatjuk őket. Nem elég?
Amúgy a törökök első számú tech partnere Dél-Kórea. Még logikai bakugrás sincs benne.
Ha nem lennénk annyira német orientáltak, akkor szerintem a Kórea-Töröko. vonalat erősítenénk.
Ez a “hun” örökség... meg a turáni.
És Trianon is közös "keresztünk" volt, de ma ezek semmit nem számítanak...
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Ezt követően a résztvevőknek lehetősége nyílt találkozni a török hadiipar képviselőivel és a helyszínen tájékozódni bizonyos fegyverek, fegyverrendszerek fejlesztésének helyzetéről, ahova dr. Böröndi altábornagy urat elkísérte Maróth Gáspár, a nemzeti védelmi ipari és védelmi célú fejlesztésekért, valamint a haderő-modernizáció koordinálásáért felelős kormánybiztos.
Egyébként mindig ezekről a páncélozott dzsippekről szól a fáma, de anno itt felmerült, hogy a rakéta sorozatvetőik jók... Az nem is annyira drága, én remélem lesz még erről szó, mert ott is nullán állunk, ugye.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 791
12 123
113
Egyébként mindig ezekről a páncélozott dzsippekről szól a fáma, de anno itt felmerült, hogy a rakéta sorozatvetőik jók... Az nem is annyira drága, én remélem lesz még erről szó, mert ott is nullán állunk, ugye.

Török vonalon én is erre gondoltam még . Nyugat nem tudom adna-e nekünk ezekből a potens fegyverekből, vagy ha igen kérdés hogy mennyit meg mennyiért. Török meg adna annyit amennyiért fizetünk :)
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Olvass utána...! :rolleyes: Vagy kédrezz!

Csak ne szemeteljük tele a topikot. De kifejtem, ha kell nem mint igaziigaz...

Mondjuk ahogy mindenkinek van vmi stikkje itt, valamiért én török fun vagyok.
Semmi gond nincs ezzel. Az ejder yalcin nem lehet rossz cucc. Masrol meg nem nagyon tudunk semmit.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 447
113
Olvass utána...! :rolleyes: Vagy kédrezz!

Csak ne szemeteljük tele a topikot. De kifejtem, ha kell nem mint igaziigaz...

Mondjuk ahogy mindenkinek van vmi stikkje itt, valamiért én török fun vagyok.
Hajrá! Nyomjad!
Ha utánaolvasol a Jelcin topicban, meg itt is, akkor láthatod, hogy nekem semmi bajom a török eszközök beszerzésével (sőt, én kimondottan látok bennük fantáziát), de ne próbáljuk már meg megideológizálni.
Pláne ne a 4-5-600 évvel ezelőtti dolgokkal.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and krisss
T

Törölt tag 1586

Guest
Ez csak a szokásos magyar hintapolitika. :(:confused:
Egyet nyalunk jobbra, egyet balra..

Úgy tűnik sosem tanuljuk meg hogy ez a politika törvényszerűen kudarchoz vezet.
Nem lehetünk minden egymással szemben álló erőközpontnak egyszerre a szövetsègese, mert az az jelenti hogy minden táborban csak gyanús, kifelé kacsingató, megbízhatatlan elemek leszünk, annak minden konzekvenciájával.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Ez csak a szokásos magyar hintapolitika. :(:confused:
Egyet nyalunk jobbra, egyet balra..

Úgy tűnik sosem tanuljuk meg hogy ez a politika törvényszerűen kudarchoz vezet.
Nem lehetünk minden egymással szemben álló erőközpontnak egyszerre a szövetsègese, mert az az jelenti hogy minden táborban csak gyanús, kifelé kacsingató, megbízhatatlan elemek leszünk, annak minden konzekvenciájával.
Ez nem olyan egyértelmű. Azt is jelenti, hogy vannak szabad vegyértékeink mindenfelé, azaz targyaloképesek vagyunk. Ezt nem mki mondhatja el magáról. Ez előny is, hátrány is lehet. Attól függ, ki hogyan játssza meg.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Amúgy a törököknek mi lehet velünk a stratégiájuk? Vagy az van hogy rokon népnek vesznek minket és őszintén támogatják a haderő fejlesztését - mert őszintén az ország helyzete/ereje nem indokolná hogy ennyire jópofizzanak velünk. Esetleg egy EUs ország szavazata van a háttérben ha úgy adódna a dolog? Nem tudom hogy egy erős bástya itt a Kárpát medencében mennyire török érdek.
Mind kettő.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ez nem olyan egyértelmű. Azt is jelenti, hogy vannak szabad vegyértékeink mindenfelé, azaz targyaloképesek vagyunk. Ezt nem mki mondhatja el magáról. Ez előny is, hátrány is lehet. Attól függ, ki hogyan játssza meg.
Persze, mondj egy példát amikor sikeres volt...

B.hatod a "szabad vegyértékeidet" ha minden oldal úgy tàrgyal veled mint egy megbízhatatlan árulóval.
Én nem a Lengyel szintű elköteleződést hiányolom mert nyilvánvaló hogy se mi sem ők nem leszünk Five Eyes tagok, de az Oroszok meg a Török felé gesztusokat tenni káros ès emiatt teljesen fòlösleges.
Nekünk bőven elég lenne keresni a középutat a Németek és az USA között.
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan
T

Törölt tag 2577

Guest
Ez csak a szokásos magyar hintapolitika. :(:confused:
Egyet nyalunk jobbra, egyet balra..

Úgy tűnik sosem tanuljuk meg hogy ez a politika törvényszerűen kudarchoz vezet.
Nem lehetünk minden egymással szemben álló erőközpontnak egyszerre a szövetsègese, mert az az jelenti hogy minden táborban csak gyanús, kifelé kacsingató, megbízhatatlan elemek leszünk, annak minden konzekvenciájával.

Románia a legjobb példa arra, hogy mennyire "kudarc" a hintapolitika. De ez nem ide való téma.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Románia a legjobb példa arra, hogy mennyire "kudarc" a hintapolitika. De ez nem ide való téma.
A Románok nem hintapolitizáltak.
Amikor a Francia vonal ment akkor vagonszámra szállították a romàn lànyokat Versaillesbe
Amikor a Német vonal ment ők voltak az elsők akik csatlakoztak az Orosz hadjárathoz...
Most làtjuk mi van...ki sem bújnak az USA ülepéből.
Ezek között meg amikor szükség volt rá képesek voltak egy nap alatt testületileg 180 fokos fordulókat végrehajtani.

Nálunk meg a szerencsétlen balfasz Horthy meg hol német hol angolbaràt miniszterelnökökkel próbàlkozott, aztán amikor törvényszerűen jött a teljes csőd még egy kiugrást sem volt képes levezényelni, mert saját tisztikara árulta el...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Persze, mondj egy példát amikor sikeres volt...

B.hatod a "szabad vegyértékeidet" ha minden oldal úgy tàrgyal veled mint egy megbízhatatlan árulóval.
Én nem a Lengyel szintű elköteleződést hiányolom mert nyilvánvaló hogy se mi sem ők nem leszünk Five Eyes tagok, de az Oroszok meg a Török felé gesztusokat tenni káros ès emiatt teljesen fòlösleges.
Nekünk bőven elég lenne keresni a középutat a Németek és az USA között.
Majd figyeld a lengyelek mennyiért kapják a fasza USA gázt, mi meg a törökökön keresztül az orosz, azerit és mennyit javít az árkülönbözet a két ország versenyképességén.
A Románok nem hintapolitizáltak.
Hogy pöcshuszárt idézzem, WTF???
A világháborús átállások, a Kárpátok komcsi géniusza volt a nyugat egyik kedvenc diktátora, még az LA Olimpián is részt vett.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 447
113
Most hanyagolva a turáni - hun szálat, mert a pénz útja nem érzelmeken keresztül fut, azért annyit megjegyeznék, hogy a koreaiak voltak tavaly Maygarországon a legnagyobb külföldi befektetők és a porgesük idén sem hagyott alább.

Nem akarok fölösleges konteokat bedobni csak kérdezek. Szíjjártót volt hogy elkisérte ezekere az utakra hadügyes? Merthogy haditechnikai téren a koreaik is elkezdtek helyezkedni kelet-europaban. A lengyeleknél tutira, de mintha a cseheknél is már találkoztam volna a nevükkel.
Benkő papa távol-keleti túráján arra is kanyarodott.
De meg lennék lepődve, ha az eddig egyértelmű vonalat dobnánk a koreaiakért, mivel a koreai technika elsősorban a németekének a versenytársa - amiből már alaposan bevásároltunk. Nem gondolom, hogy a koreaiak fognak hozzánk jönni kiképzésre, vagy fordítva. A koreai vonal abban az esetben működhetne, ha csupán vasakat vennénk, és nem lenne szükség a teljes magyar szárazföldi haderő újjászervezésére.
Ugyanakkor vannak/lehetnek olyan területek (fegyvernemek), ahol úgy lehet velük együttműködni, hogy nem ütközik az eddig kitalált koncepcióba.
Pl.:
KUS-FS
southkorean-male_uav.jpg

És maradjunk annyiban, hogy inkább egy koreai ilyenből, mint a kínai! ;)