Puma IFV / SPz (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Szó szerint marketing, az ERA gyártójának cikke. A bemutatott problémák valósak, a jármű oldalán több száz kilogramm robbanóanyag lehet, a pct. gyújtó lövedékek, harci tűz, ütközéses baleset esetén milyen veszélyeket rejthet ez magában. A cikk szerint a németek sokáig fejlesztették a kellően strapabíró robbanóanyagot az ERA blokkokba, próbálták gyalogsági fegyverekkel, mechanikai úton beindítani a nem kívánt robbanást.
 
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 839
113
Szó szerint marketing, az ERA gyártójának cikke. A bemutatott problémák valósak, a jármű oldalán több száz kilogramm robbanóanyag lehet, a pct. gyújtó lövedékek, harci tűz, ütközéses baleset esetén milyen veszélyeket rejthet ez magában. A cikk szerint a németek sokáig fejlesztették a kellően strapabíró robbanóanyagot az ERA blokkokba, próbálták gyalogsági fegyverekkel, mechanikai úton beindítani a nem kívánt robbanást.

Ezrk az ERA blokkok nem tobbsnnsk frl csak azért mert rálősz.A gyújtó lőszer sem megoldás erre mert csak rlég tőle s fobbynóanyyg de fel nem fobbyn.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
MELLS (EuroSpike) IPR a Pumához. Az alsó képen más a MUSS fejegysége, mint az eddigi szérián.

cB85iPx.jpg


0yolB5h.jpg
 
K

kamm

Guest
Mi a legnagyobb elérhető kaliber toronyfegyvernek a Pumahoz? En eddig úgy láttam, hogy csak 30-as van hozzá (versus a kavalkád a CV990hez, Patriahoz, de akár a Boxerhez is van már más opció.)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 278
113
Mi a legnagyobb elérhető kaliber toronyfegyvernek a Pumahoz? En eddig úgy láttam, hogy csak 30-as van hozzá (versus a kavalkád a CV990hez, Patriahoz, de akár a Boxerhez is van már más opció.)


Az a baj, hogy szerintem a Pumának elég elb*tt egyedi tornya van.

Azért elb*tt, mert belóg a deszanttérbe, elfoglal pont két lövésznyi helyet - tudtommal a legtöbb automata torony semennyire nem lóg be a desszenntérbe, még a 30-40mm-es ágyút hordozók sem.


https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Puma_IFV_interior1.jpg

A szerintem a toronygyűrű átmérője is túl kicsi,a mi szerintem limitálja a toronycsere lehetőségeit.

***

Érdekes, hogy a boxernál nem lóg be a torony a küzdőtérbe.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 278
113
Nem kell.Van olyan gepágyúja a németeknek amin csak csövet meg zárat cserélsz és azonnal 50mm-es lett a 30mm-esből.

Van, csak nem a 30mm-esből, hanem a 35x228mm-es Wotan 35-ből. Az a Lynx KF41 alapfegyvere.

A másik a Bushmaster III.

https://en.wikipedia.org/wiki/Bushmaster_III


A Pumánál szerintem a torony el sem bírná az ötszörös energiát.

Szóval jelen állás szerint a CV90-35 meg a Lynx KF41 az a két IFV, ami a legegyszerűbben lenne átfegyverezhető 50mm-re.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 839
113
Van, csak nem a 30mm-esből, hanem a 35x228mm-es Wotan 35-ből. Az a Lynx KF41 alapfegyvere.

A másik a Bushmaster III.

https://en.wikipedia.org/wiki/Bushmaster_III


A Pumánál szerintem a torony el sem bírná az ötszörös energiát.

Szóval jelen állás szerint a CV90-35 meg a Lynx KF41 az a két IFV, ami a legegyszerűbben lenne átfegyverezhető 50mm-re.

Biztosan gondoltak erre is a németek,általaban nem hülyék a mérnökök.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 278
113
Biztosan gondoltak erre is a németek,általaban nem hülyék a mérnökök.

Tudsz valami forrást arra, hogy a Puma 30mm-s gépágyúja átalakítható 50mm-re, és azt használni tudná a jelenlegi toronnyal?


Mért még külön rákeresve arra, hogy Puma IFV 50mm vagy Spz Puma 50mm sem kaptam ezt megerősítő találatot.


Az elvetélt Marder 2 esetén lett volna először ilyen opció, ott ugye 35mm/50mm átalakíthatóság lett volna, de a hh vége miatt ezt a tervet elkaszálták. Ezt élesztette fel a Rheinmetall a KF41-el. De a Pumánál a 30mm-en kívül nem tudok más felmerült variációról.

https://www.rheinmetall-defence.com...themen_im_fokus/puma_ersetzt_marder/index.php
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Tudsz valami forrást arra, hogy a Puma 30mm-s gépágyúja átalakítható 50mm-re, és azt használni tudná a jelenlegi toronnyal?


Mért még külön rákeresve arra, hogy Puma IFV 50mm vagy Spz Puma 50mm sem kaptam ezt megerősítő találatot.


Az elvetélt Marder 2 esetén lett volna először ilyen opció, ott ugye 35mm/50mm átalakíthatóság lett volna, de a hh vége miatt ezt a tervet elkaszálták. Ezt élesztette fel a Rheinmetall a KF41-el. De a Pumánál a 30mm-en kívül nem tudok más felmerült variációról.

https://www.rheinmetall-defence.com...themen_im_fokus/puma_ersetzt_marder/index.php
Én olvastam 35 mm-est valahol majd utánakeresek.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 278
113
Én olvastam 35 mm-est valahol majd utánakeresek.

https://below-the-turret-ring.blogspot.com/2016/10/puma-ifv-armor-and-upgrade-speculations.html

Interestingly the Puma is being offered to Australia for the Phase 3 stage of the LAND 400 program with the upgrade option to the larger and 50% more powerful 35 x 228 mm calibre. It is not known if they would keep the Puma's unmanned turret, but modify it's interior or utilize a completely new turret. Krauss-Maffei Wegmann has developed the IWS-35 remote weapon station using the same optronics as on the Puma IFV, which is fitted with a 35 mm Bushmaster III chain gun and a 0.50 cal heavy machine gun as coaxial armament. The externally-powered Bushmaster III can be upgunned to use 50 mm "SuperShot" ammunition, by replacing the gun barrel and a few other parts. If the optional Puma configuration offered to Australia is using the IWS-35 with the Bushmaster III gun, it would be quite ironical, as the original German requirement for the NGP infantry fighting vehicle called for a 50 mm calibre gun.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 839
113
Tudsz valami forrást arra, hogy a Puma 30mm-s gépágyúja átalakítható 50mm-re, és azt használni tudná a jelenlegi toronnyal?


Mért még külön rákeresve arra, hogy Puma IFV 50mm vagy Spz Puma 50mm sem kaptam ezt megerősítő találatot.


Az elvetélt Marder 2 esetén lett volna először ilyen opció, ott ugye 35mm/50mm átalakíthatóság lett volna, de a hh vége miatt ezt a tervet elkaszálták. Ezt élesztette fel a Rheinmetall a KF41-el. De a Pumánál a 30mm-en kívül nem tudok más felmerült variációról.

https://www.rheinmetall-defence.com...themen_im_fokus/puma_ersetzt_marder/index.php

Nem a Pumájé hanem van olyan ami befér és nagyobb kategória.