Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 448
113
Követi, de úgy nem tudja konkrét személyhez kötni (smartphone-okról történő netezés más tészta). Amúgy meg ezzel együtt kell élni, ha használni akarod a netet. Vagy lehet használni Tort, stb. ha valaki nagyon nem akar fókuszba kerülni semmilyen szinten sem.
De az alapkérdésre visszatérve, szerintem nyugodtan meg lehet nézni a Vk-s videókat, nem veszélyesebb az sem, mint bármilyen más közösségi portál.
Persze, nem személyhez köti, hanem végponthoz. Ugyanis az IP címed minden és mindenki loggolja. Erre megoldás lehet a VPN. Az annyiban egyszerűsíti a helyzetet, hogy ott csak a VPN szolgáltatót kell "megvenni"... ;)
És nem, nem kell vele együtt élni. Ha nem szeretném, hogy valamilyen dologhoz kössenek, akkor nem megyek a közelébe se. :cool:
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Persze, nem személyhez köti, hanem végponthoz. Ugyanis az IP címed minden és mindenki loggolja. Erre megoldás lehet a VPN. Az annyiban egyszerűsíti a helyzetet, hogy ott csak a VPN szolgáltatót kell "megvenni"... ;)
És nem, nem kell vele együtt élni. Ha nem szeretném, hogy valamilyen dologhoz kössenek, akkor nem megyek a közelébe se. :cool:

Együtt kell élned azzal, hogy: az IP címed minden és mindenki loggolja.
Én személy szerint pont leszarom, ha kiderül valakik számára, hogy a Vk-hoz közöm volt, pláne, ha annyi, hogy megnéztem ott-onnan pár videót. És ugyanígy vagyok ezzel más közösségi oldalakon is, mivel ezek egyformák.
Ha meg kényes tartalomra vágynék valóban húzós helyekről, akkor előtte megtenném azt, amit meg kell ahhoz, hogy ne köthessék hozzám.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Sok VPN szolgáltatónak még csak saját szervere sincs, csak bérelnek. Szóval akkro már nem csak a VPN szolgáltató, de a hosting cég is követhet.
De amíg az embereknek ott van a facebook cookie a gépén tökmindegy, hogy mit használnak. :D
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Sok VPN szolgáltatónak még csak saját szervere sincs, csak bérelnek. Szóval akkro már nem csak a VPN szolgáltató, de a hosting cég is követhet.
De amíg az embereknek ott van a facebook cookie a gépén tökmindegy, hogy mit használnak. :D

Asszem a Nordvpn-nek volt egy elbaxot reklámja ahol azt magyarázták, hogy a gonosz ISP-t kötik az országom törvényei ezért log-olja és a hatóságoknak átadja mit csinálok a zinterneten (mintha bárkit is érdekelne éppen melyik klasszikusra masz... khm), de ők a Kajmán szigeteken vannak bejegyezve ezért semmilyen törvényt nem kell betartaniuk.

Le is vették pár nap után, akkora öntökönszúrás volt.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Asszem a Nordvpn-nek volt egy elbaxot reklámja ahol azt magyarázták, hogy a gonosz ISP-t kötik az országom törvényei ezért log-olja és a hatóságoknak átadja mit csinálok a zinterneten (mintha bárkit is érdekelne éppen melyik klasszikusra masz... khm), de ők a Kajmán szigeteken vannak bejegyezve ezért semmilyen törvényt nem kell betartaniuk.

Le is vették pár nap után, akkora öntökönszúrás volt.
És pont a NordVPNnek volt botránya, hogy bérelték a szervert, de a hosting cég szart a biztonságra így hónapokig átjáróház volt pár szerverük és aki akarta az látta az emberek forgalmát. Hónapokkal később javították majd egy évig titkolták mire kibukott.
Ma ha valaki youtuber Nordot hirdet az kapja kommentekben az osztást, hogy nem kéne.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 707
113
Nem zavar, ha kinevetnek. Csak Szolzsenyicin jut eszembe; vajon ha újraalakult volna a nyilas, SS, einsatzgruppe... Akkor is megőriznéd a humorodat? Engem, mint olyan embert, aki a bolsevik rémuralom miatt egyik nagyapját meg sem ismerhette (a másiktól is mindent el éve) nem a tréfa jut eszembe, hanem az, hogy ezt hogyan engedhetik meg. Apropó, ajánlom figyelmedbe Lindler szavait... Simán szó szerint hallani lehet bármely ellenzéki szájából. Túl sok az 1919 és analógia ahhoz, hogy nagyvonalúan figyelmen kívűl hagyjuk.

"Ujraalakult volna .." Sajnos nem volna:
https://pestisracok.hu/tag/magyar-nemzeti-arcvonal/
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Pedig nem annak szántam...
..
Csak nem értem miért kell a csöpögős cigányozást idekeverni!
Teljesen fölösleges spec. szerintem,
meg azért na, mégiscsak egy miniszterelnök...
De nem is Jézus Krisztus következő eljövetele. (mondjuk jobbat nem tudok helyette jelenleg, de hát valljuk be vakok közt a félszemű a király)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and zsolti

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Qrva ügyes politikus,azt meg kell hagyni.De az a baj,hogy tényleg egy királyságot épitett ki.Sokba fog ez még nekünk szerintem kerülni.
Ez a pártalapitvány rendezte évértékelő,ahol a hivek közt egyenruhás katonák jelennek meg,meg egyszerűen pofátlanság.És veszélyes.Az átlagember amúgy is rühelli az államszervezetet.És szerintem joggal.Ebből a sereg eddig úgy-ahogy kimaradt.De ha bevonja a hatalmi jelképek közé a mundért is,akkor nemzeti jelképböl pártpizsamává válik az egyenruha is.És az nem lenne jó.
De inkább a hadseregszervezési agyalgásaimat szedjétek izekre.
Szerintem alábecsülöd az állampolgár totális érdektelenségét.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and fip7

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 563
113
Szerintem alábecsülöd az állampolgár totális érdektelenségét.
Ez nem érdektelenség,hanem elnyomás.Rákosi alatt elvitték,ki nem tapsolt.Kádár alatt,legalábbis amire már én is emlékszem,az ellehetetlenités volt a mődszer.És ugyan az van most is.Nem változott semmi.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 563
80 926
113
Ez nem érdektelenség,hanem elnyomás.Rákosi alatt elvitték,ki nem tapsolt.Kádár alatt,legalábbis amire már én is emlékszem,az ellehetetlenités volt a mődszer.És ugyan az van most is.Nem változott semmi.

A négyből két katona nem tapsolt. Még mindegyik él és virul, sőt, a rangját se vették el.