T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 345
113
Nem 2300 darab T-14 Armatat 2020ig?
En mar a prototipus megjelenese elott megmondtam hogy a regi terminologiat fogjak kovetni.../egy nagytetelben gyartott olcsobb egyszerubb hk es egy killer gep :) /nincs mbt./csak itt mindenki az mbt n allandoan meg van keveredve mintha szentiras lenne.pedig a vilag nagyreszen nem az...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 345
113
Ha ugyvesszuk meg nemetorszagban sincs mbt a szo szoros ertelmeben. Mert akkora kulonbsegek vannak leo2 alvaltozatok kozott hogy szinte erdemes mar mar ket kulon tipuskent kezelni azokat.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Te is kezded a trollkodást?!

Lehet összekeverem a 2016ra rendszerbe álló Su-57el...?

Putyin megmondta szóval az lesz. Azért ilyen gyors mert számítógépes tervezés... és blablabla. Vissza kéne lapozni az adott topikban muris lenne. (Persze akkor is én voltam a troll, meg aki nem ért hozzá. Így 2020ban kijelenthető, hogy nem.)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 570
113
Lehet összekeverem a 2016ra rendszerbe álló Su-57el...?

Putyin megmondta szóval az lesz. Azért ilyen gyors mert számítógépes tervezés... és blablabla. Vissza kéne lapozni az adott topikban muris lenne. (Persze akkor is én voltam a troll, meg aki nem ért hozzá. Így 2020ban kijelenthető, hogy nem.)

Tervezni mindig lehet mennyiséget, főleg új fegyvernél és az akkori(év) feltételek(főleg pénzügyi) szerint. Csak közben más lett a helyzet és prioritások...

Egyébként nem Putyin mondta(VM dönti el a darabszámokat), hanem az akkori UVZ főnök Oleg Sijenko, de hozzá tette, hogy ez kitolódhat +5 évvel.
2015-öt írunk.
https://deita.ru/ru/news/4971482-rossiyskaya-armiya-poluchit-2300-noveyshikh-tankov-armata/
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and gacsat

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 594
113
Nem 2300 darab T-14 Armatat 2020ig?
Akkor azért még nem volt COCOM lista, szankciók, rubel leértékelés, amikor ezt tervezték!
NÉPSZAVA cikkben:
A fegyveres erő modernizációja is legfeljebb felemás sikert jelenthet, hiszen így is eltörpül ütőképességük a két szuperhatalom – az Egyesült Államok és Kína – hadseregéhez képest.
Ez a faszi mit szív?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 570
113
Visszatérve a modern tankokhoz. A döntés, hogy 900 modern harckocsi lesz beszerezve az orosz VM vezetőinek és az orosz elnök tanácskozása után született mivel a szárazföldi erők új páncélozott jármüinek aránya mindössze 50%. A T-14 Armata állami tesztjei idén fejeződnek be, ha sikeres lesz kezdődhet a szériagyártás.
2021 és 2022-ben valamelyest emlkednek a védelmi kiadások is ,3246 és 3332 milliárd Rubelre, az idei 3100 milliárdról.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and szegcsab

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 865
113
Mint ma kiderült az orosz VM 2027-ig 900 modern harckocsi beszerzését tervezi.
500 darab T-14 Armatát
és
400 darab T-90M-et

Ahhoz hogy ez meglegyen már a t-90Mből jövőre át kellesz adni 50 db -ot a t-14-ből meg évente 72 db !
A su-57-esből pedig jövő évtől évente 11 gépet .Ha ez sem jön össze nekik akkor semmi !
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 459
113
Ahhoz hogy ez meglegyen már a t-90Mből jövőre át kellesz adni 50 db -ot a t-14-ből meg évente 72 db !
A su-57-esből pedig jövő évtől évente 11 gépet .Ha ez sem jön össze nekik akkor semmi !
Ebben a tempóban ehhez több mint 7 èv kell. Annyi idö alatt sokminden történhet. Pl Putyin is leköszönhet...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
. De 2025-re igértek egy új motort.

Nem kapkodják el?? :D

Így is kúúrva nehéz. A Rábának és a Csepel Műveknek 30 év alatt egy milimétert sem sikerült változtatniuk a RÁBA-MAN blokkján. Semmit. 20 év alatt a tükörképét se sikerült megcsinálni.

Jó volt nekik a langyos szar is.

Lehet összekeverem a 2016ra rendszerbe álló Su-57el...?

Putyin megmondta szóval az lesz. Azért ilyen gyors mert számítógépes tervezés... és blablabla. Vissza kéne lapozni az adott topikban muris lenne. (Persze akkor is én voltam a troll, meg aki nem ért hozzá. Így 2020ban kijelenthető, hogy nem.)

Ja, nem jött össze.
Most akkor kezdjük előszedni, hogy milyen más bejelentések bizonyultak később alaptalannak?
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 019
113

a322c03a94505b92e5e284e03ff0e3be.gif
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 865
113
Nagyon szépen köszönöm az elismerést az oldal sokszor csak a biztpol oldalról szól de én igyekszem a szakmai színvonalat hozni. Igaz mostanság nem volt időm hsz a tecnikai témákhoz mivel az edzés és a munka elveszi az időt. :cool::p
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 060
1 640
113
Sok kihagyás után egy jó 20 oldalt visszaolvastam, kb képben legyek mi újság. Amire nem találtam választ az az, hogy a koncepciót értem, viszont a T szériához hasonló kerekítést abszolút nem látok tornyon. Gondolok itt arra, hogy az esetleges becsapódó gránátot bármerre is esély legyen pattintani.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 843
113
Sok kihagyás után egy jó 20 oldalt visszaolvastam, kb képben legyek mi újság. Amire nem találtam választ az az, hogy a koncepciót értem, viszont a T szériához hasonló kerekítést abszolút nem látok tornyon. Gondolok itt arra, hogy az esetleges becsapódó gránátot bármerre is esély legyen pattintani.

Nem nagyon van páncél a tornyon,max gépágyútól véd.Amúgy amit látsz az csak burkolat nem a torony páncélzata.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 516
113
Visszatérve a modern tankokhoz. A döntés, hogy 900 modern harckocsi lesz beszerezve az orosz VM vezetőinek és az orosz elnök tanácskozása után született mivel a szárazföldi erők új páncélozott jármüinek aránya mindössze 50%. A T-14 Armata állami tesztjei idén fejeződnek be, ha sikeres lesz kezdődhet a szériagyártás.
2021 és 2022-ben valamelyest emlkednek a védelmi kiadások is ,3246 és 3332 milliárd Rubelre, az idei 3100 milliárdról.



Tudunk árakat a belső piacukra?Mennyit akarnak gyártatni első körben?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Visszatérve a modern tankokhoz. A döntés, hogy 900 modern harckocsi lesz beszerezve az orosz VM vezetőinek és az orosz elnök tanácskozása után született mivel a szárazföldi erők új páncélozott jármüinek aránya mindössze 50%. A T-14 Armata állami tesztjei idén fejeződnek be, ha sikeres lesz kezdődhet a szériagyártás.
2021 és 2022-ben valamelyest emlkednek a védelmi kiadások is ,3246 és 3332 milliárd Rubelre, az idei 3100 milliárdról.
Épp ott tartunk, hogy nincs hozzá motor. Az olajat meg lassan ingyen adják. Jó darabig nem lessz itt semmilyen új tank.