T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Akkor minek kínlódnak 40 éve gyártott tankok felújításával. Nincs olyan gazdag és hatalmas birodalom a földön aki egyszerre több harckocsiprogramot futtatna (sem Kína, sem az USA nem ilyen gazdag).
Szerinted az oroszok mindenkinél okosabbak és ott tartunk, ahol 100 éve, hogy minden traktorgyárnak tankot kell gyártani, mert akkor is bejött?
Szerintem annyira nem veti fel őket a pénz, hogy három-négy harckocsira is költsenek. Ha a németnek elég 308 Leopard 2A7, akkor a ruszkinak minek 400 Armata mellé még többszáz régebbi? Kitől rettegnek ilyen fene módon?
A 400 Armatán milyen ágyú lesz? Mert ha marad 125 mm, akkor minden a legnagyobb rendben van, vegyenek jó sokat belőle.

Mert nagyon drága a T-14 és ahogy már leírták a T-90/8072-höz minden van azaz nagyon nagyon olcsó őket üzemeltetniük.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Nem. Kérdezett, a válaszom túlmutat a topik témáján. Át kell tenni máshova.

Mindenki zsarolásra hadználja az erejét.Csak azt nem értem,hogy miért vagy felháborodva ha az oroszok is ezt teszik.Jah és szuperhatalom tekintve,hogy a világ legnagyobb atomarzenálján ül és világviszonylatban a top 20 legmodernebb és legbatékonyabb hadereje van.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Mert nagyon drága a T-14 és ahogy már leírták a T-90/8072-höz minden van azaz nagyon nagyon olcsó őket üzemeltetniük.
Akkor mégis csak a gondolkodással van egy kis gond. Ha ilyen egyszerű a történet akkor a németek is foldozgathatnák a Leopard -1-et, az amcsik az M60-at meg amellett még fejleszthetnék a Leopard 3-at, az amcsik meg valami új hk-t.
De ők nem ezt teszik. Én komolyan örülök a T-90 új változatának, a legjobb orosz harckocsinak tartom, nagyon tetszik. A T-80U-t is nagyon szeretem, de szerintem az UD volt az igazán használható változata. A T-72B3 meg szép és valószínűleg azért jó is. De a harckocsi felújítás is rengeteg pénzt visz el, én az Armatába ölnék minden pénzt a helyükbe, új ágyúval.
Értem amit mondasz, csak nem hiszem, hogy működni fog. A gyártás egyébként Nyizsnij Tagilban lesz gondolom, ha beindul, szóval a felújításra a három harckocsigyárból a teljes értékű kiesésével kevesebb kapacitás jut, bár az is lehet, hogy az egész célja csak a harckocsiipar életben tartása.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 546
113
Csak kettő van: Uralvagonzavod (UVZ) és az Omszktranszmas(szintén az UVZ-hez tartozik)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Akkor mégis csak a gondolkodással van egy kis gond. Ha ilyen egyszerű a történet akkor a németek is foldozgathatnák a Leopard -1-et, az amcsik az M60-at meg amellett még fejleszthetnék a Leopard 3-at, az amcsik meg valami új hk-t.
De ők nem ezt teszik. Én komolyan örülök a T-90 új változatának, a legjobb orosz harckocsinak tartom, nagyon tetszik. A T-80U-t is nagyon szeretem, de szerintem az UD volt az igazán használható változata. A T-72B3 meg szép és valószínűleg azért jó is. De a harckocsi felújítás is rengeteg pénzt visz el, én az Armatába ölnék minden pénzt a helyükbe, új ágyúval.
Értem amit mondasz, csak nem hiszem, hogy működni fog. A gyártás egyébként Nyizsnij Tagilban lesz gondolom, ha beindul, szóval a felújításra a három harckocsigyárból a teljes értékű kiesésével kevesebb kapacitás jut, bár az is lehet, hogy az egész célja csak a harckocsiipar életben tartása.

Látszik,hogy nincs mindenre pénz ezért priorizálni kell.A T-M az bármivel szemben megállja a helyét nen egy hulladék hanem a világ egyik legmodernebb harckocsija ebből leaz nekik durván 500db.A T-14 meg ma a legjobb ebből lesz 400db.Bár Putyin az asztalra csapott de abbyira nem prioritás,hogy csak T-14-et vegyenek.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Mindenki zsarolásra hadználja az erejét.Csak azt nem értem,hogy miért vagy felháborodva ha az oroszok is ezt teszik.Jah és szuperhatalom tekintve,hogy a világ legnagyobb atomarzenálján ül és világviszonylatban a top 20 legmodernebb és legbatékonyabb hadereje van.
Nem vagyok felháborodva, csak megállapítottam egy tényt. Az, hogy mindenki az túlzás, de a kéthárom azt teszi. Meg a történelem is erről szól, szóval ez sem zavar. Csak leírtam.
Azt, hogy Oroszország szuperhatalom lenne azt vitatom. Nincs korlátlan érdekérvényesítő képessége, sőt. A SZU (aki lehet, hogy szuperhatalom volt) összeomlása óta Oroszország próbálja átvenni annak helyét a világpolitika színpadán. A legtöbb atomfegyver az olyan, mint amikor az öngyilkos sok lőszert visz magával a feladatra, kicsit komikus...Gyűjtsenek jó sokat, meg vigyázzanak rá, meg kezeljék a baleseteket.

Ez a videó az oroszokról szól. Lehet polemizálni, hogy ki kicsoda, de az atom nem játék.

 
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Nem vagyok felháborodva, csak megállapítottam egy tényt. Az, hogy mindenki az túlzás, de a kéthárom azt teszi. Meg a történelem is erről szól, szóval ez sem zavar. Csak leírtam.
Azt, hogy Oroszország szuperhatalom lenne azt vitatom. Nincs korlátlan érdekérvényesítő képessége, sőt. A SZU (aki lehet, hogy szuperhatalom volt) összeomlása óta Oroszország próbálja átvenni annak helyét a világpolitika színpadán. A legtöbb atomfegyver az olyan, mint amikor az öngyilkos sok lőszert visz magával a feladatra, kicsit komikus...Gyűjtsenek jó sokat, meg vigyázzanak rá, meg kezeljék a baleseteket.

Ez a videó az oroszokról szól. Lehet polemizálni, hogy ki kicsoda, de az atom nem játék.


Senkinek nincs már korlátlan érdekérvényesítő képessége.Elmúltak a 90-es meg a 2000-es évek.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Senkinek nincs már korlátlan érdekérvényesítő képessége.Elmúltak a 90-es meg a 2000-es évek.
Igen, de az USA-é látványosan nagyobb. Kína az igazi feltörekvő hatalom, az Oroszok csak az atom miatt tárgyalópartnerek számukra. A Közel-Keleti próbálkozás szép, de szerintem kockázatos az oroszoknak.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 501
113
Nem vagyok felháborodva, csak megállapítottam egy tényt. Az, hogy mindenki az túlzás, de a kéthárom azt teszi. Meg a történelem is erről szól, szóval ez sem zavar. Csak leírtam.
Azt, hogy Oroszország szuperhatalom lenne azt vitatom. Nincs korlátlan érdekérvényesítő képessége, sőt. A SZU (aki lehet, hogy szuperhatalom volt) összeomlása óta Oroszország próbálja átvenni annak helyét a világpolitika színpadán. A legtöbb atomfegyver az olyan, mint amikor az öngyilkos sok lőszert visz magával a feladatra, kicsit komikus...Gyűjtsenek jó sokat, meg vigyázzanak rá, meg kezeljék a baleseteket.

Ez a videó az oroszokról szól. Lehet polemizálni, hogy ki kicsoda, de az atom nem játék.




Szerintem el vagy tévedve Oroszország katonai,gazdasági erejét illetően,meg még sokan mások is,én nem látom,hogy olyan nagyon zsarolnának vele,kifejezetten udvariasak az ukránokkal,a grúzokkal is azok voltak,szépen hozzák fel az országot a kőkorszakból,nem ész nélkül fegyverkeznek,manapság nem hinném,hogy az Orosz melós kevesebb kebnyeret,benzint,vagy húst tudna venni a fizetéséből,mint mi,ami nagyon jó eredmény részükről,tekintve a globális szembe szelet,szankciókat,az atomarzenált,a tengóikat,azért szép csendben felhoizták a légierőt,lett hiperszonikus fegyverük,van 5.gen repcsi,lassan annak is elindul a gyártása,most rendeltek 400db t14-et,vagy 1500 egyéb mbt-t modernizáltak,stb.
Nme a fősodratú nyugati médiát követem Oroszország fejlődését illetően,mármint a civil szektort,4 orosz csatornára vagyok feliratkozva,egy Orosz csaj teherautót vezet a nagyfaluban,egy Magyar ott élő valaki az Orosz vasutat filmezi,egy vidéki mindent felújító szaki,meg egy sportoló csatornájára,a lényeg,hogy azt látom,hogy Moszkva már nem sártenger,sok új teherautó,munkagép ban,szép a kötnyezet,ahogy a belső kamerás képeket nézem amikor a csaj vezet,a vasút szinte megújult,csupa ú,saját gyártású mozdonyaik vannak,pipec pályaudvarok,normális személyszállító kocsik,a sportoló srácnál meg látom,hogy mennyi új,felújított sportlétesítményük van,jól szervezett belföldi bajnokságok,sport rendezvények,szóval ez az Oroszország már nem az az Oroszország,amit csak le sajnálni lehet,nem hypolom őket,biztos ott is vannak fejlettebb régiók,meg kevésbé fejlettek,mint mindenhol,de súlyos hiba őket alábecsülni,lekezelni.
Ne feljtsd el,hogy ott nem szűnt meg a sorkatonaság,ott 2-3 millió katonát 1 hét alatt felszerelnek,felmálháznak,akik nem lmpbt-s,fülcimpatágítós,szűknadrágos jövő nemzedéke,ezek másnap alakzatban harcolnak,amilyen berendezésre kiképezték őket,azzal harcolnak,mindnek van tartalék tár,bakancs,babkonzerv,meg ami kell.
és ez úgy,hogy a civil szféra is annyit fejlődött 15 év alatt,mint előtte 100 év alatt,nincs államadósságuk,ngo-ik,ceu-juk,sem illegális migránsaik,akiknek egyből állampolgárság,kecó,segély,meg orvosi ellátás járna,nincs hadi gazdaság,fegyverkezési kényszer,sem terjeszkedni nem akarnak katonailag,ez csak sztenderd.
Pont lesz@rják kke-t,meg kb mindenkit,ami ott nincs,az kb sehol sincs,szívesen kereskednének a nyugattal,valójában az is velük,csak nekik is csokis a szájuk innen-onnan.
Na,jól elkalandoztam :confused: ,de ilyen az ha nyugtatókra piál az ember :D:D,szóval adjuk oda nekik a 2. helyet a tengerek kívül,ne akarjuk tudni milyen az ha hadi gazdaságra váltanak,és főleg ne húzgáljuk a maci bajszát,mert az nem játék.Nem látom az usán kívül azt az országot,aki eljutna atom nélkül addig is,mint dolfiék,ez legyen elég mindenkinek.
Ha bedurciznak,usánkának még behajózni európába,szárazföldi támadó hadművelethez felfejlődni az Orosz határnál is a fél szárazföldi haderejébe fájna,kb.
:)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Akkor minek kínlódnak 40 éve gyártott tankok felújításával. Nincs olyan gazdag és hatalmas birodalom a földön aki egyszerre több harckocsiprogramot futtatna (sem Kína, sem az USA nem ilyen gazdag).
Szerinted az oroszok mindenkinél okosabbak és ott tartunk, ahol 100 éve, hogy minden traktorgyárnak tankot kell gyártani, mert akkor is bejött?
Szerintem annyira nem veti fel őket a pénz, hogy három-négy harckocsira is költsenek. Ha a németnek elég 308 Leopard 2A7, akkor a ruszkinak minek 400 Armata mellé még többszáz régebbi? Kitől rettegnek ilyen fene módon?
A 400 Armatán milyen ágyú lesz? Mert ha marad 125 mm, akkor minden a legnagyobb rendben van, vegyenek jó sokat belőle.

Azért, mert az USA épp most hordott át több ezer harci járművet Európába, muszáj valamivel ellentételezniük a mennyiséget. Ezért nyilván előveszik az összes modernizálható tankot és felújítják, mondernizálják őket.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Mert zsrolásra használják katonai erejüket (mint minden nagyhatalom). Csakhogy ők nem nagyhatalom, csak egy iszonyatosan eltorzult atomhatalom, szép katonai és háborús hagyományokkal, de hanyatló gazdasággal és társadalommal. Az ilyenek veszélyesek, az orosz ember lenézi a kis Közép-európai népeket. Mivel nem tekint egyenrangúnak, ezért a vele egyenrangúak (német, brit, USA, kínai) közötti áldozati népnek tekint mindenki mást. Ő nem akar áldozati nép lenni, ő szuperhatalom akar lenni. Ezt a pozícióját a lecsúszása miatt sokszor csak fegyveres konfliktusokkal képes ideig óráig foggal körömmel tartani (Grúzia, Ukrajna, mostanában Belorusszia).
Szóval lehet tankja, de ne akarja fenyegetésre használni. Oroszország vissza fog oda süllyedni ahonnan jött, a sárba. Sok kis szomszéd népet magával ránthat, nekünk ezt el kell kerülni. Azért gond, mert atomhatalom, és az atom az veszélyes. Oda kell figyelni az orosz folyamatokra.

Mekkora hülyeség ez már...
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Azért, mert az USA épp most hordott át több ezer harci járművet Európába, muszáj valamivel ellentételezniük a mennyiséget. Ezért nyilván előveszik az összes modernizálható tankot és felújítják, mondernizálják őket.
Jó terv. A múltkor sem jött be.
Hidegháború vagy valami ilyesminek hívták asszem.....
:)
 
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 429
113
Azért, mert az USA épp most hordott át több ezer harci járművet Európába, muszáj valamivel ellentételezniük a mennyiséget. Ezért nyilván előveszik az összes modernizálható tankot és felújítják, mondernizálják őket.
Ha a Exercise Defender Europe 20-ra gondolsz, akkor tudnod kell, hogy a teljes gyakorlat 37.000 főt fog megmozgatni. Ebből minimum 2500 angol, de összesen 18 nemzet vesz részt benne (sok német, lengyel, holland, de csehek is).
Az amerikai kontingens alapvetően az éppen váltásba érkező haderő lesz. Akik ugyan hoznak is magukkal járműveket, de jó részüket a leváltott csapatok eszközeiből fognak felvenni Németországban.
A 82-esek meg ugyebár nem nehéz technikával dolgoznak, akik szintén részt vesznek a gyakorlaton.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Szerintem el vagy tévedve Oroszország katonai,gazdasági erejét illetően,meg még sokan mások is,én nem látom,hogy olyan nagyon zsarolnának vele,kifejezetten udvariasak az ukránokkal,a grúzokkal is azok voltak,szépen hozzák fel az országot a kőkorszakból,nem ész nélkül fegyverkeznek,manapság nem hinném,hogy az Orosz melós kevesebb kebnyeret,benzint,vagy húst tudna venni a fizetéséből,mint mi,ami nagyon jó eredmény részükről,tekintve a globális szembe szelet,szankciókat,az atomarzenált,a tengóikat,azért szép csendben felhoizták a légierőt,lett hiperszonikus fegyverük,van 5.gen repcsi,lassan annak is elindul a gyártása,most rendeltek 400db t14-et,vagy 1500 egyéb mbt-t modernizáltak,stb.
Nme a fősodratú nyugati médiát követem Oroszország fejlődését illetően,mármint a civil szektort,4 orosz csatornára vagyok feliratkozva,egy Orosz csaj teherautót vezet a nagyfaluban,egy Magyar ott élő valaki az Orosz vasutat filmezi,egy vidéki mindent felújító szaki,meg egy sportoló csatornájára,a lényeg,hogy azt látom,hogy Moszkva már nem sártenger,sok új teherautó,munkagép ban,szép a kötnyezet,ahogy a belső kamerás képeket nézem amikor a csaj vezet,a vasút szinte megújult,csupa ú,saját gyártású mozdonyaik vannak,pipec pályaudvarok,normális személyszállító kocsik,a sportoló srácnál meg látom,hogy mennyi új,felújított sportlétesítményük van,jól szervezett belföldi bajnokságok,sport rendezvények,szóval ez az Oroszország már nem az az Oroszország,amit csak le sajnálni lehet,nem hypolom őket,biztos ott is vannak fejlettebb régiók,meg kevésbé fejlettek,mint mindenhol,de súlyos hiba őket alábecsülni,lekezelni.
Ne feljtsd el,hogy ott nem szűnt meg a sorkatonaság,ott 2-3 millió katonát 1 hét alatt felszerelnek,felmálháznak,akik nem lmpbt-s,fülcimpatágítós,szűknadrágos jövő nemzedéke,ezek másnap alakzatban harcolnak,amilyen berendezésre kiképezték őket,azzal harcolnak,mindnek van tartalék tár,bakancs,babkonzerv,meg ami kell.
és ez úgy,hogy a civil szféra is annyit fejlődött 15 év alatt,mint előtte 100 év alatt,nincs államadósságuk,ngo-ik,ceu-juk,sem illegális migránsaik,akiknek egyből állampolgárság,kecó,segély,meg orvosi ellátás járna,nincs hadi gazdaság,fegyverkezési kényszer,sem terjeszkedni nem akarnak katonailag,ez csak sztenderd.
Pont lesz@rják kke-t,meg kb mindenkit,ami ott nincs,az kb sehol sincs,szívesen kereskednének a nyugattal,valójában az is velük,csak nekik is csokis a szájuk innen-onnan.
Na,jól elkalandoztam :confused: ,de ilyen az ha nyugtatókra piál az ember :D:D,szóval adjuk oda nekik a 2. helyet a tengerek kívül,ne akarjuk tudni milyen az ha hadi gazdaságra váltanak,és főleg ne húzgáljuk a maci bajszát,mert az nem játék.Nem látom az usán kívül azt az országot,aki eljutna atom nélkül addig is,mint dolfiék,ez legyen elég mindenkinek.
Ha bedurciznak,usánkának még behajózni európába,szárazföldi támadó hadművelethez felfejlődni az Orosz határnál is a fél szárazföldi haderejébe fájna,kb.
:)

Nem akarlak elkeseríteni de az általad lenézett ultraliberálus svéd meg finn fültágígós kiskatonák kurva kemények ám...