Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Azon morfondíroztam, hogy ez a járványhelyzet és a belőle fakadó válság nagyon odaver a középosztálynak. Megint. Ismét a kisebb vállalatok hullnak szét, a felhalmozott szellemi értékeik ismét mennek a kukába. Szakmai és tudományos karrierek szakadnak meg, fejlesztések állnak le. És a bődületes anyagi veszteség megint a középosztályt érinti -- a napról-napra élőknek ugye nincs miből veszteni -- az "elitek" pedig meg sem érzik anyagilag mindezt, vagy keresnek rajta.

Megint itt a diplomás pizzafutárok kora.
Sokszoros túljelentkezés van mindenhova. Valószínűleg az 56 ezer munkanélküli többszöröse az igaz. Ebből gyalázat lesz, ha elfogynak a szűk tartalékok.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Az ilyen-olyan megbízásait elvesztő KATÁ-s réteg biztosan óriási, és ők nem számítanak bele a munkanélküliségi számokba.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Sokszoros túljelentkezés van mindenhova. Valószínűleg az 56 ezer munkanélküli többszöröse az igaz. Ebből gyalázat lesz, ha elfogynak a szűk tartalékok.
Akkora megsem lesz mint 2008ban volt. En ateltem azt is most ez meg enyhebbnek tünik. Úgy gondolom a viszonylagos jolét eredmenyezett tartalekot is az embereknél. Talán kihuzzák a végeig. Illetve ugy vélem hetfőtől nagyjabol.minden visszaáll a normalis kerekvagasba. Mindenki dolgozni akar, a gyarak termelni.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Ismertek már, tudjátok, hogy milyen a világnézetem. Véleményem szerint az egyik - igen félresikerült - intézkedés a munkanélkülivé lett rétegek magára hagyása. Az álláskeresési járadék semmire nem elég, főleg ilyen rövid ideig. A valós számok inkább 20300 ezer között vagy fölött mozognak.... Figyelni kellene 2022-re, mert ezen elbukhat a választás.
 
S

Shektor11

Guest
Ismertek már, tudjátok, hogy milyen a világnézetem. Véleményem szerint az egyik - igen félresikerült - intézkedés a munkanélkülivé lett rétegek magára hagyása. Az álláskeresési járadék semmire nem elég, főleg ilyen rövid ideig. A valós számok inkább 20300 ezer között vagy fölött mozognak.... Figyelni kellene 2022-re, mert ezen elbukhat a választás.
Szerintem ha egy 2008-hoz hasonló gazdasági válság vagy még rosszabb jön, akkor tehet akármit a kormány.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 459
113
Ismertek már, tudjátok, hogy milyen a világnézetem. Véleményem szerint az egyik - igen félresikerült - intézkedés a munkanélkülivé lett rétegek magára hagyása. Az álláskeresési járadék semmire nem elég, főleg ilyen rövid ideig. A valós számok inkább 20300 ezer között vagy fölött mozognak.... Figyelni kellene 2022-re, mert ezen elbukhat a választás.
A nép azt kapja, amit vâlaszt.
Naponta csodælkozom, hogy karigeri meg lett vâlasztva. Ez csak azt bizonyitja, hogy az emberi butasâg hatârtalan. Jöjjön 2022 Feri és minden probléma meg van oldva. :)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
T

Törölt tag 008

Guest
Én akkor simán elköltözök...
Hová?
Mi pont ezt beszéltük asszonnyal pár hete, hogy már egyszerűen nincs hova. Na jó, van vissza a Szíriuszra. :D
Szóval ő mondott egy Vlagyivosztokot, de nincs kedvem maffiauralom alá menni. Szóval nehéz lenne bárhova. Valaki mondjon egy normális országot, ami nem kommunista vagy kommi közeli vagy tele bűnözőkkel és nincs tele zozókkal és normális, élhető és van munka és meg is fizetik + van infra.
Arra jutottam, hogy nincs hova, ezért a hazáért kell harcolni. Nincs másik.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Toroczkai beperli a Facebookot:
Ballib bíróságon perelni a ballib templomot. Sok sikert nekik. Szükségük lesz rá.
Magyar facebook klón meg volt, de meghalt. Most már még nehezebb lenne. Meg lehet nézni a bitchute/minds/gab kísérleteket (YT/Twitter klónok).
Egyszerűen a szilicium völgyi monstrumok ellen esélytelen. Főleg ha nemsokára a netet is a google/face párostól veszik az emberek. :(
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and b4l4g3
W

Wilson

Guest
Hová?
Mi pont ezt beszéltük asszonnyal pár hete, hogy már egyszerűen nincs hova. Na jó, van vissza a Szíriuszra. :D
Szóval ő mondott egy Vlagyivosztokot, de nincs kedvem maffiauralom alá menni. Szóval nehéz lenne bárhova. Valaki mondjon egy normális országot, ami nem kommunista vagy kommi közeli vagy tele bűnözőkkel és nincs tele zozókkal és normális, élhető és van munka és meg is fizetik + van infra.
Arra jutottam, hogy nincs hova, ezért a hazáért kell harcolni. Nincs másik.

Próbáld ki Új-Zélandot nagyon is élhető ország.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Hová?
Mi pont ezt beszéltük asszonnyal pár hete, hogy már egyszerűen nincs hova. Na jó, van vissza a Szíriuszra. :D
Szóval ő mondott egy Vlagyivosztokot, de nincs kedvem maffiauralom alá menni. Szóval nehéz lenne bárhova. Valaki mondjon egy normális országot, ami nem kommunista vagy kommi közeli vagy tele bűnözőkkel és nincs tele zozókkal és normális, élhető és van munka és meg is fizetik + van infra.
Arra jutottam, hogy nincs hova, ezért a hazáért kell harcolni. Nincs másik.
Olyan helyre, ami máshogy szar :) viszont azért nem fáj a szívem. Vagy alaposan megfizetnek, vagy jobb ott adózni. Az EU-n belül gondolkozom, ami amúgy is hendikeppes banda. Minden hibájával együtt Németország egy lehetséges jelölt egy időre, mert még mindig nem annyira élhetetlen, mint sokan gondolják, és valamivel jobb azért a végén a mérleg pénzügyileg, amivel később azt csinálok, amit akarok. Úgy néz ki sokat kell amúgy is kijárnom munka miatt, ami miatt szinte egy ottani élet fenntartása szükséges lesz (lakás szinte biztos, hogy kelleni fog, vagy belerokkanok a hotelszámlába)... hát akkor lehet, hogy teljesen oda költözöm. Asszony amúgy is a németeknek dolgozik táv, nekem is havi két hét onsite befigyel... Miért maradnék itt, a komcsikat finanszírozni? Most legalább a fasizmus épül a pénzemből.

Itthon vannak olyan lehetőségek, amikkel élni tervezek, de ha nem maradna ez a banda, akkor azokat felszámolnák a szociálisan érzékeny osztogatók, és "fairré tennék". Eddig túl sokat fizettem be úgy, hogy semmit nem kaptam érte, hogy a lehetőségeket, hogy valami hasznát is lássam a valag adómnak amit már eddig is elvettek tőlem.

Nem alanyi jogon vajaskenyérnyi alapjövedelmet, hanem adókedvezményt, kedvezményes hitelt, ilyesmiket kérek, amik valamelyest most vannak is.

Autobahn országban legalább az utak nem verik szét a kocsi futóművét. :) A németek amúgy is mind kerékpároznak már :)

Itthon nem elég jó a net ott ahol szívesen élnék - vagy annyiba kerül ott az ingatlan, hogy azért már nyugaton is kapni. :) Viszont pár év szoci kormányzás után tuti olcsón lehet itt ingatlant venni.
 
Status
Not open for further replies.