Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Egyébbként jellemzően határainkon a magyar oldalon nincs se kaminparkoló,se kaminnal igénybevehető wc.Magyar állambácsi csak hirhedten vastag ceruzával kontrolálni tud,de feltételek biztositására magasrol tesz.Pedig európai szinten is drágának számit a magyar útdij.

Én keleten lakom, a Románia felé 2 kamionparkoló is van.
Szerintem nem állambácsi feladata a kamionparkolók és WC-k biztosítása. Itt mifelénk magáncégek működtetnek kamionparkolókat, méghozzá valószínűleg elég jövedelmezően, mert folyton bővül.
Ahol van rá ígény, ott bizonyára gyorsan építenek magáncégek ilyesmiket.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ja es ezert a munkáert min 2x annyit keresel mint egy felsőfoku vegzettsegű ápoló. Azert hogy egesz nap ülj, meg kolasflakonba hugyozz. Persze most ti is nagy hősök vagytok mert hozzatok az arut. Persze.

Valakinek azt a munkát is el kell végeznie.
A fizukat meg a kereslet-kínálat határozza meg. Te miért nem mész el kamionsofőrnek? Azért amiért én sem és a legtöbb ember sem. Mert szar meló. Na azért nagy a fizu, hogy valaki azt is elvégezze.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 026
113
Látszik,hogy halvány lila gőzod nincs erről a munkáról.
Szükség van rátok, kemény embert próbáló feladat, sajátos életstílus, nem túl családbarát és valóban van árnyoldala is. Többek közt az hogy néha dugókban kell állni, ha valami probléma adódik(legyen műszaki, vagy egyéb) elvárt az önálló probléma megoldás, kitartás, monotonitás tűrés!

De nem vagy vele egyedül hogy nehézséged akad, mert pl. teljesség igénye nélkül nem könnyű most azoknak a helyzete, vagy nem könnyű munka.:

bolti eladó sem, aki meg nem győzi pakolni a cuccot a sáskaként vásároló őket egész nap tömegként körülvevő emberek közt, amelyek közt mivel most jó sok a feszült, ideges, még több küldi el az anyjába adott esetben ok nélkül.

Vagy az orvos, mentős, ápoló - ápolónő aki egész nap megfeszítve életveszélyes terepen dolgozik.

Az a szakács, pincér, akinek MÁR 3 hete nincs bevétele, és még van 2 hónap tartaléka, s egy albiban figyel hogy most akkor merre tovább.


Szóval minden tiszteletem mellett, pofa alapállásba, azt tedd a dolgod, és adj hálát a sorsnak hogy MÉG van munkád, meg nem kell egész nap Covid-19-es haldoklók alól az ágyneműt cserélned!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 116
31 099
113
Én keleten lakom, a Románia felé 2 kamionparkoló is van.
Szerintem nem állambácsi feladata a kamionparkolók és WC-k biztosítása. Itt mifelénk magáncégek működtetnek kamionparkolókat, méghozzá valószínűleg elég jövedelmezően, mert folyton bővül.
Ahol van rá ígény, ott bizonyára gyorsan építenek magáncégek ilyesmiket.
Ilyen alapon akkor személyautó parkolót se csináljon?
Elő van írva a kötelező megállás,450000 Ft a büntetése.kerdes,ha nem biztosítja a szabályok betartása nak feltételeit,milyen jogon büntet??
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 116
31 099
113
Szükség van rátok, kemény embert próbáló feladat, sajátos életstílus, nem túl családbarát és valóban van árnyoldala is. Többek közt az hogy néha dugókban kell állni, ha valami probléma adódik(legyen műszaki, vagy egyéb) elvárt az önálló probléma megoldás, kitartás, monotonitás tűrés!

De nem vagy vele egyedül hogy nehézséged akad, mert pl. teljesség igénye nélkül nem könnyű most azoknak a helyzete, vagy nem könnyű munka.:

bolti eladó sem, aki meg nem győzi pakolni a cuccot a sáskaként vásároló őket egész nap tömegként körülvevő emberek közt, amelyek közt mivel most jó sok a feszült, ideges, még több küldi el az anyjába adott esetben ok nélkül.

Vagy az orvos, mentős, ápoló - ápolónő aki egész nap megfeszítve életveszélyes terepen dolgozik.

Az a szakács, pincér, akinek MÁR 3 hete nincs bevétele, és még van 2 hónap tartaléka, s egy albiban figyel hogy most akkor merre tovább.


Szóval minden tiszteletem mellett, pofa alapállásba, azt tedd a dolgod, és adj hálát a sorsnak hogy MÉG van munkád, meg nem kell egész nap Covid-19-es haldoklók alól az ágyneműt cserélned!
Csakhogy ezek nálunk nem időszakos problémák,hanem állandóak.
Azonkívül én teszem adogom.speciel 24tonna fertőtlenítő vegyszert hoztam Hollandiabol.Nem kínai,vagy türkmén.hanem libsi holland.Azert jjo lesz,vagy visszavigyem?
 
T

Törölt tag 008

Guest
....Pedig európai szinten is drágának számit a magyar útdij......
Amikor a "szakértelem" kormányzott akkor garantált profittal eladták a magyar adófizetők pénzéből épült autópályákat külföldnek.
Akkora profitot garantáltak, hogy a matricák nem fedezik, az adóból pótolják. Szóval lehet a franszoá "üzemeltetőt" kellene elővenni, aki 2030-ig elrakja évente pár Gripen árát.

...Jellemző a hozzáálláshoz,hogy 5évemként kemény pénzért meg kell újitani a sofőr szakvizsgát,de az állam nem ismeri el szakmunkának a sofőrtködés......
Már felesleges is, meg a kamionparkoló is. Elsők között lesztek automatizálva. Keress valami más szakmát! Szép lassan képezd át magad, mert max pár éved van.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 026
113
Valakinek azt a munkát is el kell végeznie.
A fizukat meg a kereslet-kínálat határozza meg. Te miért nem mész el kamionsofőrnek? Azért amiért én sem és a legtöbb ember sem. Mert szar meló. Na azért nagy a fizu, hogy valaki azt is elvégezze.
Egyértelmű, de most sokkal több meló szar, a legszarabb meg ha nincs.

Megint jön ez a félkegyelmű azzal, hogy itt minden szar, meg mekkora tré már hogy kamionosként 30km sorban kell állnia!

Hát, ha nem az lenne aki, olyan magyarsághoz való hozzá állással amilyennel, még lehet egy picit sajnálnám is.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Egyértelmű, de most sokkal több meló szar, a legszarabb meg ha nincs.

Megint jön ez a félkegyelmű azzal, hogy itt minden szar, meg mekkora tré már hogy kamionosként 30km sorban kell állnia!

Hát, ha nem az lenne aki, olyan magyarsághoz való hozzá állással amilyennel, még lehet egy picit sajnálnám is.

A legszarabb meló meg az ami már nincs is.
Csak a szűk családomból már négyen ülnek otthon. :(
És ugye most másik munkát is nehéz lesz találni, mert még azok a cégek sem vesznek most fel, amiknek még van munkájuk.
Pl. nálunk a cégnél durva munkaerőhiány van, munka is van bőven, jelentkező is lenne már rengeteg, de ilyen bizonytalanságban nem vesznek fel embereket, mert bármikor mi is leállhatunk.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 026
113
Csakhogy ezek nálunk nem időszakos problémák,hanem állandóak.
Azonkívül én teszem adogom.speciel 24tonna fertőtlenítő vegyszert hoztam Hollandiabol.Nem kínai,vagy türkmén.hanem libsi holland.Azert jjo lesz,vagy visszavigyem?
Tedd a dolgod pont mint más, ne rinyálj!

Jó lesz az is, persze!

Mondjuk hozhatnál inkább még álarcot a libsiktől, vagy hozzá alapanyagot, mert fertőtlenítőt tudunk gyártani mi is, álarcot meg csak ha a törökök küldenek hozzá anyagot!

Germoney-ban ha jársz, kérdezd már meg hol vannak a kifizetett álarcaink, ott van még náluk?
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ja, keresztlányom szerdán rúgták ki a pékségből. Bezártak a menzák, az emberek ritkábban járnak boltba így péksütiből és kenyéből is kevesebb fogy.
Azóta rohangál munkáért mint a mérgezett egér, gyakorlatilag bármit megcsinálna, de sehova sincs felvétel.
Álítólag árufeltöltőnek százszoros túljelentkezés van.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 116
31 099
113
Egyértelmű, de most sokkal több meló szar, a legszarabb meg ha nincs.

Megint jön ez a félkegyelmű azzal, hogy itt minden szar, meg mekkora tré már hogy kamionosként 30km sorban kell állnia!

Hát, ha nem az lenne aki, olyan magyarsághoz való hozzá állással amilyennel, még lehet egy picit sajnálnám is.
Bocs,de én 89ben friss jogaival vittem a segélyt Erdélybe,91ben ott voltam a határon katonaként.Te?
És mert szeretem a Hazámat,pont azért szeretném,hogy megszabaduljon ettől a szár államszervezet től.Mert jobbat erdemelne
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Halfdan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 116
31 099
113
Amikor a "szakértelem" kormányzott akkor garantált profittal eladták a magyar adófizetők pénzéből épült autópályákat külföldnek.
Akkora profitot garantáltak, hogy a matricák nem fedezik, az adóból pótolják. Szóval lehet a franszoá "üzemeltetőt" kellene elővenni, aki 2030-ig elrakja évente pár Gripen árát.


Már felesleges is, meg a kamionparkoló is. Elsők között lesztek automatizálva. Keress valami más szakmát! Szép lassan képezd át magad, mert max pár éved van.
Hehehe..Aligha.Ahoz még sok víznek le kell folynia a Dunán.
Stuttgart van monda ezt nekem egy különben magyar mérnök,ki ezzel foglalkozik a Mercedesznel
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 026
113
Bocs,de én 89ben friss jogaival vittem a segélyt Erdélybe,91ben ott voltam a határon katonaként.Te?
És mert szeretem a Hazámat,pont azért szeretném,hogy megszabaduljon ettől a szár államszervezet től.Mert jobbat erdemelne
Jobbat érdemelne! Egyet értünk!

Mutass rá valakire, valakikre! Az hogy a szart még szarabbal lehetne váltani, akik ellenzékből ahol igazából nincs semmi kötöttség, is olyan hülyeségeket mondanak hogy néha tolok egy hátra leszúrt Rittbergert félcsavarral, az nekem nem opció!
Jelen helyzetben barátom, bár én sem szeretem a korrupciót, stadionokat, Borkai féléket, egyre többször jut eszembe hogy mekkora hatalmas mákja van az országnak, hogy nem egy EU felé bólogató migránssimogató, kelet felé köpködő - öklöt rázó liberális - baloldali kormányunk van 10 éve!

Itt állnánk német dicséretek közepette, egy valag visszaosztott agysebésszel kerítés és álarcok, álarc alapanyag nélkül.
De szép alternatíva a jelenlegi helyett!
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ja, keresztlányom szerdán rúgták ki a pékségből. Bezártak a menzák, az emberek ritkábban járnak boltba így péksütiből és kenyéből is kevesebb fogy.
Azóta rohangál munkáért mint a mérgezett egér, gyakorlatilag bármit megcsinálna, de sehova sincs felvétel.
Álítólag árufeltöltőnek százszoros túljelentkezés van.

A TV-ben a Spar reklámozza, hogy vesznek fel munkásokat.
Bár az is lehet, hogy már nem aktuális, csak még nem járt le a reklámszerződés.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 116
31 099
113
Ja, keresztlányom szerdán rúgták ki a pékségből. Bezártak a menzák, az emberek ritkábban járnak boltba így péksütiből és kenyéből is kevesebb fogy.
Azóta rohangál munkáért mint a mérgezett egér, gyakorlatilag bármit megcsinálna, de sehova sincs felvétel.
Álítólag árufeltöltőnek százszoros túljelentkezés van.
Ezért viszont részvétem.Csunya világ jön.
Elejétől mondom,baj lesz
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008
T

Törölt tag 008

Guest
A TV-ben a Spar reklámozza, hogy vesznek fel munkásokat.
Bár az is lehet, hogy már nem aktuális, csak még nem járt le a reklámszerződés.
3 Sparban volt. Túljenetkezés van.

Beszéltem itt egyik szomszéd asszonyal, lánya ügyvéd, ugye minden tárgyalás halasztva van most, veje turizmusból élt....szóval az ő pénzéből él a 2 fiatal + a 4 éves unoka.
Baromi nagy gáz lesz az országba :( Jöhetne a 30 fok és tünhetne a vírus.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 226
4 578
113
3 Sparban volt. Túljenetkezés van.

Beszéltem itt egyik szomszéd asszonyal, lánya ügyvéd, ugye minden tárgyalás halasztva van most, veje turizmusból élt....szóval az ő pénzéből él a 2 fiatal + a 4 éves unoka.
Baromi nagy gáz lesz az országba :( Jöhetne a 30 fok és tünhetne a vírus.
Pont ezért kevés a mindenfajta járlékfizetés elengedése. Mert fizetés sem lesz, nemhogy járulékfizetési kötelezettség. Értem én a kormány elveit, hogy a munkát végzőket támogassuk, ne a segélyből élőket, de jelen helyzetben átmeneti időre a munkanélküli segély összegének és időtartamának jelentős emelése lesz az egyetlen mentsvár nagyon sokak számára. Hangsúlyozottam átmenetileg, és lehet mondjuk olyan kitétellel, hogy csak azokra vonatkozzon, akik a veszélyhelyzet kihirdetése után veszítették el állásukat. Úgyis rendeleti kormányzást szavaznak meg maguknak, hát pont beleférne... Mert kétlem, hogy mindenki 3 hónapon belül talál munkát.
 
Status
Not open for further replies.