T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
De nem az orosz ATGMek.És tökmindegy,hogy RPG vagy ATGM e,a kummulativ töltet süvegét összetöri,kibillenti az egyensúlyábol és idő előtti elműködésre kényszeriti-vagyis van haszna

Ebben egyetértünk, de egy orosz harckocsit nagy eséllyel nem egy orosz ATGM fog kilőni, most már Ukrajnában sem, max. Szíriában, de ott is inkább TOW és másolatai a főbb használatos pct. rakéták. Én nem mondom, hogy nincs haszna! ;)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Ebben egyetértünk, de egy orosz harckocsit nagy eséllyel nem egy orosz ATGM fog kilőni, most már Ukrajnában sem, max. Szíriában, de ott is inkább TOW és másolatai a főbb használatos pct. rakéták. Én nem mondom, hogy nincs haszna! ;)
Muszka már a 80as években szembesűlt a felűlről támadó lőszerekkel,a kazettás bombák kummulativ allőszerei formájában.Azért is jelent meg a korabeli szovjet tankok tetején is az ERA téglázás.
A súlyozott lánc a Merkava sajátossága.Grillrácsot viszont pl a Leo2 is kapott Afganisztánban
0a66e04a5182169454c4fe992cee739a.jpg
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Muszka már a 80as években szembesűlt a felűlről támadó lőszerekkel,a kazettás bombák kummulativ allőszerei formájában.Azért is jelent meg a korabeli szovjet tankok tetején is az ERA téglázás.
A súlyozott lánc a Merkava sajátossága.Grillrácsot viszont pl a Leo2 is kapott Afganisztánban
0a66e04a5182169454c4fe992cee739a.jpg
Én úgy tudom, hogy a tankok tetején az ERA, a városi harcok esetén felülről jövő RPG támadások ellen van.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Én úgy tudom, hogy a tankok tetején az ERA, a városi harcok esetén felülről jövő RPG támadások ellen van.
Az oroszoknál a kazettás bombák miatt jelent meg.Már 73ban is,de főleg 82ben igencsak jol szerepeltek.
Viszont az izraeliek a libanoni harcok alatt kezdtek a torony tetejére is pakolni.Ők az RPGk és a kummulativ kézigránátok miatt.Bár ami azt illeti,82ben a szir Su-22ek elég jól szerepeltek.De nem tudok róla,hogy kazettás bombát is bevetettek volna.(a bekaa völgyi csata totális zsidó légi győzelmei okán elsikkad,de a szir Szuhojok támadásai okozták az izraelieknek a legérzékenyebb veszteségeket.Magyar(komolyan!) rádiófelderitő-bemérő műszerekkel több dd parancsnokságot is bemértek,és a 22ekkel támadták őket.Az egyik támadásban még az izraeli hadszintér pk is meghalt)
 
  • Tetszik
Reactions: endre

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
1.
Van valakinek jó képe arról, hogy a t-90m végülis melyik ágyút kapta?
Sajnos a médiában elég ellentmondó cikkeket olvastam róla. Valaki szerint kapott, valaki szerint nem....

2.
Illetve a töltőt újratervezték? Úgy tudom, hogy a legújabb APFSDS-eket nem tudja használni geometriai korlátok miatt. Ez igaz?
Ebben az esetben mennyivel lehet nagyobb az átütőereje a 3BM59-nek az új ágyúból indítva?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
1.
Van valakinek jó képe arról, hogy a t-90m végülis melyik ágyút kapta?
Sajnos a médiában elég ellentmondó cikkeket olvastam róla. Valaki szerint kapott, valaki szerint nem....

2.
Illetve a töltőt újratervezték? Úgy tudom, hogy a legújabb APFSDS-eket nem tudja használni geometriai korlátok miatt. Ez igaz?
Ebben az esetben mennyivel lehet nagyobb az átütőereje a 3BM59-nek az új ágyúból indítva?

Nyugodj meg,kapott ágyút a tank.;)
Képről meg nem mondod,hogy milyen ágyúja van.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
És a töltőről van valami hír?
Beférnek a 3BM69-esek?

Hebez a neve a T-15-be fejlesztett új lőszernek akkor nem.Csak a T-15 ágyúját kapta meg a T-90M de az APFSDS lőszerek maradtak a régik mert a harckocsi nem lett nagyobb.Nem a töltőgép a korlátja a nagyobb lőszernek hanem a toronykoszorú átmérője.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
A Vakuum-1 -sek a 2A82 löveghez voltak kifejlesztve, tehát T-90M, T-14. T-90M megkapta a "Kalina" tüzvezető rendszert is, ami az Armatában van.

Azt értem, hogy az ágyú tudja, de ha igaz amit dudi mond, akkor a tank mégsem tudja használni :\


Hebez a neve a T-15-be fejlesztett új lőszernek akkor nem.Csak a T-15 ágyúját kapta meg a T-90M de az APFSDS lőszerek maradtak a régik mert a harckocsi nem lett nagyobb.Nem a töltőgép a korlátja a nagyobb lőszernek hanem a toronykoszorú átmérője.

Szóval akkor lényegében "nem fér be"?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 566
113
Azt értem, hogy az ágyú tudja, de ha igaz amit dudi mond, akkor a tank mégsem tudja használni :\

Az Armatán kívül jelenleg más tank nem tudja használni. De megtalálták a megoldást a 900 mm-es lövedék használatára a többi tank számára is.