Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Aért ez ígymarhára nem igaz!Ha te havi 200.000-et keresnel(ebben az országban nagyon sokan keresnek ennyit) megnezném,hogy mennyi idő alatt raksz félre annyi pénzt,hogy 1 évig jövedelem nélkül kibírd.Arról nem is beszélve,hogy milyen életszínvonalon is élnél.

Egyedül nehezebb, de ha van csajod, feleséged aki szintén keres, úgy már könnyű.
Nehogy már 200000-ből ne lehessen megélni Magyarországon.
Persze aki 200000-ret keres, az ne akarjon egyedül Budapest belvárosában élni albérletben.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
*Egyébként meg egyesek szerint ez egy munkásparadicsom ország volt, ahol tömegek élnek és keresnek jól a NER alatt. Vagy akkor lehet, hogy ez valami alter univerzum...
Ezek az emberek valószínűleg életükben nem fogtak kapát vagy csavarhúzót a kezükbe és rendkívül tájékozottak az irodából, katedra mögül vagy egy szerkesztőségből.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Miért pont 44 centi? Tőrnek nagy, kardnak kevés szerintem.

Csak szeretnék jól választani az apokalipszisra :D
Nem, ez a tőr. Alatta kés fölötte kard.
44 centi az 20 centivel hosszabb mint a cigó "rámbókése" , ha díszkatanával jön van esélyed vele hárítani az első ütést (másodikra nem lesz esélye) és valamiért a középkorban ez a méret honosodott meg. Mondjuk ott át kellett nyúlni a vérten, szétfeszíteni a láncinget és átszúrni a fegyverkabátot. Még csak utána jött a puha husi.
Szóval ma akár a 30 centi is elég lenne.
Apokalipszisre amúgy machette vagy kukri. De végülis mindegy mi van nálad, az a lényeg, hogy tudd használni mert minden fegyver csak annyit ér amennyire a kezelője tud vele bánni (szaudi zsoldosok megvan? :D )
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Nem, ez a tőr. Alatta kés fölötte kard.
44 centi az 20 centivel hosszabb mint a cigó "rámbókése" , ha díszkatanával jön van esélyed vele hárítani az első ütést (másodikra nem lesz esélye) és valamiért a középkorban ez a méret honosodott meg. Mondjuk ott át kellett nyúlni a vérten, szétfeszíteni a láncinget és átszúrni a fegyverkabátot. Még csak utána jött a puha husi.
Szóval ma akár a 30 centi is elég lenne.
Apokalipszisre amúgy machette vagy kukri. De végülis mindegy mi van nálad, az a lényeg, hogy tudd használni mert minden fegyver csak annyit ér amennyire a kezelője tud vele bánni (szaudi zsoldosok megvan? :D )

Azért remélem, hogy csak poénból írogattok az apokalipsziről és nem komolyan gondoljátok, hogy itt és most eljött.
Az még ok, ha Hóbagoly készül a világvégére (tőle már megszoktam, már vagy 8 éve várja az atomháborút), de remélem mások csak viccelődnek.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75 and zsolti
T

Törölt tag 008

Guest
Azért remélem, hogy csak poénból írogattok az apokalipsziről és nem komolyan gondoljátok, hogy itt és most eljött.
Az még ok, ha Hóbagoly készül a világvégére (tőle már megszoktam, már vagy 8 éve várja az atomháborút), de remélem mások csak viccelődnek.
Magyarországon nem lesz. A többi meg nem érdekel. Őket sem érdekli itt mi lesz.
Nekik ez már ázsia.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Egyedül nehezebb, de ha van csajod, feleséged aki szintén keres, úgy már könnyű.
Nehogy már 200000-ből ne lehessen megélni Magyarországon.
Persze aki 200000-ret keres, az ne akarjon egyedül Budapest belvárosában élni albérletben.

Nem is élnek,hanem otthon laknak 30+ évesen.
Az,hogymiből lehet megélni pedig attól függ,hogy hogyan szeretnél megélni.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
Nem, ez a tőr. Alatta kés fölötte kard.

Nekem kicsit zavaros a magyar nomenklatúra, csak a hossz számít? Jellegzetesen és ott láttam a difit, hogy a tőr valamivel hosszabb, kétélű de alapvetően szúrásra van kialakítva. A kés meg rövidebb, egyélű vagy max fokélezett, elsősorban vágásra kialakított.

44 centi az 20 centivel hosszabb mint a cigó "rámbókése" , ha díszkatanával jön van esélyed vele hárítani az első ütést (másodikra nem lesz esélye) és valamiért a középkorban ez a méret honosodott meg. Mondjuk ott át kellett nyúlni a vérten, szétfeszíteni a láncinget és átszúrni a fegyverkabátot. Még csak utána jött a puha husi.
Szóval ma akár a 30 centi is elég lenne.

Jól van akkor megnyugodtam, a polgári kardom pont 50 centis penge hosszal rendelkezik, akkor átmegy a tsalád több tagjának is, igaz teljesen életlen, majd lehet neki kell állni élezni. :D

Apokalipszisre amúgy machette vagy kukri. De végülis mindegy mi van nálad, az a lényeg, hogy tudd használni mert minden fegyver csak annyit ér amennyire a kezelője tud vele bánni (szaudi zsoldosok megvan? :D )

Eh, az olyan harmadik világbeli, és itt nincsenek tuszik. Asszem az én kombóm a dual wielded hentesbárd lesz karddal. Bár a bárd az kurva nehéz, de ha szépen felöltözik hozzá az ember, az olyan elegáns, polgári benyomást kelt. :D

1Bwl.gif


Amúgy blitz ez teljesen poén szintjén megy, nyugi. ;)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 117
113
Mint írtam korábban nem mindenki képes rá. Értő és nem szelektív olvasás szükséges.
A probléma az, hogy sok ember akkor sem teszi, ha képes lenne rá. Pl. az említett kisebb főnök az ex cégnél kocsival járt. És, ha balesete lett volna és keresőképtelenné vált volna a családja akár 3-6 hónapra, akkor IJ? Mert ő volt az egyetlen kereső.

Nagyon nem gondolkodnak el egyesek azon, hogy úgy éljenek, hogy belegondoljanak a "mi van akkor ha". Aztán, ha beüt a "ha", akkor meg pislognak nagyokat és a világ a szemét és igazságtalan. Ami részben igaz is, de közben nem kötnek biztosítást. Elképedek azon, hogy egyesek elutaznak pl. síelni 1,5 hétre, 300k elmegy 2 hét alatt és biztosítás nélkül mennek. Azt, ha valami történik, akár más hibájából, mert nekimegy a pályán, akkor majd saját zsebből fizeti az EÜ kiadást vagy majd pereskedni fog külföldön a hibás személy ellen, aki lehet bárki? Mert egy francia sípályán esélyes, hogy az EU kb. összes nemzete jelen van egy időben...

*Egyébként meg egyesek szerint ez egy munkásparadicsom ország volt, ahol tömegek élnek és keresnek jól a NER alatt. Vagy akkor lehet, hogy ez valami alter univerzum...
Sajnos igen sok ember felelőtlen tücsök, hangyának lenni nem divat.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 117
113
Nem is élnek,hanem otthon laknak 30+ évesen.
Az,hogymiből lehet megélni pedig attól függ,hogy hogyan szeretnél megélni.
Ez is igaz. Legyen kocsi, parti, márkás teló és cuccok, piázás - cigi - drog, nyaralás külföldön, úgy nem megy 2 kilóból ha van barinő hasonló bevétellel, úgy sem.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
M

molnibalage

Guest
Sajnos igen sok ember felelőtlen tücsök, hangyának lenni nem divat.
Csak sajnos mindig valahogy a teljes közösség pénzéből mentik meg a tücsköket. Nem vettem fel hitelt semmire, nem is járok autóval, nincs is saját lakásom, nem kellett hitelmentés és semmi nekem. Mit kapok cserébe? Lófaszt a seggembe, semmit.
Bezzeg aki hitelre vett kocsit lakást és bukta volna, neki hóna alá nyúlnak és Bp-n kvázi ingyen parkolóhely az megy. Aki felelősen él, annak IJ kártya jár.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Nem is élnek,hanem otthon laknak 30+ évesen.
Az,hogymiből lehet megélni pedig attól függ,hogy hogyan szeretnél megélni.

Ha meg otthon lakik, akkor meg főleg kellene tudjon félrerakni 200000-ből.
Nyilván egyén kérdése, hogy ki miből tud megélni, de én úgy látom, hogy az emberi fejekben van a probléma leginkább és nem a fizu mértékével.
Nekem is sok ismerősöm van, akik hasonló, vagy akár jobb fizuból élnek, mint mi, mégis egyik honapról a másikra élnek.
Vannak kollégáim, akik ha 10-e hétvégére esik és nem kapják ki a fizut pénteken, akkor már kicsapják a hisztit, hogy hát miből fognak bevásárolni.
Ha meg elmész hozzájuk és szétnézel a lakásban, akkor meg csak azon töröd a fejed, hogy hát mire költi el a pénzét.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Csak sajnos mindig valahogy a teljes közösség pénzéből mentik meg a tücsköket. Nem vettem fel hitelt semmire, nem is járok autóval, nincs is saját lakásom, nem kellett hitelmentés és semmi nekem. Mit kapok cserébe? Lófaszt a seggembe, semmit.
Bezzeg aki hitelre vett kocsit lakást és bukta volna, neki hóna alá nyúlnak és Bp-n kvázi ingyen parkolóhely az megy. Aki felelősen él, annak IJ kártya jár.

Csodálkozol? Nem költesz semmire, ha rajtad múlna, akkor 0 lenne a GDP. Nem pörgeted a gazdaságot, nem vagy jó állampolgár. :p
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
Csak sajnos mindig valahogy a teljes közösség pénzéből mentik meg a tücsköket. Nem vettem fel hitelt semmire, nem is járok autóval, nincs is saját lakásom, nem kellett hitelmentés és semmi nekem. Mit kapok cserébe? Lófaszt a seggembe, semmit.

Miért, ezért minek kellene járnia...? Max egy buksisimi.

Bezzeg aki hitelre vett kocsit lakást és bukta volna, neki hóna alá nyúlnak és Bp-n kvázi ingyen parkolóhely az megy. Aki felelősen él, annak IJ kártya jár.

Felelőtlenül hitelt felvenni ma már nem nagyon lehet, annyira szigorúak a hitelezési szabályok. Lakást meg az esetek nagy részében eleve hitelre vesznek, jobban megéri, mint albérletet fizetni másnak. Legrosszabb esetben kiadod olyannak, aki fizeti helyetted a hitelt. ;)

Hát ha a mostani hitel moratóriumra gondolsz, ott nem nyúltak a hóna alá senkinek igazán (aki képes rá, fizetheti tovább, célszerűbb is), ugyanúgy ki kell fizetni, lényegében a futamidő hosszabbodik meg. Aminek pedig végső soron lesz kamat vonzata is, ha nem is túl sok. A közpénzből erre nem megy semmi. A bankoknak sem érdeke, hogy amúgy tényleg önhibájukon kívül egyik napról a másikra fizetés képtelenné vált adósokkal pereskedjenek évekig, az adósok is előbb utóbb fizetni fognak, amint rendeződik a helyzet.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 117
113
Csak sajnos mindig valahogy a teljes közösség pénzéből mentik meg a tücsköket. Nem vettem fel hitelt semmire, nem is járok autóval, nincs is saját lakásom, nem kellett hitelmentés és semmi nekem. Mit kapok cserébe? Lófaszt a seggembe, semmit.
Bezzeg aki hitelre vett kocsit lakást és bukta volna, neki hóna alá nyúlnak és Bp-n kvázi ingyen parkolóhely az megy. Aki felelősen él, annak IJ kártya jár.
Részben egyet értek, ugyan ebben a cipőben jártam hitel ügyben mindig, a ház vásárlása előtt, de most is biztosra mentem azért, kisebb a törlesztőnk mint egy havi lakbér lenne.

Szerényen éltünk, cserébe amit kaptunk a nyugalom, és kiszámíthatóság, tartalék képzés! Engem úgy neveltek, hogy amíg a takaró ér, onnan még 20 cm-el húzzam vissza a lábam! Nem bántam meg.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and phaidros

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Részben egyet értek, ugyan ebben a cipőben jártam hitel ügyben mindig, a ház vásárlása előtt, de most is biztosra mentem azért, kisebb a törlesztőnk mint egy havi lakbér lenne.

Szerényen éltünk, cserébe amit kaptunk a nyugalom, és kiszámíthatóság, tartalék képzés! Engem úgy neveltek, hogy amíg a takaró ér, onnan még 20 cm-el húzzam vissza a lábam! Nem bántam meg.

A hitellel semmi probléma nincs. Sőt, nagyon is hasznos. A baj akkor kezdődik, amikor egy olyan veszi fel, aki amúgy is egyik hónapról a másikra él meg. Vagy ha külföldi devizában vesznek fel, bár ez már azt hiszem nem lehetséges.
 
M

molnibalage

Guest
Miért, ezért minek kellene járnia...? Max egy buksisimi.
Felelőtlenül hitelt felvenni ma már nem nagyon lehet, annyira szigorúak a hitelezési szabályok. Lakást meg az esetek nagy részében eleve hitelre vesznek, jobban megéri, mint albérletet fizetni másnak. Legrosszabb esetben kiadod olyannak, aki fizeti helyetted a hitelt. ;)

Hát ha a mostani hitel moratóriumra gondolsz, ott nem nyúltak a hóna alá senkinek igazán (aki képes rá, fizetheti tovább, célszerűbb is), ugyanúgy ki kell fizetni, lényegében a futamidő hosszabbodik meg. Aminek pedig végső soron lesz kamat vonzata is, ha nem is túl sok. A közpénzből erre nem megy semmi. A bankoknak sem érdeke, hogy amúgy tényleg önhibájukon kívül egyik napról a másikra fizetés képtelenné vált adósokkal pereskedjenek évekig, az adósok is előbb utóbb fizetni fognak, amint rendeződik a helyzet.
Értem. Aki felelőtlen, azt mindenki pénzből megmentjük. Aki nem, buksisimi. Fasza...
A múltról beszélek.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Értem. Aki felelőtlen, azt mindenki pénzből megmentjük. Aki nem, buksisimi. Fasza...
A múltról beszélek.

A flusztrációd nagyon is érthető.
Ugyanakkor a kormány szemével kicsit már más a helyzet.
Amikor csak néhány száz ilyen eset van egy évben, az nem probléma, de ha százezrek hitele döl be, ott már kell valamit csináljon az állam.
Azon kívül, hogy több százezer ember juthat az utcára, bankok dölhetnek be, ami láncreakciót indíthat el.
Persze tudom, a bankokat ördögtől valónak szokás kikiáltani, de nélkülük megáll a gazdaság.
Ha nincs bank, nem csak az emberek nem kapnak hitelt (ami ugyebár odaver az építőiparnak, hisz hitel nélkül kevesen vesznek lakást), de a vállalatok sem tudnak fejleszteni, vagy likviditási problémák elé nézhetnek.
Szóval a te érdeked is a rossz adósok megmentése.

Persze egy okos kormány már eleve nem hagyta volna, hogy ennyi rossz adós legyen. Dehát 2008-ban minden volt a kormány, csak okos nem, de ebbe inkább ne menjünk bele.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 443
113
Ha érdekel Kiszely Istvánnak vannak jó dolgai. 3:15-től érdekes rész következik
Háát öö....
Sosem volt professzor, és még Dr. sem. Max. dr.
Viszont legalább III/III-as volt (II/5-ös), aki Petőfiként azonosított egy női csontvázat - avatott antropológusként.
Bravo!
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 707
113
Háát öö....
Sosem volt professzor, és még Dr. sem. Max. dr.
Viszont legalább III/III-as volt (II/5-ös), aki Petőfiként azonosított egy női csontvázat - avatott antropológusként.
Bravo!

Sokkal nagyobb probléma h a "trefort idézet" kitalàció, nincs olyan jegyzőkönyv amiben szerepelne.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 514
113
A hitellel semmi probléma nincs. Sőt, nagyon is hasznos. A baj akkor kezdődik, amikor egy olyan veszi fel, aki amúgy is egyik hónapról a másikra él meg. Vagy ha külföldi devizában vesznek fel, bár ez már azt hiszem nem lehetséges.



Inkább az a baj, ha a bank otletszeruen változtatja a szabájait, ha 8x Annyira emelkedik a torleszto részlet, mint amennyire a deviza mozdult, stb.
Aki lapos tvre vett fel, meg nyaralásra az ipari f@sz,de azok nem is lettek mentve, talán még az auto hetelesek sem kaptak állami pénzt, csak ujraszámolták párnak.
Csak a jelzálogosok kaptak pénzt, és csak azok akik nem tudták fizetni, nekem sem adtak 1 vasat sem, csak újraszámolták, és csökkent a torleszto.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti