DONAR AGM / RCH 155 / KMW Artillery Gun Module (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Azokat a kamionokat közutakra tervezték ennek megfelelő mértezéssel, a Boxert meg terepre full terheléssel.
V.színű kicsit több anyag kerül a Boxer futóművébe...
A vontató, műszaki mentő járműveknél van lehetőség a rugózás kikapcsolására a kellő stabilitás érdekében (daruzashoz) Viszont az statikus terhelés, a lövés meg intenzív dinamikus. A lengőkarok rögzítése törést eredményezhet.
 
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
A magasan lévő loveg és tomegkozeppont az oldalirányú tüzelést elég kétségessé teszi, de legalábbis nagyon korlátozza. De ez tüzér eszköz nem tank....
 
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
A vontató, műszaki mentő járműveknél van lehetőség a rugózás kikapcsolására a kellő stabilitás érdekében (daruzashoz) Viszont az statikus terhelés, a lövés meg intenzív dinamikus. A lengőkarok rögzítése törést eredményezhet.
Még mindig nem értem. Volt egy c5-ösünk. Leülteti tökig, vagy mitől bírja ki a felfüggesztés...? És miért nem leng be?
Vagy talán annyira csillapítják a löveget?
Bocsi a sok kérdésért, csak filózok...

Kis kedvencem a Wiesel önjáró aknavetője.
Pillanatok alatt letalpal, tüzel és már pödör is tovább.
Ezt is így képzeltem. Főleg mert az Archer is hasonlóan működik...
Elfogadom amit írnak csak nem értem... még!
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Még mindig nem értem. Volt egy c5-ösünk. Leülteti tökig, vagy mitől bírja ki a felfüggesztés...? És miért nem leng be?
Vagy talán annyira csillapítják a löveget?
Bocsi a sok kérdésért, csak filózok...

Kis kedvencem a Wiesel önjáró aknavetője.
Pillanatok alatt letalpal, tüzel és már pödör is tovább.
Ezt is így képzeltem. Főleg mert az Archer is hasonlóan működik...
Elfogadom amit írnak csak nem értem... még!
Osztom ketelyeid. Én sem értem, egy 155 mm es loveg nagy energiával mozdul. Csak akkor nincs jelentősége a cső elmozdulása nak, ha irányított gránátot lő....
 
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi
T

Törölt tag 1586

Guest
Van újabb kép és CIKK a Krauss-Maffei Wegmann (KMW) RCH 155 (Remote Controlled Howitzer)-ről
KMW_RCH_155_latest_generation_of_mobile_155mm_wheeled_self-propelled_howitzer_925_001.jpg

a kép azért érdekes mert most mutatja először oldalra fordítva a tornyot és a cikk is megerősíti hogy a rendszer képes 360 fokos körtüzelésre!

További infók:
- a rendszer tömege 38.5 tonna;
- befejeződtek a lövészeti próbák;
- 8 lövéses sorozatot 90 sec. alatt lő ki, 40 lőszer fér a tárolókba;
- u.az a 155/52-es ágyú van rajta ami a PZH2000-en;
- a torony a KMW által fejlesztett és a DONAR-nál is használt automatikus Artillery Gun Module
- a test szemből 30 mm-es oldalról 12.7-es lőszerek ellen véd. A torony alumínium és csak a kézifegyverek lövedékei és tüzérségi lőszerek repeszei ellen véd.

Megjegyzés tőlem: bolondok vagyunk he nem ezt vesszük a PZH200-ek mellé...
Szerintem ez a videó még nem volt, de itt a helye..
https://www.kmweg.de/fileadmin/user_upload/fce/video/ES2018_RCH155_Final_1-1_1-2.mp4

(érdekes hogy vidóként nem lehet beilleszteni...)
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Azért 39 tonnát nehéz megborítani...
Mindenesetre azt írják hogy már dolgoznak KMW-nél egy új, csökkentett magasságú tornyon.
Továbbá dolgoznak egy utántöltő járművön is, ahol egy robotkar pakolja át a lőszert az ágyús járműbe
Boxer-155mm-AGM.jpg

Itt láthatjuk, hogy a logisztikai gazdaságosság nevében mire lehet elkölteni 80-100 m forint helyett 6000 m forint összeget. :D A hülyének is megéri. 20-40 km-re a frontvonaltól, hogy ne kelljen kiszállni. :D
 
  • Tetszik
Reactions: ibanez de bobadilla
K

kamm

Guest
A PzH lovegerol van szo, amit a KMW modulkent tulajdonkeppen barmire hajlando ratenni - velhetoen olcsobban, mint a fullos SPH. :)
155mm/L52 es unmanned, automatikus toltessel, mindennel, a kabinbol is hasznalhatjak a crew.

Legcsabitobb ugye a truck-mounted concept render (=nincs megepitve): https://www.kmweg.com/systems-products/wheeled-vehicles/artillery/agm-iveco-8x8/

AGM-Iveco-8x8-KMW-004.JPG



Kerekes IFV-re (Boxer) viszont mar epitgetik egy ideje: https://www.kmweg.com/systems-products/wheeled-vehicles/artillery/rch-155/

Errol itt a legfrisebb foto, pont ketnapos, a legujabb verziot tesztelik a nemetek - lathatoan SOKKAL ALACSONYABB, mint a fenti linken az elso valtozat (gondolom, nem igazan volt stabil loveseknel):

Ep2ES7XW4AAESFl



Meg letezik lancos (ASCOD) alapon is, ez valami General Dynamics kozos project eredmenyenek tunik, europai piacra - igazan ezt nem ertem, talan ez olcsobb, mint a PzH (ha pont ASCODot hasznalsz?): https://www.kmweg.com/systems-products/tracked-vehicles/artillery/donar/

Donar-KMW-006.jpg




A teherautos verziobol azert el tudnek kepzelni vagy ket osztalyt magunknak, leginkabb arra szavaznek; azert is csabito, mert pl MAN/Raba alapon Gyorben osszerakva, feltetelezem, minimum 30-40% olcsobban kijonne, mint egy PzH - az meg azert nem mindegy, hogy mondjuk egyharmadaval tobbet hozunk ki ugyanabbol a penzbol (pl a kozepes meg egy konnyu/mobil dandarnak.)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Rossz nézni! Annyi idő alatt, amíg az első lövést leadták, simán le lehetett volna talpalni.
Nekem is a korábbi gondolataim ugrottak be. Hogyan adjunk el egy specializált páncélozott teherautót cca3-4 mrd Forint összegért, ami aztán soha nem megy esélyesen a harctér közelébe. :D A hülyének is megéri, főleg cserélgetni a felfüggesztést a kis erőhatás után. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 447
113
Nekem is a korábbi gondolataim ugrottak be. Hogyan adjunk el egy specializált páncélozott teherautót cca3-4 mrd Forint összegért, ami aztán soha nem megy esélyesen a harctér közelébe. :D A hülyének is megéri, főleg cserélgetni a felfüggesztést a kis erőhatás után. :D
Érthető a koncepció, de ez egy értelmetlen pénzpazarlás. Értem én, hogy egységes bázisjármű, de míg Boxerből 1-2000 db rohangál mondjuk a Német hadseregben, ezzel szemben a logisztikai alapjárműből meg ennek minimum a 10x-ese.